Skocz do zawartości

Polityka Sony


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

goggy - kupujac WOW, czy inne gry MMO jestes zmuszony placic za jakies abonameny (nie mowiac o tych co graja w te ogejmy,itp) wiec fajnie grac w orginalnego CODa4 za free oraz dodatkowo jeszcze placic za WoW/itp?. Placisz raz i grasz w 99,99999999 tytulow bo chyba tylko 1 ma swoj oddzielny abonament - jakies FF.

Cena za 12+1 za free to z ok 100zl wiec grosze wychodza. Mi tez to sie nie zabardzo podoba ale sie do to zaakceptowalem gdy kupilem Xa, niechce grac to nie place i tez dalej sie bawie na splicie czy na SP. Pozatym to nie sa tapetki ;) gdyz zazwyczaj sa to zmienione tla z jakis screenow/itp. W nowym dashu to sie chyba lepiej bedzie prezendtowalo, niemowiac juz o tym ze znaczna czesc tych themesow nie pasuje do dasha - a to cos ciemnego jest na zakladce GRY,itp. Niechcesz to nie kupujesz - ja uzywam tylko tych 2 standardowych - Light i Dark.

 

Co do WIFI, Bluetooth, BD, czytnika kart,itp - wifi by sie przydalo ale bluetooth, czytnik juz nie po pierwsze malo kto z tego 1 korzysta zas czytnik kart to chyba ma kazdy posiadacz aparatu/fona/itp. Pomysl z wiekszym dyskiem optycznym jest ok, podoba mi sie ale "instalowanie gier" juz nie. W takim razie po co wiekszy dysk skoro i tak dane musza sie i tak zgrac na hdd by przyspieszyc ladowanie? I jeszcze oczekiwac przed graniem w GTA, GT, itp ze 20-30min... Dodatkowo nie ma opcji cos jak z Save - kontynuj ale nie zapisuj dla przetestowania gry czy warto ja zrzucac.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W takim razie po co wiekszy dysk skoro i tak dane musza sie i tak zgrac na hdd by przyspieszyc ladowanie? I jeszcze oczekiwac przed graniem w GTA, GT, itp ze 20-30min...

 

W przyszłej generacji, możesz nawet nie zauważyć kiedy gra się zainstaluje. Oby.

 

Ja chcę prawdziwej rewolucji, czegoś na miarę 3D, a nie grafiki lepszej o następne 20 000 polygonów w włosach Nariko... Ale jak zwykle, życzenia jednostki mają się nijak do rzeczywistości.

 

 

Odnośnik do komentarza
goggy - kupujac WOW, czy inne gry MMO jestes zmuszony placic za jakies abonameny (nie mowiac o tych co graja w te ogejmy,itp) wiec fajnie grac w orginalnego CODa4 za free oraz dodatkowo jeszcze placic za WoW/itp?. Placisz raz i grasz w 99,99999999 tytulow bo chyba tylko 1 ma swoj oddzielny abonament - jakies FF.

Cena za 12+1 za free to z ok 100zl wiec grosze wychodza. Mi tez to sie nie zabardzo podoba ale sie do to zaakceptowalem gdy kupilem Xa, niechce grac to nie place i tez dalej sie bawie na splicie czy na SP. Pozatym to nie sa tapetki ;) gdyz zazwyczaj sa to zmienione tla z jakis screenow/itp. W nowym dashu to sie chyba lepiej bedzie prezendtowalo, niemowiac juz o tym ze znaczna czesc tych themesow nie pasuje do dasha - a to cos ciemnego jest na zakladce GRY,itp. Niechcesz to nie kupujesz - ja uzywam tylko tych 2 standardowych - Light i Dark.

 

Co do WIFI, Bluetooth, BD, czytnika kart,itp - wifi by sie przydalo ale bluetooth, czytnik juz nie po pierwsze malo kto z tego 1 korzysta zas czytnik kart to chyba ma kazdy posiadacz aparatu/fona/itp. Pomysl z wiekszym dyskiem optycznym jest ok, podoba mi sie ale "instalowanie gier" juz nie. W takim razie po co wiekszy dysk skoro i tak dane musza sie i tak zgrac na hdd by przyspieszyc ladowanie? I jeszcze oczekiwac przed graniem w GTA, GT, itp ze 20-30min... Dodatkowo nie ma opcji cos jak z Save - kontynuj ale nie zapisuj dla przetestowania gry czy warto ja zrzucac.

 

na razie Sony nie wprowadziło opłat za tego typu gry

ale Harrison zapowiadał przy bardziej rozbudowanych grach mogą być opłaty, jakie to się dowiemy.

Tak już z tym gatunkiem jest.

 

Co do innych rzeczy ta tak jak napisałem Microsoft ma ukryte opłaty, jak większy dysk płacisz ile chcą, jak chcesz wifi tez bulisz, tak samo HS jak chcesz po wifi to koszt spory bo słuchawka jest droższa.

to samo było z napędem HD DVD za którego cieli niezłą kase aż sam nie upadł. Podobnie z akcesoriami jak kierownica to tylko z logo MS.

 

A jak wejdziemy za liva to nawet za tapetki chcą kasę (punkty).

Nie mam do nich wstrętu czy oprzędzeń bo to biznes ale konsola MS po dodaniu abonamentu nie jest tania.

Wiem bo mam xbox360 mój gametag tak samo jak na ps3 goggypl.

 

Co do BD to się mylisz kolego ostatnio filmy można łykną od 50zł, i jeśli masz duży telewizor HD to naprawdę jest to niezły dodatek.

 

GTA, GT, itp ze 20-30min.. co ty maks 10-15 minut sorry ale nie powiem bo nie mierzyłem. Ale to dlaczego Ms tez wypuszcza nowego dascha z opcja instalacji, bo to się przydaje. Napęd optyczny nigdy nie będzie szybszy od HDD.

Ciekawostka jest że jak wyjmujesz płytę z konsoli Xbox360 to jest ona bardzo ciepła, bo napęd jest 12x i to on ciągle piłuje, ma szybki transfer ale minusem są częste rysy na płytkach czy tez uszkodzenia gier (ostatni pękła mi płyta od need for speeda) oraz hałas. Togo w PS3 nie masz, ale co ty wiesz jak nie masz tej konsoli.

Edytowane przez goggy
Odnośnik do komentarza

Ja w skórcie. Co mnie PS4. Mam 3 i to mnie teraz obchodzi i gry które wyjdą. A gadanie o PS4 pozostawiam tym co nie mają "trójeczki", ot co. Bo ja nie mam zupełnej potrzeby kolejnej wersji i też nie chce żeby pojawiła się zbyt szybko. Realna data to 2012, bo PSX 1994, PS2 to 2000, a PS3 2006. Oczywiście zakładając, że coś takiego jak PS4 się ukaże ;-)

Odnośnik do komentarza

ArturNow- No nie, nikt tu nie myśli chyba o kupnie PS4 obecnie !! XD.

Mi zrąbała się Ps3-ka i jestem narazie na "bezrybiu" , no ale i tak zamierzam kupić nową !, bo jestem fanbojem ?, nie już raczej nie,

w przypadku PS3 fanboizm już tak nie przemawia bo ja po prostu nie czuje tego co czułem przy PS2 i PSX, ale co tam i tak kupie nowy egzemplarz !.

X360 może i ma większy wybór gier z gatnku który mnie interesuje (J-Rpg), tylko co z tego ?, będe kisił się na zupełnie nowym dla mnie sprzęcie którego polityki nie rozumiem ?.

Żeby X sprostał moim oczekiwaniom musiałbym nieźle się nakosztować w dodatkach i innych duperelach !, i z pewnych innych przyczyn (jak abonament np) jak dla mnie, wszystko wychodzi na jedno i to samo, więc czekam na paczke z nową ps3-ką.

Odnośnik do komentarza

A ja wam powiem, że ewentualne PS4 będzie prędzej odpowiedzią na ruch Nintendo, niż giganta z Redmond. Zakładając, że Sony chce w następnej generacji objąć zaszczytne miejsce lidera, to właśnie Nintendo i ich spekulacyjny Wii HD powinien być głównym celem.

Może być tak.

Postawienie w tym momencie na platformę PS3, której cena do tego czasu powinna zmaleć do pułapu obecnej PS2 - ale jest to dość wątpliwe jak swego czasu tanienie Xboxa pierwszego (cena dysku twardego była niezmienna w czasie, przez co konsola nie miała prawa nigdy osiągnąć tego pułapu cenowego).

Albo stworzenie nowej (PS4), składającej się z podzespołów których cena w tym 2011-2013 będzie na tyle niska, że bez problemu będzie można od samego początku utrzymywać na relatywnie niskim pułapie cenę nowego sprzętu.

W zarówno pierwszym przykładzie, jak i drugim Sony przestaje brać udział w technologicznej wojence napędzanej przez kolejne spekulacje z obozu MS, a po przez liczne akcesoria dodawane do PS3, lub bezpośrednio zintegrowane i po czasie poprawione dla PS4. Tym samym polityka Sony odpowiada tej z Nintendo, gdzie też nawiązuje się bezpośrednia walka na czysto "casualowym" rynku gier.

 

Gdzie HC i gry dla prawdziwych twardzieli? Możliwe, że ciężar gatunkowy przeniesie się na następną generację handheldów. To że bardzo skomplikowane i wręcz hardcorowe pozycje na takim PSP mają wzięcie pokazały już kolejne części Monster Hunter, schodzące z półeczek sklepowych niczym świeże bułeczki. A skoro mowa o półkach sklepowych. E-dystrybucja prędzej czy później przegoni sprzedaż retailowych wersji, także na handheldy. Ale to już teraz jest dość dobrze zauważalne.

Odnośnik do komentarza
E-dystrybucja prędzej czy później przegoni sprzedaż retailowych wersji, także na handheldy. Ale to już teraz jest dość dobrze zauważalne.

Z tym to się nie zgodzę, i według mnie nigdy do tego niedojdzie. Za dużo ludzi się nie zna za bardzo na sprzęcie i tylko część z nich obecnie podłącza swoje konsole do internetu i trzeba odjąć jeszcze tych którzy wolą mieć swoje gry na półce, żeby na przykład jeszcze je odsprzedać. Odejmij jeszcze osoby nie letnie, nie posiadający swoich kart kredytowych (no ale zawsze też są zdrapki).

 

Dużo łatwiej też każdemu pójść do sklepu i kupić normalnie grę niż męczyć się z tym wszystkim wypełnianiem żeby kupić tytuł za 20zł na przykład...

 

Odnośnik do komentarza
Gdzie HC i gry dla prawdziwych twardzieli?

!! DO-KŁA-DNIE !!

Możliwe, że ciężar gatunkowy przeniesie się na następną generację handheldów. To że bardzo skomplikowane i wręcz hardcorowe pozycje na takim PSP mają wzięcie pokazały już kolejne części Monster Hunter, schodzące z półeczek sklepowych niczym świeże bułeczki.

Oczywiście, nie dość że popyt na takie tytuły na handheldach jest wysoki, to podaż jest śmiesznie wysoka, oczywiście w stosunku do konsol stacjonarnych ! (mniejsze koszta a i tak wysokie zarobki, po prostu genialna sytuacja dla rynku handheld-ów).

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o info o PS4 z pierwszego posta to IMO jest to całkiem interesująca koncepcja, nie mam na myśli oczywiście szczegółów specyfikacji i daty 2011. Nowa konsola mogła by faktycznie bazować na architekturze PS3. Cell ma potencjał i jakby do PS4 wsadzić np 2-3 takie procesory, RAMu np 2-4GB, sprawniejszy GPU, BR obsługujący 500GB płyty, twardziela 200-300GB i mamy nową konsolę która jest tania w produkcji (w porównaniu do PS3 na starcie), ma olbrzymią moc i deweloperzy umieją już na nią programować. Poza tym można ją wypuścić na rynek o wiele szybciej w porównaniu to zupełnie nowego sprzętu. Dla mnie takie podejście ma sens i może się okazać strzałem w dziesiątkę! I wcale PS4 nie musiałoby wychodzić w okolicach premiery trzeciego X'a tylko spokojnie 1-2 lata później, ponieważ na starcie była by od niego o wiele tańsza (różnica coś w stylu PS3 a Wii), bo najprawdopodobniej MS musi tym razem zainwestować w nową a co za tym idzie droższą technologię żeby w kolejnej generacji zawojować rynek.

 

PS W 10 lat PS3 też nie wierzę ale standardowe 7-8 chyba jest możliwe.

Odnośnik do komentarza

Ten kto twierdzi, że dystrybucja elektroniczna "przegoni" tą retailową nie ma zupełnie racji. Po pierwsze wzrost wagi gier nie idzie w parze ze wzrostem standardów internetowych, więc jeśli miałbyś ściągać takie MGS4 to podziękuj.

 

Nie wydaje mi się, że Sony wyda po prostu PS4 w formie PS3 2x, to nie jest zbyt zgodne z ich polityką, to nie microsoft, który po prostu podrasuje konsolę, oni muszą wepchnąć nową technologię, nie wiem czy to dobre posunięcie, ale z pewnością charakterystyczne dla sony.

Odnośnik do komentarza

Ten temat spali na panewce, jak już wcześniej mówiłem. Już się zaczynają gadki o tym, jak będzie wyglądać przyszła generacja. Za chwilę się zaczną gadki o następcy X360, a wszystko skończy się jednym wielkim rzucaniem mięsa i tyle.

 

Panowie, przypomnijcie sobie temat PS3 vs. X360 vs. Wii: Na początku rzeczowa dyskusja, wymienianie walorów technicznych, a potem zwykłe rzucanie mięsem i zamknięcie tematu oraz wlepienie warnów i to by było na tyle.

 

Ja już nie biorę udziału w dyskusji, bo uważam, że za bardzo się przejmujecie. To tylko konsole, a wy piszecie jakby chodziło o życie. Nie martwcie się o wielkie koncerny, to niech oni się martwią jak nam mają dogodzić nowymi konsolami. Poza tym, cieszcie się grami. Nie patrzcie na ilości egzemplarzy, markę itd. bo to głupie ;). "cieszenie się grami" coś, co u wielu ludzi zanika. Bawimy się w analityków, znawców rynku, ale szczerze - po co nam to? :D. Ja wolę się zachowywać jak za małolata. Mieć w (pipi).e czy firma od której mam konsolę ma dużo sprzedanych egzemplarzy czy mniej, czy moja ulubiona gra dostała dobre oceny, czy też nie. Po prostu idę do sklepu po wybraną wcześniej gierkę i mam to wszystko gdzieś :).

 

Fajnie się to czyta, ale jestem pewien, że w końcu ten temat przerodzi się w wojenkę. Zawsze tak jest :). Temat "tutaj komentujemy newsy" też się zrobił swego czasu wojenką i dopiero po wielkiej interwencji modów, przestano obrzucać wszystkich błotem.

Odnośnik do komentarza
E-dystrybucja prędzej czy później przegoni sprzedaż retailowych wersji, także na handheldy. Ale to już teraz jest dość dobrze zauważalne.

Z tym to się nie zgodzę, i według mnie nigdy do tego niedojdzie. Za dużo ludzi się nie zna za bardzo na sprzęcie i tylko część z nich obecnie podłącza swoje konsole do internetu i trzeba odjąć jeszcze tych którzy wolą mieć swoje gry na półce, żeby na przykład jeszcze je odsprzedać. Odejmij jeszcze osoby nie letnie, nie posiadający swoich kart kredytowych (no ale zawsze też są zdrapki).

 

Dużo łatwiej też każdemu pójść do sklepu i kupić normalnie grę niż męczyć się z tym wszystkim wypełnianiem żeby kupić tytuł za 20zł na przykład...

Ten kto twierdzi, że dystrybucja elektroniczna "przegoni" tą retailową nie ma zupełnie racji. Po pierwsze wzrost wagi gier nie idzie w parze ze wzrostem standardów internetowych, więc jeśli miałbyś ściągać takie MGS4 to podziękuj.

 

Nie wydaje mi się, że Sony wyda po prostu PS4 w formie PS3 2x, to nie jest zbyt zgodne z ich polityką, to nie microsoft, który po prostu podrasuje konsolę, oni muszą wepchnąć nową technologię, nie wiem czy to dobre posunięcie, ale z pewnością charakterystyczne dla sony.

Pamiętajcie, że mówimy o niedalekiej przyszłości. Jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia, żeby ściągać przez neta gigową grę prezentującą tak duży poziom skomplikowania, że tak to nazwę, jak WipEoutHD. A 10 lat temu zagrywanie w takie Diablo 1, Quake 1 na modemowym połączeniu to był prawdziwy kosmos i ogólnie wypas graniczący z orgazmem. Standardy idą do przodu, nawet jeżeli technologia sieci w Polsce pamięta jeszcze czasy PRL, czyli jak w moim przypadku jeden drut miedziany o grubości 0,2 milimetra. LOL.

 

I tak mówimy tu o cywilizowanym świecie, gdzie choćby taki UPS wprowadza sieci z przesyłem 120Mb/s - http://vbeta.pl/2008/09/18/120-mbs-w-upc-od-przyszlego-roku/ , a w Japonii to już prawdziwy kosmos - http://www.webhosting.pl/W.japonskich.doma...towowsci.1.Gb/s

MGS4 w kilka sekund? Witamy w 2008 roku.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza
E-dystrybucja prędzej czy później przegoni sprzedaż retailowych wersji, także na handheldy. Ale to już teraz jest dość dobrze zauważalne.

Z tym to się nie zgodzę, i według mnie nigdy do tego niedojdzie. Za dużo ludzi się nie zna za bardzo na sprzęcie i tylko część z nich obecnie podłącza swoje konsole do internetu i trzeba odjąć jeszcze tych którzy wolą mieć swoje gry na półce, żeby na przykład jeszcze je odsprzedać. Odejmij jeszcze osoby nie letnie, nie posiadający swoich kart kredytowych (no ale zawsze też są zdrapki).

 

Dużo łatwiej też każdemu pójść do sklepu i kupić normalnie grę niż męczyć się z tym wszystkim wypełnianiem żeby kupić tytuł za 20zł na przykład...

 

Pamiętajcie, że mówimy o niedalekiej przyszłości. Jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia, żeby ściągać przez neta gigową grę prezentującą tak duży poziom skomplikowania, że tak to nazwę, jak WipEoutHD. A 10 lat temu zagrywanie w takie Diablo 1, Quake 1 na modemowym połączeniu to był prawdziwy kosmos i ogólnie wypas graniczący z orgazmem. Standardy idą do przodu, nawet jeżeli technologia sieci w Polsce pamięta jeszcze czasy PRL, czyli jak w moim przypadku jeden drut miedziany o grubości 0,2 milimetra. LOL.

 

I tak mówimy tu o cywilizowanym świecie, gdzie choćby taki UPS wprowadza sieci z przesyłem 120Mb/s - http://vbeta.pl/2008/09/18/120-mbs-w-upc-od-przyszlego-roku/ , a w Japonii to już prawdziwy kosmos - http://www.webhosting.pl/W.japonskich.doma...towowsci.1.Gb/s

MGS4 w kilka sekund? Witamy w 2008 roku.

I tak gry pudełkowe będą się zawsze sprzedawać lepiej niż te, które będą dostępne przez internet. Jak pisałem za dużo jest ludzi prostych, którzy się po prostu za bardzo nie znają.

Odnośnik do komentarza
Nie patrzcie na ilości egzemplarzy, markę itd. bo to głupie . "cieszenie się grami" coś, co u wielu ludzi zanika. Bawimy się w analityków, znawców rynku, ale szczerze - po co nam to?

BRAVO ! i o to chodzi ! :imprezka: .

 

a wolę się zachowywać jak za małolata. Mieć w (pipi).e czy firma od której mam konsolę ma dużo sprzedanych egzemplarzy czy mniej, czy moja ulubiona gra dostała dobre oceny, czy też nie. Po prostu idę do sklepu po wybraną wcześniej gierkę i mam to wszystko gdzieś .

To byłoby jak sen dla gracza, żeby pójść do sklepu po tytuł w jaki chce zagrać, jakikolwiek tytuł i nie pieprzyć się z markami, z tym że jakiś tytuł "A" ukazał się jako exclusive na "X", ale z kolei na "Y" jest tytuł "B". Niestety obecny rynek jest raczej casualowy, wypiął się na hardcore-owców, moje dzieciństwo to Tekken, Tenchu, Crash, Rayman, Tomb Raider, Resident Evil itp itd !, a co się dzieje teraz z tymi tytułami ?! (nie mówie o wszystkich grach z tej listy), ja chce powrotu czasów świetności na miare PS2, PSX i Dreamcasta(?) !! ;(.

 

I tak gry pudełkowe będą się zawsze sprzedawać lepiej niż te, które będą dostępne przez internet

Osobiście, dla mnie to oczywista oczywistość, w świetle piractwa jaką wartość ma PŁATNY plik elektroniczny ?? (za cene nieraz i większą od pudełkowej !!).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dr.Czekolada - moim zdaniej to dobrze ze gry ewoluuja i taki np. RE4 byl inny niz poprzednie czesci a po ostatnich newsach o RE5 dowiedzielismy sie ze zostalo zmienione pare archaicznych rzeczy jak strzelanie w miejscu (tez bylo w Dead Rising). Gorzej jest tylko ze te gry (niekoniecznie te) maja znacznie zanizony juz poziom trudnosci. To jest wieksza bolaczka niz to ze RE5 nie jest juz jak RE1/2/3. Trzeba isc doprzodu lub wogole nierobic kolejnej czesci gry by zachowac swoj unikalny klimat

Odnośnik do komentarza
Dr.Czekolada - moim zdaniej to dobrze ze gry ewoluuja

veritas veritas, ale nie o samej ewolucji mówię, ja wymieniłem tylko tytuły które były dla mnie wartościowe, nie znaczy to że do każdej z tych gier mam problem :D (do RE czy Tomb Raider akurat nie mam, seria uległa prawdziwej ZMIANIE i to zmianie na dobre :P).

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze chcialbym zeby przy PS4 poszlo mniej kitu, sciemy z ktorych pozniej Panowie z Sony musieliby sie tlumaczyc.Po drugie zeby konsola wciaz byla konsolą a nie poszla jeszcze dalej w uslugach itd. W kwestii gier chiclabym powrotu tego co bylo na ps2 czy dreamcascie..mega dopracowanych tytulow a nie takiej padaki jak teraz jest. Niby mam hd itd a masa gier ma problem z 720p z teksturami z malo ostrą grafą itd WTF??Powiem tyle jak narazie obecna generacja jest dla mnie najgorszą ze wszystkich poprzednich( odkad Sony weszlo ze swoim PSXem) wiec PS4 ma byc porpostu bajeczna konsola do GIER!

Odnośnik do komentarza
Po pierwsze chcialbym zeby przy PS4 poszlo mniej kitu, sciemy z ktorych pozniej Panowie z Sony musieliby sie tlumaczyc.Po drugie zeby konsola wciaz byla konsolą a nie poszla jeszcze dalej w uslugach itd. W kwestii gier chiclabym powrotu tego co bylo na ps2 czy dreamcascie..mega dopracowanych tytulow a nie takiej padaki jak teraz jest. Niby mam hd itd a masa gier ma problem z 720p z teksturami z malo ostrą grafą itd WTF??Powiem tyle jak narazie obecna generacja jest dla mnie najgorszą ze wszystkich poprzednich( odkad Sony weszlo ze swoim PSXem) wiec PS4 ma byc porpostu bajeczna konsola do GIER!

 

 

Takie marzenie ma chyba każdy. Ja również ale jakoś nie chce mi się wierzyć że Sony odpuści sobie kreowanie marki PlayStation jako domowego centrum multimedialnego (czyli niekoniecznie tylko konsoli do gier). Osobiście miałem w domu wszystkie zabawki Sony i do tej pory nic mnie nie zawiodło (choć PSP troszke słabiej od reszty...). PS3 mam od ok miesiąca. Troszkę mało żeby oceniać. Na chwilę obecną jestem zadowolony - mam raczej gry typu Uncharted i MGS4 więc nie mogę narzekać. Co do niedorozwiniętego względem X0 online... dla mnie PS3 to pierwszy sprzęt przy którym korzystam z neta (nie licząc PC) i podoba mi się! Trofea sprawiły że gram w gry dokładniej (choć na pewno masochistą nie jestem więc calaków za wszelką cenę zdobywał nie będę) a to już coś. Podsumowując - dla mnie rozwiązania wprowadzane przez Sony są trafione ( tak wiem że to M$ zapodali Achievementy a Sega granie Online za free na DC). Polityka firmy nie podoba mi sie tylko jak chodzi o PSP - za mało gier, za dużo niepotrzebnych pierdół i żenujące konwersje gier na PS2 (jakościowo).

Odnośnik do komentarza

Dodam też swoje trzy grosze jeśli chodzi o politykę Sony. Jako do niedawna ślepy fanboj playstation niestety muszę powiedzieć że to co się dzieje w tej chwili to jakaś totalna parodia w porównaniu do poprzednich generacji.

minus 1 : utrata wielu tytułów które sony miało na wyłączność

minus 2 : tak naprawdę bliżej nieokreślone premiery flagowych gier od sony. GT nie wiadomi kiedy , Good of War też , Killzone 2 przesówane już nie wiem który raz

minus 3 : żałosna usługa online, masa kalek z X0 w tej dziedzinie (o 100% gorzej zrobionych), juz wolałbym płacić abonament żeby tylko wszystko sprawnie działało

minus 4 : jak zwykle w wykonaniu Sony ładowanie nowinek technologicznych będących sztuką dla sztuki, w dodatku utrudniających często pisanie gier na ps3

minus 5 : cena na starcie będąca po części konsekwencją "minusa 4"

minus 6 : wtopa z sixaxisem (badziewie bardzo niskiej jakości)

teraz małe podsumowanie:

wysoka cena na starcie odstraszyła część graczy, swoje dołożyło opóznienie premiery o rok w stosunku do konsoli microsoftu. pózniej brak gier na starcie i mamy powody małego popytu na ps3 (uk to jeszcze nie cały świat i tymi danymi nie ma co się podniecać). pózniej kolejne przesunięcia premier. w zamian mamy masę śmieci do ściągnięcia z ps store (działanie którego jest delikatnie mówiąc słabe). niezdrowe podniety autorów home (przesuwanegojuz tyle razy że szkoda się nad tym rozwodzić). jak oni chcą zapewnić bezproblemowe działanie home skoro do dziś chat nie działa jak należy??? lobby przygotowane przez Insomniac w Resistance online działa 100x lepiej niż chat w dashboardzie konsoli - śmiechu warte. cała awantura z aktualizacajmi systemu (niektóre więcej zamieszania robiły niż coś usprawniały , a po 2 dniach poprawka :D). imo Sony znalazło się w miejscu w którym było wielkie "N" 10 lat temu: "jesteśmy wielcy , jedyni i nieomylni" . jak sprawy się potoczyły wszyscy wiemy: nintendo zostało zepchnięte do narożnika i przetrwało właściwie tylko dzięki kolejnym wersjom konsol przenośnych, pózniej niemając funduszy na wyścig technologiczny w segmencie stacjonarnym musiało znalezć niszę dla Wii. sony nie potrafi uczyć sie ani na błędach konkurencji ani swoich. ciekawe ilu graczy nabierze sie na to co proponują obecnie bo jakoś nie zapowiada się na 100 milionów jak przy poprzedniczkach, co też było nieco naciągane bo ja np. ps2 kupowałem 3 razy ;)

wielu fanbojów zdaje się tego wszystkiego nie dostrzegać ciesząc się jak dzieciz zaproszenia do "elitarnych" beta testów. oby się więc opamiętali bo konkurencja wykroiła już kawał tortu z konsolowego rynku i ani myśli oddawać swoich pozycji. ponad 10-letni monopol się skończył i trzeba twardo walczyc o klientów co niestety narazie słabo im wychodzi.

Odnośnik do komentarza

PS2 kupiłem bo tylko na maszynke Sony był PES,teraz jest na każdą i od tego czasu leci po równi pochyłej w dół,pozbawiają się najlepszych gier na wyłączność,jak na razie nei dając nic w zamian(bo chyba Haze nie był tym ex :P ).Przy następnej generacji bardzo mocno sie zastanowie nad wyborem konsoli,a coś czuje że to nastąpi szybiej niż za 3-4 lata,ze względu na nowego xboxa.

Odnośnik do komentarza

ja nie wiem co Wy się tak tych exclusivów czepiliście. Dla mnie nie ma to absolutnie żadnego znaczenia! Co mnie to interesuje, że na Xa też jest jakiś tytuł? I bardzo dobrze! Niech ludziska grają, niech gry trafiają pod strzechy, niech ich wydawcy/designerzy/studia/i kto tam jeszcze zarabiają grubą kasę - popieram! Zupełnie nie wiem czemu Was ściska w dołku jak dany tytuł nie jest ex na daną platformę - co to ma za znaczenie?

 

Ja wybrałem PS3 bo Xa wstyd w salonie postawić - plastik, badziew i bez BD... Gram sobie też na na PS3 sporo i szczerze powiedziawszy zupełnie nie rusza mnie to, że w te same tytuły grają ludzie na Xie - może i nawet lepiej? Gra jest szerzej znana i jest więcej ludzi o wspólnej pasji i temacie do porozmawiania...

Odnośnik do komentarza

Widzisz ale mnie np g*** obchodzi że w ten tytuł pograć można też i na X-ie (jestem za jak najbardziej !) problem jest taki że nie działa to w drugą strone z takim skutkiem, no niby PS3 ma więcej "innowacyjnych" tytułów (Little Big Planet np) ale policzyc je mozna na palcach jednej ręki, gdzie tu działanie w 2 stronę !!?.

Odnośnik do komentarza

PS3 jest konsolą specyficzną: trudną w programowaniu i drogą do tego. Sony traci exclusive'y (to jedyny sposób żeby odciągnąć ludzi od kompa w naszym kraju) a net działa lekko niestabilnie. Dlaczego więc ludzie to kupują?? Bo MGS4 to wydarzenie, bo LBP przywróci platformerom świetność, bo Killzone pokaże, że gra może wyglądać jak render, bo filmy mają niesamowitą jakoś (BD), bo Sony nie kradnie każąc płacic za samą możliwośc grania online(no przynajmniej na razie).

 

Poza tym jako Polak jestem zadowolony ze nie muszę się rejestrować gdzieś tam w USA i mogę płacić w swojej walucie. Dla mnie to ważne że lokalny oddział firmy dba o mnie a nie wykręca się przekazywaniem kasy(że niby M$ nie może dac więcej?? Buhahahah w (pipi)e nas mają i tyle...) na promocję marki zamiast w końcu uruchomić XL (na naszym rynku) bo gracze na pewno na to zasługują.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...