Skocz do zawartości

Auto do 25 tys.


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie mam upatrzone Volvo S40, Mazdę 3 i Focusa C-Maxa. Jutro ze znajomym blacharzem-lakiernikiem idę dokładniej obejrzeć te 3 auta i mi powie, co z nimi jest nie tak. Samemu w ciemno lepiej nie brać. Z Golfami jest tak, że tylko benzyny są godne uwagi,diesele są niestety bardzo wyeksploatowane, a nie chcę potem za remont silnika płacić kilka k. Chcę mieć samochód na 10 lat, więc wolę coś solidnego.

Odnośnik do komentarza

Fajnie wygląda, nie licząc instalacji haka (ale to może się też przydać) i zadrapań od wyciągania radia, no i łuszczącego się lakieru na uchwycie drzwi, ale to norma. Przebieg nie musi być zaniżony, choć podejrzanie blisko nie przekracza 200k. No i odpicowany na maksa, ale to nie musi znaczyć nic złego. Niech się forumowi znawcy używek wypowiedzą.

 

Jeszcze na zderzaku z przodu jest małe wgniecenie, a z tyłu zadrapanie, przynajmniej nie był lakierowany specjalnie.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

Auto wygląda ok. Oglądnij jak coś pas przedni dokładnie. Zauważ, że to 1.8 20v. Mam to w Audi i oszczędny to on nie jest :D

200k może być. Kiera trochę łysawa ale skóra jest w dość dobrym stanie. Tak to nie ma się za bardzo do czego przyczepić po zdjęciach. Trzeba oglądnąć na żywo. Z tym przebiegiem najbardziej się boje bo w Polsce jest tendencja do kupowania auto byle poniżej 200k km więc wszyscy robią poniżej. Ale to idzie obadać.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że oszczędny nie będzie, dlatego generalnie szukałem zagazowanego, ale wyposażenie robi swoje. Jakby był całkowicie opłacony, to właśnie bym jechał go oglądać.

 

Tak do mojego budżetu, to właśnie chyba drugie toledu najbardziej mi leży wizualnie, chyba że udałoby mi się znaleźć Astrę II Coupe albo Alfę 147 w idealnym stanie, bo w każdym innym będą to skarbonki bez dna.

http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-roczna-gwarancja-zobacz-C19704540.html może tą przejadę się zobaczyć, bo rzut beretem mam.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Do 13 tysiaków kierując się tymi wytycznymi poleciłbym Passata. Odradzałbym raczej wariant z dieslem (wysokie koszta remontu w razie potrzeby, a właśnie teraz zaczynają padać takie rzeczy jak sprzęgło z dwumasem, turbina, czy osprzęt silnika. Kierowałbym się raczej ku wersji 1.8T (której sam jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem - przy spokojnej jeździe w trasie nie przekraczam 8l/100km, w mieście zmieścisz się w 10/100km, a dodam, że mieszkam w terenie górzystym, gdzie drogi nie są takie "gładkie" jak dajmy na to na mazurach). Z gotówką na poziomie 15tys. można by się zastanowić nad B5FL, ale to w sumie ta sama konstrukcja, która opiera się na drobnych zmianach kosmetycznych. Jeśli szukasz niezawodnego i wdzięcznego pojazdu to Passat będzie jak znalazł. Jedyny mankament to zawieszenie wielowahaczowe, ale przy właściwej eksploatacji obejdziesz się bez problemów.

 

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji nt. tego modelu to wal do mnie, od przeszło 2 lat jestem zadowolonym kierowcą tego pojazdu.

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Do 13 tysiaków kierując się tymi wytycznymi poleciłbym Passata. Odradzałbym raczej wariant z dieslem (wysokie koszta remontu w razie potrzeby, a właśnie teraz zaczynają padać takie rzeczy jak sprzęgło z dwumasem, turbina, czy osprzęt silnika. Kierowałbym się raczej ku wersji 1.8T (której sam jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem - przy spokojnej jeździe w trasie nie przekraczam 8l/100km, w mieście zmieścisz się w 10/100km, a dodam, że mieszkam w terenie górzystym, gdzie drogi nie są takie "gładkie" jak dajmy na to na mazurach). Z gotówką na poziomie 15tys. można by się zastanowić nad B5FL, ale to w sumie ta sama konstrukcja, która opiera się na drobnych zmianach kosmetycznych. Jeśli szukasz niezawodnego i wdzięcznego pojazdu to Passat będzie jak znalazł. Jedyny mankament to zawieszenie wielowahaczowe, ale przy właściwej eksploatacji obejdziesz się bez problemów.

 

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji nt. tego modelu to wal do mnie, od przeszło 2 lat jestem zadowolonym kierowcą tego pojazdu.

 

strasznie dużo Ci pali, mój tdi 1.9 jest w ch,uj oszczędniejszy w takim razie, na pewno jesli chodzi o spalanie.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

No ja sie nie znam, nie sądziłem że aż taka różnica jest. Ja bym nie wyrobił.

 

I nie 100 koni, więc też nie masz wszystkich informacji, mam 110 zchipowane na wiecej, chyba 130, panie smieszku.

o sprawdziłem panie smieszku, mam 145 koni, więcteraz mi wytłumacz, co tu jest smiesznego w tym ze jestem w szoku ile moze palic 150 konny silnik w passacie.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza

Da, aktualnie sam mam serię 1.8T i jedyna modyfikacja to zmieniony dolot + nowa turbina, gdzie wykazuje mi 154KM na hamowni. Na mapach wyszłoby jakieś 200 kucy, a spalanie wcale by nie wzrosło (do pewnego poziomu nawet czasami maleje, po przekroczeniu pewnej granicy "podkręcenia" zaczyna porządnie ssać, ale do 30% można bez obaw podnieść), więc to normalne, że 1.9TDI 110@145KM pali trochę mniej od mojego. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

No mi własnie chodzi o to "mniej".

Mi pali:

- płaska ekspresówka 90-100 km /h 4.5 - 5.5

- bardziej górzysta ekspresówka - 5.0 - 7.0

- miasto - 6.0 - 8.5

 

Więc dla mnie to jest kolosalna różnica.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...