Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Jej sprzedawać TAKĄ grę ... Toż grzech, a mówi to koleś który sam się nieraz takich grzechów dopuszczał :D.

"nie do odrzucenia"

A ja myślałem że ci grożono :P

 

Oj nie ma bata, dla mnie to gra roku, nauczyła mnie w jakim casualowym szambie tapiają się dzisiejsze tytuły, oraz to że sama nie musi wiele oferować by w ogóle gracza nie zanudzać, wręcz przeciwnie (sic) tu się liczy klimat i poziom trudności (no może dalej nie jest już tak "trudno", ale nie zmienia faktu że inne gry przy tym to pryszcz ;)).

Odnośnik do komentarza
Jej sprzedawać TAKĄ grę ... Toż grzech, a mówi to koleś który sam się nieraz takich grzechów dopuszczał :D.

"nie do odrzucenia"

A ja myślałem że ci grożono :P

:lol:

 

Oj nie ma bata, dla mnie to gra roku, nauczyła mnie w jakim casualowym szambie tapiają się dzisiejsze tytuły, oraz to że sama nie musi wiele oferować by w ogóle gracza nie zanudzać, wręcz przeciwnie (sic) tu się liczy klimat i poziom trudności (no może dalej nie jest już tak "trudno", ale nie zmienia faktu że inne gry przy tym to pryszcz ;)).

O to to :) Btw jaki masz obecnie slvl, jakiego demona ostatnio zgładziłeś? Ja mam <80 slvl, bawiłem się w nawiedzanie innych graczy - 3x trafiłem na wygi z platyną w Demon's Souls ;)

 

P.S. grasz z wiki podczas pierwszego podejścia - psujesz sobie zabawę :P

Odnośnik do komentarza

Nie nie nie, praktycznie z tej wiki nie korzystam :P.

 

Gram Temple Knightem, nabite coś koło 26 godzin i 54 lvl, qrde coś szkoda że te rycerzyki niespecjalnie mają potrzebę zmiany zbroi, jak uratowałem Biorra to z miejsca musiałem tą zbroje MIEĆ (chociaż nieźle wygrubia XD).

Przymierzam się do skończenia Boletarii ale False King działa mi na nerwy (poprawka - samo dojście do niego działa mi na nerwy, ci trzej redeye knight'ci z włóczniami to po prostu KOSZMAR, chyba zabije Old King Dorana dla tego pierścionka, ale to zadziała negatywnie na moje tendecy ?) Więc darowałem sobie na jakiś czas i łaże po Shadow Isle (Fajnie - na mój lvl świat po prostu prościutki ale Old Hero znowu stanowi małe wyzwanie :)), jeszcze zaciukałem Leechmongera z Valley Of Defilement (ale widzę że tu warto się uzbroić we wszelkie środki przeciw klątwie/truciźnie).

 

I cieszę się że rzucają się na mnie dark phantomy których powalam jedną góra trzema ciosami XD.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Nie nie nie, praktycznie z tej wiki nie korzystam :P.

:thumbsup:

 

Gram Temple Knightem, nabite coś koło 26 godzin i 54 lvl, qrde coś szkoda że te rycerzyki niespecjalnie mają potrzebę zmiany zbroi, jak uratowałem Biorra to z miejsca musiałem tą zbroje MIEĆ (chociaż nieźle wygrubia XD).

Im dalej w las tym mniejsza rola odzienia w tej grze (a szkoda bo niektóre zbroje są fachowo wykonane). Ogólnie chodzi o to żeby nie być przeciążonym - fikanie koziołków to podstawa. Osobiście zawsze stawiam na mobilność oraz szybkość - nie ganiam w ciężkich armor'ach z 3 metrową kosą w łapie:

 

p12070920460002.jpgp12070920470001.jpg

Tak wygląda obecnie mój Knight - ta kapotka jest naprawdę lekka a DEF'em nie wiele różni się od ciężkiej zbroi :)

 

Przymierzam się do skończenia Boletarii ale False King działa mi na nerwy (poprawka - samo dojście do niego działa mi na nerwy, ci trzej redeye knight'ci z włóczniami to po prostu KOSZMAR, chyba zabije Old King Dorana dla tego pierścionka, ale to zadziała negatywnie na moje tendecy ?) Więc darowałem sobie na jakiś czas i łaże po Shadow Isle (Fajnie - na mój lvl świat po prostu prościutki ale Old Hero znowu stanowi małe wyzwanie :)), jeszcze zaciukałem Leechmongera z Valley Of Defilement (ale widzę że tu warto się uzbroić we wszelkie środki przeciw klątwie/truciźnie).

Chyba masz na myśli dojście do Penetrator'a - tam są 3x Red Eyes Knight ze spear'ami. Załóż Thief Ring (90% gry go noszę - dzięki niemu wrogowie nie atakują nas grupami - mają ograniczony zasięg wzroku) i wyciągaj gamoni pojedynczo.

 

I cieszę się że rzucają się na mnie dark phantomy których powalam jedną góra trzema ciosami XD.

To muszą być jakieś szczypiorki :baby:

 

Zaraz brat zwolni konsolę - lecę grać :wiking:

 

Odnośnik do komentarza

Ale zauważyłem że z tym pierścieniem czasami jest coś nie tak - czasami jakby przeciwnicy bardziej mnie wyczuwają niż powinni (kiedyś to biegnąłem na nich z nim i mogłem od tyłu finiszera dać, a teraz to często musze wolniejszym chodem :/), widzę że zależność od bycia żywym a duszą również ma tu znaczenie (oczywiście jestem duszą kiedy używam pierścionka).

 

I jeszcze coś dziwnego się dzieje u mnie w shrine of storms - wcześniej wykańczałem wszystkich 1-2 ciosami a teraz jak wróciłem do nexusa i troche podpakowałem, a to są jakby mocniejsi 3-4 hity tą samą bronią) - od czego to może zależeć ??

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Troszke sie zastanawiam nad tym tytulem ale ze jako jestem wychowany na starej szkole RPG troche sie waham nad zakupem tej gry.

Jak z questami? Sporo tego? Ciekawe? Jakies wybory moralne? Duzo statystyk itemkow? Jak z fabula? etc.

Do dzis dla mnie idealem sa Fallouty Baldury i PT a gry Obliviona czy Fallout 3 uwazam za pseudo RPG dla uposledzonych;) dlatego jesli ktos ma podobne odczucia a gral w DS niech mi powie jak to sie ma do tej gry?.

PS. jesli jest to slasherek z elementami RPG okraszony fantastyczna fabula i klimate to jestem w stanie tez po ten tytul siegnac.

Odnośnik do komentarza

danielskii - Twoj postscriptum praktycznie idealnie wplasowuje sie w to czym jest Demon's Souls, nie jest to RPG na miare starych Baldurow gdzie fabula i watki graly niemale znaczenie, tu tez mamy takie rzeczy ale w znikomej (prawie nieistniejacej) ilosci, na taki tytul to trzeba poczekac do premiery Dragon Age imo ;).

Gdybym mial porownac ta gre do jakiegos tytulu to bylby to stary Pecetowy Severance, albo Rune.

 

Serio to kazdy powinien po ten tytul siegnac, nie spodoba sie chyba tylko tym co graja na co dzien na Dual Screen'ie w "Ksiazki kucharskie" XD

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Troszke sie zastanawiam nad tym tytulem ale ze jako jestem wychowany na starej szkole RPG troche sie waham nad zakupem tej gry.

Jak z questami? Sporo tego? Ciekawe? Jakies wybory moralne? Duzo statystyk itemkow? Jak z fabula? etc.

Pisane wiele razy xd Nie ten typ gry:

- nie ma tu questów sensu stricte (po prostu brniesz przed siebie poprzez pięć różnorodnych światów),

- wyborów moralnych 0 (słownie ZERO) jako, że dialogi jako takie w ogóle nie występują,

- tu jest lepiej, dużo lepiej - łatwo się w tym wszystkim pogubić - broń może zadawać fizyczne/magiczne/ogniste obrażenia, otrzymuje bonusy od danej statystyki w procentowym zakresie S-E, może mieć dodatkowe właściwości powodujące np. krwawienie, gatunków mnóstwo - zaczynając od leciutkich sztyletów na ogromnych 3 metrowych żelastwach kończąc (gdzie warto się zastanowić czy lepiej "ukłuć" 6-8 razy czy może przypyeprzyć raz a porządnie - stamina się kłania) każdą broń możesz trzymać dwu ręcznie (tak, nawet mały sztylecik) do tego jest mozliwość dzierżenia dwóch broni jednocześnie.

- o fabule można powiedzieć tyle, że jest (Japońce dali doopy na całej linii a należy zaznaczyć, że gra wypełniona jest klimatycznymi, świetnie zaprojektowanymi postaciami - moja ukochana para Maiden Astraea & Garl Vinland na ten przykład).

 

Do dzis dla mnie idealem sa Fallouty Baldury i PT a gry Obliviona czy Fallout 3 uwazam za pseudo RPG dla uposledzonych;) dlatego jesli ktos ma podobne odczucia a gral w DS niech mi powie jak to sie ma do tej gry?.

Uwierz mi, że podobnie jak Ty najbardziej umiłowałem sobie szkołę Black Isle - Fallout'y przechodziłem multum razy, Baldur'a katowałem na wszystkie sposoby (nawet udało mi się zbiec z lochów Irenicus'a z modem Tactics) a do Torment'a wracam jak do przedniej książki ("Cóż może zmienić naturę człowieka" - master piece) ale nie tędy droga przyjacielu ;) To jest zupełnie inny typ gry - Demon's Souls cierpi z powodu braku fabuły ale wyróżnia się niesamowitym KLIMATEM oraz naprawdę porządnym gameplay'em - tylko tyle i aż tyle.

 

PS. jesli jest to slasherek z elementami RPG okraszony fantastyczna fabula i klimate to jestem w stanie tez po ten tytul siegnac.

Jak pisałem - slasher'ek okraszony mrocznym, ciężkim klimatem gdzie jedno niepotrzebne uderzenie, kosztujące zużycie staminy, narazi Cię na śmiertelny cios przeciwnika... a wystarczyło zostawić troszkę energii na blok - leć etap od początku ;)

 

P.S.

 

Gdybym mial porownac ta gre do jakiegos tytulu to bylby to stary Pecetowy Severance, albo Rune.

Owszem, pisałem o tym na początku tego tematu, należy tylko dodać, że jest to duuużo bardziej rozbudowany Severance/Rune.

 

Serio to kazdy powinien po ten tytul siegnac, nie spodoba sie chyba tylko tym co graja na co dzien na Dual Screen'ie w "Ksiazki kucharskie" XD

Dokładnie tak - po prostu musisz sprawdzić ten tytuł. Ja raz się z nim przepraszałem, bo Zax swoją recenzją wprowadził mnie w błąd :P Ostatecznie kupiłem grę 3krotnie i teraz jej nie sprzedam, nigdy! :D Od siebie dodam, że bardzo lubiłem grać na NDS'ie z Dziewczyną w Cooking Mamę, także tego... :P

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Znaczy ja nie uwazam akurat ze brak jakiejs glebszej fabuly w tej grze jest wada, wrecz przeciwnie - tylko bardziej nastraja to i tak mroczny klimat, gdyby byla jeszcze fabula ... Oj to bylaby zupelnie inna gra, moze nawet i zbyt przyprawiona zupa powiedzialbym ;).

Zreszta sam swiat gry, jest tak bogaty ze mozna byloby napisac i tak niezla ksiazke (nie wiem czy czasem tego nie pisalem juz XD).

Odnośnik do komentarza
Znaczy ja nie uwazam akurat ze brak jakiejs glebszej fabuly w tej grze jest wada, wrecz przeciwnie - tylko bardziej nastraja to i tak mroczny klimat, gdyby byla jeszcze fabula ... Oj to bylaby zupelnie inna gra, moze nawet i zbyt przyprawiona zupa powiedzialbym ;).

Zreszta sam swiat gry, jest tak bogaty ze mozna byloby napisac i tak niezla ksiazke (nie wiem czy czasem tego nie pisalem juz XD).

 

Dojdziesz do 5tego świata i

staniesz na przeciwko pewnej zagadkowej Dziewicy, której broni kozacko wyglądający Rycerz, wyraźnie zadłużony w rzeczonej damie

- przecież ta para aż prosi się o jakąś smutną, intrygująca historię, wtedy miałbym być może dylemat moralny czy aby na pewno dobrze robię zakłócając im spokój (choć przyznam szczerze, że i tak miałem ;)). W skrócie - są podstawy do dobrej historii, teraz tylko pytanie czego zabrakło - chęci, czasu a może umięjetności? Mniejsza, zaraz brat odlepi się od konsoli a ja zanurzę się w świat Demon's Souls :)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Cholera zabilem tego durnego zlodzieja :/ (kolejny phantom, ale ten nareszcie napsul mi krwi sic !) No to z luksusowym dostepem do wielu rzeczy mam po (_)_).

Ale niech mi ktos powie, jak mozna zdobyc white arrow ??, teraz jak ten lysol nie zyje jedyny sposob jaki znam to zwrocic sie do wrony ..... Ale dam jej moonlight za 40 strzal i co potem, moge jej dac potem inne rzeczy za mniejsza ilosc (tj 10 sztuk itp), jest w ogole inny sposob na zdobycie tych strzal ??

Odnośnik do komentarza
Cholera zabilem tego durnego zlodzieja :/ (kolejny phantom, ale ten nareszcie napsul mi krwi sic !) No to z luksusowym dostepem do wielu rzeczy mam po (_)_).

Ale niech mi ktos powie, jak mozna zdobyc white arrow ??, teraz jak ten lysol nie zyje jedyny sposob jaki znam to zwrocic sie do wrony ..... Ale dam jej moonlight za 40 strzal i co potem, moge jej dac potem inne rzeczy za mniejsza ilosc (tj 10 sztuk itp), jest w ogole inny sposob na zdobycie tych strzal ??

 

Jakiego złodzieja? Patches'a the Hyena? Ilość White Arrows w każdym cyklu jest ograniczona (30 Patches + 80 Crow = 110 strzał) także warto je przykisić na czarną godzinę (albo na Gekony) a na co dzień walić z Heavy Arrows :)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
Czuje ze to moze byc gra dla mnie.Zastanawiam sie nad imortem ale mam pytanie.Czytalem juz ze NA bedzie miala wlasne serwery,ale co z reszta?Bede mogl w przyszlosci grac z Europa?Pytam raczej z ciekawosci bo nie zabije to checi do gry.

Atlus stworzy nowe serwery dla swoich klientów - także z tymi co mają wersję azjatycką nie pograsz.

 

ps jedna z najgorszych okladek na ps3

Oryginalna czy "amerykańcka"?:>

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Akurat oryginalnych okladek jest 3 - roznia sie troche tonem kolorow, ale i tak najlepiej (moim zdaniem) prezentuje sie Chinska - Taka najbardziej pozbawiona kolorow i jasniejsza jakby - prezentuje zabitego (odpoczywajacego ?) knighta.

 

Amerykanska to profil knighta, troche niebieskosci i zmieniony kolor tytulu na brazowata czerwien.

 

Nie wiem mi imo obie okladki sie podobaja, chociaz Chinska of course lepsza ;).

Odnośnik do komentarza

Oryginalna okładka jest przednia, ale nie będę się wypowiadał bo wyjdę na fanboja ;)

 

Po 2h spędzonych w online na pomaganiu innym w końcu udało mi się uzyskać Pure White Character Tendency - zdobyłem tym samym Friend's Ring :D Potem było już z górki - wykonałem bez problemu quest Mephistopheles i Foe's Ring był mój - Rogue Trophy accomplished. Załatwię jeszcze Crow'a i lecę po moją vendettę do BP Scirvir'a na NG+. Obecnie mam 101 poziom - jeśli ktoś jest bliski lvl'em to mogę pomóc :)

 

P.S. wkurza trochę randomowy system oceniania w multi - człowiek się stara a jakiś burak i tak dowali "D" <_<

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Gościu zaciuchał Vanguarda z tutoriala o-o'

 

 

Przy okazji komentarz jednego z graczy który szczególnie mnie rozwalił :)

Just for refrence, I've been gaming since Atari 2600 and have played all the so called "Great"ďťż games this gen and have been sorely disappointed...how ever I paid $80 for demon's soul becasuse of word of mouth from people who played this game and I must say...THIS ISN'T JUST THE BEST GAME THIS GEN, IT'S POSSIBLY THE BEST GAME EVER MADE.

XD.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
No co, sama prawda

Ja wiem !! Ale pomyślcie ile jeszcze społeczeństwa nie jest jeszcze "uświadomionego", bo przyznać szczerze jak na tak niesamowitą grę jest potwornie cicho ...

Hmm, mam milion expa do wydania, co powiniennem wg. was se ulepszyc? Oplaca sie ladowac w vitality? Bo w tym momencie mam 9, troche malo, to nie za malo na NG+ ?

Jakie tak wogole macie staty? No bo naprawde, nie wiem co koksic

Nooo .... Ta gra generalnie nie ma jakiś odgórnie wyznaczonych limitów jeżeli chodzi o staty (a przynajmniej ja nie zauważyłem) więc także do NG+ można się przygotować tak, że bossowie mogą się schować.

Tak, stoodio mówił mi o graczach których paski HP są wielkości bossów albo i większe, i upie.rdol tu takiego dziada na PVP O_O'.

Staty zależą przede wszystkim od tego w czym się specjalizujesz - możesz szybko stworzyć zarąbistego maga ale troche gorszego wojownika, jak będziesz chciał poświęcić czas postaci to możesz również stworzyć (a najlepiej) postać uniwersalną - tu nie ma żadnych ograniczeń, tworząc postać dostajesz tylko startowe statsy i ekwipunek, dalej robisz z nią co chcesz.

 

Osobiście trochę pojechałem po bandzie bo stworzyłem Temple Knight'a który przeszedł do NG+ na 72 lvl, mogłem jeszcze podexpić, bo teraz jak gram to czuje jakbym ciorał zupełnie od nowa - ale dostaje tyle souls i reszty co kot napłakal, czyli nieciekawie :/.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Gościu zaciuchał Vanguarda z tutoriala o-o'

Niedawno skończyłem pierwszą sesję nową postacią (Knight) i przyznam, że pomimo dłuższej przerwy, idzie mi niespodziewanie dobrze :) co najważniejsze, udało mi się w końcu ubić Vanguard'a z tutoriala - jedna z lepszych walk - klaustrofobiczna komnata, słaba postać i ta świadomość, że owy boss ma Cię na jednego hit'a :D serducho mi waliło jak oszalałe bo raz byłem bliski wyrwania 3 metrowym toporem w łeb :D

Nie to żebym się chwalił, ale naprawdę nie jest aż tak ciężko, jedno jest pewne - jedna z lepszych walk w tej grze (nie licząc multi) :)

 

Hmm, mam milion expa do wydania, co powiniennem wg. was se ulepszyc? Oplaca sie ladowac w vitality? Bo w tym momencie mam 9, troche malo, to nie za malo na NG+ ?

Jakie tak wogole macie staty? No bo naprawde, nie wiem co koksic :P

Ja gram obecnie swoim uniwersalnym Knight'em - moje staty (z pamięci):

Vitality - 24 (uwielbiam melee w tej grze a do tego potrzeba trochę hp)

Will - 24 (pod 4 sloty czarów - Total Protection + Moving Soul Arrow/Death Cloud/Light Weapon)

Endurance - 24 (stamina + możliwość noszenia cięższego sprzętu)

Strength - 30 (pod lepsze bronie + dmg)

Dexterity - 30 (łuk nie raz ratował mi tyłek)

Magic - 2x (dodałem pod jakiś weapon chyba)

Faith - 24 (pod 3 sloty miracle'sów Evacuate + Anti-Magic Field/One Time Revival)

Luck - 8 (podobno im mniej tym łatwiej o rzadszy loot - wiejskie gusła ;))

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Ej, oplaca sie brac Blueblood sword? Bo zabilem wlasnie maiden astrea i nie wiem co zrobic z jej dusza :P

Btw - szkoda, ze tak pozno napisales ten post, bo zdazylem juz wydac calego expa - teraz mam 100 level. Zastanawiam sie, czy konczyc juz New Game, czy jeszcze troche podfarmic.

EDIT: swoja droga - boze, ale tam bilo klimatem. Kiedy Vinland wypowiedzial swoje ostatnie slowa - strasznie zazalowalem, ze tworcom nie chcialo sie sklecic porzadnej fabuly. Ciekawe jaka bedzie ich nastepna gra :D Kurde, zagralbym se w taki Demon's Souls do ktorego dodaloby sie jeszcze otwarty swiat, fabule, dialogi itd. To by byla gra idealna.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...