Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

argueek ale ty nie rozumiesz to nie jest zwykla gra.Jesli ktos naprawde nie jest wyjadaczem konsolowym to jest to naprawde trudna gra.Jak zginiesz to od nowa musisz pokonac potworki.Wyobraz sobie ,ze zrobisz takich 20 runow (kilka dobrych godzin) i progres bedzie 0 to idzie sie naprawe wkur... i ma sie ochote ta gre walnac o sciane i zapomniec.Dlatego zeby kogos nie zniechecic polecam Youtube.Jak pograsz troche to zrozumiesz o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza

Szukałem w temacie i nie znalazłem nigdzie takowej informacji. Ile czasu zajmuje przejscie gry? Czy procz watku głównego mamy jakies poboczne questy?

Zastanawiam się nad kupnem tej gry mocno, jestem wielkim fanem dark-fantasy, a ten tytuł tak właśnie mi sie prezentuje. Jednak przeszkoda to standardowo kasa. Czy ktos moze mi powiedziec czy jest jakas ciekawa fabula w tej grze?

Czy lepiej poczekac na obnizke ceny?

Edytowane przez Dark_Slide
Odnośnik do komentarza
P.S jak sie robi dokladnie te backstaby bo nie zawsze mi wychodza ^^?

Staraj sie zachodzic przeciwnikow od prawej strony i nie podchodz zbyt blisko - tak na wyciagniecie ręki ;)

 

Szukałem w temacie i nie znalazłem nigdzie takowej informacji. Ile czasu zajmuje przejscie gry? Czy procz watku głównego mamy jakies poboczne questy?

Zastanawiam się nad kupnem tej gry mocno, jestem wielkim fanem dark-fantasy, a ten tytuł tak właśnie mi sie prezentuje. Jednak przeszkoda to standardowo kasa. Czy ktos moze mi powiedziec czy jest jakas ciekawa fabula w tej grze?

Czy lepiej poczekac na obnizke ceny?

Gra jest dość długa, gram narazie troche ponad 30godz. a mam zaliczone 2 z 5 dostepnych swiatów. W samej grze jest ranking najlepszych graczy i niektórzy maja na liczniku po 300godz. Jako Questy poboczne mozna uznać zmięnianie "world tendency" - trudne do zrobienia ale uzyskujemy dzieki temu dostęp do ukrytych lokacji dodatkowych przeciwników i przedmiotów/broni których inaczej sie nie da zdobyć... Sama fabuła raczej nie powala dowiadujesz sie jej szczątkowo od postaci którym pomagasz ale nie oczekuj po niej wiele. Jeśli masz dosyć grania w RPG gdzie średnia wieku bohaterów to 13 lat to DS jest dla ciebie ;) Klimatem ta gra przypomina mi mange "Berserk".

 

Mam pytanie czy w grze wędrujemy od wioski do wioski samodzielnie czy w menu wybieramy Questa wchodzimy do teleportu i pojawiamy się w jakiejś lokacji (jak monster hunter)

W Nexusie wybierasz jedna z pięciu lokacji do ktorej chcesz sie teleportowac i to wszystko Questów jako takich w tej grze nie ma

Odnośnik do komentarza

Hmm, mialem dlugawa przerwe od grania w Demon's Souls (jakis tydzien-dwa), lecz po powrocie z wyjazdu chyba znowu zaczne swoja przygode z ta gra :D Jakby co, to jestem chetny na coopa. Mam ponad 50 level (troche wyzszy, aczkolwiek niewiele), gram Royalem. Mam zaliczone 1-1, 1-2, cala druga kraine i 3-1.

Gex - jest ryzyko rozwalenie sie itemow podczas upgradu? Hę? Pierwsze slysze. Swoj luk ulepszylem na Vicious Long Bow +4 a spear na Moonlight (czy jakos tak) Winged Spear +2 (albo 3, nie jestem pewien) i nic mi sie nie lamalo.

Odnośnik do komentarza

To ja jeszcze uzupełnię wypowiedź kolegi :)

 

P.S jak sie robi dokladnie te backstaby bo nie zawsze mi wychodza ^^?

Staraj sie zachodzic przeciwnikow od prawej strony i nie podchodz zbyt blisko - tak na wyciagniecie ręki ;)

Załóż Thiefs Ring (jeden z lepszych pierścieni choc konkurencja jest duża) i możesz podejść jeszcze bliżej, polecam od tyłu (jeśli dobrze pamiętam nie da się backstab'ować mocnym atakiem)

 

Szukałem w temacie i nie znalazłem nigdzie takowej informacji. Ile czasu zajmuje przejscie gry? Czy procz watku głównego mamy jakies poboczne questy?

Zastanawiam się nad kupnem tej gry mocno, jestem wielkim fanem dark-fantasy, a ten tytuł tak właśnie mi sie prezentuje. Jednak przeszkoda to standardowo kasa. Czy ktos moze mi powiedziec czy jest jakas ciekawa fabula w tej grze?

Czy lepiej poczekac na obnizke ceny?

Gra jest dość długa, gram narazie troche ponad 30godz. a mam zaliczone 2 z 5 dostepnych swiatów. W samej grze jest ranking najlepszych graczy i niektórzy maja na liczniku po 300godz. Jako Questy poboczne mozna uznać zmięnianie "world tendency" - trudne do zrobienia ale uzyskujemy dzieki temu dostęp do ukrytych lokacji dodatkowych przeciwników i przedmiotów/broni których inaczej sie nie da zdobyć... Sama fabuła raczej nie powala dowiadujesz sie jej szczątkowo od postaci którym pomagasz ale nie oczekuj po niej wiele. Jeśli masz dosyć grania w RPG gdzie średnia wieku bohaterów to 13 lat to DS jest dla ciebie ;) Klimatem ta gra przypomina mi mange "Berserk".

Ja ukończyłem grę w niecałe 30h, ale spokojnie można spędzić przy tej grze <200h albo i więcej (trofea/online). Fabuła jest słabiutka, nie jest na pewno kwintesencją gry, kto liczy na porządną historię ten się rozczaruje (nie rozumiem Japończyków, zmarnowali w ten sposób ogromny potencjał tkwiący w boss'ach). W czasie przygody napotkamy osoby którym trzeba przynieść jakiś item ale nie nazwałbym tego questem pobocznym ;)

 

Mam pytanie czy w grze wędrujemy od wioski do wioski samodzielnie czy w menu wybieramy Questa wchodzimy do teleportu i pojawiamy się w jakiejś lokacji (jak monster hunter)

W Nexusie wybierasz jedna z pięciu lokacji do ktorej chcesz sie teleportowac i to wszystko Questów jako takich w tej grze nie ma

Dokładnie tak :) Nexus to miejsce wypadowe, z którego udajemy się do innych światów. Demon's Souls to nie jest rodzaj przygody gdzie wędrujemy od wioski do wioski, sprzedajemy znalezione dobra itp.

 

P.S. Wszystkim tym, którzy się jeszcze zastanawiają mogę tylko gorąco polecić Demon's Souls, gra jest naprawdę przednia o czym może świadczyć fakt, że po paru dniach od sprzedaży swojej kopii gry nabyłem kolejny egzemplarz :D (gra już do mnie została wysłana, emocje są takie same jak za pierwszym razem, już planuję nową postać :))

Odnośnik do komentarza
Jeśli masz dosyć grania w RPG gdzie średnia wieku bohaterów to 13 lat to DS jest dla ciebie ;) Klimatem ta gra przypomina mi mange "Berserk".

 

Dość? Ja na takie RPGi juz nie moge patrzec... zawsze lubiłem te bardziej "dojrzałe" RPGi jak np. Vagrant Story, Valkyrie Profile itd. Teraz na dodatek człowiek o wiele starszy niż w czasach kiedy zagrywało się w RPGi na PSX to na widok dzieci dracych mordy, ratujących świat oraz głupich schematycznych postaci dostaję odruchów wymiotnych.

Porównanie klimatu do Berserka jeszcze bardziej mnie nakręca, bo to genialna manga. Pozostaje tylko jeden problem... kasa... chyba trzeba będzie okraść jakąś staruszkę :P

Edytowane przez Dark_Slide
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Yabollek007

 

Ja napisalem ,ze brakuje mi mozliwosci stracenia itemow podczas upgraydu

 

 

 

Z tym backstabem to wiem ,ze trzeba od tylu ^^ ale co sie wciska zeby ZAWSZE wychodzilo.

 

 

No to nie wiem z kim ty Marycha grasz :) moze jestes Michaelem Jacksonem :)

 

 

Wkurzajace jest jak napada cie jakis azjata i badz tu madry i wygraj z nim gre kiedy ma sie lagi ;/

 

 

 

Aha to jest Hack and Slash i to nie jest RPG tylko cRPG roznica jest -_- co kto lubi.Jedni wola siedziec pol godziny i wybierac dobra odpowiedz w rozmowie z NPC zeby nie zawalic gry a inni wola siekanie.

Edytowane przez GeX
Odnośnik do komentarza
Yabollek007

 

Ja napisalem ,ze brakuje mi mozliwosci stracenia itemow podczas upgraydu[...]

 

 

[...]Aha to jest Hack and Slash i to nie jest RPG tylko cRPG roznica jest -_- co kto lubi.Jedni wola siedziec pol godziny i wybierac dobra odpowiedz w rozmowie z NPC zeby nie zawalic gry a inni wola siekanie.

Brak ci takiej mozliwosci? :o Ziomus, jestes hardkorem. Ta gra jest wystarczajaco trudna i bez tego, jeszcze mi brakuje, zebym stracil item, ktory uzyskalem dzieki pokonaniu bossa, co rujnuje mi calkowicie rozgrywke, albo rozwala mi sie luk i musze go od nowa upgradowac........

 

Owszem, ta gra to cRPG (RPG to papierowa odmiana, wszystkie elektroniczne wersje to gry cRPG), co nie zmienia faktu, ze wiele osob pisze tak [RPG] z przyzwyczajenia :P

Ja od gier, w ktorych fabula odgrywa duza role (Fallout, KOTOR, Mass Effect itp itd) oczekuje duzego nacisku nie tylko na walke, ale rowniez na prowadzenia dialogow. Strasznie mi tego w dzisiejszych czasach brakuje. W KOTORze to bylo. Dialogi byly inteligentne, mielismy sugestywne, realistyczne mozliwosci wyboru, kazdy wybor mial czesto nieodwracalny skutek.

A co mamy w takim Mass Effect? Opcje dialogowe - ubogie, nawet nie wiemy co dokladnie powie postac. Dialogi strasznie dziecinne (odrazu widac co jest biale, a co jest czarne - gra nie wymaga od grajacego zadnego pomyslunku). Na dodatek przewaznie nie ponosimy konsekwencji swoich slow - mozemy powiedziec cos, co normalnie zrujnowaloby nasze relacje majace prowadzic do danego celu a nastepnie poprostu drugi raz podejsc do postaci i zaczac od nowa......

 

Demon's Souls nawet nie udaje byc czyms wiecej nic hack'n slashem, wiec tutaj akurat mi to nie przeszkadza, ale w takich przypadkach, o jakich mowilem jest to wprost tragiczne.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
Dziś grę zdobyłem i już mnie kur....ca strzela :) 1 boss jest banalny, ale już drugi poziom jest hardcore (a jeszcze nawet bossa nie widziałem)

To siedzisz tam gdzie ja i też mnie zaczyna powoli trafiać w 1-2.

Ale nie ma sie co poddawać choć zrobiłem sobie małą przerwe.

Zapraszam na wspólną partyjke nawet dziś:)

PSN ID Vril.

Odnośnik do komentarza

Właśnie odebrałem swoją drugą kopię Demon's Souls (dotarł z Singapuru w 5 dni) :woot: Skończę nudnawego inFAMOUS'a (przechodzę 2gi raz i wieje nudą, że hej) i zaczynam polowanie na demony, cel - platyna :D

 

P.S. użytkowniku Sobies czemu sprzedajesz grę?:>

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
A tak swoja droga za zabicie niebieskiego smoka w 1-4 jest trofeum?? Bo mam z nim teraz "mały" problem... <_<

 

Jest - Flying Dragon's Trophy. Ubicie tego gada jest łatwiejsze niż by się mogło wydawać ;)

 

Demon's Souls wyląduje 6 października. Cena wynosi kolejno: $59,99 za normalną edycję oraz $69,99 za kolekcjonerkę.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Niedawno skończyłem pierwszą sesję nową postacią (Knight) i przyznam, że pomimo dłuższej przerwy, idzie mi niespodziewanie dobrze :) co najważniejsze, udało mi się w końcu ubić Vanguard'a z tutoriala - jedna z lepszych walk - klaustrofobiczna komnata, słaba postać i ta świadomość, że owy boss ma Cię na jednego hit'a :D serducho mi waliło jak oszalałe bo raz byłem bliski wyrwania 3 metrowym toporem w łeb :D Dalej bez problemu przebrnąłem do Phalanx'a i wyciąłem mu całą obstawę, bezbronny glut był zdany na moją łaskę - jego los był przesądzony. Teraz czeka mnie trochę zakupów i rozdysponowanie dusz pomiędzy statystykami. Jako że pad odmówił posłuszeństwa (brat wcześniej dość długo katował inFAMOUS) musiałem zrobić sobie przerwę na podładowanie Sixaxis'a (nie cierpię grać "na smyczy"). Już nie mogę się doczekać kiedy zdejmę smoka, zdobywając tym samym Purple Flame Shield :D

 

P.S.

Gra RZĄDZI! :D

sry za liczne emot'y ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Siemka, dzis mam zamiar kupic Demon soul's na Yesasia, gra koszt 67 $ wiec nie jest tak złe, tylko zastanawia mnie ,ile gra bedzie szłą? Chodzi mi o ten sklep/aukcje: http://www.yesasia.com/global/demons-souls...-0-en/info.html jak patrze na gejmpleje to slinie sie jak dziecko... To moze mi ktos powiedziec ile mniej wiecej gra bedzie szła? Albo doradzic aukcje by gra była dość szybko? Prosze o szybką odp , bo chce gre dzis zamówic :)

Odnośnik do komentarza
Siemka, dzis mam zamiar kupic Demon soul's na Yesasia, gra koszt 67 $ wiec nie jest tak złe, tylko zastanawia mnie ,ile gra bedzie szłą? Chodzi mi o ten sklep/aukcje: http://www.yesasia.com/global/demons-souls...-0-en/info.html jak patrze na gejmpleje to slinie sie jak dziecko... To moze mi ktos powiedziec ile mniej wiecej gra bedzie szła? Albo doradzic aukcje by gra była dość szybko? Prosze o szybką odp , bo chce gre dzis zamówic :)

 

67$ to trochę dużo. Na ebay w sklepie Sondox Game Store masz za 45$. Zamawiałem już tam kilka gier i nigdy nie czekałem dłużej niż 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Siemka, dzis mam zamiar kupic Demon soul's na Yesasia, gra koszt 67 $ wiec nie jest tak złe, tylko zastanawia mnie ,ile gra bedzie szłą? Chodzi mi o ten sklep/aukcje: http://www.yesasia.com/global/demons-souls...-0-en/info.html jak patrze na gejmpleje to slinie sie jak dziecko... To moze mi ktos powiedziec ile mniej wiecej gra bedzie szła? Albo doradzic aukcje by gra była dość szybko? Prosze o szybką odp , bo chce gre dzis zamówic :)

 

67$ to trochę dużo. Na ebay w sklepie Sondox Game Store masz za 45$. Zamawiałem już tam kilka gier i nigdy nie czekałem dłużej niż 5 dni.

Z wliczoną wysyłką sprzedawali? Bo teraz już nie widzę żeby mieli grę w ofercie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...