Skocz do zawartości

Auto do 25 tys.


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

No akurat dla mnie VW z przełomu lat 90-00 były wyjątkowo udane. Szczególnie Bora i Golf IV, jak widzę jakiś ładny egzemplarz to się zawsze obejrzę na ulicy.

 

Czemu ludziom nie podoba się kombi? Nigdy nic nie miałem do tego typu nadwozia. A już bardziej "sportowej" wersji 3d bym nigdy nie kupił, tylko 5d/sedan/kombi. Ewentualnie jakieś typowe coupe (TT), bo tam się i tak liczy całokształt.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Znajomy jezdzi dosc fajnie odpicowana na styl troche USDM Golfem IV i nie powiem, podoba mi sie bardzo pomimo ze rzygam tak samo golfami jak passatami. Po prostu u polakow przyjelo sie ze to dobry i tani samochod. Moze po czesci to prawda, no ale jest jeszcze wiele innych fajnych samochodow.

Kombii moze sluzyc duzej rodzinie badz jako samochod do wozenia towaru. Dlatego tez jak widze studentow czy innych mlodych ludzi to mnie skreca. Wyjatkiem tutaj jest Mazda 6, ktora w kombii wyglada naprawde imponujaco.

Rzygajac passatami chcialem po prostu podkreslic ze jezdzi tego stanowczo za duzo.

Odnośnik do komentarza

przyjelo sie ze to dobry i tani samochod. Moze po czesci to prawda

 

Nie po części, ale w 100% prawda. Te samochody są po prostu udane i nikt temu nie zaprzeczy. Co prawda stylistycznie nie powalają i czasami samemu mi się nie chce patrzeć na moje auto (szczególnie jak jest brudne), ale to właśnie dlatego, że za dużo widzi się je na naszych drogach. Jeśli komuś podoba się ta bryła to nie widzę dla niego lepszego rozwiązania jak Passat B5/Golf 4, bo za podobne pieniądze nie znajdzie nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza

 

Kombii moze sluzyc duzej rodzinie badz jako samochod do wozenia towaru. Dlatego tez jak widze studentow czy innych mlodych ludzi to mnie skreca.

 

I tu się nie zgodzę! Dla studenta przestrzeń w samochodzie jest bardzo ważna! Myśmy rozbijali się Transitem ale nie busem tylko zwyczajnym blaszakiem. Jego olbrzymia ładowność (mierzona w ilości studentów) i laminowana tabliczka "ZAOPATRZENIE" nie raz nam się baaardzo przydawały :)

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio zastanawiałem się nad Omegą B FL. Najlepiej po 2001 roku. Tylko słyszałem kilka niepochlebnych opinii o tych autach. Co sądzicie o tym samochodzie? Interesuje mnie benzyna, najlepiej 2.6 lub 3.2.

 

EDIT: z tego co się orientuję to FLe miały tylko inne silniki oraz zmieniony wygląd (wnętrze i karoseria). Reszta pojazdu włącznie z zawieszeniem to to samo co zwykła omega B.

Edytowane przez wilku00034
Odnośnik do komentarza

ja mam teraz końcówkę 96' i strasznie gniją mi drzwi (o dziwo spodu nie bierze, ktoś musiał go dobrze zakonserwować). Mechanik polecił mi wymianę na drzwi z omegi po 2001, ale i tak noszę się z zamiarem kupna drugiego auta więc nie będę tego robił raczej ;) Ciekaw tylko jestem jak te oplowskie V6 się sprawują, kolega ma 2.5 w vectrze i bardzo sobie chwali. Zawieszenie jest te same co w tej mojej więc bajka. Tylko te silniki i skrzynie mnie ciekawią.

Odnośnik do komentarza

Słyszałem wiele pochlebnych opinii nt. tego samochodu. Ludzie bardzo sobie chwalą zazwyczaj te modele po 2001 roku z jednostkami Y26SE i Y32SE. Bardzo dobre silniki, wytrzymałe i w sumie proste konstrukcyjnie (jak większość Opli do około 2004 roku). Bardzo wysoka elastyczność, mimo niewielkiej mocy jak na te pojemności, więc spalanie też nie będzie bardzo wysokie. Szkoda tylko, że samochód cierpi na błędy starości i konserwatyzmu GM więc skrzynia to stara 5-tką, a w samochodzie z takim potencjałem pod maską aż prosi się o 6 biegów. Samochód nie jest jakoś specjalnie popularny na naszym rynku, ale jeśli chodzi o naprawy, to cenowo będzie mniej więcej tak jak w Vectrze C (duże podobieństwo obu pojazdów). Bryła po liftingu bardzo mi się podoba i sam żałuję, że Opel zrezygnował z produkcji tego kultowego już auta (to samo spotkało później Vectrę czyli z rynku zniknęły jedne z fajniejszych modeli). To co teraz wydają (typu nowa Astra czy Insygnia) kompletnie mi się nie podoba i nie wiem w jakim kierunku zmierza marka...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...