Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał się ktoś może z takim problemem w Demon Souls, mianowicie gra włącza się do ekranu z komunikatem o auto-save i nie można wcisnąć 'Ok' by przejść dalej. Przycisk niby miga więc wygląda na to, że nie było zawiechy i gra nie chce ściągnąć updateów...

 

Do tego to nie ja mam ten problem ale osoba, która kupiła odemnie grę... nie wiem co o tym myśleć bo grę wysyłam całkowicie sprawną, dobrze zapakowaną, a po dotarciu gra nie działa... i oczywiście rozchodzi się o zwrot, a tu mam te zagryzkę, osoba imo mocno przelicytowała moją aukcje i nie zdziwiłbym się jeśli to był tylko pretekst to tańszego zakupu z innego miejsca... dlatego szukam może jakiś podobnych przypadków.

Odnośnik do komentarza

Nigdy sie z takim bugiem nie spotkalem. Pozatym w czym rzecz - gra przeciez normalnie sie wlacza, wiec plyta jest ok. Jaki jest jej stan? Sa mocne rysy? Jesli jest w bdb. stanie, to wina lezy po stronie kolesia, a nie twojej. Wiec albo cos kreci, albo poprostu cos jest nie tak z jego konsola (no chyba, ze stan plyty pozostawia sporo do zyczynia).

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam, koleś bullshit ci wciska - Nawet jak ma jakieś problemy online, zawsze jest offline ... .

Zarobiłeś na gościu 250 pln ?? - to się nie dziwię trochę jego reakcji XD.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Może sprostuje, że jest to osoba płci żeńskiej, tak w kwestii zwrotów "koleś". Też mam wrażenie, że coś kręci, tyle że już widzę ten negatyw na koncie.

 

Nie jestem oczywiście jakimś super pedantem jeśli chodzi o dbanie o gry, ale płytka powiedziałbym jak lustro, może jakieś ministrowe ślady od normalnego użytkowania... zresztą przy BD bardzo łatwo jest utrzymać płytki w idealnym stanie. Cena 250 za używaną faktycznie dobra, szczególnie, że wtedy były niższe kup teraz za nową (jak to usłyszałem to dałem nawet darmową wysyłkę), podejrzewam że to szczęście zawdzięczam tytułowi gry i kiepskiej wyszukiwarce allegro (w tytule aukcji dałem różne wersje z apostrofem, z i bez s w Demon; i tak po wpisaniu np. demon souls znajdowało tylko moją akcje). Jak wcześniej napisałem paczka dobrze zapakowana, z dwoma grami, RE5 i DS, RE5 oczywiście sprawny...

 

Ogólnie próbuję pomóc jak uporać się z tym "błędem", popytałem i konsola taka jak moja, gruba EU. Jak na razie jedyne co mam to ^ powyższa rada o odpalaniu gry offline (czyli w ogolę bez kabla sieciowego), i sprawdzić czy nie ma włączonej kontroli rodzicielskiej (na oficjalnym forum playa były takie przypadki z DS, choć efekt "niedziałania" nieco inny)... Ostatecznie mógłbym wspomnieć jej o podjechaniu i teście na mojej i tamtej konsoli ale tu koszt benzyny... i co jeśli na obydwu będzie nie działać, wysłałem sprawną, zapłaciłem za przesyłkę, podjechałem sprawdzić i miałbym wrócić z bezwartościową uszkodzoną grą... to by była jakaś niedorzeczność.

Odnośnik do komentarza

Ciężko oszacować przyczynę problemu na odległość, ale osobiście wietrzę podstęp. Nie wiem co musiałbyś robić żeby na nośniku pojawiły się rysy uniemożliwiające grę, nie wiem też co musiałby zrobić doręczyciel (jeśli uszkodził by mechanicznie nośnik to było by to widoczne). Być może problem tkwi w konsoli tejże kobiety (jeśli w ogóle jest jakiś problem ;)) Wygląda na to, że masz wyjątkowego pecha - gra mogła się nie spodobać a uczucie rozczarowania mogło być spotęgowane sumą jaką ta osoba zapłaciła.

Odnośnik do komentarza

Mógłby ktoś mi przypomnieć bo pamięć mnie zawodzi, czy po ostatniej aktualizacji na tym właśnie przycisku 'Ok' komunikatu o funkcji auto-save dodali licznik sekund, po którym gra automatycznie to pozeskakuje i włącza się dalej? Fakt braku możliwości aktualizacji tez mnie zastanawia bo pytałem i RE5 się aktualizuje heh, czy może konfiguracja netu u tej osoby lub np. używanie proxy (które często są dosyć wybredne, przynajmniej moje) mogłoby odciąć dostępność tego serwera chińskiej wersji gry...

 

@stoodio Nie spodobać to pewnie nie, bo słyszałem parę razy, że na tej grze bardzo zależy ale z drugiej strony dziwne, że pierwszego dnia, parę godzin po tym jak paczka przyszła nie chce szukać rozwiązania problemu, a od razu odsyłać grę...

 

Heh i jak dziwnie by to nie zabrzmiało częściowo mam nadzieje, że to nie jest żart bo tak przez to moje całe szukanie i próba pomocy w rozwiązaniu tego problemu czułbym się jak idiota...

 

Edit: ja odpalałem DS tylko na fw 3.0 i tym wcześniejszym, rozumiem, że na fw 3.01 nadal wszystko ok?

Edytowane przez JackFrost
Odnośnik do komentarza

Aha ... To lachon ;).

Watpie by chciala cie oszukac zatem.

Musisz jej wytlumaczyc ze ze swojej strony nie odwaliles NIC zlego - i ze chcesz rozwiazac problem.

Przede wszystkim tak jak mowisz - dlaczego po 1 dniu chce odeslac paczke, a nie znalesc rozwiazanie ?

Mam qmpla ktorego PS3 ma najnowse fw 3.01 - dziala wszystko bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza

^ to już takie trochę bawienie się w podchody, no i pierwsze trofeum to chyba dopiero za Phalaxa.

 

Ktoś się orientuje jak to będzie z wersją US, że niby ma mieć inny kod gry niż azjatyckie wersje i czy przez to można by załapać się na drugi zestawik trofeów z tego tytułu :D ?

Mi nie chodzi o to czy pojawi się trofeum czy nie, mi chodzi o to czy pojawi się gra na liście trophies ;) Sam mam w profilu disgaea 3 mimo że nie nabiłem żadnych pucharków.

 

A co do podwójnego zestawu trophies to nie sądzę żeby tak było. Japońskie katamari jest stackable z wersjami Europejskimi/US. Z tego co się orientuje japońskie Demony mają inny zestaw pucharków ale ręki uciąć sobie nie dam.

Odnośnik do komentarza

Miałem już nabite 3k soulsów i zginąłem ;<

 

Teraz staram się zafarmić pana z czerwonymi oczkami w tym zamku pierwszym. Daje mi aż 2k soulsów, ale jak przypieprzy to za całe hp ;]

 

Edit: O co chodzi z tym koniem w zamku na samym początku? Ktoś tam zostawił mgsa "Lever". Gdzie jest ta dźwignia? ;)

 

Edit2: Jest jakiś tryb celowania dla łuku/kuszy/magii?

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Miałem już nabite 3k soulsów i zginąłem ;<

Nie przejmuj się takimi "stratami", niedawno przepadło mi <100k souls :D

 

Teraz staram się zafarmić pana z czerwonymi oczkami w tym zamku pierwszym. Daje mi aż 2k soulsów, ale jak przypieprzy to za całe hp ;]

No risk - no fun ;)

 

Edit: O co chodzi z tym koniem w zamku na samym początku? Ktoś tam zostawił mgsa "Lever". Gdzie jest ta dźwignia? ;)

Bodajże po drugiej stronie, pod koniec etapu powinienes mieć oczyszczony cały poziom - wtedy wszystko staje się jasne.

 

Edit2: Jest jakiś tryb celowania dla łuku/kuszy/magii?

Łuk -> L1 :)

Odnośnik do komentarza

No Phalanx już padł. Gram Royalem, więc nie było jakoś mega trudno, ale nie wyobrażam sobie ogarnięcia tego postacią do walki wręcz. Te (pipi)e czarne gluty mają tarcze na mordzie. Masakra. Poszedłem dalej i smok mi przeczyścił cały teren. Geniusz. Ta gra co chwilę zaskakuje, a najlepsze jest to że czuć, że jesteśmy tylko małym klockiem w wielkiej krainie płynnego gówna. Nieważne co zrobimy i tak mamy przesrane.

 

Gra wcale nie jest taka mega trudna w aspekcie AI przeciwników, czy ich liczebności. Niszczy natomiast wszechobecnymi zasadzkami wrogów oraz brakiem jakiegokolwiek wybaczania błędów. Umarłeś? Sry ziom, tracisz wszystkie dusze + masz hp -50% aż zabijesz głównego złego w danym etapie.

 

Jestem kuwa pod wrażeniem ;)

 

Edit: W co mam pakować jak chciałbym grać magiem? Will i Magic? Bo z jednej strony fajnie mi się gra magiem, a z drugiej często brak mpków zmusza do wyekwipowania sejmitara i ciachania aż miło. Podnoszenie statów to jakaś masakra. Są strasznie drogie ;)

 

 

 

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz grać magiem to rozwiń Will do 40 punktów (masz wtedy 6 slotów na czary i ponad 300MP), potem Magic do 30, Faith do 30 i potem równomiernie rozwijaj obie zdolności. Nie zaszkodzi dać trochę w punktów w Endurance żeby osiągnąć max poziom staminy. W grze są przedmioty które dość szybko regenerują manę (1 pkt na sekundę).

 

Nie przejmuj się stratą 3k dusz ;) Jest miejsce gdzie za 1 ubitego potwora (NIE bossa!) dostaniesz ok 20k dusz (w New Game+ ok 70.000)

 

 

Odnośnik do komentarza

Co chciałeś przez to powiedzieć, bo nie wiem do której części mojej wypowiedzi się odnosisz?

 

Edit: Ej, dokąd mam iść jak ubiłem

tower knighta

? Bo dostaję komunikat, że muszę mieć jakiś Giant Soul, a nie chcę się zabijać, żeby się okazało że to nie o to chodzi ;) Tak rzadko nie jestem duszą...

 

Tak btw to jak pierwszy raz zobaczyłem tego bossa to sobie pomyślałem - tak kuwa i ciekawe co jeszcze. Masakra. Bedąc wielkości połowy jego buta myślałem, że nie mam zbyt wielkich szans. Na szczęście rozkminiłem sposób ;)

 

 

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...