Skocz do zawartości

The Hobbit


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Trailer jakiś taki nijaki, kompletnie nie porywający, a mówi to mega fan filmowego władcy i hobbita.

mam podobnie - jestem fanbojem LOTRa i hobbita, i napewno pójde do kina 1 dnia premiery, ale ten trailer mnie nie zachwycił

głównie dlatego że wydawał mi sie jakiś pocięty, kilka urywków z różnych dziwnych sytuacji. i tak wiem czego sie spodziewać w filmie (walka ze smokiem a potem bitwa), ale no sam trailer mnie nie porwał

 

chociaż 2 rzeczy wymienie- plus i minus

 

minus - ta scena jeżdżenia zaprzęgiem po lodzie, no kurde po co to? w książe tego nie było. nie wystarczyl im zaprzęg królików z poprzedniej częsci?

 

plus - armia jadąca na baranach, to akurat może być kozackie :D

Odnośnik do komentarza

Komputer vs. kostiumy i prawdziwe lokacje.

 

Jackson to gruba leniwa (pipi) i żaden Hobbit nie dostanie ode mnie hajsu.

 

otóż to.

 

obejrzyjcie sobie całą sekwencję z drużyny pierścienia gdzie UWAGA SPOJLER Z LOTR

 

 

ginie boromir

 

 

a potem któregokolwiek z chu.jowych hobbitów. idealny przykład wyższości praktycznych efektów i kręcenia na dobrych lokacjach nad kiszeniem się rok w studiu zagraconym green boxami. lotra z przyjemnością będziemy oglądać przez dekady, od hobbita chce się rzygać już teraz.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie jestem po wersji rozszerzonej drugiej części, zakupu nie żałuję, kilka scen zostało bardziej rozwiniętych, zwłaszcza w lesie dodali sporo nowych minut. Jak ogląda się dłuższą wersję, widać jak czasami okrutnie ucięli kilka scen. Pozostaje czekać na premierę części trzeciej i za rok kupić kolejną dłuższą wersję. :)

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

ja posiadam edycje kolekcjonerską władcy w wersji rozszerzonej z figurkami i innymi bajerami, kupiłem ją mimo że samego władce widziałem w kinie wiele razy (1 część ok 4 razy, 2 część ok 5 razy, 3 część ok 7 razy), w tym raz byłem w kinie na ponad 12 godzinnym maratonie LOTRa

 

ogolnie jaram sie serią, i hobbit też mi sie podobał, zarówno jedynka jak i dwójka (chociaż miały kilka wad i powodów żeby się przyczepić), jednak 3 część hobbita jara mnie najbardziej bo czuje że będzie podobna jak 3 część LOTRa, czyli będzie miała w sobie wielkie kozackie bitwy, a ja bardzo lubie sceny bitewne w filmach. dlatego na 3 część czekam najbardziej

 

kurwa to jest chyba moja ulubiona scena ze wszystkich filmów jakie widziałem, za każdym razem gdy to widzę mam ciarki i łzy cisną mi się do oczu, ta moc, to wpierdalanie się w stado orków na pełnej kurwie, i taranowanie ich niczym tsunami, kocham to!!!!!!! (2 razy byłem w kinie tylko właśnie dla tej sceny żeby zobaczyć ją na wielkim ekranie i usłyszeć tą moc z wielkich głośników)

 

 

 

a to moja druga ulubiona scena EVER, widok przerażonych twarzy, świadomość że mają kompletnie przesrane, ale i tak nakurwiają do ataku! :obama:

 

 

mam nieśmiałą nadzieje że w 3 części hobbita zobacze coś równie epickiego i cudownego :banderas:

Edytowane przez Yano
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

bez przesady, tolkien może i wkręcał różne nawiązania i inne rzeczy, jednak same filmy raczej nie są nimi naszpikowane (chociaż kompletny brak murzynów o czymś świadczy, jeśli był w filmie jakiś murzyn to pewnie grał orka).

no ale poprostu ta epickość, ta muzyka, ten power, cudownie się to ogląda :D

 

i pomyśleć że już ponad 10 lat mineło od tamtej pory, dlatego licze że 3 część hobbita pokaże chociaż trochę tej cudownej za(pipi)istości jaką miał LOTR (niestety 1 i 2 część hobbita mimo że były fajne to jednak stały niżej niż filmowa trylogia władcy)

 

 

i btw - żeby nie było, książki też czytałem i też je lubie i właśnie z tej lubości wynika moj zachwyt nad filmami, jednak to jest dział filmowy więc wypowiadam się o filmach a nie o książkach)

Odnośnik do komentarza

Za mało Tolkiena w Hobbicie i za mało nawet tego Hobbita w filmie, aby można było choćby stawiać to w jednym zdaniu z LotRem.

Muzyka i gra aktorów ponadczasowa.

 

Ostatnim czasie oglądałem pierwszy raz wersję reżyserską Powrotu Króla. Uczucie nie do opisania, niczym drugi "ten pierwszy raz" :D

 

Tolkien dawał sporo nawiązan, poszukaj sobie (nawet ma maturę o tym miałem heh :D)

Odnośnik do komentarza

spokojnie, ja też sporo czytałem o wszelkich nawiązaniach i ukrytych przekazach w książach tolkiena, czytałem o tym nie raz, i rzeczywiście wydaje sie że tolkien miał konkretną wizję nawiązującą mocno do religii. ale i tak fajnie mi się go czytało i fajnie mi się oglądało ekranizację, mimo że jestem antyteistą

 

nadal mam mocną nadzieję że w 3 części hobbita zobaczymy poziom epickości podobny do władcy pierścieni, w końcu to ten sam reżyser. mineło 10 lat, technika poszła do przodu, jest szasna że dostaniemy nawet lepsze widowisko. mimo że od 10 lat nie było nic lepszego niż szarża rohhirimów

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

to prawda - gollum i jego miny oraz smok fajnie wyszły, jednak gobliny CGI wyszły słabo

 

jednak teraz ma być bitwa 5 armi, więc licze na to że będzie dobrze, zwłaszcza że jedną z tych 5 armi jest Beorg - pół-człowiek pół-kurwa-niedzwiedź !!!

 

liczę na dobre widowisko

 

w polsce premiera jest 26 grudnia, i już teraz wiem że mam w (pipi)e wszelkie rodzinne spotkania tego dnia, ide do kina i wali mnie wszystko inne (mimo że najnowszy trailer nie do końca mnie przekonał)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...