Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Real dominował w pierwszej połowie w Bilbao. Nie dali im dojść do głosu, stłamsili. Niemniej, w drugiej już mocno oklapli i oddali pole. To może być obecnie klub walczaków, wbrew swojej renomie. Nie wiem, czy to kwestia ustawienia 4-4-2, ale Vinicius wyglądał okropnie, a to jest tak jakby ich główna nadzieja na gole. Bellingham będzie grał ofensywnie w Realu, ale to nadal taki pomocnik od wszystkiego, nie będzie nawalał goli w każdym meczu bo nie będzie mieć takich okazji jak napastnik. No bo bez Winicjusza i Courtois, jakie wielkie gwiazdy mają Galacticos - Bellingham, Camavinga, David Alaba? 

 

 

Kolejne podboje Arabii, choć już nie nadążam. Blisko przejścia jest Yassine Bounou, bo Arabowie oferują więcej niż Bayern. Także Aleksandar Mitrović wydaje się blisko, były już wczoraj newsy że na 100% zrobione, choć tutaj tym bardziej może nie wyjść, bo Fulham jednak trzeba przekonać konkretną sumką. Podobno 60 mln euro, ale choć Mitrović to supergwiazda drugiej ligi i średniak w pierwszej, to ja nie wiem, czy Fulham powinno myśleć o utrzymaniu, jeśli mają zamiar wystawiać na szpicy Jimeneza zamiast niego...

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj David Raya oficjalnie potwierdzony w Arsenalu. Ciekawy ruch i szczerze to nie mam pojęcia, jak wyjdzie w perspektywie sezonu. Ramsdale jak i Raya bardzo mocno aspirują do bycia numerem 1, a w statystykach z poprzedniego sezonu, ten drugi wypada nawet lepiej.

 

Co jest najlepsze w tym transferze - Kanonierzy zapłacili tylko 3 mln funtów i zapewnili sobie możliwość wykupu (bez obowiązku) za 27 mln funtów. Majstersztyk.

Odnośnik do komentarza

Neymar ma zarobić 320 mln euro przez dwa lata. Al-Hilal ma zapłacić paryżanom nlisko 100 mln euro.

Ale to nie wszystko. Piłkarz może liczyć na wiele bonusów. Według informacji "Foot Mercato" Brazylijczyk otrzyma prywatny samolot do swojej dyspozycji, posiadłość wraz z obsługą, ponadto będzie mógł liczyć na premie za wygrany mecz. Te mają wynosić aż 80 tys. euro. To jednak nie koniec. Piłkarz ma otrzymać aż pół mln euro za każdy wpis w swoich mediach społecznościowych, który będzie promował Arabię Saudyjską.

 

Biedny Neymar został wypchnięty z PSG, nie wiem jak on wytrzyma te pół sezonu grania, chyba z rozpaczy złapie kontuzję w okolicy urodzin siostry...

Odnośnik do komentarza

LGdS podaje, że podobno kurczaki interesują się Lukaku, jako zastępstwo Kane'a. Bo ograny w PL i stosunkowo tani. Niech wypierdala gdzie chce, byle szybko. Ale jednak trzeba lubić ryzyko i trochę się nie szanować, żeby po ostatniej akcji brać jeszcze tego śliskiego przygłupa na poważnie. Ostatnio w belgijskiej gazecie podlizywał się Evertonowi, mówiąc, że w trakcie całej swojej karier to tam czuł się najlepiej xd Inter już oczywiście wymazał z pamięci, bo spalił most.

Odnośnik do komentarza

Na pewno jest trudno imprezować w Arabii Saudyjskiej, ale tak naprawdę ci zawodnicy mający setki milionów to już jest ten poziom, że oni nie spędzają wiele czasu w domu. Jeśli chcą się ruszać z domu, to latają swoimi prywatnymi samolotami jak w Sukcesji.

 

Neymar ma własny samolot w kontrakcie - tak jak wiele luksusowych samochodów, willę jak pałac z 25 pokojami i trzema saunami, to że kucharz będzie mu cały czas przyrządzał jego ulubione rzeczy itd.

 

W Arabii przecieki mówią o rozbuchanych imprezach książąt, na których nie brak dziewczyn ściąganych z całego świata gotowych zrobić wszystko, alkoholu, dragów. Tyle że, no właśnie - przecieki. To jednak jest trzymane w stosunkowo dobrym sekrecie. Za zamkniętymi drzwiami. Arabia oficjalnie JEST bardzo purytańska i to ma efekty. To nie tak jak w Paryżu, że dom Neymara był jak pole festiwalowe, ze scenami, namiotami, całym nagłośnieniem, zespołami muzycznymi itp. 

 

Kurde, sam premier Arabii Saudyjskiej, MBS, jest znany z urządzanych niesamowitych imprez pełnych deprawacji. Jednak najbardziej znane są te, które robił poza Arabią, na przykład na Malediwach, gdzie wynajmował całą wyspę. To oznacza, że każdy na tej imprezie musiał lecieć tam specjalnie wiele godzin, to jednak inna sprawa niż mieć w domu. Tak czy siak, takie imprezy to też droga sprawa. W Arabii np. coś takiego jak butelka wódki nie jest problemem dla bogatych, ale z racji nielegalności, może być w praktyce dziesiątki razy droższa. Butelka to nie problem dla Neymara, ale jak się robi takie impry jak Neymar, to jednak sumuje się do ogromnych kwot. Saudyjskie królewskie imprezy potrafią kosztować dziesiątki milionów dolarów - myślę, że piłkarze raczej będą na nie zapraszani jako atrakcja, niż żeby organizowali własne. Ba, nie byłbym w szoku gdyby dla niejednego członka rządu to była główna motywacja w całym tym inwestowaniu w futbol. 

 

Neymar jednak rzadko bywał w domu, koleś niespecjalnie się nigdy wkręcił w życie w Paryżu. Wielu fanów nienawidziło czytać ciągle donosy, jak to kontuzjowany Neymar pojawia się na różnorakich imprezach w Brazylii. Neymar dosłownie co roku grał tylko połowę meczów w sezonie. Rehabilitacje przechodził w Brazylii, a dla piłkarzy z taką kasą jest też normalne nawet w tygodniu codziennie latać do innego kraju do kolegów.


Neymar to nie tylko jedna osoba, ale cała ekipa, która z nim lata - dość normalne dla Brazylijczyka. Nie wiem, ile czasu będzie faktycznie spędzał w Arabii. Na pewno trochę obowiązków będzie miał, ale to jednak taka fajna okazja być traktowanym jak król przez dwa lata. Tak przynajmniej obiecują. Nawet ma mieć w kontrakcie, że jak pójdzie do restauracji czy gdzieś, to klub płaci za obiad itd. Wypłata to już czysto na przyjemności. Tak że nie wiem, czy akurat najważniejsze impry dla niego będą w Arabii. 

Odnośnik do komentarza

PSG udało się kogoś pozbyć, Paredes (transfer) i Renato Sanches (wypożyczenie) oficjalnie w Romie. PSG nadal wierzy, że Hilal kupi też Verrattiego, ale w jego przypadku kwota transferowa, jaką żąda PSG, wydaje mi się już kompletnie absurdalna. Verratti nie był w dobrej formie ostatnio, ma 30 lat i nawet cząstki takiej popularności jak Neymar.

Mimo że Mbappe ma zostać na ten sezon, klub i tak ma starać się o transfer Randala Kolo Muaniego, co wydaje się przesadne - ilu piłkarzy grających w ataku ma mieć jeden klub? 

 

Hakim Ziyech ZNOWU bliski odejścia, po raz nie wiem który. Podobno Chelsea dogadana z Galatasarayem, a zawodnik w Stambule. Ciekawe czy wreszcie ktoś go usidli...

 

Piotr Zieliński, według Di Marzio, ostatecznie miał odrzucić opcję arabską. Po całej dramie, stanie się chyba niemożliwe - ostatecznie Zieliński zostanie w Napoli. Ten to się przeliczył w życiu. 

Odnośnik do komentarza

Hakim Ziyech ogłoszony, udało się. Galatasaray zapłaciło Chelsea zero euro. "Tymczasowy bezpłatny transfer z opcją bezpłatnego transferu definitywnego" mdr. Ten koleś był najlepszym piłkarzem ligi niderlandzkiej. Ale poracha. 

 

A propos porażkowców z Ajaxu, Barca opchnęła Serginio Desta z powrotem do Holandii. Wydają się pewni, że podpiszą Joao Cancelo. Ale temu to też jakoś strasznie ciężko idzie coś sobie znaleźć. Już dwa mecze sezonu spędził nawet nie na ławce, tylko poza składem.

 

 

Aleksandar Mitrović oficjalnie w Arabii do Neymara. Fulham dostało 50 mln euro, może trochę więcej - blisko ceny, którą chcieli za Mitrovicia. Trener i klub podkreślają, że to piłkarz bardzo chciał odejść i nie mogli nic zrobić, by go zatrzymać. Mitrović nie wybrał Arabii - chciał odejść gdziekolwiek, ale tylko Arabowie zaoferowali opłatę zbliżoną do oczekiwań Fulham. To jednak gwiazda średniaka Premier League, ciągle w sile wieku, więc no nie wiem co myśleć. Dużo tego Arabowie nakupowali. Tacy piłkarze nie poszliby nigdzie indziej przecież, nie wiem czy poszliby do Hiszpanii czy Niemiec.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Czoperrr said:

Tak szczerze, ekscytują was te chore transfery czy raczej obrzydzają futbol i zniechęcają do oglądania? U mnie to drugie.

 

Mnie chyba wiszą szczerze mówiąc, póki drużyny z Arabii czy MLS nie dostaną dzikich kart do europejskich pucharow to niech sobie psują futbol. Jest tyle europejskiej piłki do oglądania w tej chwili, że i tak nie masz szans obejrzeć tego co chcesz z lig top5 europy, więc tym bardziej nie zamierzam patrzeć na mecze w arabii czy usa. 

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, Bartg said:

 

Mnie chyba wiszą szczerze mówiąc, póki drużyny z Arabii czy MLS nie dostaną dzikich kart do europejskich pucharow to niech sobie psują futbol. Jest tyle europejskiej piłki do oglądania w tej chwili, że i tak nie masz szans obejrzeć tego co chcesz z lig top5 europy, więc tym bardziej nie zamierzam patrzeć na mecze w arabii czy usa. 

Nie mówię tylko o Arabii, bardziej mnie mierzi Premier League.

Odnośnik do komentarza

Któż to zastąpi Caicedo w Brighton? Bardzo blisko jest Carlos Baleba z Lille. Trudno coś powiedzieć o tym kolesiu. Ma 19 lat i pojawił się znienacka, ledwie rok temu przyjechał do Lille z Kamerunu i już zwrócił wiele uwagi. Może to być kolejny zawodnik, o którym będzie głośno za jakiś czas. 

 

Swoją drogą, to dla Brighton wydatek 30 mln euro to jak wydatek 120 mln dla Chelsea czy Liverpoolu, taka sama proporcja. Ciekawe czy ludzie będą płakać tak samo, że panie, ale on nie ma doświadczenia, zagrał kilka meczów we Francji i takie chore kwoty na niego rzucają... Byłoby to logiczne.

Odnośnik do komentarza

Po przezabawnej przygodzie Lucasa Paquety, Man City wydaje się mieć nowy cel na domknięcie kadry. Jest to Matheus Nunes z Wolves. To jest dopiero zaskakujące. W tej słabej ekipie, 24-latek nie wydawał się wcale zbierać pochwał w zeszłym sezonie, tak jak np. Ruben Neves czy Mario Lemina. Nie wiem no.

 

Jeremy Doku to nadal dogadywany następca Mahreza,  tutaj mówimy o młodym talencie hype'owanym od tylu lat, że ten ruch w ogóle nie zdziwi. Ale Matheus Nunes? 

Odnośnik do komentarza

Arabia naprawdę wzięła świat szturmem. 21-latek pożądany przez wiele topowych klubów, w tym podobno dogadany z Napoli - to kolejna bariera przełamana. 

 

 

Dominik Livaković w końcu oficjalnie w Fenerbahce hehe. Czyli jednak nie Real Madryt. To chyba koniec newsów o nim, przynajmniej do następnego Mundialu.

 

W Bayernie nowy bramkarz to... niejaki Daniel Peretz. Dziwna opcja, bo jak mówiłem, Neuer nawet jak wróci w ciągu miesiąca to i tak jest stary i nie wiadomo czy jak będzie kopał piłkę. Peretz ma 23 lata, pochodzi z Tel Avivu i tam sobie w Makabi grał całe życie, trudno o nim wiele powiedzieć, jakiejś renomy nigdy nie miał w świecie. Być może uwagę zwrócił jego dobry występ na ostatnim Euro U-21 przeciwko Niemcom. Ogólnie Peretz pokazał się na tej imprezie (także przeciwko Polsce), bronił, puszczał piłki, obronił wiele rzutów karnych, a także jednego strzelił. Ale czy to ma być następca Neuera? No chyba nie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...