Skocz do zawartości

Dragon Age: Origins


Little Angel

Rekomendowane odpowiedzi

Dragon Age: Przebudzenie jest dodatkiem z prawdziwego zdarzenia. Nie to co małe, głupotki pokroju Powrót do Ostagaru, gdzie grania jest na góra 20min, cowarte jest może 5zł, ale już na pewno nie 18...

Swoją drogą ciekawe kiedy premiera na Blu-ray bo z tego co widziałem wczoraj na CD Project premierę ma tylko wersja na PC i X360...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Wersja na PS3 jest tylko na PSN (przynajmniej w regionie SCEE). Ja wiem, że to bardzo wypasione DLC ale żeby od razu kazać płacić prawie jak za nową grę?? Podstawkę ukończyłem w ok 42 godziny robiąc jakieś 80% questów więc nie spodziewam się żeby dodatek starczył na 25. Raczej obstawiam 15. Zresztą ja nie uważam, że powinni to sprzedawać po 50zł bo to byłoby trochę za mało. Poczekam na jakieś opinie i recenzje.

Odnośnik do komentarza

Wersja na PS3 jest tylko na PSN (przynajmniej w regionie SCEE).

Aha, no to sobie pograłem w polską wersję...

Polska wersja oczywiście jest dostępna na polskim PSN (sobie konto załóż). Nie wiem czy zakup bezpośrednio z poziomu gry przypadkiem nie gwarantuje odpowiedniego do podstawki języka.

Problem nie w tym, że nie mam konta. Tylko, że nie mam PS3 do sieci podłączonej bo moja radiówka to z epoki kamienia łupanego jest :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie ukończyłem podstawkę.

Gra jest naprawdę bardzo dobra, jeżeli zapomnimy o słabej stronie technicznej tego dzieła, to nawet bym powiedział, że kapitalna.

Na plus:

-klimat

-klasyczny rozwój postaci

-relacje w drużynie

-nieoczywiste wybory fabularne

-żywotność i długi czas gameplayu

 

Na minus:

-grafika

-walka i panujący w niej chaos(specjalnie dla nas, autorzy postanowili odpuścić taktykę, bo jak wiadomo właściciele konsol potrzebują rzezi)

-słabo przemyślane czary (widać, że ma to związek z powyższym zarzutem)

-taki sobie główny wątek

 

Dla mnie 9, bo do w/w wad można się zwyczajnie przyzwyczaić i zapomnieć o nich.

Odnośnik do komentarza

Jak jest z wersją pudełkową tego dodatku? Wiem że w Europie przynajmniej sprzedają wyłącznie wersję elektroniczną, ale na ebayu jest z Hong Kongu ten dodatek w wersji pudełkowej (Asian Version region free - język i napisy angielskie) jest sens to kupić ( to normalna wersja?) czy lepiej czekać aż u nas wydadzą wersje na płycie?

Odnośnik do komentarza

dodatek przebudzenie na psn pl jest w calosci po polsku - zajmuje 2 GB.. ciekawe na ile godzin styknie :)

 

 

Dodatek jest również po angielsku, zależy w jakim języku mamy podstawkę, w takim odpali się dodatek. Wygląda na to, że starcza na jakieś 20 godzin, gdy robimy wszystkie zadania poboczne i bawimy się z dokładnym ekwipowaniem drużyny.

 

Moje wstępne wrażenia tutaj:

O Awakening słów kilka

Odnośnik do komentarza

ja przed zakupem DA zadawalem sobie podobne pytanie.. i okazalo sie, ze jak dla mnie 58 godzin z podstawki i te kilkadziesiat z przebudzenia (jeszcze nie przeszedlem :)) to wciaz za malo i chce wiecej :D ogolnie to ja wiekszosc gier odkladalem po 10-15 godzinach i dopiero po jakims czasie (kilku miesiacach) do nich wracalem... ale ten tytul jest magiczny :good:

Odnośnik do komentarza

No i w koncu i mnie udalo sie zakonczyc przygode (mam gre od ponad 3 miesiecy, ale niestety malo czasu na granie :confused: ). O dziwo gra pekla w 44 godziny (nie zrobilem raptem paru questow, wszystkie smoki zabite, z dodatkow zaliczylem "Kamienny Wiezien"). Gralem na normalu. Moja druzyna to: ja - mag, Alistair, Leliana i Wynne. Dobilem do 22 poziomu. W ogole to moj pierwszy raz magiem (no moze drugi, bo przechodzac kilkanascie razy gothica, zdarzylo mi sie pograc magiem :)). Musze powiedziec, ze mag w tej grze to niezly konkret. Przed przejsciem na hard hamowaly mnie jedynie grubsze starcia co jakis czas (ale i tak wczytac save'a zdarzylo mi sie moze ze 3 razy, zazwyczaj z powodu glupoty druzyny :)).

Ogolnie Dragon Age to pierwsza gra na moim PS3, ktora sie tak ciela. Wystarczylo rzucic pare czarow obszarowych (chocby trzesienie ziemi i burza ognia), wtedy mielismy istne robot dance :D.

Myslalem wczesniej, zeby od razu po przejsciu gdy zakupic dodatek, ale jakos z czasem mi sie odwidzialo. Nie wiem - moze sie przesycilem, a moze po prostu gra zrazila mnie paroma glupotami. Nie podobalo mi sie, ze czasem gra narzucala mi pomocnika lub musialem grac sam bez druzyny (np. pustka). Moja druzyna sie uzupelniala i czasami tracac jednego z pomagierow, musialem budowac taktyke od nowa. Nie wspomne juz, ze moglbym sobie co najwyzej pobiegac w pustce, gdybym postawil na maga - uzdrowiciela (nad czym na poczatku myslalem). Nie wiem tez jaki poziom postaci przewidzieli tworcy, na koncu gry, poniewaz od pewnego momentu zaczalem inwestowac punkty w co badz, nic nie bylo juz na tyle interesujace, po tym jak poznalem smak burzy ognia :).

Oczywiscie nie bylo tak, ze gra mnie odrzucala, ale mimo wszystko gralem. Dragon Age ma wiele plusow, po prostu (w moim przypadku) gra zaczela mnie w koncowej fazie nuzyc, a ze nie lubie nie ukonczyc gry, na ktora poswiecilem duzo czasu, to ostatnie pare godzin zalezalo mi po prostu, aby juz gre miec za soba. Dobrze, ze chociaz arcydemon nie byl taki trudny :) (czego nie moge powiedziec o innych smokach). Mimo wszystko gre polecam :).

Odnośnik do komentarza

Mam problem z dodatkiem, wątpię aby ktoś miał podobnie ale możliwe że ktoś z Was pomoże jeśli jeszcze jest jakakolwiek możliwość. Posiadam wersję kolekcjonerską w języku angielskim - wersja pal. Posiada wszystko to co wersja w steelbook'u lecz moja jest w kartonowym opakowaniu. Nabyłem stosunkowo tanio i nówkę pomimo tego trochę szkoda. Otóż wersja ta zawierała 3 klucze na darmowe dlc które trzeba aktywować w menu gry (są dłuższe od standardowych jakie wprowadza się w psstore i nie rozumiem poco taka kombinatoryka). Pierwsze 2 klucze aktywowałem bez problemu i pojawiły się opcje download'u, gdy wprowadziłem trzeci klucz poniekąd najważniejszy do najdroższego dodatku wartego 55zł nic się nie pojawiło. Oczywiście kolejne próby były daremne - wciąż informacja że klucz został już wykorzystany jednak nadal nic się nie pojawiało - nie widoczny w menu gry (dlc). W psstore dodatek jest nadal zablokowany/płatny. Gra jest nowa klucze nie były wykorzystane - za pierwszym wprowadzeniem klucza nie było informacji o wcześniejszym wykorzystaniu więc błąd gry ? Zawiniło polskie psnetwork, mój pech ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...