Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Romano potwierdza - Folarin Balogun trafia do AS Monaco. 

 

• 40 milionów euro z bonusami.

• Duży procent od następnej sprzedaży.

• Badania medyczne w weekend. 

• Długoterminowy kontrakt dla Amerykanina.

 

 

Trochę mało, ale z drugiej strony, jak pozostali chętni zrezygnowali z powodu zbyt wysokiej ceny, to chyba nie było wyjścia. 

 

 

Aha, no i Kieran Tierney trafia na wypożyczenie do Realu Sociedad bez opcji wykupu. 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Ciekaw jestem, czy za kilka lat będzie to wspominane jako dobry ruch, czy szkoda że nie sprzedali póki była okazja i kupili kogoś na następną dekadę, typu Kwaracchelia czy Wirtz. Salah nawet jak gra cienko to zazwyczaj robi różnicę, taki typ, no i jest szalenie popularny w wielu krajach. Ale przy takiej formie, jak obecnie, w tym wieku... no zastanawiałbym się.

 

 

 

Monaco może powalczy o mistrza znowu. Ben Yedder (też oskarżony, ale we Francji to chyba tak ludzi nie obchodzi... no chyba że faktycznie pójdzie do więzienia to nie będzie wyboru mdr), Minamino, Balogun i potencjalnie Gaławin to niezła paka do ataka jak na francuskie standardy. Myron Boadu pewnie odejdzie, po świetnej grze w Holandii mu nie poszło w Monaco, ale nadal ma tylko 22 lata.

Inwestycje są niezłe jak na Francję, 10 goli w trzech meczach, ale na dłuższą metę pewnie lepiej zorganizowane ekipy jak Lille, Lyon i PSG doskoczą.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ogqozo napisał:

 

Monaco może powalczy o mistrza znowu. Ben Yedder (też oskarżony, ale we Francji to chyba tak ludzi nie obchodzi... no chyba że faktycznie pójdzie do więzienia to nie będzie wyboru mdr), Minamino, Balogun i potencjalnie Gaławin to niezła paka do ataka jak na francuskie standardy. Myron Boadu pewnie odejdzie, po świetnej grze w Holandii mu nie poszło w Monaco, ale nadal ma tylko 22 lata.

Inwestycje są niezłe jak na Francję, 10 goli w trzech meczach, ale na dłuższą metę pewnie lepiej zorganizowane ekipy jak Lille, Lyon i PSG doskoczą.

Tak Lyon i Lille doskoczą :jim:. Na pewno Lyon który sprzedaję wszystkich zdolnych młodych, a sprowadza piłkarzy pod 30tke. Puknij się w łeb, nie pierwszy raz znawco.

Odnośnik do komentarza
On 8/24/2023 at 9:46 PM, ogqozo said:

Arabia naprawdę wzięła świat szturmem. 21-latek pożądany przez wiele topowych klubów, w tym podobno dogadany z Napoli - to kolejna bariera przełamana. 

 

 

Dominik Livaković w końcu oficjalnie w Fenerbahce hehe. Czyli jednak nie Real Madryt. To chyba koniec newsów o nim, przynajmniej do następnego Mundialu.

 

W Bayernie nowy bramkarz to... niejaki Daniel Peretz. Dziwna opcja, bo jak mówiłem, Neuer nawet jak wróci w ciągu miesiąca to i tak jest stary i nie wiadomo czy jak będzie kopał piłkę. Peretz ma 23 lata, pochodzi z Tel Avivu i tam sobie w Makabi grał całe życie, trudno o nim wiele powiedzieć, jakiejś renomy nigdy nie miał w świecie. Być może uwagę zwrócił jego dobry występ na ostatnim Euro U-21 przeciwko Niemcom. Ogólnie Peretz pokazał się na tej imprezie (także przeciwko Polsce), bronił, puszczał piłki, obronił wiele rzutów karnych, a także jednego strzelił. Ale czy to ma być następca Neuera? No chyba nie...

Polityka Bayernu co do bramkarzy jest dla mnie niezrozumiała. Kupili Nubela z Schalke, podobnie jak Neuera i podobnie miał być wielkim talentem. Cały czas na wypożyczeniu. Sommer gra niecały sezon i odchodzi, teraz biorą jakiegoś młodego z Izraela 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Sep napisał:

Tak Lyon i Lille doskoczą :jim:. Na pewno Lyon który sprzedaję wszystkich zdolnych młodych, a sprowadza piłkarzy pod 30tke. Puknij się w łeb, nie pierwszy raz znawco.

 

Trudno zrozumieć o co ma chodzić w tym... zdaniu?, ale pomijając już to, Lyon w ostatnim meczu wystawił jedenastkę w wieku średnio 25,1, czyli jedną z najmłodszych wystawionych w Ligue 1 (i to uwzględniając 36-letniego rezerwowego bramkarza, który gra bo kontuzję ma Lopes). No jedyny pod trzydziestkę team w lidze, wyjątkowo stary. Poza tym nie wiem co bycie "pod 30tke" ma znaczyć w tym kontekście, co, że jak ktoś jest "pod 30tke" to nie dożyje do wiosny 2024, czy co, czemu miałoby to przekreślać ich sezon. Ogólnie ciężko znaleźć w tym jakiś sens, ale tak czy siak Lyon jest co najwyżej średni pod względem wieku nawet w tej młodej lidze. 

W tym sezonie nowi zawodnicy w jedenastce to Mata (30), Caleta-Car (26) i Maitland-Niles (25), ponadto awans do jedenastki z ekip juniorskich zaliczyli w ostatnim roku Barcola (20), Cherki (20), Diomande (22), Lepenant (20) i Kumbedi (18).

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Czoperrr said:

Polityka Bayernu co do bramkarzy jest dla mnie niezrozumiała. Kupili Nubela z Schalke, podobnie jak Neuera i podobnie miał być wielkim talentem. Cały czas na wypożyczeniu. Sommer gra niecały sezon i odchodzi, teraz biorą jakiegoś młodego z Izraela 

Dobra, zobaczyłem skrót z meczu Lipsk - Stuttgart i już wiem czemu nie broni w Bayernie.

Odnośnik do komentarza

Były takie oczekiwania, bardzo głośne w Niemczech, że Nubel będzie nowym Neuerem (w jakimś klubie, niekoniecznie Bayernie, wiele dużych klubów było zainteresowanych), ale nie do końca tak to wyszło. Koleś pozostaje talentem, a lata mijają. Nawet nadal nie zagrał w reprezentacji Niemiec.

Fani Monaco raczej mocno narzekali na Nubela, ale patrząc na to ile wpuszcza Kohn, to już zaczynają wątpić w poprawę hehe.

 

Sommer nie chciał siedzieć na ławce cały sezon albo większość, pisałem o nim nieraz. W Interze pewne miejsce, walka o mistrza, LM. Nie ma się co dziwić. Bayern nie zdecydował się na razie na kolejną wielką inwestycję jak w Neuera, to są tylko zastępcy. Peretz to dla mnie wielka niewiadoma, no grał w Izraelu, kto wie co z tego będzie.

 

Swoją drogą to obecną dziewczyną Peretza jest Noa Kirel, totalnie największa gwiazda pop w kraju, która zdobyła także na forumku wiele serc podczas ostatniej Eurowizji. Można założyć że koleś to urodzony zwycięzca. 

 

Odnośnik do komentarza
13 hours ago, ginn said:

Romano potwierdza - Folarin Balogun trafia do AS Monaco. 

 

• 40 milionów euro z bonusami.

• Duży procent od następnej sprzedaży.

• Badania medyczne w weekend. 

• Długoterminowy kontrakt dla Amerykanina.

 

 

Trochę mało, ale z drugiej strony, jak pozostali chętni zrezygnowali z powodu zbyt wysokiej ceny, to chyba nie było wyjścia. 

 

 

Aha, no i Kieran Tierney trafia na wypożyczenie do Realu Sociedad bez opcji wykupu. 




Dobra wiadomość dla Kiwiora, w sumie Tierney nie grał jakoś strasznie źle no ale dobro klubu najważniejsze  

Odnośnik do komentarza

Nic o tym nie słychać. Klub ma zaoferować 120 mln euro za transfer Mbappego i jak PSG się nie zgodzi to chyba odpuścić (spoiler alert, PSG nie puści najwartościowszego piłkarza świata w wieku 24 lat za taką opłatę mdr). Mbappe ostatecznie nigdy nie poprosił o transfer, i wydaje się wątpliwe, że złamie niedawną obietnicę i ostatecznie jakoś się wykręci od kontraktu i przyjdzie do Realu za darmo - w skrócie mówiąc, Real chyba po prostu go nie kupi nigdy, bo za 120 mln euro to ciężko będzie wyciągnąć nawet Randala Kolo Muaniego czy Vlahovicia mdr.

 

Ancelotti mówi, że kadra jest zamknięta. O wcześniej spekulowanych opcjach (typu Kolo, Vlahović, boczni obrońcy itd.) nic się nie mówi obecnie. 

 

Bieda w Hiszpanii. Bellingham to jedyna gwiazda, która przyszła do La Liga w tym roku. Arda Guler z potencjałem. I to tyle, nie ma żadnych innych transferów na kwotę ponad 10 mln euro w całej lidze. A i tych była tylko garstka. W Anglii to się graczy na ławkę za więcej kupuje. Wprowadzone kolejne zasady "walki z zadłużeniem" w La Liga na pewno nie spowodowały, że kluby wyglądają na boisku lepiej. Może to było nieuniknione, ale fakt jest taki, że praktycznie wszystkie kluby muszą być teraz szalenie bardziej ostrożne z wydatkami.

 

Nie wiem czy Real i Barca kiedykolwiek już będą kupować tak, by rywalizować z Anglią. Fajnie że Bellingham uznał ich za najlepszy klub świata i przyszedł, mimo że Anglicy oferowali mu więcej kasy.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ogqozo napisał:

 

Trudno zrozumieć o co ma chodzić w tym... zdaniu?, ale pomijając już to, Lyon w ostatnim meczu wystawił jedenastkę w wieku średnio 25,1, czyli jedną z najmłodszych wystawionych w Ligue 1 (i to uwzględniając 36-letniego rezerwowego bramkarza, który gra bo kontuzję ma Lopes). No jedyny pod trzydziestkę team w lidze, wyjątkowo stary. Poza tym nie wiem co bycie "pod 30tke" ma znaczyć w tym kontekście, co, że jak ktoś jest "pod 30tke" to nie dożyje do wiosny 2024, czy co, czemu miałoby to przekreślać ich sezon. Ogólnie ciężko znaleźć w tym jakiś sens, ale tak czy siak Lyon jest co najwyżej średni pod względem wieku nawet w tej młodej lidze. 

W tym sezonie nowi zawodnicy w jedenastce to Mata (30), Caleta-Car (26) i Maitland-Niles (25), ponadto awans do jedenastki z ekip juniorskich zaliczyli w ostatnim roku Barcola (20), Cherki (20), Diomande (22), Lepenant (20) i Kumbedi (18).

Już wyjaśniam. Wypowiedz była prosta do zrozumienia, ale jak ktoś ogląda 17 lig piłkarskich może w tym natłoku informacji nie zrozumieć.

Szkoda ze nie odniosłeś się do tego co najważniejsze w mojej wypowiedzi czyli czemu uważasz że Lyon może nawiązać równą walkę z Monaco w tym sezonie bo jak dla mnie ten klub popadł w przeciętność (7 i 8 miejsca w dwóch ostatnich sezonach).

Ale fakt biję się w pierś bo nie sprawdziłem średniej wieku Lyonu w ostatnim meczu. Szkoda mi na takie rzeczy czasu.

Doprecyzowujac, chodzi mi ostatnie 2-3 lata w wykonaniu Lyonu. Sprzedają wyróżniających się piłkarzy za granicę za grubą kasę albo do rywali z ligi (Gouiri, Terrier), a kto przychodzi? Slimani, Boateng, Shaqiri, Lovren, Lacazette, ten Mata w tym sezonie. I jeszcze ktoś tam by się znalazł. To jaki ci piłkarze mieli (niektórzy nadal mają) wpływ na grę Lyonu każdy może ocenić sobie sam. Wiadomo Lacazette świetny poprzedni sezon. Oczywiście byly też inne transfery, ale nie o to chodzi by wymieniać wszystkich, a o to żeby pokazać jak klub który kiedyś seryjnie zdobywał  mistrzostwa Francji i liczył się w Europie popadł w marazm. Oczywiście nadal mają sporą młodych graczy, ale klub popadł w przeciętność jeśli chodzi o transfery. Wiec nie widzę ich w tym sezonie wysoko. Choć może się coś zmieni w przyszłości bo od niedawna jest chyba nowy prezes. Marsylia, Monaco czy Lens robią to lepiej. 

 

Ale żeby nie było to temat o transferach. Joaquin Correa wypożyczony z Interu do Marsylii. No niezły sobie skład w ofensywie sprawili w tym sezonie, bo przecież wcześniej przyszedł Aubameyang, Sarr, Ndiaye. Jak to zaskoczy będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
On 8/26/2023 at 12:40 PM, krzysiek923 said:

Nie tylko Bayern sięgnął po no-name'a. Chelsea sprowadziła właśnie Djordje Petrivicia z New England Revolution za jakieś 15 mln funtów.

 

 

 

To chyba jakaś machlojka amerykańskiego właściciela Chelsea bo taki transfer wydaje się być dość komiczny. Chelsea taki wielki klub, a nie potrafi w akademii wyhodować sobie perspektywicznego bramkarza na ławkę tylko kupuje z USA jakiegoś randoma za gruby hajs?

Odnośnik do komentarza

Petrović to nie jest kompletny random, ale talent z dużym potencjałem, wiele klubów w Europie się nim interesowało. Koleś nawet odmówił grania bo był zły że klub nie akceptuje ofert. Nie jest to nawet pierwszy bramkarz kupiony ostatnio z MLS (rok temu do składu Chelsea trafił swojsko brzmiący 19-latek Gabriel Slonina z Chicago, oczywiście poszedł na wypożyczenie), ale Petrović ma zapewnić faktyczną konkurencję Sanchezowi. 

 

 

A propos odmawiania grania, Matheus Nunes nie pojawia się na treningach Wolves. Koleś nie chce zmarnować szansy, że może odejść do Man City lol. Sęk w tym, że Wolves nie zamierzali tracić tego piłkarza i nie podoba im się zupełnie oferta transferu za 55 mln euro. Choć jak dla mnie to niezła za tego kolesia... Ale jeśli Pep go chce, to może czegoś nie wiem.

 

 

Romelu Lukaku W KOŃCU chyba naprawdę się dogadał i przejdzie do Romy na wypożyczenie. Cóż to było za szalone lato dla niego. Absolutnie popaprane. Fani Interu ORAZ Juve będa zachwyceni widząc go na boisku. Chelsea otrzyma trochę kasy, ale nie za wiele. Najważniejsze było dla klubu, żeby się pozbyć Lukaku.

 

 

Cancelo drastycznie spadł z formy w Man City i klub dobrze zareagował, szybko go oddając, gdy tylko zaczął mieć wąty o brak regularnej gry. W Bayernie też były różne momenty, ale w tych lepszych przypominał, że jednak tak niedawno był wśród najlepszych na świecie. Ostatecznie na koniec wypożyczenia przekonał do siebie fanów i wielu chciało, by go kupić. Ale to kwestia kasy. Za wykup była duża. Bayern miał opcję, ale za 70 mln euro. Dlatego był "niechciany".

Potem piłkarz podobno priorytezyował Barcelonę i gdy dowiedział się o jej zainteresowaniu, nie okazywał entuzjazmu do żadnego innego klubu. To głównie sprawiło, że Barca może go zdobyć na wypożyczeniu i być może relatywnie tanio. Na brak gry nie powinien narzekać, bo w formie z Bayernu może być sporym wzmocnieniem za kogoś z grona Sergi Roberto, Marcos Alonso czy też Alejandro Balde. 

Odnośnik do komentarza

Bayern aktywny w Anglii. Jest zainteresowanie Erikiem Dierem, Scottem McTominayem, Armelem Bella-Kotchapem, Trevorem Chalobah oraz Conorem Gallagherem. No ale nie widzę szans, żeby oddali Gallaghera po tym, jak bossował w ostatnim meczu. Eric Dier może też trafić gdzie indziej, np. do Dortmundu. Długo już zanosi się na jego odejście. W sumie nie śledziłem, co się stało z Dierem. W zeszłym sezonie grał regularnie, nawet wrócił do reprezentacji bo dobrze grał. Jednak od czerwca słyszę tylko, że odejdzie. Klub wydaje się oferować go każdemu.

 

Benjamin Pavard już w koszulce Interu. No, to może koniec regularnego Darmiana na środku obrony, jest następca Skriniara. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...