Skocz do zawartości

The Hobbit


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

nie no kurde dużo było debilnych scen

 

chociażby legolas

 

 

skaczący po spadających kamieniach - niczym jakaś bayonetta

nie wiem po co to zrobili, przecież dało by się zrobić to troche inaczej żeby nie raziło AZ TAK

gdyby zrobil 1-2 kroki odbijając się od jakiegoś dużego fragmentu dało by sie to znieść, ale z 5 kroków po małych kamykach to idiotyzm..

 

 

Odnośnik do komentarza

nie no kurde dużo było debilnych scen

 

chociażby legolas

 

 

skaczący po spadających kamieniach - niczym jakaś bayonetta

nie wiem po co to zrobili, przecież dało by się zrobić to troche inaczej żeby nie raziło AZ TAK

gdyby zrobil 1-2 kroki odbijając się od jakiegoś dużego fragmentu dało by sie to znieść, ale z 5 kroków po małych kamykach to idiotyzm..

 

 

Ogólnie to widać, że nie ten dureń nie miał już pomysłów na 3 część więc przedłużał ile się dało dodając debilne sceny. No kufa ten film powinien się skończyć na drugiej części.

 

W całej tej trylogii to najbardziej mnie wkufiał

 

motyw z niepotrzebnie wetkniętym do filmu Legolasem i miłością Tauriel do krasnoluda oraz to, że zbroję z klejnotów u Smauga z odsłoniętą częścią podbrzusza zastąpili jedną brakującą łuską, w którą tępy Bard trafił z połamanego łuku. No urwał! On miał mieć jedną czarną strzałę, ale nie. Jackson po prostu stworzył amunicję przeciwpancerną.

 

 

Jakby to Tolkien zobaczył to pewnie wj.ebau by mu każdą książką z osobna.

Edytowane przez McDrive
Odnośnik do komentarza

A tam nie było TAK zle. Podoba mi się bardziej niż Pustkowie (które było po prostu nudne, a w scenach widowiskowych po prostu komiczne). Tutaj jest tych scen "epickich" tak dużo że potem już nie czujemy wagi tej bitwy ale przynajmniej nie jest tak nudno jak w "Smaugu".

 

6+/10. Efekty i efekty, a duch wyruszył na niespodziewaną podróż.

Odnośnik do komentarza

Byłem nie dawno na ostatniej części i być może dzięki zostaniu uprzedzonym nie zawiodłem się tak bardzo jak większość. Najważniejsze minusy to

 

 

Absolutny brak wilczych jeźdźców w szeregach armii Orków, które w oryginale były przecież 5-tym ogniwem Bitwy Pięciu Armii.

Legolas odstawiający Bayonettę na nietoperzu, oraz spadających kamieniach.

Choojowo wykonane trole, których w oryginale w ogóle zresztą nie było (szczególnie irytowały ich sztucznie wyglądające mordy, oraz te dwa karłowate. Te w hełmach było okay)

Kilkanaście sekund występu Beorna. Seriously kurfa? :/

Tandetnie wyglądająca Galadriela podczas przeganiania Saurona.

Żale Taurieli nad martwym Kilim.

 

Z drugiej strony - popadający w obłęd Thorin dawał radę. Armia krasnoludów oraz ich szef również.

Tak samo część pojedynków z czołowymi orkami, i kilka scen z królem elfów na jeleniu i krasnoludami szarżujących na baranach. Smaug choć miał krótki występ przypominał za co poszła nie mała część budżetu, oraz czemu podobał mi się poprzednik, a Tauriel tuliłbym bardzo mocno. ♥

 

Film pomimo kilku żenujących, lub nie rozwiniętych jak należy scen podszedł mi umiarkowanie. Tak na solidne 6/10.

 

Ps jeśli występ Beorna został pokazany tak, a nie inaczej ze względu na wersję reż reserką to chooj ci w doopę Jackson. :/

Odnośnik do komentarza

w ogole z beornem [i innemarudzenie]

 

 

kurna liczyłem na broń masowego rażenia, na ogromnego niedźwiedzia rozrzucającego orki na lewo i prawo, może jakaś masakra na trollu. a tymczasem dostaliśmy 10 sekund - fajne to były sekundy ale tak okropnie krótkie że naprawde żal.

 

cała ta bitwa była dziwnie rozbita na kawałki - najpierw elfy i krasnoludy wyskoczyły na orki - ii i co dalej? i ledwo co pokazali tą walke.

potem jakieś głupie bieganie po mieście i walka pancernych orków z mieszczanami bez broni i wyszkolenia - nie mieli by szans

 

a na koniec druga armia - orły i beorn rozwaliły ją w pół minuty, były to jedne z fajniejszych scen (wjazd orłów) ale kurde masakrycznie krótkie były te fajne sceny.

nie mówiąc juz o typowym problemie w LOTR i hobbicie -orły sie pojawiają i robią masakre ale zawsze sie pojawiają za późno i tylko na chwile.

 

 

jeszcze z innej beczki serio mnie wkurzało że ten debil z wioski miał 10 razy więcej kwestii niż 80% kompanii thorina, przecież kilku z nich ani razu się nie odezwało w całym filmie, nawet w końcowych napisach byli gdzieś daleko na końcu, a przed nimi były jakieś randomowe postacie.

 

 

serio - nie wiem co tak słabo.

jackson zrobił piekną bitwe w 3 części władcy a teraz wszystko rozmienił na drobne i uwypuklił głupie i zbędne wątki a te fajne okroił prawie do zera i pokazał tylko krótkie urywki

 

ps wiem że sie powtarzam ale pewnie nie wszyskim sie chciało czytać mojego pierwszego dłuaśnego psota

 

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ogólnie to sam tytuł jest z dupy, bo

w książce miałeś elfy, ludzi i krasnoludy przeciwko goblinom(które wcześniej wkurzyli głowni bohaterowie) i wargom(tak to się pisze?). W filmie mamy zaś elfy ludzi i krasnoludy przeciwko orkom i ? No też goblinom, ale tym razem wychodzącym z Gundabadu, który swoją drogą w książkach był od dawna opustoszały. Innymi słowy Jackson ch.uj

 

Edytowane przez McDrive
Odnośnik do komentarza

Rozróżnianie orków i goblinów to jedno z największych bzdur również u samego Tolkiena. W Hobbicie nie pada ani razu słowo ork jeśli dobrze pamiętam. Nieznana jest także ich LOTR'owa geneza. Btw orkowie Bolga w Hobbicie to madafakersy o gabarytach porównywalnych z Uruk Hai (jeśli nawet nie masywniejsze). Wpływ Warcrafta 3 i WoW gdzie były większe nawet od ludzi (?).

Odnośnik do komentarza

Nie będę powtarzał tych oczywistych błędów które już słusznie inni wypunktowali. Mam nadzieję, że Jackson odczepi się w końcu od Śródziemia. Kasy, którą natrzepał na dwóch trylogiach raczej mu i tak wystarczy do końca życia.
W pierwszej trylogii też były jakieś błędy, nieścisłości, przewaga jednych wątków nad drugimi, może bardziej lub mniej potrzebnymi w oczach fana książki. Nie da się dogodzić wszystkim. Ale kurna czuło się klimat, czuło się magię tego świata. A w Hobbitach? Całej tej magii i uroku wystarczyło na kilka scen w pierwszej części.
Będąc w kinie na trzeciej części w ogóle nie czułem, że oglądam jedną w historii Śródziemia. Słaba muzyka - zasadzie brak muzyki, po której całe ciało ogarniały ciarki. Jakieś tandetne zagrywki w których słychać kilka nut z LoTR w momencie w którym kamera pokazuje pierścień...

Te kilka sekund z orłami i niedźwiedziem nie ratuje niczego.


W Lotrze takie chwile były tylko wisienką na torcie. Tutaj są tylko kolejnym dowodem na to, że w tym filmie skupiono się nie na tym, na czym powinno. Do tego jeszcze Bayonetta, Kate i Anna Grodzka... :(

Błagam Piotrek, nigdy więcej.

Edytowane przez Humulin
Odnośnik do komentarza

Napisałem wczoraj krótką notkę o trzecim Hobbicie

 

 

TRZECI HOBBIT szczerze mówiąc bałem się tego filmu, po przeczytaniu pierwszych opinii. Na szczęście nie było źle. Boli fakt, że praktycznie 90% filmu to akcja tj lanie po mordach. Jako młody gimbus, lubię tego typu ujęcia, ale bez przesady, ile można się bić. Ta proporcja kuje, szczególnie gdy spojrzymy na Fellowship of the Ring, gdzie większość czasu, to budowanie nastroju i ciekawa rozmowa. W Hobbicie te 10% to przedstawienie przemiany Thorina. Szczerze powiem, że pozytywnie mnie zaskoczył, bo wyszło to całkiem zgrabnie. Prócz jednej sceny (remix z poprzedniej rozmowy, no kurna), wszystko pięknie przedstawione a emocje na twarzy aktora lepiej oddają jego stan niż miny w LA Noir.

Co do mięsa tj bitwy to również zaskoczenie in plus. Yanusz narzekał, że nie jest to Minas Tirith, ale bitwa o Gondor jest nie do pobicia tak czy siak. Poza tym, wiemy jak w książce Tolkien opisał walki o Górę, więc scenarzyści nawet zręcznie z tego wyszli.

Poza tym dobrze, że postacie idą drogą swoich książkowych wzorców, Bilbo jak zwykle fajny, a Legolas śmieszy absurdem. Niestety śmiać się można kilka razy i nie tam, gdzie twórcy by chcieli. Np [#MINI SPOILER#] wielki trol z kamieniem na głowie, za pomocą którego ma niszczyć mury? Hah "genialne" :D

Na minus idzie tez muzyka, bo nic nowego, wartego uwagi nie odnotowalem. Jednak przy Wladcy Pan Howard wykazał się 100% swoich możliwości. Kolejną wadą jest relacja Elfki z krasnoludem (Kili?). Czy Jackson chciał coś przekazać czy to zwykła zapchaj dziura, to nie wiem, ale wyszło słabo.

 

 

A postawa Legolasa, który widzi ich relacje a mimo to dalej kręci do elfki dziwi

 

 

Najgorszy oczywiście ten przydupas mistrza z Miasta na Jeziorze

 

Podsumowując dla fanów śródziemnia seans obowiązkowy, bo można przy okazji zobaczyć kilku stsrych znajomych (Christopher Lee wiecznie młody). Dla reszty w sumie dobra opcja na wolny czas.

PS dla mnie kolejno 2>3>1 pozdrawiam serdecznie

 

Ale jak to obejrzałem, to jednak końcowa ocena spadła :lol:

http://m.youtube.com/watch?v=r5X-hFf6Bwo

Przypominam o 20 Drużyna na tvn

Edytowane przez Grzegorzo
Odnośnik do komentarza

Moja skrócona ocena  - no dajcie spokój, to już  PS4 jest lepsze niż ten film. Wszystko już w tym temacie zostało napisane. Poniżej rant. Nie o takiego Hobbita walczyłem.

 

 

Nie jestem jakimś ortodoksem - nie miałem problemów z Azogiem i Tauriel w poprzednich częściach ani ze zmianami w LOTR (Bombadil itp.). Ale to co się odje.bało w 3. części to przegięcie pały - Christopher Tolkien do końca swoich dni chyba już nie usiądzie, tak srogi gwałt dokonał się na mitologii Śródziemia.

 

1 - jw - cały film ma multum niepotrzebnych, bezsensownych zmian względem książki. Po co te nudne epickie pojedynki na pół filmu? Gdzie Beorn? Co z tym Aragornem na końcu, wtf? Niewyjaśniony koniec Arcyklejnotu, mógłbym wymieniać i wymieniać.

2 - wątek miłosny do pieca. Niech se będzie ale to jest na poziomie gier ubisoftu. "Why does it hurt so much? Because it was real" - najgorszy dialog 2014.

3 - CGI, CGI, CGI. LOTR był tak dobry i z przyjemnością oglądam drużynę nawet teraz, bo CGI było w sumie mało. Już w pustkowiu to była przesada (cała ucieczka przed Smaugiem), ale tutaj już popłynęli. Na domiar złego to CGI jest na poziomie filmów dla dzieci - Azog, Bolg i Dain już teraz zakrawają na kpinę, za parę lat nie będzie się dało tego oglądać jeszcze bardziej niż teraz. 

4 - tandetne efekciarstwo  - Legolas ['] Czy sławetna scena ze snowboardem z 2 wież niczego nie nauczyła Petera? Do tego ten przygłup Alfred czy Albert żeby rozśmieszyć bachory i nieszczęscie gotowe.

5 - Film był po prostu nudny. Miał 2 znośne sceny - śmierć smoka i walkę w Dol Guldur (do momentu gdy Galadriela się obudziła). Cała bitwa była po prostu nudna, a do tego niepotrzebne sceny typu Gundabad czy całe zakończenie. Jackson nie umie kończyć filmów (patrz - Powrót Króla), ale żeby w tak przydługim filmie zabrakło miejsca na pogrzeb Thorina? wtf

 

 

Last but not least - symbol wszystkiego co złe w tym filmie: DLACZEGO DO CHU.JA NIKT W TYM FILMIE NIKT NIE MOŻE JEŹDZIĆ NA ZWYKŁYM KONIU? Łosia przełknąłem, ale kozice to już było za dużo. Obstawiałem, że Dain wyjedzie spod ziemi na krecie ale jednak padło na dziką świ.nię xD Czekałem tylko aż może Bilbo pogna do Shire na strusiu.

 

Odnośnik do komentarza

Nie żebym twierdził że to był dobry film (imo średniak na raz/6/10, ale CGI orków podczas dużych batalistycznych był jak najbardziej okay. Gorzej wypadały natomiast trole (a niektóre wprost tragicznie).

 

krasnoludy były za małe do dosiadania koni. w jedynce ekipa Thorina jeździła na kucach (... xD), które z racji wieku nie nadawały się do bitew t.j. dorosłe kozice, czy co to tam było. Jeśli idzie o Elfy jeleń był jak najbardziej prawilny. 

 

prócz pierwszego kwadransu i akcji w Dol Guldur na plus była także obsesja Thorina i jego szarża wraz z ziomkami. te sceny mogły się podobać. podobnie jak walcząca Tauriel.     

Odnośnik do komentarza

akurat bojowe kozły są spoko jak na "rumaki" krasnoludów, problem w tym że w bitwie ich praktycznie nie było, jedynie thorin z kumplami sie na nich przejechali

 

a przypominam co było w trailerze - widzieliście tą scene w filmie? bo ja nie kojarzę

war-goats.jpg

 

 

 

edit jeszcze jedno czepialstwo - krasnoludy thorina w jednej scenie uzbroiły się w mocnarne zbroje i bronie, a zaraz potem przebrały  w standardowe ubrania i to w tych zwykłych ubraniach wybiegły do ataku, fuck logic

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...