Skocz do zawartości

Polityka Sony


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

abstrahując od kłótni o "komentowanie swojej osobowości" etc, mnie jako świeżego posiadacza PS3 denerwuje jedno - czemu taki tekken6 wychodzi za rok, a nie w 2008 jak był zapowiedziany wcześniej? od dawna było chyba wiadomo że tekken będzie w czwartym kwartale aż tu nagle dziś się dowiaduje, że owszem, czwartym kwartale ale 2009 roku... skoro na x'a robią konwersje, to niech najpierw wyjdzie gotowa gra na PS3, a jak skończą konwertować to wypuszczą tytuł na x'a... analogiczna sytuacja jak z bioshock, dostajemy ją rok po swojej premierze ale i tak się cieszymy, czy jeszcze wcześniej lost planet;

 

śmieszy mnie też trochę fakt że po informacji o porcie na xboxa nagle podnoszą się głosy że tekken się przejadł, nie wnosi nic do gatunku, ogólnie to tak właściwie wcale "nam" nie szkoda straty exlusive'a - (pipi) prawda że tak powiem, ja i naprawde wielu graczy ma nadal ochotę pomłócić w starego, doprego tekkena w next-genowej oprawie, trybem online czy nowymi rozwiązaniami! sam kupując konsolę we wrześniu liczyłem tak: na start GTA4, na jesień/zimę tekken6, a zima/wiosna killzone2 + oczywiście inne gry w międzyczasie, ale to te 3 tytuły przemawiały za PS3; jeden na x'a już jest, teraz się okazuje że drugi też;

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

śmieszy mnie też trochę fakt że po informacji o porcie na xboxa nagle podnoszą się głosy że tekken się przejadł, nie wnosi nic do gatunku,

 

 

A nie jest tak ?? :P Ja PSXa jako biedny student kupiłem jak zobaczyłem Tekkena w salonie gier. Oczywiście była to moja pierwsza gra na Playstation. Ograną ją miałem do bólu. Wtedy wyprzedzała swoje czasy - nienaganna grafiką 60 fps , była bardzo widowiskowa i super-grywalna. I to się nie zmieniło, tylko że... czasy jakby inne. Dzisiaj zdecydowana większość gier na konsole nie pochodzi z automatów. Dzisiaj wyznacznikiem jakości jest Gears of War czy Uncharted. Przy takich wielkobudżetowych produkcjach bijatyki wyglądają (być może nie w departamencie grafiki ale ogólnie) raczej blado. To samo sprzedaż. Jak wczoraj sprawdzałem na vgchartz, Singstara na PS3 sprzedało się prawie tyle co Tekkena 5 na PS3. Takie czasy :)

Odnośnik do komentarza
abstrahując od kłótni o "komentowanie swojej osobowości" etc, mnie jako świeżego posiadacza PS3 denerwuje jedno - czemu taki tekken6 wychodzi za rok, a nie w 2008 jak był zapowiedziany wcześniej? od dawna było chyba wiadomo że tekken będzie w czwartym kwartale aż tu nagle dziś się dowiaduje, że owszem, czwartym kwartale ale 2009 roku... skoro na x'a robią konwersje, to niech najpierw wyjdzie gotowa gra na PS3, a jak skończą konwertować to wypuszczą tytuł na x'a... analogiczna sytuacja jak z bioshock, dostajemy ją rok po swojej premierze ale i tak się cieszymy, czy jeszcze wcześniej lost planet;

 

śmieszy mnie też trochę fakt że po informacji o porcie na xboxa nagle podnoszą się głosy że tekken się przejadł, nie wnosi nic do gatunku, ogólnie to tak właściwie wcale "nam" nie szkoda straty exlusive'a - (pipi) prawda że tak powiem, ja i naprawde wielu graczy ma nadal ochotę pomłócić w starego, doprego tekkena w next-genowej oprawie, trybem online czy nowymi rozwiązaniami! sam kupując konsolę we wrześniu liczyłem tak: na start GTA4, na jesień/zimę tekken6, a zima/wiosna killzone2 + oczywiście inne gry w międzyczasie, ale to te 3 tytuły przemawiały za PS3; jeden na x'a już jest, teraz się okazuje że drugi też;

 

nie było sprecyzowanej daty premiery nowego Tekkena

jeśli nie lubisz czekać kup TK5R z PS store, online działała nawet nawet

dla mnie tekken to nie jest kiler na miano system selera, nie ujmuje tej grze jakości.

bioshock to był czasowy ex, podobnie jak kiedyś GTA3

 

konsole to rozrywka, a to kosztuje nie masz czego żałować bo te gry będą nadal na konsoli PS

 

A ps. na TGS zapowiedziano też i Star Ocean: The Last Hope na PlayStation 3, tak wiec jedni drugim odbierają gry ex

Edytowane przez goggy
Odnośnik do komentarza
Vulc nie zgodzę się z twoja teorią

bo jest głupia, skoro twierdzisz że cena PS3 odrzuca, to po co ludzie którzy mają xbox360 kupują PS3?

Widzisz Goggy, mówiąc o odrzucającej cenie nie miałem na myśli posiadaczy X360, ale całkiem nowych użytkowników, wahających się co do wyboru platformy. Sam powiedz, co takiego stosunkowo mało obeznanego w temacie Kowalskiego skusi bardziej: Arcade za 600 zł, bądź Premium za 800 zł, czy PS3 za 1400 zł? Pamiętajmy, że on chce się po prostu dobrze bawić, nie interesują go zbytnio exclusivy, różnice techniczne itp. Oczywiście cena nie jest tutaj decydująca, co wielokrotnie zaznaczałem wcześniej, ale swój wpływ z pewnością ma. Zresztą z faktu dobrej sprzedaży PS3 jestem bardzo zadowolony, nie ma to jak zdrowa konkurencja.

Sony ma markę i jak zjedzie z ceny to Microsoft będzie miał gorzej, warto wspomnieć że to już 2 duża obniżka Microsoftu w tym roku.

A cena czyni cuda. Nawet ty będziesz zadowolony i zakupisz sobie PS3 jak zjadą do 1000zł, nawet jak xbox będzie po 500zł to cena konsoli będzie atrakcyjna.

Tylko jest pytanie czy Sony na to stać? Widać że będą musieli przemyśleć swoja strategie.

A gracz na tym skorzystają.

Tutaj się absolutnie zgodzę, bo sam czekam na obniżkę ceny PS3 już od dawna. Zresztą jeśli dane przytoczone przez Signapa są wiarygodne, to wyraźnie widać, że rzeczywiście czyni ona cuda, czego niektórzy najwyraźniej nie są w stanie zrozumieć. Dodatkowo nie dotyczy to tylko Polski, ale całej Europy, Stanów, a nawet Japonii.

 

Odnośnik do komentarza

Wątek rozpoczęty w temacie o burnout'cie ale myślę że tu też jak najbardziej pasuje tyle że dotyczy Polskiego oddziału sony

clipboard02cn3.jpg

 

To stwierdzenie "tylko" rzuciło mną o ścianę XD

A ja mam tylko takie pytanko wiem że my gracze w oczach ludzi z sony polska jesteśmy mało ważni i jakie kolwiek petycje skargi czy coś nic nie dadzą, więc czy zgredzi nie mogliby się wybrać do siedziby tych tęgich głów co taką cenę krzyknęli i popytać o co kaman? Ja naprawdę chciałbym wiedzieć dlaczego jesteśmy tak okradani?? Dlatego wole kupować na usa store...

Odnośnik do komentarza
A ja mam tylko takie pytanko wiem że my gracze w oczach ludzi z sony polska jesteśmy mało ważni i jakie kolwiek petycje skargi czy coś nic nie dadzą, więc czy zgredzi nie mogliby się wybrać do siedziby tych tęgich głów co taką cenę krzyknęli i popytać o co kaman? Ja naprawdę chciałbym wiedzieć dlaczego jesteśmy tak okradani?? Dlatego wole kupować na usa store...

To jest po prostu standardowa cena detaliczna naliczona w naszym kraju, bez żadnej zniżki sklepowej :).

I tak trzeźwo myślący człowiek tego nie kupi.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

cena rynkowa tej gry płytką to teraz ok 150zł (to nie jest nowość)

używana to ok 100zł trzeba dać

 

myślę że uczciwie było by sprzedawać to po 100zł, a najlepiej ok 80-90zł to by zarobili

ja mam tą grę na płycie, bo zawsze można sprzedać

 

ale pojechali z tą ceną ;-P

ps na w usa na pss ta gra jest za 30 $

Edytowane przez goggy
Odnośnik do komentarza
Dla mnie jest to koniec złotej ery PlayStation, zaczęła się ciężka walka o dominację, jeśli nie przetrwanie.

Amen. Bo Kuternoga nie będzie mydlił nam oczu więcej 60 klatkami i natywnym 1080p w grach na PS3 (Największa ściema mówiona prosto w twarz jaką w tej branży można było usłyszeć, szczególnie po ujawnieniu jaki zmodyfikowany układ z desktopów jest pod nazwą RSX). Przypuszczam, że w listopddzie 2005 roku SOny jako dumny producent PS2 sprzedanego w nakładzie ponad 100 milionów egzemplarzy nie przypuszczał jaki ciężki kawałek chcleba zgotuje mu M$. I właśnie dzięki tej ślepocie, utopijnemu wizjonerstwu (Oraz co ważniejsze dzięki pojawieniu się X360) PS3 nigdy nie zdobędzie choćby połowy przewagi w ilości sprzedanych konsol jaka miała miejsce w poprzedniej generacji (Przypomnę - ok. 140 milionów PS2 do około 25 milionów Xboxa).

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze chciałem przypomnieć ,że w tej dyskusji o utracie ekskluzywnych ikon ery playstation zapominamy,że:

 

Final Fantasy straciło Nintendo,a głównym powodem dla którego ta seria nie była dalej kontynuowana na ich konsoli był nośnik w Nintendo 64(teraz za to mają od groma remaków starych części).Gdyby w N64 był cd to idę w ciemno o zakład,że przygody Clouda,Squalla i Zidane na PSX byśmy nie ujrzeli.

 

Z czterech części MGS -dwie ukazały się na PC,remake był na Gamecube i jedna część była na xboxa-dość sporo jak na rzekomy odwieczny ekskluzyw Sony :P

 

 

Dlatego do mnie jedyną prawdziwą utratą ikony Playstation w ostatnim czasie jest Tekken

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Dlatego do mnie jedyną prawdziwą utratą ikony Playstation w ostatnim czasie jest Tekken

gralem tylko w devil may cry 1 i jakos wybitnie zachwycony nie bylem, ale dmc4 na x360 nazwalbym utrata ikony, no, moze ikonki (zdaje sobie sprawy z dmc3 na pc, ale to nie to samo)

 

do tego ace combat

w fajnala, tekkena, devila i mgsa nie musze grac, za to ace combat mi szkoda

zwlaszcza, ze ten tytul to nie "strata exclusiva" tylko strata gry jako takiej

Odnośnik do komentarza
Final Fantasy straciło Nintendo,a głównym powodem dla którego ta seria nie była dalej kontynuowana na ich konsoli był nośnik w Nintendo 64(teraz za to mają od groma remaków starych części).Gdyby w N64 był cd to idę w ciemno o zakład,że przygody Clouda,Squalla i Zidane na PSX byśmy nie ujrzeli.

 

Wtedy powodem rzeczywiście zapewne był nośnik, ale teraz chodzi już tylko i wyłącznie o kasę, osobiście uważam że nie ma za co obwiniać jakąkolwiek firmę za to, poza otępiałym Sony :|.

Odnośnik do komentarza
Final Fantasy straciło Nintendo,a głównym powodem dla którego ta seria nie była dalej kontynuowana na ich konsoli był nośnik w Nintendo 64(teraz za to mają od groma remaków starych części).Gdyby w N64 był cd to idę w ciemno o zakład,że przygody Clouda,Squalla i Zidane na PSX byśmy nie ujrzeli.

 

Wtedy powodem rzeczywiście zapewne był nośnik, ale teraz chodzi już tylko i wyłącznie o kasę, osobiście uważam że nie ma za co obwiniać jakąkolwiek firmę za to, poza otępiałym Sony :|.

Ja bym jeszcze dodał, że wtedy w Squaresoft pracowali inni ludzie, od momentu fuzji Square z Enixem zostali cholernie pazerni na kasę. Po branży krąży plotka, że Nomura jest mocno niezadowolony z tego, że FF XIII wyjdzie na X0 i rozważał odejście z S-E w ramach protestu, jednak pozostał licząc, że versus XIII wyjdzie TYLKO na PS3. Po prostu, teraz liczy się głównie kasa, nie przywiązanie do marki. Dobrze, że Sony nie szasta kasą na lewo i prawo, jestem za tym, że zamiast wydawcy dawać kasę, dawać developerów na jej stworzenie, tak jak MediaMolecule i goście od Heavy Rain (Quantum Studio?).

Odnośnik do komentarza
MediaMolecule i goście od Heavy Rain (Quantum Studio?).

To chyba Quantic Dreams. Mi to wisi, gdzie jest jaka gra, no może przez chwile byłem oszołomiony Tekkenem, ale potem zdałem sobie sprawe, jak słabo się sprzedaje ta seria i jak mało osób w nią gra. I szczerze powiedziawszy sam mam T5DR na PS3 i nie gram za często :P

Z X'a chciałbym tylko Gearsy, no i może Mass Effect. Rzejkłem.

 

Odnośnik do komentarza

Kwapi:

To chyba Quantic Dreams.
Właśnie :) Pisałem z pamięci ;p

 

Z X'a chciałbym tylko Gearsy, no i może Mass Effect. Rzejkłem.
I to i to na PCty ;) Wiem, to nie o to chodzi, ale jednak :P Ja chciałbym Lost Odyssey i Dead Rising.

 

Emet:

Z drugiej strony te kilka gier (przede wszystkim Tekken) powinny pozostac na PS i mogliby przynajmniej o nie zadbac.
Mi w sumie tylko może być lekko żal tego nieszczęsnego FF XIII, ale trudno, nie będę płakał nad rozlanym mlekiem. Sony inwestuje w nowe gry, ma świetne wewnętrzne studia, studia 2nd party jeszcze lepsze (Insomniac, Naughty Dog). W ramach rekompensaty Sony stara się wynagrodzić White Knight Chronicles, które IMO zapowiada się swietnie. Mogli zapłacić krocie S-E za exclusive'a, ale nie chcieli (choć mają dużo kasy), pozyskali parę exclusive'ów na PSP (a to trzeba wziąć pod uwagę, Sony ma 3 konsole na rynku, MS tylko jedną).
Odnośnik do komentarza

Hmm Ciekawy wątek. :) No ogólnie rzecz biorąc Sony ma taką politykę ze konsola powinna być na rynku coś Ok 7 lat :) tak więc do 2013 praktycznie PS3 będzie na rynku :) No tylko póki co smuci mnie to, że bynajmniej Ja nie czuję takiej mocy i "powera" jak w przypadku PSX'a czy PS2 :) Nie wiem, może po prostu się starzeję xD Jakby nie patrzeć ukarzą się wczesniej czy później dobre pozycje na platforme Sony.

 

Wiele osób widzę ze dyskutują na temat zwiazany z polityką Sony... Skomentuje to w ten sposób że: Nie każda planowana strategia musi odzwierciedlać się w rzeczywistości. Mam Ps3 fajna konsolka miło pograć ale aktualnie większość gier jest na X'a i PS3 i to jest właśnie to o czym mówię...

 

Przyszłości nigdy nie przewidzimy, zawsze jest nie przewidywalna :) PS4 najprawdopodobniej wyjdzie. Pytanie tylko co by było gdyby SONY zbankrutowało tzn. zrezygnowało z konsoli bo okazało by się to totalną klapą?

 

Inna sprawa z tego co sam ja przypuszczam następca Technologi HDTV to QFHD czyli 4x HDTV a potem jest UHDTV. Philips tworzyć zaczyna TV pokazujące obraz w 3D. Tak więc perspektywy rozwoju sa :P

Odnośnik do komentarza

Jako, że ostatnio nie jestem na czasie w kwestii "newsów" ze świata SONY - mam pytanie:

 

Czy owy światowy kryzys gospodarczy dał się we znaki SONY ? W zasadzie pytanie retoryczne, ale precyzując - chodzi mi o jakieś konkretne informacje w sieci, gazetach itp. Jeżeli takich nie było to jakie Waszym zdaniem ŚKG może mieć znaczenie dla Nas "ps-maniaków" ? Obniżki cen ? A może wręcz przeciwnie ?

Edytowane przez abradab75
Odnośnik do komentarza
Hmm Ciekawy wątek. :) No ogólnie rzecz biorąc Sony ma taką politykę ze konsola powinna być na rynku coś Ok 7 lat :) tak więc do 2013 praktycznie PS3 będzie na rynku :) No tylko póki co smuci mnie to, że bynajmniej Ja nie czuję takiej mocy i "powera" jak w przypadku PSX'a czy PS2 :) Nie wiem, może po prostu się starzeję xD Jakby nie patrzeć ukarzą się wczesniej czy później dobre pozycje na platforme Sony.

 

Wiele osób widzę ze dyskutują na temat zwiazany z polityką Sony... Skomentuje to w ten sposób że: Nie każda planowana strategia musi odzwierciedlać się w rzeczywistości. Mam Ps3 fajna konsolka miło pograć ale aktualnie większość gier jest na X'a i PS3 i to jest właśnie to o czym mówię...

 

Przyszłości nigdy nie przewidzimy, zawsze jest nie przewidywalna :) PS4 najprawdopodobniej wyjdzie. Pytanie tylko co by było gdyby SONY zbankrutowało tzn. zrezygnowało z konsoli bo okazało by się to totalną klapą?

 

Inna sprawa z tego co sam ja przypuszczam następca Technologi HDTV to QFHD czyli 4x HDTV a potem jest UHDTV. Philips tworzyć zaczyna TV pokazujące obraz w 3D. Tak więc perspektywy rozwoju sa :P

 

 

Co do ps4 to nie martw się bo już niektórzy wydawcy mają dane techniczne nowej konsolki od Sony którą już jakiś czas tworzą .

 

Sony mówiło że na nowe ps4 mają wydać mało kasy bo mają wstawić ddry,nowy układ graficzny i dwa celle i nie będą marnować dużo pieniędzy na nowe technologie.

Mam nadzieję że zaoszczędzone pienążki pójdą na super ekstra gry na ps4 a nie tak jak teraz ( chociaż są takie gry jak np.: Uncharted )

Odnośnik do komentarza
Sony mówiło że na nowe ps4 mają wydać mało kasy bo mają wstawić ddry,nowy układ graficzny i dwa celle i nie będą marnować dużo pieniędzy na nowe technologie.

 

Mogółbyś podać wiarygodne źródło ? (obiło mi się o uszy to co mówisz, ale to póki co tylko plotka. nomen omen wydaję mi się że była głównym powodem powstania tego wątku)

Odnośnik do komentarza

Ludzie, skończcie już wygadywać bzdury.

 

To o czym była mowa w sprawie PS4, to to, że niektórzy developerzy dostali wstępne próbki nowego hardware'u.

 

Co wy (my) możecie wiedzieć o przyszłości? Odpowiedź jest jedna: Guzik.

 

Raz, że Cell był już projektowany w 2001 roku (to daje wam do pomyślenia, ile trwa projektowanie nowej konsoli), a dwa że technologia się tak rozwija, że przestarzałe truchło, jakim jest procesor Cell za kilka lat, czyli procesor opierający się na niewydajnej architekturze Powerpc, będzie po prostu zbyt słabe, żeby je do czegokolwiek wkładać. Nawet dwa Celle. No jasne, przecież lepiej połączyć Celle i zrobić 14 niewydajnych rdzenni, niż procesor oparty na zupełnie nowej architekturze, z wydajność o 300% większą.

 

Jeszcze jak się o ramach słyszy, to mnie śmiech ogarnia :lol:

 

Ludzie, proszę was, nie komentujcie czegoś, na czym się nie znacie, bo to naprawdę śmiesznie wygląda.

 

Chodzi mi po prostu o to, żebyście spojrzeli, jaki typ komputera był wydajny 3 lata temu, jaki jest dzisiaj, a jaki będzie za 3 lata (a co dopiero za 5!).

 

Sony mówiło że na nowe ps4 mają wydać mało kasy bo mają wstawić ddry,nowy układ graficzny i dwa celle i nie będą marnować dużo pieniędzy na nowe technologie.

Człowieku, gdzie ty żyjesz? :rolleyes: Nowa konsola to nie tylko hardware, a przede wszystkim ogromna kampania reklamowa. Do tego dochodzą nowe patenty, wymyślanie, próba obejścia konkurencji - myślisz, że dlaczego mamy tylko 3 firmy obecnie, które robią konsole? Właśnie dlatego, że to pochłania ogromną ilość kasy, bardzo często nie zależnie od hardware'u.

 

Marnowanie kasy było, jest i będzie, bo to są testy, testy i jeszcze raz testy. Ruch Sony będzie zależał od tego, w jakim kierunku pójdzie konkurencja.

 

Jeżeli Microsoft i Nintendo wybiorą casuali, to Sony nie pozostanie nic innego, jak zająć się tą niższą (zwaną hardcorowymi graczami). Wszak trzeba konkurencję przechytrzyć, zrobić coś kompletnie innego. Widać, że Microsoft zaczyna się kierować ze swoim X360 w stronę casuali. Niebezpiecznie to wygląda na przyszłą generację.

 

Mam nadzieję że zaoszczędzone pienążki pójdą na super ekstra gry na ps4 a nie tak jak teraz ( chociaż są takie gry jak np.: Uncharted

 

Pieniądze idą teraz tak samo na gry. Studia Sony pracują pełną parą, żeby zrobić coś, co wreszcie pokazałoby przewagę PS3 nad X360 (Killzone 2, God of War III).

 

Obecnie Sony przeznacza mnóstwo na kasy na gry, ba, nawet prawdopodobnie więcej, niż za czasów PS2, bo mają więcej własnych studiów, niż za czasów PS2. Dlaczego jest więc wrażenie, że exów jest mniej? Ano dlatego, że gry kosztują coraz więcej. Za czasów PS2, za kwotę XXX zrobiono 3 tytuły, dzisiaj się zrobi tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Raz, że Cell był już projektowany w 2001 roku

DOKŁADNIE w 2001, czyli wtedy gdy zaczęły się 1 wycieki nt PS3 i jego architektury (tzn o samej architekturze guzik było, tylko filozofowanie o przyszłości). To normalny ruch, że teraz dyskutuje się o następcy, ale niech NIKT nie liczy że PS4 wyjdzie lada dzień :D !!!!.

 

I naturalnie Jakub pisze oczywistą oczywistość, nie mamy co farmazonować nt przyszłości, bo w przypadku hardware, software, rynku można być jednego pewien - niczego. Kto z was przypuszczałby jeszcze pare lat temu że sprawy potoczą się doładnie tak jak teraz ?, to jest najlepszy dowód.

 

A przykład z PC to już w ogule masakra, nie od dziś wiemy że to właśnie te kaloryfery idą ścieżką rozwoju hardware, a ten rozwija się szybciej niż najgłupszy owad.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...