Skocz do zawartości

Dragon Age: Origins


Little Angel

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz gram z jakimkolwiek DLC i pierwsza uwaga - Shale jak i przedmioty z tego kontentu są zbyt mocne (to samo ze Smoczą Zbroją). Gram takim składem: Ja (berserker), Shale (postać do wszystkiego), Moriggan (crowd controller) oraz Wynne (medyk) i ani razu nikt z drużyny mi nie padł (gram na nightmare oczywiście, bo jak już raz się zacznie na tym poziomie to nie ma co wracać na niższe). Zastanawiam się nad zamianą starej nudziary na mabari - grał ktoś w ogóle dobrze zbudowanym psiakiem (w teorii wydaje się być użyteczny)? Aktualnie sieję zniszczenie w Wieży Magów :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Heh, naprawdę przyjemnie się gra - ostatnio ubiłem pewnego smoka i zaciągnąłem dziewkę z lasu do łóżka - ot, zwykły dzień z życia krasnoludzkiego wojaka :thumbsup: Aktualnie staram się o trofeum Heavy Hitter i aż miło patrzeć jak wraz z awansem oraz zdobywaniem lepszego stuff'u, mój berserker zadaje coraz większe obrażenia (lvl. 15 / ~210 na tę chwilę). Patent z kombinacją czarów i umiejętności daje masę frajdy - uzależiłem się od shattering'ów - Morri wali cone of cold / 3 wesołków stoi / 1szego rozwala krasnolud Mighty Blow'em, 2giego Wynne z "piąchy" trzeciego wykańcza Morrigan z CP a w tak zwanym między czasie Shale (bez kitu - totalnie zyebany głos w wersji PL, ŻENADA) "bawi się" z rank'owym przywódcą ^_^

 

edit: sry za post pod postem :P

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Jestem właśnie przed tą walką, także jak wrócę do domu i zasiądę do DA to na pewno opiszę jak mi poszło :thumbsup:

 

Byłem wczoraj w MM i skusiłem się na kartę doładowująca konto (naprawdę świetna sprawa), moje pytanie jest następujące: Warto zakupić DLC Return to Ostagar oraz Warden's Keep?

 

PS Heavy Hitter wpadło - 16lvl / 252dmg :sweat:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Byłem wczoraj w MM i skusiłem się na kartę doładowująca konto (naprawdę świetna sprawa), moje pytanie jest następujące: Warto zakupić DLC Return to Ostagar oraz Warden's Keep?

 

Moim zdaniem WK jest jak najbardziej warty kupna, ciekawy quest, bardzo dobra zbroja do zdobycia (dodatkowo świetnie wygląda ^_^ ) oraz kufer na przedmioty, nieoceniony jeśli zbierasz i chomikujesz przedmioty.

Co do RTO to chyba jedyne jego plusy to ciekawe przedmioty do zgarnięcia (zbroja Cailana + miecz i chyba tarcza oraz miecz i sztylet Duncana). Cała otoczka fabularna tego dodatku jest w mojej opinii mocno średnia.

Odnośnik do komentarza

Możecie mi poradzić jak rozwalić kowadło pustki, na najwyższym poziomie?? Bo delikatnie wpiernicz dostaje.

Nie chcę kozaczyć, ale tak jak się spodziewałem, nie odnotowałem żadnego problemu podczas tej walki (no może po za śmiercią Morri). Oponenci skupili się na Shale, która wsparta FF dzielnie odbierała bęcki. W tym czasie mój krasnoludek (POTWÓR, powiadam Wam) rozbił na kawałeczki zamrożone golemy (stożek zimna pozwoli uniknąć kilku quake'ów na raz) i wyciął jednego rank'owego (Oghren wymieniał razy z innym golemem gdzieś w kącie). Po "zmęczeniu" Branki, gnida się sklonowała i ubiła mi Morri, wqrwiony wyciąłem wszystkie klony i przywaliłem karlicy z Final Blow'a = koniec walki. Kluczowym ruchem jest uniknięcie "kłejków" oraz skupienie Branki na Tank'u (aby można było z spokoju wyciąć wszystkie płotki). Ciekaw jestem jaką drużyna grasz, bo combo Berserker / Shale / Morrigan / Wynne to maszyna do mielenia wrogów na najwyższym, co już powoli robi się nużące (brak wyzwań).

 

To kolego ile masz już tej siły??

Aktualnie - 87pkt. Dopakowałem go stuff'em z najwyższej półki (ciułanie grosza troszkę czasu zajęło) i na tę chwil e jest nieśmiertelny :whistling:

 

W moim przypadku ważniejsza od siły była stamina - mam jej lekko ponad 200.

 

Byłem wczoraj w MM i skusiłem się na kartę doładowująca konto (naprawdę świetna sprawa), moje pytanie jest następujące: Warto zakupić DLC Return to Ostagar oraz Warden's Keep?

Moim zdaniem WK jest jak najbardziej warty kupna, ciekawy quest, bardzo dobra zbroja do zdobycia (dodatkowo świetnie wygląda ^_^ ) oraz kufer na przedmioty, nieoceniony jeśli zbierasz i chomikujesz przedmioty.

Co do RTO to chyba jedyne jego plusy to ciekawe przedmioty do zgarnięcia (zbroja Cailana + miecz i chyba tarcza oraz miecz i sztylet Duncana). Cała otoczka fabularna tego dodatku jest w mojej opinii mocno średnia.

Dzięki :thumbsup: Skończę obecną sesję i jeśli gra mnie nie znudzi (mam jeszcze złodzieja do ogrania) to zakupię sobie obydwa DLC.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Ha a mi chodziło o walkę z tym posągiem co jest wcześniej zabił mnie 2 razy i mi się dalej nie chciało grać. Ja mam teraz mnie maga, morringam, Leliane i krasnala.

Gram 2 raz i znów moim zdaniem nie zabardzo opanowałem zakup czarów, mam duży nieład w tej kwestii:(

 

 

ps. Chyba podczas walki dostałem jakiegoś zaćmienia dziś weszłem do gry na 10 minut i rozwaliłem bożka:0 jak i kowadło pustki.

Edytowane przez wirusek
Odnośnik do komentarza
Gość ChOomik

Nurtuje mnie pewna kwestia. Mam zamiar kupić Dragon Age Początek w folii. Słyszałem że kody do któregoś tam kwietnia potraciły ważność. Czy to prawda? Czy da się jeszcze je jakoś "odnowić"?

Odnośnik do komentarza

Też czekam na taką edycję, ale wydaje mi się że wydadzą jeszcze ze 2 dlc zanim wypuszczą GOTY. W końcu planowali długie (podobno) wsparcie dla Dragon Age. Ja moge poczekać bo mam w co grać, a im więcej dodatków w GOTY tym lepiej. W ogóle orientuje się ktoś ile czasu zajmuje ukończenie gry ze wszystkimi zakamarkami, dlc i dodatkiem Przebudzenie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość RejdenForce

Mam pytanie Jak pozyskać Logena do drużyny i ile powinnem mieć % zbadanego świata w momencie spotkania możnych( czy jak to szło):P, a opanował w koncu ktoś problem z lelianą, jak ją do łózka zaciągnąć.

 

Logena możesz pozyskać na sojusznika na spotkaniu możnych, tak musisz pokierować rozmową aby on został nowym szarym strażnikiem.

Leliana jest bardzo kapryśna, proponuje nie dawać prezentów Morigan i elfowi, a powinna być TWOJA.

Procenty zbadanego świata, nie pamiętam 83% czy 93%.

 

 

Ktoś grał w nowe dlc? Jeżeli tak to proszę napisać co i jak w nim się ma.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pytanie zagadka:

Czy w polskiej wersji gry jest do wyboru język angielski?

Czy są problemy z polską wersją takie jak w przypadku Fallout3 (brak możliwości ściągnięcia patcha i DLC)?

Czy lepiej brać polską czy angielską wersję?

 

1. Nie, jest dostępny tylko język polski

2. Nie, patche i DLC działają bez problemu.

3. To już zależy od Ciebie. W mojej opinii zarówno tłumaczenie jak i głosy (dobór i reżyseria) w wersji PL są bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza

Grał ktoś może zarówno w wersję ps3 i pc? Bo łamię się którą platformę wybrać, niby na ps3 nie ma tylko (aż?) kamery z daleka, no i pewnie trudniej ogarnąć kontrolę nad całą drużyną? No i na pc jest pewnie jakaś scena modderska. Z drugiej strony ps3 to wygodna kanapa + tv i brak odcisku na nadgarstku od trzymania myszki.

Odnośnik do komentarza

Darmowe kody na Allegro :D

http://allegro.pl/show_item.php?item=1071086190&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Gość umieścił na aukcji zdjęcia z widocznymi kodami. Głupota ludzka nie zna granic.

 

BTW czy do każdej nowej gry dodawany był ten kod? Z tego co widziałem ta zbroja jest już do pobrania za darmo na PS Store.

 

Polski dubbing jest drętwy. Nie mam porównania z wersją angielską ale nie wydaje mi się, żeby mogło być gorzej. Nie jest źle ale też nie jest dobrze.

 

Co do tłumaczenia też można mieć kilka zarzutów. Opcje dialogowe czasami nijak się nie mają do wcześniej wypowiedzianych kwestii. Jest to niestety wina naszego ojczystego języka. Zwięzłe, proste zdania po tłumaczeniu na język polski zdają się nie mieć końca.

 

O nieprofesjonalności wersji polskiej świadczą również kody dołączane do gry. Nadrukowane jest na nich, że termin ważności minął w kwietniu 2010, co jest jedną wielką bzdurą. Kody są pewnie ważne do 2012 bo sam sprawdziłem i nadal działają. Ktoś zamiast 2 na końcu wstawił 0.

 

Wrażenia po 2,5h grania. Potem może jest lepiej.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...