Skocz do zawartości

Polityka Sony


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale lol,przy następnej generacji konsol mega grubo sie zastanowie jaką konsole kupić,chyba tylko God of War i Uncharted im został :P

 

No i? Chodzi jednak o to zeby byc w lepszej bandzie? :P

 

MS musi gry kupowac bo nie ma takich studiow producenckich jak Sony.

 

 

Motorstorm - najlepsza "brudna" scigalka arkadowa na konsole.

 

 

Z ciekawosci zapytam, ktoremu modowi odpowiadaja uwagi na temat gwarancji Sony, a skad sie wziela gwarancja na X0 jakos zostalo usuniete?

Odnośnik do komentarza
Taa, God of War i Uncharted . Nie wiem czy się śmiać czy płakać :lol:

 

A Heavy Rain? A Killzone 2? A Resistance 2? A Motorstorm: PF? A MAG?

 

A Wipout? A Tekken? A MGS? A Ratchet? A Jack & Dexter? A Final Fantasy (mimo wszystko)?

 

Dodam jeszcze Nextgenowy Twisted Metal, GT5, Demons Soul i jeszcze pare innych by się znalazło o których jak na razie cisza.

 

I nie chodzi tu o to że chce bronić Sony tylko o to by prostowac bzury jakie padają ze strony fanboyów, ze na PS3 nie ma żadnych gier. Gdybym miał wszystko kupić co wyjdzie jeszcze w tym roku to bym zbankrutował.

Odnośnik do komentarza

Nie zapominajmy o Lutym 2009 i Killzone 2 :)

 

Jak dla mnie PS3 jest bardziej atrakcyjne niż x360, osobiście naprawdę lubię gears of war czy fable, ale te gry mogę mieć na PC, nawet GoW2 wyjdzie na PC i każdy to wie...

 

A Sony ma najlepsze 1st party studia, takie gry jak God of War czy Killzone to prawdziwe killery, do tego mamy Uncharted i dwójka, o której już wszyscy mówią, gry od Team ICO, Level 5, no i niedługo Heavy Rain, Little Big Planet ;p

 

EDIT:

Ah zapomniałem o miażdżęzmysły Wipeout HD :)

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
Fakt faktem, gdyby nie MS PS3 wciaz kosztowalo by 2 klocki... ;)

 

Nie koszowałobyż. Popatrz na PS2, na starcie w naszym kraju chodziło i po 3 "klocki", w sumie konkurencja była, ale sprzedała znacznie mniej konsol, a PS2 pod koniec panowania poprzedniej generacji kosztowało grosze...

 

Wiecie - IMO sama cena sprzętu to jeszcze nie wszystko. W ten sposób można udowadniać na przykład, że maluch jest lepszy od Mercedesa klasy S dajmy na to, bo tańszy, mniej pali, parkować łatwiej, no i o ile więcej się maluchów u nas sprzedało! W końcu samochód ma służyć do jeżdżenia, a zarówno maluchem jak i mercem się dojedzie... no i w mercu pełno zbędnych bajerów - klima, ABS, poduszki powietrzne, radio, czujniki cofania, wspomaganie kierownicy itd, a po co to, tylko cenę zawyżają! I gdzie ta "ukryta moc mercedesa" wszak po naszych drogach i tak szybko jeździć jest niebezpiecznie, normalnie żaden drogowiec nie wykorzysta mocy merca, gdzie te obiecane autostrady (swoją drogą, właśnie - gdzie?) maluch lepszy lololol!!111one

 

Oczywiście - powyższy przykład należy czytać z przymrużeniem oka, nie strzelać :P

Odnośnik do komentarza
Za co zapamietam X360? Za podkupywanie przez Microsoft tytulow od lat kojarzonych z marką PlayStation. I nie mam tu na mysli wylacznie Tekkena, ale takze takie tytuly jak Star Ocean, czy tez Final Fantasy.

Za co zapamietam Sony? Za to, ze nie potrafi nawet zachować flagowych tytułów od lat kojarzonych z ich marką.

 

Fajną linie obrony macie: Sony traci wszystie tytuły, ale to nic bo mamy jeszcze God of War 3 i LBP.

Jasna sprawa, gry Sony są genialne i wole je od gier M$, planowałem zakup PS3, ale chyba sie wstrzymam własnie przez te ich 'zaangrazowanie'. Juz niedługo wyjdzie czytnik BlueRay na x360 i po klopocie. Nie przecze, gry Sony są swietnie, ale temat jest o polityce Sony a ta jest żałosna. Chyba ze myslicie w ten sposob:

MS stosuje juz od dawna wszelkie chwyty ponizej pasa, aby tylko jeszcze chwile utrzymac sie przed PS3. Najpierw podkupywali serwisy internetowe, podkupuja gry, obnizaja ceny swoich konsol do niewyobrazalnie niskich kwot...

No bo lepiej ze strony sony jak trzyma przez 2 lata pułap cenowy ok 1500zl, traci falogowe tytuły i nic z tego sobie nie robią. Wazne, że nie stosują chwytów poniżej pasa! Dokladnie to jest głownym powodem, dla ktorego pragne tę konsole.

<ironia>

Odnośnik do komentarza

W sumie nawet sie nie zdziwilem zbytnio ze Tekken wyjdzie na x. Wlasciwie to po bombie w ostaci FF XIII bylem pewien ze wszyskie gry od zewnetrzynych studiow beda multiplatformowe.

W sumie to mam to w (pipi)e. Wazne ze ja w to zagram a na czym to jest mi to bez roznicy. Zawsze bylem fanem konsol Sony, ale nie konsol jako takich tylko bylem fanem gier ktore ukazywaly sie TYLKO na ta konsole. Z takim tez przekonaniem zakupilem PS3. No coz nie twierdze ze bylo to bledem, (bo generalnie patrzac na funkcje to konsole kosztuja tyle samo bo do x dodatkowo hdd , life, czytnik HD kiedys teraz zapewne BR. Wiec dodajac wszystko kosztuje to tyle samo ) Natomiast z punktu widzenia gracza zostalem wydymany z cena, wydymany z obietnicami.

 

Czlowiek uczy sie na bledach i nastepna generacje konsol jak bede wybieral to kupie tansza , bo i tak wszsytko wychodzi na wszystko i wyglada tak samo

Edytowane przez karol885
Odnośnik do komentarza

Ja powiem tak (posta kieruję głównie do karol885):

 

Głupotą jest gadanie, czego to nie zrobimy w następnej generacji. To, że teraz sprawa wygląda tak, że najtańszą i bardzo dobrą konsolą jest X360, nie znaczy, że tak będzie w przyszłej generacji. Spójrzcie na PS2 i PS3: PS2, super konsola, masa gier - sukces następcy murowany. A co faktycznie z następca? Idzie mu bardzo ciężko i gorzej, niż wszyscy myśleli po E3 2005. Dokładnie to samo może się stać z Xboxem. Nikt nie jest wstanie przewidzieć dzisiaj, czy to co będzie tańsze w następnej generacji, będzie koniecznie lepsze. Może być tak, że np. Microsoft zaprojektuje w przyszłej generacji konsolę, która będzie dwa razy szybsza od PS4, ale za to będzie o wiele droższa na starcie. Wszystko jest możliwe. Może teraz Sony zacznie mieć lepsze gry? Może Microsoft przygotuje jeszcze lepszą konsolę pod przyszłą generację? Tego nikt nie wie.

 

Może Sony zaprojektuje ulepszone PS3 pod nazwą PS4 (tak jak Nintendo zrobiło z Wii - ulepszony GC), a Microsoft stworzy rewolucyjną konsolę z grafiką, po której wszystkim kopary spadną na ziemię? Może teraz Nitendo wymyśli jakieś nowe ulepszone czujniki ruchu, z super grafiką? Kto wie.

 

Ja wiem jedno: W następnej generacji nie będę się nabierał na gadki czego to nie będzie, a po prostu spokojnie zaczekam i przetestuję własnymi rączkami. Nie dam się teraz nabrać na żadne rendery, ani przyszłościowe konsole. Spokojnie sobie poczekam na rozwój wydarzeń.

 

Odnośnik do komentarza

No niby Sony traci exy ale... ile te exy są już na rynku?? Takie FF XIII, Tekken 6, Resident Evil 4..... te tytuły nie wniosą żadnej już świeżości. Ich miejsce zajeły nowe świeże exy U:DF, LBP, Motorstorm, Resistance, Heavy Rain. Pewnie Resistance 8 też będzie na konsoli MS ale my będziemy mieć już nowe odlotowe gry. :slinotok:

Odnośnik do komentarza
Za co zapamietam X360? Za podkupywanie przez Microsoft tytulow od lat kojarzonych z marką PlayStation. I nie mam tu na mysli wylacznie Tekkena, ale takze takie tytuly jak Star Ocean, czy tez Final Fantasy.

Za co zapamietam Sony? Za to, ze nie potrafi nawet zachować flagowych tytułów od lat kojarzonych z ich marką.

 

Fajną linie obrony macie: Sony traci wszystie tytuły, ale to nic bo mamy jeszcze God of War 3 i LBP.

Jasna sprawa, gry Sony są genialne i wole je od gier M$, planowałem zakup PS3, ale chyba sie wstrzymam własnie przez te ich 'zaangrazowanie'. Juz niedługo wyjdzie czytnik BlueRay na x360 i po klopocie. Nie przecze, gry Sony są swietnie, ale temat jest o polityce Sony a ta jest żałosna.

też tak myślałem

gry będą ukazywały się na obie platformy to ludzie beda kupowac tansza konsole, ktorej bedzie duzo wiecej na rynku i nie bedzie sie oplacalo robic gier na drozsza konsole, ktorej sie malo sprzedalo i malo kto kupi ta gre (taka sytuacja byla np z gamecubem)

 

ale Ural napisal, ze aby gra miala zostac exclusivem to trzeba poniesc obecnie wieksze koszty niz beda z tego zyski

nie jest on dla mnie jakims guru, ale stwierdzam, ze ma to sens skoro postepuja tak ludzie, ktorzy maja wyksztalcenie, doswiadczenie oraz dostep do roznych danych

latwo jest tak krytykowac i wcale mnie to nie dziwi, bo wystarczy spojrzec na polityke: praktycznie kazdy nauczyciel czy wykladowca wie co zrobic, zeby uleczyc sluzbe zdrowia czy zmniejszyc bezrobocie, a jest jak jest

tylko w praktyce to tak pieknie wyglada

 

a wracajac do tekkena: troche boli, bo przeciez wszystkie tekkeny byly tylko na konsolach sony, ale jest to raczej taka glupia zazdrosc, bo spojrzmy prawdzie w oczy: to juz nie sa czasy psxa czy nawet ps2 gdzie na start konsoli musi wyjsc super bijatyka

ile te konsole juz sa na rynku i co mamy?

soul calibur 4 i chyba jakies dead or alive

 

strata niewielka i jesli sony mowi, ze moze dac xxx kasy firmie abc, zeby nie wydawala gry na x0 (a kasa wcale nie musi isc na produkcje tej gry)lub dac ta kase firmie qwe zeby zrobila gre tylko na ps3 (i ta kasa pojdzie na proodukcje tej gry) i to drugie wyjscie im sie bardziej oplaca to ja im wierze

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście zbaczamy z głównego toru dyskusji, więc nie będę się już odnosił do wszelkich porównań poszczególnych konsol, to to nie jest miejsce do tego celu przeznaczone. Jeśli chodzi o politykę Sony, to IMO PS3 jest nadal za drogim sprzętem, co już na starcie odrzuca potencjalnych klientów. Wszak na tańszym X360 jest teoretycznie to samo, a można go wyrwać o połowę taniej(z dyskiem). Niestety ponoć japoński gigant nadal traci na sprzedaży konsol(niech ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę), więc nie ma tutaj zbyt dużego pola manewru. Uważam zatem, że ewentualne obniżki, takie jak w przypadku X-a, powinny pomóc, zwłaszcza w zachęceniu do kupna "przeciętnych" graczy i casuali, bo to na nich można najwięcej zarobić. Wszak gracz hardcorowy już dawno wyboru dokonał.

Odnośnik do komentarza

Tak, bawcie się dalej w analityków sprzedaży :lol:

 

Do tych, którzy pieprzą bzdury (tak, pieprzą, bo niby tak się znają, a w sumie guzik wiedzą ) że niby PS3 nie przekona zwykłego użytkownika do siebie, to przypominam że PS3 cały czas kosi w Europie Xboxa 360. W UK, czy tutaj w Niemczech, PS3 jest popularniejsze. PS3 ze wszystkich regionów, właśnie się najlepiej w Europie sprzedało. A patrzcie, Xbox 360 wyszedł 2 grudnia 2005 roku, a PS3 23 marca 2007. Jest różnica prawda?

 

To wam, Polakom mieszkającym w Polsce, się wydaje, że ludzie zawsze wybiorą tańszą konsolę. To nie jest jednak prawda. Co innego Ameryka, gdzie amerykański Xbox jest bardzo dopieszczany przez Microsoft, co innego Europa, a w szczególności zachód.

 

Po 1. Nadal jest mnóstwo tytułów, które się ukażą, bądź ukazały, tylko na PS3.

Po 2. Sama nazwa Playstation i Sony skłania ludzi do kupna tej konsoli (tak, nadal istnieją tacy ludzie - zresztą wystarczy rozejrzeć się po tym forum, aby wiedzieć ilu ludzi nienawidzi Microsoftu).

Odnośnik do komentarza
Do tych, którzy pieprzą bzdury (tak, pieprzą, bo niby tak się znają, a w sumie guzik wiedzą ) że niby PS3 nie przekona zwykłego użytkownika do siebie, to przypominam że PS3 cały czas kosi w Europie Xboxa 360. W UK, czy tutaj w Niemczech, PS3 jest popularniejsze. PS3 ze wszystkich regionów, właśnie się najlepiej w Europie sprzedało. A patrzcie, Xbox 360 wyszedł 2 grudnia 2005 roku, a PS3 23 marca 2007. Jest różnica prawda?

 

To wam, Polakom mieszkającym w Polsce, się wydaje, że ludzie zawsze wybiorą tańszą konsolę. To nie jest jednak prawda. Co innego Ameryka, gdzie amerykański Xbox jest bardzo dopieszczany przez Microsoft, co innego Europa, a w szczególności zachód.

Zabawne, bo sam bawisz się w analityka rynku, jednocześnie wyśmiewając innych. Może w ogóle zabronisz dyskusji na ten temat, w wątku, który właśnie do tego celu został stworzony? Może denerwuje Cię, że ktoś ma odmienną opinię lub większą wiedzę, a takich osób jest tutaj kilka? Myślisz, że jeśli ktoś jest Polakiem mieszkającym w Polsce, to już nie może mieć własnego zdania i poglądu na całą sprawę, wyrobionego poprzez obserwację rynku i różnego rodzaju artykuły, czy statystyki, których w sieci mnóstwo? Bez obrazy, ale zachowujesz się w tym momencie wręcz dziecinnie, oburzając się na wypowiedzi będące wyłącznie teoretyczną dyskusją, bo wiadome jest, że nikt z nas nie wie, jak to będzie wyglądać w przyszłości. Zdaje sobie też sprawę z tego, że kultura jest w obecnych czasach towarem deficytowym, ale chyba można wymagać choć jej odrobiny.

 

Nikt też nie napisał, że ludzie wybiorą tańszą konsolę, panie mistrzu czytania ze zrozumieniem. Jest to po prostu solidny argument, ale z całą pewnością nie decydujący. Mówisz o wyższej sprzedaży PS3 w Europie? Zgoda, ale czy wziąłeś pod uwagę to, iż mniejsze zainteresowanie X360 może wynikać z faktu, że większość już tą konsolę posiada, choćby z powodu jej dłuższej obecności na rynku? Oczywiście tylko teoretyzuję, ale udowodnij mi, że tak nie jest, naturalnie za pomocą jakichś konkretnych statystyk. Pustosłowiem nie jestem zainteresowany.

 

Ten temat powstał po to, aby każdy mógł zamieścić tutaj swoje spostrzeżenia, przemyślenia, ale mam przeczucie, że dość szybko zrobi się niezły syf. Wynika to przede wszystkim z fundamentalnego braku szacunku dla innych użytkowników, nagminnie tutaj prezentowanego. Proponuję niektórym zmienić nastawienie, bo to naprawdę ciekawy wątek i chyba nikt by nie chciał, żeby został on przedwcześnie zamknięty.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Człowieku, ile ty masz lat? Naucz się czytać ze zrozumieniem, poczytaj moje poprzednie posty, a potem się wypowiadaj. To co teraz piszę, jest uzupełnieniem tego co wcześniej pisałem.

 

Zabawne, bo sam bawisz się w analityka rynku, jednocześnie wyśmiewając innych. Może w ogóle zabronisz dyskusji na ten temat, w wątku, który właśnie do tego celu został stworzony? Może denerwuje Cię, że ktoś ma odmienną opinię lub większą wiedzę, a takich osób jest tutaj kilka?

Powtarzam, poczytaj moje poprzednie posty, poznaj moją opinię, a potem komentuj moją osobowość. Tyle ci powiem. Jeżeli jesteś inteligenty, to zrozumiesz o co mi chodzi. Jeżeli nie, to bardzo mi przykro.

Myślisz, że jeśli ktoś jest Polakiem mieszkającym w Polsce, to już nie może mieć własnego zdania i poglądu na całą sprawę, wyrobionego poprzez obserwację rynku i różnego rodzaju artykuły, czy statystyki, których w sieci mnóstwo?

Wolisz się opierać na teoretycznych statystykach, czy na własnych oczach i otoczeniu? Wybacz, wybieram to drugie. Żadne statystyki nie podadzą ci tego co ludzie myślą, jak reagują i tak dalej.

Bez obrazy, ale zachowujesz się w tym momencie wręcz dziecinnie, oburzając się na wypowiedzi będące wyłącznie teoretyczną dyskusją, bo wiadome jest, że nikt z nas nie wie, jak to będzie wyglądać w przyszłości. Zdaje sobie też sprawę z tego, że kultura jest w obecnych czasach towarem deficytowym, ale chyba można wymagać choć jej odrobiny.

Czyli tak, ja nie posiadam elementarnych podstaw kultury, natomiast ty, komentując moje zachowanie jako rzekomo dziecinne (o dziwo jestem wstanie podać konkrety, ty lejesz tylko wodę), zachowujesz się całkiem odpowiednio. Gratuluję! Twoja niezbyt wyszukana ironia też nie jest zbyt grzeczna. Podobnie jak twoje aluzje, rodem ze szkoły podstawowej.

 

Nikt też nie napisał, że ludzie wybiorą tańszą konsolę, panie mistrzu czytania ze zrozumieniem. Jest to po prostu solidny argument, ale z całą pewnością nie decydujący. Mówisz o wyższej sprzedaży PS3 w Europie? Zgoda, ale czy wziąłeś pod uwagę to, iż mniejsze zainteresowanie X360 może wynikać z faktu, że większość już tą konsolę posiada, choćby z powodu jej dłuższej obecności na rynku? Oczywiście tylko teoretyzuję, ale udowodnij mi, że tak nie jest, naturalnie za pomocą jakichś konkretnych statystyk. Pustosłowiem nie jestem zainteresowany.

 

"Jeśli chodzi o politykę Sony, to IMO PS3 jest nadal za drogim sprzętem, co już na starcie odrzuca potencjalnych klientów." Mam jeszcze napisać wielkimi literami? Czy ktoś mówił, że to decydujący? Poznaj poza tym termin "potencjalny klient", bo widzę, że problemy sprawia ci to słowo.

 

Co do sprzedaży w Europie, obecnie X360 jest ponad 5 milionów. PS3 prawie 5 w Europie. Powiedz mi w takim razie, jakie "większość tą konsolę posiada"? Powiedz to gdziekolwiek na tym forum, a ludzie cię po prostu wyśmieją. PS2 sprzedało na świecie ponad 120 milionów. Jakże więc "większość" może przeszkodzić w sprzedaży? Zrozum wreszcie, że świat się nie kończy na Polsce. Wielu z was ma prostu ograniczony punkt widzenia, bo wam się wydaje, że o kupnie konsoli decyduje cena i ilość gier (bo was tylko to interesuje). Ilu ludzi w Polsce ceni sobie markę i wygląd? Mało kto. Po prostu człowiek wymaga, bo jako, że Polskie społeczeństwo nie jest bogate, to człowiek kupi coś tańszego, byle funkcje grania spełniało.

 

Źródeł sobie poszukaj w temacie "PS3 newsy", bo ja nie będę teraz przekopywał 50 stron tematu, żeby ci podawać wszystkie dane.

 

Ten temat powstał po to, aby każdy mógł zamieścić tutaj swoje spostrzeżenia, przemyślenia, ale mam przeczucie, że dość szybko zrobi się niezły syf. Wynika to przede wszystkim z fundamentalnego braku szacunku dla innych użytkowników, nagminnie tutaj prezentowanego. Proponuję niektórym zmienić nastawienie, bo to naprawdę ciekawy wątek i chyba nikt by nie chciał, żeby został on przedwcześnie zamknięty.

Pozostawię ten tekst bez komentarza.

 

Człowieku, co wolisz? Człowieka jak ja, który jest kontrowersyjny i ostry, ale za to podaje jakieś konkrety, własne spostrzeżenia, czy człowiek z nie nagannymi manierami, gotowy napisać 3 strony na ten temat, ale lejący zwykłą wodę i nie podający konkretów. Popatrz ile napisałeś tekstu. Zastanów się, ile w nim jest faktów dotyczących tego tematu.

Odnośnik do komentarza

w Europie PS3 ma już teraz tyle samo konsol co X360 (mała różnica jest) a a rok do tylu w stosunku do xboxs360

Tekken to jest cios w policzek dla Sony, ale to już nie jest taki hicior jak za czasów Tekkena 3 czy VF2 gdzie te gry sprzedawały systemy. Jakoś te bijatyki się przejadły, nie mówię że to jest super hiper sytuacja dla Sony. Bo teraz Sony będzie musiało zmniejszyć cenę swojej konsoli, ażeby dawni wyjadacze z padem od PS2 przesiedli się na ich system. Xbox360 jest tani i dlatego zyskuje przyjaciół,a w naszym kraju kolejnym argumentem jest możliwość przeróbki co zawsze było w konsolach Sony normą, o dziwo teraz jest inaczej.

Tak wiec Panowie z Sony muszą postarać się o nowe EX gry i zmniejszyć cenę chlebaka. I będzie ok. Taka to jest polityka. Bo jeśli nie to Ms. możne ugryźć więcej tortu -przejmie sporo rynku.

 

Dawać chlebaki po 1000zł i będzie ok, nikt nie spojrzy wtedy konsole MS bo będzie droższa o 2 nowe gry

Edytowane przez goggy
Odnośnik do komentarza
Powtarzam, poczytaj moje poprzednie posty, poznaj moją opinię, a potem komentuj moją osobowość. Tyle ci powiem. Jeżeli jesteś inteligenty, to zrozumiesz o co mi chodzi. Jeżeli nie, to bardzo mi przykro.

Po pierwsze, nie komentuję Twojej osobowości, bo dość ciężko jest ją określić na podstawie tekstu pisanego, tym bardziej komentować. Po drugie, od kiedy to muszę znać wszystkie Twoje wypowiedzi, żeby ustosunkować się do jednej z nich?

Wolisz się opierać na teoretycznych statystykach, czy na własnych oczach i otoczeniu? Wybacz, wybieram to drugie. Żadne statystyki nie podadzą ci tego co ludzie myślą, jak reagują i tak dalej.

Rozumiem, że Ty posiadłeś już pełną wiedzę na temat tego, co ludzie myślą i jak reagują? Tak się właśnie zachowujesz, robiąc z siebie lokalny autorytet. Dodatkowo mówiłem też o artykułach i statystykach, które można znaleźć na stronach stricte branżowych, a te są chyba dość wiarygodnym źródłem. Marne kontrargumenty.

Czyli tak, ja nie posiadam elementarnych podstaw kultury, natomiast ty, komentując moje zachowanie jako rzekomo dziecinne (o dziwo jestem wstanie podać konkrety, ty lejesz tylko wodę), zachowujesz się całkiem odpowiednio. Gratuluję! Twoja niezbyt wyszukana ironia też nie jest zbyt grzeczna. Podobnie jak twoje aluzje, rodem ze szkoły podstawowej.

No tak, odpowiedź wymijająca to jest rzecz, której można się było spodziewać. Natomiast moja ironia i aluzje są znacznie grzeczniejsze od nazywania czyichś wypowiedzi "pieprzeniem bzdur".

"Jeśli chodzi o politykę Sony, to IMO PS3 jest nadal za drogim sprzętem, co już na starcie odrzuca potencjalnych klientów." Mam jeszcze napisać wielkimi literami? Czy ktoś mówił, że to decydujący? Poznaj poza tym termin "potencjalny klient", bo widzę, że problemy sprawia ci to słowo.

Sens wypowiedzi, do której pijesz jest chyba jasny i nie wiem co tutaj trzeba tłumaczyć. Powtarzając się, potencjalnym klientem jest każdy, kto chce dokonać zakupu konsoli, ale nie jest zdecydowany na żadną z opcji. W jego przypadku cena PS3 początkowo odrzuca, co oczywiście nie decyduje od razu o ostatecznym wyborem. Po prostu dla niego X360 może(podkreślam) oferować to samo, ale za znacznie niższą cenę.

Co do sprzedaży w Europie, obecnie X360 jest ponad 5 milionów. PS3 prawie 5 w Europie. Powiedz mi w takim razie, jakie "większość tą konsolę posiada"? Powiedz to gdziekolwiek na tym forum, a ludzie cię po prostu wyśmieją. PS2 sprzedało na świecie ponad 120 milionów. Jakże więc "większość" może przeszkodzić w sprzedaży? Zrozum wreszcie, że świat się nie kończy na Polsce. Wielu z was ma prostu ograniczony punkt widzenia, bo wam się wydaje, że o kupnie konsoli decyduje cena i ilość gier (bo was tylko to interesuje). Ilu ludzi w Polsce ceni sobie markę i wygląd? Mało kto. Po prostu człowiek wymaga, bo jako, że Polskie społeczeństwo nie jest bogate, to człowiek kupi coś tańszego, byle funkcje grania spełniało.

Czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną lub zwyczajnie masz słabszy dzień. Tłumacząc łopatologicznie, możliwe, że większość zainteresowanych tą formą rozrywki europejczyków już nabyła "klocka", a ponieważ stać ich a drugą konsolę, można w ten sposób tłumaczyć wzrost sprzedaży PS3, które na rynku jest krócej, stąd nie znalazło jeszcze tylu nabywców. Oczywiście tylko teoretyzuję, bo to wszystko cały czas się zmienia, a Ty dopisujesz sobie do moich słów jakąś filozofię.

Człowieku, co wolisz? Człowieka jak ja, który jest kontrowersyjny i ostry, ale za to podaje jakieś konkrety, własne spostrzeżenia, czy człowiek z nie nagannymi manierami, gotowy napisać 3 strony na ten temat, ale lejący zwykłą wodę i nie podający konkretów. Popatrz ile napisałeś tekstu. Zastanów się, ile w nim jest faktów dotyczących tego tematu.

Widzę, że jesteś też bardzo skromny(tak, to ironia), a dodatkowo przekręcasz kota ogonem. Podajesz konkrety? Gdzie, bo jedyne co mi się rzuciło w oczy, to "pieprzycie bzdury" i "macie ograniczony punkt widzenia", parafrazując Twoje wypowiedzi. Masz prawo być osobą kontrowersyjną, mieć takie, a nie inne poglądy, ale nie zwalnia Cię to z obowiązku posiadania manier, niekoniecznie nienagannych. Natomiast ten temat jest chyba miejscem właśnie na luźne dywagacje, wszak nikt z nas nie jest ekspertem, więc czego się tutaj spodziewałeś? Większość to rozumie, potrafiła się dostosować, Ty traktujesz to zbyt poważnie, sam często lejąc wodę, a równocześnie zarzucając to innym. Właśnie dlatego w moich wypowiedziach jest stosunkowo mało faktów, bo ciężko o nich mówić, rozmawiając o przyszłej polityce Sony. Zresztą popatrz sobie na tytuł owego wątku, chyba nic więcej dodawać nie trzeba.

 

Tyle na razie, mam tylko nadzieję, że trochę ochłoniesz i podejdziesz do tego na luzie. Nie lubię się kłócić, ale mogę to robić naprawdę długo, a chyba nikt nie chce tutaj oglądać naszych przydługawych wywodów. :)

Edytowane przez Vulc
Odnośnik do komentarza

Vulc nie zgodzę się z twoja teorią

Czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną lub zwyczajnie masz słabszy dzień. Tłumacząc łopatologicznie, możliwe, że większość zainteresowanych tą formą rozrywki europejczyków już nabyła "klocka", a ponieważ stać ich a drugą konsolę, można w ten sposób tłumaczyć wzrost sprzedaży PS3, które na rynku jest krócej, stąd nie znalazło jeszcze tylu nabywców. Oczywiście tylko teoretyzuję, bo to wszystko cały czas się zmienia, a Ty dopisujesz sobie do moich słów jakąś filozofię.

 

bo jest głupia, skoro twierdzisz że cena PS3 odrzuca, to po co ludzie którzy mają xbox360 kupują PS3?

 

tylko temu żeby grać w te same gry +pare EX?

to wróżenie z fusów,

 

Sony ma markę i jak zjedzie z ceny to Microsoft będzie miał gorzej, warto wspomnieć że to już 2 duża obniżka Microsoftu w tym roku.

A cena czyni cuda. Nawet ty będziesz zadowolony i zakupisz sobie PS3 jak zjadą do 1000zł, nawet jak xbox będzie po 500zł to cena konsoli będzie atrakcyjna.

Tylko jest pytanie czy Sony na to stać? Widać że będą musieli przemyśleć swoja strategie.

A gracz na tym skorzystają.

Edytowane przez goggy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...