Skocz do zawartości

Auto do 25 tys.


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

z BMW zawsze przypomina mi się taka anegdota, dow(nene), skecz, humoreska. Jeszcze z czasów pracy w banku ziom przy biurku obok jeździł zawsze Fiatem Punto. W pewnym momencie brat jego mamy chciał sprzedać BMW 5, stare, ale idealnie zadbane, garażowane, pierwszy właściciel itp. Koledze szkoda to było puszczać cholera wie gdzie, przebieg rzędu 8 tysięcy rocznie, dogadali się na kasę i kupił dla siebie, Punto poszło dla żony.

 

Auto z czasem miało parę spraw do zrobienia (nie, nie sypało się jak Alfa), ale trzeba było mu trochę pomóc w życiu. Sęk w tym, że byle pi,erdoła kosztowała 600 złotych, a większość napraw z robocizną to tak koło 1000-1500zł. Pech chciał, że żonie padło Punto, ziomek był w delegacji, laska zawiozła do ASO i podała jego numer telefonu. Dzwoni do niego telefon i facet z mówi "Dzień Dobry, dzwonimy z ASO bleblebleble mamy złą wiadomość. Awaria jest poważna i trzeba się przygotować na koszty". Ziomek panika, nerwowo liczy stówki (pipi)a ile do wypłaty będzie kiepsko a koleś do telefonu "500zł z robocizną" :D Oddech i wrzutka "(pipi)a Panowie róbcie nie pjerdolcie" ale mówi, że widział już 2-3 tysiące, przyzwyczajony z poziomu kosztów beemki

 

W Alfie jest sporo taniej bo jednak bardzo dużo części sprzedają - masówka to zawsze taniej c'nie ;)

Odnośnik do komentarza

Stosunek miedzy Fiatem i Alfa jest taki sam jak miedzy VW i Audi. Tak,wiec nie piszta,ze Alfa to fiat z inna buda, bo nawet jesli plyty podlogowe maja te same to  roznia sie zawieszeniem (wielowachacze z tylu zamiast belki), ktore w Alfie zawsze szło w bardziej sportowe. Idac waszym tokiem myslenia to Giulietta = Bravo . Poczytajcie sobie co jakie oceny zgarnia za wlasciwosci jezdne  ;) 

Odnośnik do komentarza

Alfa zamierza w ciągu następnych trzech lat przestać robić przednionapędówki - wtedy też będzie Fiatem z inną budą?

 

 

Alfa Romeo is set to drop the Mito and Giulietta hatchbacks around 2015, as it switches to solely rear-wheel drive models, CAR's Georg Kacher reveals today (Friday 19 July). The sensational news, which will be music to car enthusiasts' ears, is part of a radical, new plan involving closer collaboration between Alfa Romeo and Maserati.

http://www.carmagazine.co.uk/News/Search-Results/Industry-News/Alfa-Romeo-to-dump-front-drive-hatches-for-rear-drive-saloons

 

Odnośnik do komentarza

oceny sroceny, sam piszesz, że takie rankingi TUV to ochrona niemieckiego rynku motoryzacyjnego. W ogóle kto wierzy w jakiekolwiek oceny, testy, a szczególnie w prasie, gdzie dziennikarze dostają auto testowe na weekend czy nawet na kilka dni a przy okazji opłacony domek w górach aby się pobawić w spokoju autem? Albo gdzie BMW zabiera dziennikarzy na 3 dniowy survival aby testować nowe xDrive? Seriously tak jak w branży IT solidne testy to przeszłość i skończyły się na Chipem lat 1990-2001, tak podejrzewam, że w branży moto jest podobnie albo i nawet gorzej. 

 

Mnóstwo części z Punto robi do 147 jak 1:1. Of cors zawiecha nie jest 1:1 ale i tak naprawdę od cholery części mają wspólnych no i chyba jasne, że Alfa ma być bardzo sport, lepiej się prowadzić itd. w końcu za coś trzeba zgarnąć więcej hajsu niż za Fiata. 

 

Pajda tylko nie krzycz na mnie, lubię Cię i też jadę na Chorwację ! :D

Odnośnik do komentarza

kupilem ta bete.

 

dwoch typow zrobilo 'ogledziny'. podpieli do kompa, obejrzeli dokladnie calosc, costam pogrzebali, sprawdzali przebieg i zgodnie stwierdzili, ze jest oryginalny, czyli 130k. typ mi powiedzial, ze mam sie nie zastanawiac tylko brac. w ch.uja mnie nie zrobil bo to sasiad i wieloletni przyjaciel starego.

 

jezdzi sie zaje.biscie. fura zadbana na maksa, 105 koni dupy nie urywa, ale i tak lepiej niz w moim 70 konnym siwiku.

 

jedyny minus to radio. niby oryginalne, ale kaseciak xD

 

ogolnie - jestem zachwycony. dalem 13 kola bo po znajomosci mi typ puscil.

 

moze sie przejade na tym moze nie. ale chyba jest ok ;]

Odnośnik do komentarza

oceny sroceny, sam piszesz, że takie rankingi TUV to ochrona niemieckiego rynku motoryzacyjnego. W ogóle kto wierzy w jakiekolwiek oceny, testy, a szczególnie w prasie, gdzie dziennikarze dostają auto testowe na weekend czy nawet na kilka dni a przy okazji opłacony domek w górach aby się pobawić w spokoju autem? Albo gdzie BMW zabiera dziennikarzy na 3 dniowy survival aby testować nowe xDrive? Seriously tak jak w branży IT solidne testy to przeszłość i skończyły się na Chipem lat 1990-2001, tak podejrzewam, że w branży moto jest podobnie albo i nawet gorzej. 

 

Mnóstwo części z Punto robi do 147 jak 1:1. Of cors zawiecha nie jest 1:1 ale i tak naprawdę od cholery części mają wspólnych no i chyba jasne, że Alfa ma być bardzo sport, lepiej się prowadzić itd. w końcu za coś trzeba zgarnąć więcej hajsu niż za Fiata. 

 

Pajda tylko nie krzycz na mnie, lubię Cię i też jadę na Chorwację ! :D

 

A Opel? Co powiesz o Oplu?

Olszmyc gratki, zawsze chciałem miec ładne e46, kozak bryczka

Odnośnik do komentarza

kanabis

 

taki sam resorak jak każdy inny. Bez szpanu. W nowym aucie mam 3 lata gwarancji, akurat skończy sie leasing więc jak bedą jakieś problemy to pójdzie pod młotek.

 

Jedyne auto za którym w moim życiu naprawdę tęsknię do Honda Civic 2002, 1,4 benzyna bo to pierwsze wakacje we Włoszech, pierwszy seks w aucie, pierwsze samodzielne wyjazdy... Nie mam do motoryzacji takiego stosunku jak Pajda, nie przeżywam nazwiska projektanta, albo mi sie podoba albo nie. Myśle ze kiedyś bedzie mnie stać na auto które kupię z miłości do samego samochodu, ale to ja potrzebuje spooooro kasy na taką miłość :D

Odnośnik do komentarza

oceny sroceny, sam piszesz, że takie rankingi TUV to ochrona niemieckiego rynku motoryzacyjnego. W ogóle kto wierzy w jakiekolwiek oceny, testy, a szczególnie w prasie, gdzie dziennikarze dostają auto testowe na weekend czy nawet na kilka dni a przy okazji opłacony domek w górach aby się pobawić w spokoju autem? Albo gdzie BMW zabiera dziennikarzy na 3 dniowy survival aby testować nowe xDrive? Seriously tak jak w branży IT solidne testy to przeszłość i skończyły się na Chipem lat 1990-2001, tak podejrzewam, że w branży moto jest podobnie albo i nawet gorzej. 

 

Mnóstwo części z Punto robi do 147 jak 1:1. Of cors zawiecha nie jest 1:1 ale i tak naprawdę od cholery części mają wspólnych no i chyba jasne, że Alfa ma być bardzo sport, lepiej się prowadzić itd. w końcu za coś trzeba zgarnąć więcej hajsu niż za Fiata. 

 

Pajda tylko nie krzycz na mnie, lubię Cię i też jadę na Chorwację ! :D

 

 

Spoko spoko,  to,ze w kilku kwiestiach mamy inne zdanie nie zmienia faktu,ze tez cie lubie :* 

 

Olszmic - sciemnialem z ta e46 nie bierz bo to (pipi) xD Nie no zartuje, spoko fura,kaseciaka wywal i zaloz cd ze zmieniarka. 

Odnośnik do komentarza

Poczekaj aż będziesz zawieszenie wymieniał :D W E46 do najtańszych nie należy, ale jak już raz je doprowadzisz do odpwiedniego stanu to potem tylko jeździsz i olej zalewasz. Ogólnie BMW mimo mitu nie są aż tak drogie w utrzymaniu bo części jak wiadomo do starszych aut (E46 też jest starsze) jest mnóstwo. Przecież co chwilę ktoś rozbija się BMW więc i szroty są zasypywane wrakami Bolidów Młodzieży Wiejskiej. Fakt, żę może są trochę droższe niż do Fiata czy reszty no ale nie porównujmy komfortu jazdy BMW do tych aut. To jest inna liga. Moje 16-letnie E36 trzyma się lepiej niż mój poprzedni 10-letni Leon, który mnie kosztował prawie 24 tyś. i na dodatek co chwilę coś głupiego się psuło, ale takie pierdoły, a to jest najgorsze. Tu się głośnik przepali, tam zamek się zepsuje, jakaś lampka, guziczek. W BMW jak się coś ma popsuć to już porządnie. Wymienisz i zrobisz na tym kolejne 300 tyś km. 

Odnośnik do komentarza

Gdyby kazdy tak podchodził do sprawy to na ulicach widzielibysmy tylko beznadziejne golfy albo seaty czy inne ople. Weźcie sie uspokójcie deko. Chłopak kupił za 13 kafla zaje.biste autko które ryje rure i wyglądem i jakością , zostało mu chyba z 5 kafli i pewnie teraz bedzie sie martwił o jakies zawieszenie które jest pewnie w bardzo dobrym stanie bo pisał przeciez że kolo dbał o auto jak o pisiorka

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

nono fajnie, że kupiłeś. z kupowania auta najbardziej nie lubię sprzedawania poprzedniego, ostatnio jak na jakimś parkingu zobaczyłem mazdę taką jak miałem to mi się troche smutno zrobiło - była ekstra! jak już postawie dom i będzie garaż to sobie chyba kupie jakąś taką mx-6 albo mx-5 do odrobienia, ew. jakieś inne fajne autko do grzebania wieczorami.

0333430-Mazda-MX-6-2.5iV6-1991.jpg

0333429-Mazda-MX-6-2.5iV6-1991.jpg

:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

szukam chyba od miesiąca jakiegoś ciekawego auta do 23k jak pisałem wczęśniej w temacie "samochody do 8k " ale zwiększył się budżet . Byłem nastawiony na golfa 5 z silnikiem 1.6 ale ciężko ogarnąć cokolwiek sensownego .Moją uwagę przykuły nowe auta mazda 3 i astra 3 no i focus 2 .

 

Nie mogę się zdecydować niedługo jadę obczaić tą mazde i w sumie najbardziej mi się podoba , silniki też ok ale słyszałem że to gniję strasznie . Od biedy może być chyba ta astra 3 bo jest duży wybór i można wyrwać coś fajnego . Focus 2 cięzko coś znaleźć wartego uwagi bo prawie same disle a mnie interesuję tylko benzyna .

Ma ktoś może tą mazde 3 albo może co nieco o niej napisać ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...