Skocz do zawartości

Auto do 25 tys.


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

Finansowo jeden ch.uj. Z gazem trzeba zrobic rozeznanie jak z przelaczaniem b/g jest. Zeby nie bylo sytuacji,ze w zime dopiero po 8kilometrach automatycznie przelaczy ci na lpg. 

 

W benzynie odpada Ci kilka kosztownych gratów - dwumas (w benzyniakach tez wystepuja,ale nie ulegaja uszkodzeniu jak w dieslach), turbo, gumowe rury z turbo,dolotu i intercoolera (kawalek gumy kosztuje od 200 do 500zl) kolektor dolotowy (trzeba co jakis czas czyscic klapki blokujace doplyw powietrza, badz wywalic je na stale  - 2godziny roboty). 

 

2.0D ojcu przy normalnej jezdzie w miescie palila 6 max 6.8, w trasie do 120 palila 5. Silnik 150koni.

 

Benzyna z lpg ile ci spali gazu ? Z 12 - 13 przy obecnej cenie lpg i tak nie placisz drozej jak za rope. Z dodatkowych kosztow to co kilka lat wymienia sie wtryskiwacze gazu (okolo 500zl) i co 10 lat odnawia homologacje na butle (okolo 100zl). Plus przeglady sa 30zl drozsze.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

ogladalem ta tojote z linku wyzej. wydaje sie spoczko. automatyczna klima, ladny z zewnatrz, licznik wyglada realnie (170k), nowe opony. zrobilem jazde probna, chodzi ladnie i cicho, przyspieszenie ok. jutro jade z nia na przeglad i podejme decyzje. dogadalem sie z typem, ze jak na przegladzie nie wyjdzie jakas niespodzianka to daje 15.500.

 

co myslicie? corolla spoko opcja?

Odnośnik do komentarza

Dobrze to widać na ostatnim zdjęciu przedniego koła. W miejscu załamania błotnika na dole zaczyna się lakier o innej strukturze niż na górze błotnika. Jest taki widoczny "baran",tylko na Toyotach jest takie coś, powinno się to ciągnąć na dołach drzwi i tylnego boczku, dodatkowo powinny być na tylnych drzwiach i na tylnym dole błotnika, przeźroczyste nalepki które chronią przed kamieniami. Zwróć uwage czy paznokieć wchodzi pod nie tak jakbyś chciał je odkleić bo jak by się nie dało to znaczy, że są przymalowane bezbarwnym co jest raczej nie do wychwycenia gołym okiem :D

Odnośnik do komentarza

olschmytz kupuje samochod odcinek 201392

 

znajomy chce opchnac swoja bete e46, 1999, silnik 1.9 (105km), benzin. przebieg niby 130k, ale ponoc udokumentowany (da sie to oszukac latwo?)

 

cena dla mnie ok 13 kola.

 

normalnie bym olal, ale wiem, ze typ dbal o ten samochod lepiej niz o siebie i przez caly czas na niego chuchal i dmuchal.

 

co myslicie? za zaoszczedzona kase moglbym w sumie ja sobie zagazowac.

Odnośnik do komentarza

Jezeli moc Ci odpowiada to ok, w jezdzie po miescie raczej bardziej przydaje sie duzy moment obrotowy, nie wiem ile ma te 1.9. Z tego co wiem,mozna smialo to gazowac, ale nie wiem czy Ci sie kalkuluje bo instalacja to koszt okolo 2300-2700zlotych.

 

 

Sprawdz maglownice bo lubia przeciekac,a regeneracja to koszt 600-700zlotych oraz tylny dyfer czy dobrze pracuje przy szybkiej jezdzie i gwaltownym ruszaniu. Zobacz tez, czy jak odpalisz samochod to zapalaja sie kontroli poduszek i gasna niezaleznie od innych kontrolek. W e46 sa maty w przednich fotelach, sprawdzajace czy ktos siedzi na miejscu kierowcy i pasazera. Czesto psuly sie i ludzie zamiast montowac emulatory za 100zl to wywalali kontrolke poduszek, badz podlaczali ja np pod kontrolke oleju. Jesl jest blad airbag to zadna poduszka nie odpali podczas wypadku. Nie wiem czy to sedan czy kombi, jak kombi sprawdz zamek tylnej szyby.

 

 

Nie wiem jakie wyposazenie ma,ale czesto tez uszkodzeniu ulegaly moduly bluetooth i zmieniarki.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

no ja tez bym wolal z nazistowskim gazem wiekszy silnik, ale jak mam do wyboru jezdzic po januszach przez cala polske, albo sluchac mietkow z komisu zeby taki znalezc, to wole kupic sprawdzona i pewna fure na miejscu.

 

zreszta nie napalam sie. jutro jade z gosciem do warsztatu. pracuje tam moj sasiad, ktory cale zycie bmw jezdzi. gadalem z nim przed chwila powiedzial, ze zrobi pelen przeglad, podlaczy do kompa itd. wtedy podejme decyzje.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli to dorby znajomy, który się zna na autach i faktycznie wymieniał co nie co to ok. Jak jest to "znajomy" to daj sobie spokój bez porządnych oględzin. E46 w Polsce kupić to trzeba umieć. Jeżeli nie wiesz sam nic na temat aut tej marki to tylko sprawdzenie i dobrego mechanika Ci coś powie. Silnik kiepski. Polecam coś 2.3, albo 2.8 z gazem. Sam tydzień temu do E36 2.8 założyłem isntalache. 370km za 100zł. Da się? Da. Więc po co przepłacać :) Można jeździć tanio i mieć te stado rumaków pod maską.

 

Pamiętaj też, że E46 są baaardzo drogie w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...