Skocz do zawartości

Samochody d 5-8 tys.


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

Auto fajne, jeśli nie boisz się Opli. Ja jeżdżę matki Corsą o x lat i w sumie większych zastrzeżeń nie mam, ale niektóre elementy konstrukcyjne potrafią człowieka wyprowadzić z równowagi np. padające na potęgę przepływki, EGRy, sondy, przeguby czy SRS, któremu co jakiś czas muszę kasować błędy na kompie. Oprócz tego mógłbym dodać jeszcze słabe zawieszenie z tyłu i o zgrozo BĘBNY czyli prehistoryczna prehistoria w 11 letnim aucie...

 

Aha, no i na blachę zwracać uwagę, bo to to jest masakra w starszych modelach.

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

Tanie części za to i ogólnie dobry samochód. Ojciec zrobił w trzy lata 180k km 1.6 16V z '98 i obyło się bez większych problemów, a było to intensywne gonienie auta po polskich szosach, z wkręcaniem co chwilę auta na obroty przy wyprzedzaniu i niszczeniem zawieszenia podczas objazdów przez wsie. Plus parę objazdów po Europie. Dobrze ją wspominam, pierwsze auto w domu z klimą i elektrycznymi szybami, wtedy to było coś :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ok dzięki, upolowałem parę ciekawych aut więc w przyszłym tygodniu będę obczajał.

 

Btw wiem że wysokość opłat zależy od pojemności silnika [i innych] ale czy rozróżniane jest czy to diesel czy benzynka? Czy liczy się tylko pojemność? Pytam bo na te z silnikiem 1.9 to mnie zjedzą opłatami jak już. ;/

 

A, znalazłem Bravo 1.4 z gazem, najsu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jutro chce dogadać się o opla vectrę z 99r 1.6, pytanie do was to czy polecacie te auto na pierwszy samochód i czy warta ceny końcowej którą uzgodniłem.

 

Zacznę ze auto jest "pewne" od znajomego mechanika, sprowadzone z Niemiec pół roku temu, rok 98, 1-wsza rejestracja 99r. przebieg 110tys, mówi ze licznik nie kręcony, auto przerejestrowane, ubezpieczone na pól roku, włożony dobry gaz z sekwencją (koszt 2tys), klimatyzacja, blacha w BDB stanie, nie ma śladów rdzy, środek czysty, ładny ogólnie dobrze zadbany egzemplarz. Jeździłem trochę na próbę i ładnie idzie, cicho nic nie stuka itd. ale jak pisałem wcześniej jest pewne na 100% ze nie rozsypie sie za pól roku bo od znajomej osoby. cena 7000zł + 400zł za rozrząd (wymiana gratis) więc 7400zł całkowity koszt. Cena nie za niska, dużo osób mówi aby dołożyć do jakiegoś passata. Ale nie znam się na samochodach i wziąłbym go aby nie szukać długo lub nie natrafić na coś trefnego. Zeszedłem z ceny 7500+ robota rozrządu gratis i wymiana olei + zabezpieczane spodu samochodu.

Edytowane przez PRQc
Odnośnik do komentarza

Opel jak to Opel. U nas w rodzinie się już 2 przewinęły (niegdyś Vectra A 90' 380 000km i nadal jest jeszcze matki Corsa B 00' 117 000km) i w mojej osobistej opinii nie polecałbym komuś komu bardzo zależy na schludności nadwozia. Stare Ople po prostu (pipi) gniją, wszędzie i ciężko temu zaradzić. O takim spalaniu też zapomnij, bo to są jakieś chore, wyssane z palca brednie, że za 30zł przejedziesz 130km...

 

Obiektywnie byłbym nastawiony negatywnie, no chyba, że samochód faktycznie pewny i robi jakieś super wrażenie.

 

Rzekłbym "bierz Passata", ale za 7000zł znajdziesz jakieś paści z początku produkcji, albo przelotowca pewnym przebiegiem 400000km.

 

Jakby co, mam B5 na sprzedaż 1.8T, 257 000km.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to nie ma czegoś takiego jak znajomy mechanik, "pewne źródło", "można mu zaufać". 13 lat auto i tylko około 8,5k kilometrów rocznie nalatane ? To już moje ma 148k nalatane w 9 lat czyli tyle ile ja robiłem sobie na codzień golfem a sprawdziłem po vinie w niemieckim aso czy przebieg rzeczywisty.

 

Po drugie: kto kupuje samochód z niemiec, wkłada gaz, który jednak ten rok, dwa i dopiero sięz wraca i następnie sprzdaje te auto za bądź co bądź za małą kwotę ? Dodatkowo co to za mechanik, że sobie rozrządu dla siebie nie wymienił po sprowadzeniu tylko przerzuca to na kupującego ?

 

Albo mechanik oszust, po licznik to za 30zł przestawisz, albo cieć i kupił takiego kręconego. Jeśli kupił z Niemiec to niech da papiery, książkę serwisową itd. Ale mimo wszystko, nikt nie pakuje gazu za 1/3 ceny auta aby je zaraz sprzedać i to bez rozrządu. Koszt instalacji sekwencyjnej, najpopularniejszej i najpewniejszej obecnie czyli na Stagu 400 bodajże to koszt 1600zł w Świdnicy w sprawdzonym i dobrym serwisie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

dzięki za odpowiedzi.

 

@Yacek

 

1. Tak masz rację, ale to dużo pewniejsze źródło niż ktoś random'owy, więc jakąś gwarancje mam. Dwóch wujów brało od niego auta sprowadzane z Niemiec i chwalą sobie. Chyba ten przebieg zaniżyłem, sprawdzę dziś, może jest ze 125...

 

2. Ten samochód był od początku chyba na sprzedaż, on tak handluje tymi sprowadzonymi samochodami. Rozrząd trzeba wymienić za 6tys km, mówi że mu się nie opłaca już.

 

3. Poproszę dziś o udokumentowane przeglądy wraz z przebiegiem, zobaczymy. Cieć to nie jest bo siedzi w tym od 20lat.

 

 

Ma jeszcze Audi A4 za 5k. fajny samochód, ale stan nędzny. maska i prawy błotnik stłuczone do wymiany, szyba pęknięta na rogu, opony łyse, do zarejestrowania w pl. więc z gazem to wyjdzie ponad 9k. aaa i staruch z 1996r

Edytowane przez PRQc
Odnośnik do komentarza

handlarz/mechanik, ma warsztat od 20lat tak jak pisałem, nie wiem od jakiego czasu sprowadza te samochody na handel. Sam już teraz nie wiem czy brać go :confused: Myślę ze np te audi to kupił za 1000zł i dlatego wziął. zawsze znajdzie jakiegoś pajaca co mu da te 5tysiaków. sam nie chce być tym pajacem od tego opla... Powiem ze ja go widziałem i że jestem nastawiony pozytwynie, cięzko ogólnie wam doradzic przez internet nie widząc go. uważam ze troche minie zanim bedzie go niszczyła rdza, silnik na razie extra, tyle ze nie wiadomo co ztym przebiegiem- czy to nie fake. Dużo bym nie jeździł bo to tyle co z rodziną, sam preferuje skuter. lub motocykl większy który chce zakupić dopiero.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...