Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

On 6/19/2023 at 2:30 PM, Bartg said:
Tymoteusz Puchacz wypożyczony do FC Kaiserslautern! 
Warto przypomnieć zwycięski skład Kaiserslautern z meczu z Bayernem w sezonie 97/98: Reinke, Kadlec, H. Koch, Kuka, Marschall, Ratinho, Roos, Schjönberg, Schäfer, Sforza, M. Wagner

jeszcze Ballack

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Zwyrodnialec napisał:

Z jednej strony dziwna decyzja. Dopiero co wygrał wszystko, ma szanse na powtórkę w przyszłym sezonie, a jednak woli odejść do klubu kilka półek niżej.  Z drugiej strony Man City musi powoli zacząć odmładzać skład, a zawodnicy jak Gundogan, Mahrez, czy De Bruyne już są po 30-tce. 

Nie dogadali się co do kontraktu. Z resztą wymiana Manchesteru na Barcelonę. W sensie miasta, życie. 

Odnośnik do komentarza

Tak patrzę na tego Havertza i przypomina mi się Alvaro Morata (ostatnio łączony tylko z Arabią Saudyjską, wcześniej m.in Milanem).


Też nikt z fanów nigdy nie rozumiał. Czemu ci wszyscy trenerzy są tak zapatrzeni w... tego kolesia? Za co?

 

 

Z Havertzem jest podobnie. Real zainteresowany, Bayern zainteresowany, Arsenal też. Nikt nie wie, czemu. Także fani niemieckiej reprezentacji są wiecznie oburzeni, że Havertz gra zamiast Fullkruga. 

Po części to podobni piłkarze. Owszem, nieefektywni dość często. Ale mają talent w wielu aspektach - każdy trener świata może myśleć "I can fix him".

Morata w pewnym sensie miał bardzo wysokie "statsy" gdyby był w grze. Wysoki, świetna główka, strzał, bardzo szybkie i bardzo mocne podanie, talent do ciągłego chowania się za plecami obrońców i biegania tam gdzie nikt nie widzi, bardzo aktywny defensywnie jak na napastnika, itd. Brzmi świetnie.

 

 

Havertz? Inaczej ale podobnie. Kurde, nadal nie wiadomo jaka jest jego pozycja. W Arsenalu może nawet grać na szpicy - w Chelsea grał głównie tam. W Leverkusen był raczej "dziesiątką", choć grał też na wielu innych pozycjach. Jest niepozorny jak jakiś Messi, choć ma 186 cm i nieźle główkuje. Lubi też wybiegać do długich podań.

Prawdopodobnie Arteta myśli o nim jako o środkowym pomocniku. Wtedy te sprinty będą ze środka boiska do szybkiego ataku. Może nie będą się kończyć strzałem, tylko podaniem do napastnika.

 

Niewykluczone, że Havertz właściwie zastąpi w Arsenalu Granita Xhakę. Interesujące jak na kolesia, który spędził ostatni czas na szpicy.

Odnośnik do komentarza

Półtora roku temu też słyszałem że 99%. Ten 1% naprawdę robi robotę.

 

Nie no, klub na pewno jest zainteresowany sprzedażą, bo jego beztroskie "pogram tutaj rok aż mi się skończy kontrakt, potem pomyślę", sugerujące że tylko on decyduje, naprawdę się nie spodobało emirowi. Mbappe jakoś załamany przejściem do Realu chyba nie będzie, a piłkarz naprawdę dobry, więc na to się zanosi, że go jednak sprowadzą... ale nie pierwszy to raz.

Odnośnik do komentarza

Po odejściu Messiego, nie mam wątpliwości, że Mbappe jest dalece najpopularniejszym piłkarzem świata, i być może będzie przez jeszcze wiele lat. Jest wart dużo więcej kasy niż każdy inny piłkarz. Jakby przyszedł i powiedział "musiałem tu przyjść, do najlepszego klubu świata" jak to zazwyczaj realiści mówią, to by znaczyło bardzo wiele dla dzieci wybierających fanostwo. Zwłaszcza w czasie dominacji angielskiej piłki globalnie, Realu nie stać żeby nie kupić Mbappego.

Odnośnik do komentarza

Niech już idzie ten Mbappe do Realu, wszyscy na tym skorzystają. "Królewscy" będą mieli wreszcie gwiazdę światowego formatu, który nie tylko zrobi różnicę na boisku, ale przede wszystkim przyciągnie ogromną rzeszę kibiców. PSG natomiast pozbędzie się gwiazdozbioru i gościa, który gra tam jakby za karę, dostaną niezłą kasę i będą mogli kupić kogoś solidnego do składu. Może po tylu latach wreszcie uda im się coś w tej Lidze Mistrzów zrobić :D

 

Odnośnik do komentarza

Według "Marki", Mbappe odmawia odejścia mdr. Chyba że PSG wypłaci mu całą kasę za wypełnienie kontraktu, mowa o 150 mln euro. W tym raczej konflikt bardziej niż w tym, czy Mbappe jakoś strasznie chce zostać ten rok. Wygląda na to, że po rozmowach w ostatnim tygodniu Mbappe i Katar są na siebie wkurvieni, ale to jeszcze nie powód, by odpuszczać taką kasę. Real Madryt nigdy nie zamierzał oferować mu nic porównywalnego finansowo do PSG.

 

 

Sandro Tonali w Newcastle. Zastąpienie Seana Longstaffa tym maestrem środka pola brzmi jak straszny upgrade dla czwartej ekipy Premier League. Powoli arabskie Newcastle będzie serwować nam coraz większe ruchy.

 

Milan traci też na niby dogadanym Marcusie Thuramie. Chyba każdy klub myślał o tym graczu ostatnio - Anglia, PSG. Jednak te największe nie zdecydowały się. Miał być dzisiaj Milan. Jednak ostatnie donosy są takie, że jednak przekonał go Inter.

A do Anglii jeszcze tego okienka może trafić defensywny pomocnik i podobno bardziej utalentowany z braci, Khephren Thuram. 

Odnośnik do komentarza

Newcastle najlepiej grało trójką Guimares , Willock i Joelinton gdzie Longstaff był tym czwartym i nabił sporo meczyków przez kontuzje kolegów . Wszyscy świetni , wybiegani , mocno pracujący w defensywie więc ten Tonali no nie wiem . Przydałby się jakiś światowej klasy skrzydłowy . Almiron , Saint Maximin , Murphy i cienki Gordon to trochę mało . Tutaj widzę pole do popisu śniadych właścicieli . No i liczę na to aby Wilson z Isakiem nie grali razem w pierwszym składzie bo to się moim zdaniem nie sprawdzało .

Odnośnik do komentarza

Arabia zatrudnia tylu piłkarzy, że trudno nadążyć, ale też trenerzy mogą liczyć na solidną (absurdalnie wysoką) gażę. Allegremu podobno oferują 30 mln euro za sezon. 

 

Szczerze mówiąc, to nie wiem, o co nawet dokładnie chodzi Arabii Saudyjskiej. Nie wierzę, że to jest normalna inwestycja. Płacenie piłkarzom 10x tyle, ile by mi dał najbogatszy, budowany sto lat, mający masę fanów klub świata, to nie jest inwestycja, bo to nigdy się nie zwróci. Jak czytam artykuly że "futbol jest bardzo popularny w Arabii"... Śmiech. Żadna liga nie będzie przynosić 10x więcej kasy, niż obecna Premier League. Na pewno nie arabska.

Z drugiej strony, ci ludzie pewnie wywalają miliardy na głupsze "inwestycje" niż pensja N'Golo Kante, więc w sumie może to żadna różnica.

 

Jest też kwestia posiadania Strasbourga przez właścicieli Chelsea. UEFA ma obradować nad tym, czy posiadanie wielu klubów powinno być dozwolone. 

 

Bardziej legitnie, bliski odejścia jest też Ruben Loftus-Cheek, wygląda na to że odejdzie do Milanu. Chelsea udaje się sprzedawać niemal tak szybko, jak kupują. Ze składu sprzed ledwie 2 lat nie zostanie prawie nic...

 

 

Arsenal trochę mąci z pomocnikami (Rice ma ofertę też z Man City, Caicedo zewsząd), ale jest bardziej zdecydowany zdobyć kolejnego obrońcę.

Jest to Jurrien Timber, wysoko ceniony w Ajaksie, Transfer wydaje się kwestią czasu.

Prawdopodobnie nie jest to konkurencja dla Jakuba Kiwiora, bo Timber zazwyczaj trzyma się prawej strony. 

 

 

Adrien Rabiot ma wzięcie po świetnym sezonie. Nadal brak odpowiedzi czy podpisze kontrakt z Juve. Zainteresowany podobno m.in. Man United.

Odnośnik do komentarza

Skromne 15 mln euro za rok dla jednego z najważniejszych piłkarzy Ligue 1, Arabia się stacza hehe. 

 

 

Koleś jest najlepiej opłacanym graczem wicemistrza Francji i dostanie bagatela... piętnastokrotną podwyżkę. Było już przepłacanie w historii futbolu, ale przepłacanie o tyle nie mieści mi się w głowie. Nawet jeśli z czasem dojdzie do sytuacji, że liga arabska będzie miejscem do bycia, takim NBA futbolu, to dalej żadne wpływy z TV i sponsorów nie zwrócą TAKICH wydatków.

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, ogqozo napisał:

Skromne 15 mln euro za rok dla jednego z najważniejszych piłkarzy Ligue 1, Arabia się stacza hehe. 

 

 

Koleś jest najlepiej opłacanym graczem wicemistrza Francji i dostanie bagatela... piętnastokrotną podwyżkę. Było już przepłacanie w historii futbolu, ale przepłacanie o tyle nie mieści mi się w głowie. Nawet jeśli z czasem dojdzie do sytuacji, że liga arabska będzie miejscem do bycia, takim NBA futbolu, to dalej żadne wpływy z TV i sponsorów nie zwrócą TAKICH wydatków.

Wiem, że jesteś kuty na cztery łapy w tematyce futbolu, ale przypomnij sobie Chiny sprzed kilku lat. Też miała być ultraliga i ultrakasa i jak się, to skończyło? No chuj wie, bo każdy łącznie z piłkarzami ma na to wywalone. 

Arabia nie będzie żadnym NBA ani hehe mekką dla piłkarzy, gdyż prawo jest zjebane. Klimat to jedna wielka beka, bo jednak kurwa żyjesz na pustyni i chociażbyś miał 100 lambo w garażu i klimatyzowaną willę, to sobie nie wyjdziesz z dzeciakiem ot tak pojeździć na rowerze albo hulajnodze. W pewnej chwili będzie to dla nich złota klatka.

Czym będzie Saudyjska liga? No chwilowym bumem, wpaść, wydoić więlbłąda i zawinąć się z tamtąd czym prędzej z sejfem pełnym dolarów.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wspomniałem o tym, ale to jest zupełnie inna skala. Najwięcej w historii dostał Lavezzi, po podatku to było podobno do niecałych 25 mln euro za rok. Kasa szalona, może nawet największa na świecie, na pewno największa po Cristiano i Messim. To było podobno potrojenie jego zarobków netto w porównaniu do PSG. Też można się połasić, ale łatwiej pomyśleć, okej, biedy tutaj w Europie nie mam.

 

Ale płacenie tylu piłkarzom po 100 mln euro za sezon to zupełnie inna skala. Płacenie im 10 albo więcej razy tyle, ile dostaliby obecnie w Europie. Piłkarz Lens, zadowolony ze swojego miionka na rękę, dostaje ofertę podobną do tej, co rekordowy w historii Chin Lavezzi, a solidni piłkarze Premier League wszyscy dostają oferty takie, że Lavezzi może się poczuć jak żebrak.

 

Ja nie mówię, że Arabia będzie jak superliga. Tylko że nawet gdyby była, to ta kasa jest kompletnie nierealna. To nie jest żadna inwestycja, jak czasem czytam. To nie ma szans się zwrócić, liga arabska mogłaby nawet być jedyną na świecie i takie kwoty nie mogłyby się zwrócić. Chyba o tym wiedzą, więc trudno to nazwać inwestycją. W futbolu całościowo nie ma aż takiej kasy, jakby była to by obecnie było to widać w Anglii czy Madrycie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...