Skocz do zawartości

Auto do 25 tys.


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

wilku,celowo wszystko dotyczace Audi piszesz z malej litery?

 

Ja sie zwykle spotykam z opiniami,ze to wlasnie Audi ma najladniejsze wnetrza.

 

Nie celowo. Wnętrze to jak wiadomo kwestia gustu, jeśli chodzi o jakość materiałów to nie sądzę by było się do cego przyczepić w samochodach Audi. Pozostaje tylko nie rozwiązana kwestia tego napędu na 4 koła. Do tej pory argumenty z jakimi się spotykałem to to że Quattro jest lepsze, bo... to Quattro.

Odnośnik do komentarza

brat ma takiego 150 koni w gazie, gaz zakładany w marcu 2011, wieć można jeszcze troche polatac i jezdzi się całkiem spoko :)

zrobił nim 40 tyś km i jedyne co w nim wymienił to akumulator bo padł, a tak do niczego się nie dotykał.

Co chwila ktoś chce go od niego odkupić, ale nie sprzedaje bo po prostu mu szkoda :)

ja polecam

Edytowane przez Damian.
Odnośnik do komentarza

4matic tez jest staly podobnie jak w Audi tylko mechanicznie jest prostszy bo to zwykly dyferencjal i przekladnia a nie Torsen.W 1986 roku Audi Quattro dzięki napędowi podjechało na sam szczyt fińskiej skoczni narciarskiej o nachyleniu blisko 80%.

 

http://www.youtube.com/watch?v=faiFfBxhT8s

 

Następnie ten sam wyczyn popełniono przy użyciu Audi A6 C6 chociaż tu już z powodu masy oraz innej generacji Torsena trzeba było się wspomóc oponami z kolcami

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=8qxylbbjBl4

 

 

Mi zasadniczo ciężko zrozumieć jak można umniejszać firmie o długiej i ciekawej tradycji i wielkimi osiągnieciami w dziedzinie sportu na rzecz BMW, ktore w rajdach moze sobie pojezdzic w DTMie a ich motorki i tak przegrywają z Yamaha, Ducati lub Aprilką. To tak jakby twierdzic, ze McLaren jest gorszy od Ferrari w Formule 1 bo znajomi tak mowią.

 

 

Tu jest fajny film pokazujący zasadę działania quattro:

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Troszkę poczytałem i wychodzi na to że xDrive też jest napędem stałym, w normalnych warunkach rozdzielającym moc w stosunku 40/60. Nie chcę umniejszać geniuszu konstruktorów Audi. Chodzi mi raczej o kwestię tego czemu wszyscy tak kurczowo trzymają się fejmu tego rozwiązania. Czy w obecnych czasach jest ono w dalszym ciągu tak mocno do przodu w stosunku do konkurencji?

Edytowane przez wilku00034
Odnośnik do komentarza

Troszkę poczytałem i wychodzi na to że xDrive też jest napędem stałym, w normalnych warunkach rozdzielającym moc w stosunku 40/60. Nie chcę umniejszać geniuszu konstruktorów Audi. Chodzi mi raczej o kwestię tego czemu wszyscy tak kurczowo trzymają się fejmu tego rozwiązania. Czy w obecnych czasach jest ono w dalszym ciągu tak mocno do przodu w stosunku do konkurencji?

 

Centralnym elementem układu xDrive jest elektronicznie sterowane sprzęgło wielopłytkowe.

 

To elektronika powoduje, że napęd jest stały natomiast quattro to metalowa skrzynka, w której dwie opcję są na stałe napędzane bo tak są ustawione koła zębate tak jak to widać na filmiku chociaż na nim jest najnowszą wersja już bez Torsena ale zasada działania jest taka sama - są to mechanizmy cierne i nic sięw nich nie dołącza ani nie rozłącza - one ciągle razem pracują. Umniejszać xDrive ani 4maticowi nie można, tak samo jak nie twierdzę, że quattro lepsze. Fascynuje mnie motoryzacja, głównie niemiecka ale nigdy bym nie umniejszył roli oraz prestiżu Mercedesa czy BMW w stosunku do innych. Umniejszyć to można Opla albo Renault. Ale nie trzech króli w Niemczech.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak jak mówisz, każdy z producentów wybrał własny sposób na przeniesienie napędu na 4 koła. Dlatego drażni mnie nieco twierdzenie że Quattro jest najlepsze, bo to Quattro... Nie jest to żaden argument, mimo że jest to naprawdę świetny system. BTW: 1 generacja 4matica chyba też była w pełni mechaniczna jeśli dobrze kojarzę.

Odnośnik do komentarza

quattro jest prawie najlepsze - (nie piszę "najlepsze" gdyż przedewszystkim brak tam dyfrów o zmniejszonym uślizgu co owocuje pięknym darciem opon podczas agresywnego pokonywania zakrętów) - gdyż jest pozbawione elektroniki, stosunkowo proste w budowie i praktycznie nie do za(pipi)ania (czyt. nie generuje kosztów serwisowych). jedynym warunkiem dla zadowolenia z tego napędu (zresztą jakiegokolwiek awd) jest odpowiednia moc silnika która zrównoważy olbrzymie straty w układzie przeniesienia napędu. jeśli ww warunek jest spełniony (tzn minimum jakieś 2,7 biturbo bez badziewnego automatu) to przyspieszenie od 0 po uprzednim strzale ze sprzęgła z 6000rpm urywa dupe.

Odnośnik do komentarza

Ja taką kupuję i aktualnie normalna z Niemiec (mały wybór) kosztuje 20k z opłatami. I jest to raczej jedna z niższych cen za pierwsze roczniki. Tylko ta granatowa z salonu Hondy ma normalną cenę i jest dobrą ofertą.

 

http://otomoto.pl/ma...-C23036917.html.

 

Pierwsza srebrna trochę krzywa z przodu przy lewej lampie (maska), natomiast druga, niebieski metalic miała wymieniony rozrząd. Po co wymieniać rozrząd w 1.8 benzynie, gdzie silnik tak samo jak 2.0 ma łańcuch ? Jakaś mina.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Dobre podejscie, nie kupuj na pale. Za pol roku tez beda fajne auta w ofercie.

 

Ja już tak myślę od jakichś 7 miesięcy :(. Sam nie wiem i biję się z myślą czy sprzedawać tak dobrze utrzymane auto, po prostu mi go szkoda w ch.uj i boję się, że trafię na jakieś paści po przesiadce. Co za głupie uczucie, nie cierpię takich rozkmin. Za niedługo dojdzie do tego, że stać mnie będzie na nowe auto, a mi dalej szkoda będzie się rozstawać z Passkiem. shit

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...