Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podejrzane są te ruchy BVB. Wiadomo, że fani wolelliby nastolatków, którzy może realistycznie by dawali mniej tak naprawdę, ale dają wiarę, że kiedyś będą najlepsi na świecie. Zawodnicy sprowadzeni przez BVB tego lata na pewno nie trafią już nigdy do Realu, Man City ani Bayernu. Fullkrug jest niesamowicie mało ekscytujący - stary, drewniak, Niemiec, z niemieckiej ligi, dobrze znany wszystkim od dawna, nazywa się Fullkrug lol, i tak dalej.

Ale inna sprawa, że ludzie wołają o obrońców, defensywnego pomocnika, a przy kryzysie budżetowym (nie udało się sprzedać kilku złogów typu Hazard, Meunier) przychodzi solidniaczek na atak, gdzie niby jest i dobry zawodnik na pozycję, i jakaś ławka.

 

Moukoko ma nadal 18 lat, miał kontuzję w tym roku co go spowolniło, ale może nie na zawsze - nie wierzę, że BVB go skreśli. Już moim zdaniem fatalnie to wygląda, że zmarnowali Isaka, który wyrósł dość szybko na jedną z gwiazd La Liga, a teraz to samo robi w Premier League. Ale bądźmy szczerze, Moukoko TERAZ nie wygląda jak koleś, który pomoże komukolwiek zdobyć mistrzostwo Niemiec. Raczej Moukoko pójdzie na wypożyczenie.

 

 

Ale jak mówiłem nieraz, wyniki bronią Terzicia i nie mogę tego ignorować. Negatywna atmosfera jest nieracjonalna. BVB nie może płakać, że ledwo co zdobyło tytuł - to i tak był ich najlepszy sezon od dawna, jeden z lepszych w historii klubu. Sumarycznie Terzić ma jedne z najlepszych wyników ze wszystkich trenerów w historii klubu, jak na razie. Dlatego jestem sceptyczny wobec tych płaczów. 

Jasne, ciekawiej może się ogląda jak BVB wystawiało więcej młodzieży i potencjalne supergwiazdy, bo Haaland i Bellingham to mogą być już teraz gwiazdy nr 1 i 2 europejskiej piłki. 

Ale przecież ostatecznie celem jest wygrywać, a BVB nadal stare nie jest, wszyscy są przed trzydziestką poza Hummelsem i Reusem, ale obaj mają już zastępców i nie muszą grać. 

Odnośnik do komentarza

Jednak chyba jeszcze jeden pomocnik w Liverpoolu. Ryan Gravenberch podobno ugadany. Nie wiem, czy nastawiać się na sukces, ale talent jakiś ma.

 

Bayern nadal szuka defensywnego pomocnika, Gravenberch tam nie wypalił, wszyscy mówią że jest dziura. Obecny kandydat to Joao Palhinha, za którego transfer Fulham ma żądać podobno 80 mln euro. I w sumie to się nie dziwię, bo Palhinha jest super ważny, a bez niego to kto wie, jak pójdzie z utrzymaniem się w Premier League. No Bayern jednak coś ostro zagustował w graczach z Anglii. 

Odnośnik do komentarza
8 hours ago, ogqozo said:

Bardzo podejrzane są te ruchy BVB. Wiadomo, że fani wolelliby nastolatków, którzy może realistycznie by dawali mniej tak naprawdę, ale dają wiarę, że kiedyś będą najlepsi na świecie. Zawodnicy sprowadzeni przez BVB tego lata na pewno nie trafią już nigdy do Realu, Man City ani Bayernu. Fullkrug jest niesamowicie mało ekscytujący - stary, drewniak, Niemiec, z niemieckiej ligi, dobrze znany wszystkim od dawna, nazywa się Fullkrug lol, i tak dalej.

Ale inna sprawa, że ludzie wołają o obrońców, defensywnego pomocnika, a przy kryzysie budżetowym (nie udało się sprzedać kilku złogów typu Hazard, Meunier) przychodzi solidniaczek na atak, gdzie niby jest i dobry zawodnik na pozycję, i jakaś ławka.

 

Moukoko ma nadal 18 lat, miał kontuzję w tym roku co go spowolniło, ale może nie na zawsze - nie wierzę, że BVB go skreśli. Już moim zdaniem fatalnie to wygląda, że zmarnowali Isaka, który wyrósł dość szybko na jedną z gwiazd La Liga, a teraz to samo robi w Premier League. Ale bądźmy szczerze, Moukoko TERAZ nie wygląda jak koleś, który pomoże komukolwiek zdobyć mistrzostwo Niemiec. Raczej Moukoko pójdzie na wypożyczenie.

 

 

Ale jak mówiłem nieraz, wyniki bronią Terzicia i nie mogę tego ignorować. Negatywna atmosfera jest nieracjonalna. BVB nie może płakać, że ledwo co zdobyło tytuł - to i tak był ich najlepszy sezon od dawna, jeden z lepszych w historii klubu. Sumarycznie Terzić ma jedne z najlepszych wyników ze wszystkich trenerów w historii klubu, jak na razie. Dlatego jestem sceptyczny wobec tych płaczów. 

Jasne, ciekawiej może się ogląda jak BVB wystawiało więcej młodzieży i potencjalne supergwiazdy, bo Haaland i Bellingham to mogą być już teraz gwiazdy nr 1 i 2 europejskiej piłki. 

Ale przecież ostatecznie celem jest wygrywać, a BVB nadal stare nie jest, wszyscy są przed trzydziestką poza Hummelsem i Reusem, ale obaj mają już zastępców i nie muszą grać. 

No ja się cieszę na Fullkruga bo to solidny, klasyczny napastnik. W tamtym sezonie miał dobre liczby no i 7 bramek w 9 meczach kadry narodowej, w której debiutował dość późno. Może to rasistowskie, ale jest białym niemcem i spoko, bo za dużo już murzynów w BVB. Mają teraz 3 dobrych napastników, może uda się w końcu strzelić więcej niż jedną bramkę na mecz. Dzisiaj grają z Heidenheim więc lepszej okazji ku temu nie będzie. 

Odnośnik do komentarza

Więcej napastników w PSG. Bradley Barcola to 20-letni talent, wychowanek Lyonu. Gra raczej na prawym skrzydle, ale to kolejny gracz w kadrze PSG który może grać na każdej z trzech pozycji. Pytanie, jakim cudem on ma tam grać, bo jest bodaj szósty w kolejce... Lyon dostał podobno 45 mln euro - nawet trudno powiedzieć, czy za dużo, czy za mało. Dla mnie brzmi jak kolejny transfer typu "nie pogra w PSG i później trudno go będzie sprzedać" typu Ekitike, ale go tam wie. 

 

PSG nadal stara się o Randala Kolo Muaniego. Ten odmówił trenowania z zespołem jakiś czas temu. Eintracht jednak utrzymuje, że przetrzyma, odrzuci oferty i zawodnik wróci do kadry po zamknięciu okienka. RACZEJ Kolo w ciągu godzin zostanie ogłoszony w PSG, za opłatę ponad 100 mln euro. To trochę absurd, kogo będzie konkretnie wystawiać PSG w ataku mają tylko 3 miejsca mdr?

 

 

Matheus Nunes potwierdzony oficjalnie w Man City. Może strajki działają.

 

Amrabat podobno już w Manchterze, na testach medycznych dla United. Dalej nie wiem, co Fiorentina z tego wypożyczenia ma mieć. Finansowo niewielki zysk.

 

Man City nie dostanie wiele zysku z Joao Cancelo, to pewne. Zasady finansowe La Liga nie pozwalają Barsie na wiele, nawet na opcję wykupu, bo to jakby zobowiązanie do wydania kasy. Stanęło podobno na tym, że "zapłatą" dla Man City będzie wypożyczenie Erika Garcii do Girony. Nadal się nie zdziwię, jak oni nie zrobią tego transferu mdr.

 

Ansu Fati oficjalnie w Brighton. O Fatim sporo pisałem. Cóż, może coś dać Brighton, nie jest taki zły nawet teraz i nadal bardzo młody. W Barsie nie miał widoków na ten moment.

 

Joao Felix przedłużył kontrakt z Atletico. To jakiś absurd na rzut oka. Przecież oni go od lat wywalają xD ALE raczej Felix i tak trafi na wypożyczenie do Barcelony.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Cancelo i Felix oficjalnie w Barsie.

 

Gravenberch oficjalnie w Liverpoolu.

 

Najdziwniejszy news to dla mnie Armel Bella-Kotchap. Mocno ceniony reprezentant Niemiec nie może przecież grać w drugiej lidze, nie? Bayern czy Dortmund? Okazało się, że... wypożyczenie na rok do PSV Eindhoven. Być może klub albo piłkarz liczą na to, że Southamtpon za ten rok wrócą do Premier League. 

 

Trwają rozmowy o przeniesieniu Masona Greenwooda do Getafe. No cóż, Getafe nigdy nie zależało na ładnym stylu.

Odnośnik do komentarza

Randal Kolo Muani oficjalnie w PSG. Absurd, ja nie wiem co oni zrobią z taką liczbą nowych napastników.

 

Jakim cudem klub na to stać? Właściwie nie stać, ale założenie jest takie, że uda się opchnąć kilku graczy do klubów katarskich. PSG sprzedało tam Rafinhę i Diallo, a teraz uważa, że uda się jeszcze z Verrattim i Draxlerem, co miałoby przynieść ponad 60 mln euro z opłat transferowych. Jeden z klubów z Arabii Saudyjskiej ma też nadal kupić Wijnalduma. Genialny plan najpierw wydawać kasę której jeszcze nie ma w budżecie, a potem liczyć że się uda.

Odnośnik do komentarza

Ale PSG co roku spędza masę czasu próbując sprzedać masę piłkarzy. Idzie to oczywiście jak po grudzie, bardzo wielu piłkarzy odchodzi bez opłaty albo na wypożyczenia, byle oszczędzić choć część ich pensji. Nie wiem, jak to działa z klubami katarskimi, ale wydaje się więc nie być aż takie łatwe, że kolega kupi i tyle.

 

Za Neymara dostali prawie 100 mln, ucięli mnóstwo pensji, ponadto dostali pewne kwoty transferowe za Diallo, Bitshiabu i Icardiego - to sprawiało, że ich budżet wyglądał nieco lepiej... I WTEDY rzucili 100 mln euro na transfer Kolo, który nawet nie wiem czy będzie grał. Przecież to oznacza, że kilku drogich zawodników będzie zawsze na ławce, czy to Goncalo Ramos, czy Dembele, czy Kolo Muani, no i ten Barcola jeszcze przyszedł wczoraj (no i Ekitike został, niesprzedany, niewypożyczony, też duży transfer a koleś jest ósmy w kolejce do gry mdr). Nie do pojęcia dla mnie. 2 dni temu, bez Kolo i Barcoli, to okienko w PSG miało dla mnie sens i było w miarę poukładane.

 

 

Już kompletnie po wszystkim przemknęła wieść, że Draxler tafił do Benfiki na wypożyczenie. Więc tutaj już nici z planowanej opłaty transferowej może i 15 mln euro, na jaką liczyło PSG. Na pewno więc to nie tak łatwe, że jak zechcą, to sprzedadzą do Kataru. Duże ciśnienie teraz na ruch Verrattiego do Kataru albo jednak do Arabii, no i oczywiście na udany sezon sportowy i większy przychód... MDR.

Odnośnik do komentarza

To że gra do tej pory "tylko" w Danii dupy nie urywa i świadczy o tym, że mogl zostać dogłębnie przeskautowany i coś z nim nie tak.

 

Tak jak do Jagi przyjechali z Borussi Dortmund oglądać i być może kupować Xavierka. Pochodzili i popytali gdzie trzeba, obejrzeli mecz, zjedli i popili, ale nie kupili Xavierka bo dowiedzieli się że lubi naftę i imprezki, a nie ciężka pracę. Na szczęście Raków dał się nabrać i chociaż 1 mln PLN dało się z tego lamusa wyciągnąć. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Piłkarze mają teraz różne video z okazji transferu dla mediów, ale nie kojarzę jeszcze takiego, które polegało czysto na przepraszaniu fanów klubu że "popełnił błędy w przeszłości" i wybaczcie moje słowa i gesty hehe.

 

Jak dla mnie to nie wiadomo w sumie specjalnie nawet za co mdr. Z tego co wiem to on raczej normalnie się zachowywał, tylko fani Sevilli mieli zawsze ból dupy że śmiał odejść do Realu i jeszcze grać przeciwko swojemu rodzinnemu klubowi i strzelać gole.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Te dziary na szyi, dlaczego ludzie sobie to robią? Cały jak brudnopis, ale już tę szyję mógł oszczędzić, bo mega szpeci.

 

Mbappe miał dostać premię lojalnościową 100 milionów, ale się jej zrzekł, żeby móc grać jeszcze w tym sezonie w PSG, bo PSG go nie chciało puszczać za darmo do Realu, no to PSG ma 100 milionów "odstępnego" i piłkarza na sezon, a Mbappe nie siedzi w rezerwach tylko gra. Czyli żadnego nowego kontraktu, po sezonie Real, a tymczasem taki kompromis.

Odnośnik do komentarza

Nie do końca to napisało "L'Equipe". Podsumowanie jest takie, że obecnie faktycznie zrzekł się ponad 100 milionków (no, przed podatkiem, z tego co rozumiem, on by z tego miał nieco mniej) w zamian za granie w tym sezonie i niebycie wyklętym. Odmówił za to nadal przedłużenia kontraktu.

Natomiast co do przyszłości, PSG nadal będzie się starać go zatrzymać, a czy Mbappe odejdzie faktycznie tym razem do Realu, to zobaczymy w 2024 roku. Gracz nie powiedział nic nowego że kategorycznie odchodzi, tylko że pogadamy o tym za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza

Przejrzałem składy i zaskoczyło mnie nadal trochę nazwisk w Arabii. Nie wszystko nawet widziałem. Np. przegapiłem że Allan Saint-Maximin tam poszedł. Aymeric Laporte, jakoś przegapiłem. Brozović. Jota - wielki talent w Portugalii, tylko 24 lata. Otavio - przez lata jeden z najlepszych zawodników w lidze portugalskiej, 28 lat. Moussa Dembele, jeszcze rok temu jeden z czołowych strzelców Ligue 1, 27 lat. 

Takiego rajdu nikt nie przeprowadził jeszcze, nie ma porównania. Udało się w ciągu paru miesięcy przekonać wielu zawodników, których przejście wydawało się niewyobrażalne tak niedawno. 

 

 

No i trenerzy, już wcześniej każdy trener w lidze był spoza Arabii, ale dokonał się kolejny krok wzwyż i ściągnięto coraz mniej randomowe nazwiska. Matthias Jaissle, 35 lat, to był jeden z najbardziej obiecujących trenerów w Niemczech, któremu powierzono Red Bulla. Reszta to nadal trochę wyrobnicy bez ścieżki wzwyż, ale przynajmniej znają wielki świat futbolu doskonale i spędzili dekady w najlepszych szkołach - angielskiej, portugalskiej, chorwackiej, belgijskiej, i oczywiście polskiej w postaci Michniewicza. 

Ale najbardziej uderza że bardzo szybko Arabia przestała być tylko krajem na emeryturę, a wydawało się to jasne tak niedawno.

 

Jordan Henderson i Yannick Ferreira-Carrasco dali też ostatnio głośne wywiady na Zachodzie, gdzie mówią że ich zdaniem to spoko ruch i dobry dla świata. Henderson stwierdził, że jego ideologia to szacunek dla wszystkich, więc także dla Arabów którzy jak zobaczą tęczę to chcą obcinać głowy, więc w ramach szacunku trzeba ich też szanować, a Carrasco powiedział, że nie może się zgodzić z opiniami o łamaniu praw człowieka, bo przecież Cristiano Ronaldo tam pojechał i normalnie żyje jak człowiek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...