Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Skad ja to znam :P

Co do bycia killerem przez Demon's Souls - wg. mnie ta gra takowym jest. Wybija sie z tlumu kolejnych podobnych do siebie gierek, nie dajacych nam wielkiej roznorodnosci, ani nie przedstawiajacych czegos bardziej ambitnego (kolejny shooter, kolejny klon GTA itd itd, ile mozna?). Na poprzedniej generacji konsol byla jakas wieksza roznorodnosc gier.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

huh :huh: świniaki dały stary trailer, nic nowego.

 

EDIT: Gameplay z wersji US: click, click

 

Złe wieści dla tych, którzy czekają na wersję US, Atlus pokombinował i zmodyfikował poziom trudności, jest łatwiej (ale to muszą potwierdzić ci co grali w azjatycką wersję) jak słyszymy, urozmaicono także grę pod kątem dźwiękowym. Mnie osobiście się to nie podoba, napiszę więcej jak otrzymam swoją kopię gry :)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
jak słyszymy, urozmaicono także grę pod kątem dźwiękowym

??

 

Ekhm... sprawdziłeś w ogóle te linki co podałem? W azjatyckiej wersji, z tego co się orientuje, podczas przemierzania krainy nie przygrywa nam żadna muzyczka (co służy mrocznemu klimatowi) tu natomiast, słychać jakieś pompatyczne dudnienie... <_<

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

mnie tez ta gierka pardzo zaciekawiła, kiedys lubilem diablo i czekalem na takie diablo godne nextgena (zeby umilic czekanie gram sobie w dark alliance2 na ps2 ;p)

 

i musze powiedziec ze ciesze sie ze obnizyli poziom trudnosci, jednak nie jestem az takim hardkorem XD (pewnie bedzie mozna se wybrac trudniejszy jak ktos lubi)

 

czekam wiec na wersji usa :D (i to cierpliwie bo ps3 kupie dopiero pod koniec wakacji ;p)

 

 

pewnie tak sie nie stanie ale troche licze ze DS usa bedzie sie roznił od japosnkiego tak jak sie roznil ff drige of cerberus, czyli poproawią kilka błedow i dodadzą pare rzeczy, bylo by milo :P

bo przyznam ze oprocz poziomu trudnosci bolą mnie jeszcze 2 rzeczy - brzydkie światełka wylatujace z trupów (dusze? exp? nie wiem co to ale brzydko wyglada), i to ze przesadzili z fizyką i kiedy biega sie po zwłokach to one zaczynają tanczyc i szaleć XD mogly by sie troche przesuwać jak sie je kopie ale bez przesady :P

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Jano - do tej pory przeszedlem dopiero 3 bossow, wiec jestem raczej na poczatku gry, jednak poki co potwierdzaja sie slowa Malchera: jesli nie jestes bezmozgim idiota pracym na chama i nie uzywajacym tego, co masz miedzy uszami, to ta gra wcale nie jest az taka mega hiper ekstra uber trudna. Naprawde. Naleze do graczy, ktorzy zawsze graja na medium, kiedys nawet jak gralem na PC to uzywalem cheatow (gode mode included), a w Demons Souls gra mi sie naprawde dobrze. Ja swoja kopie dorwalem za troche ponad 180zl i wg. mnie byl to o niebo lepszy zakup niz jakbym kupil kolejny pseudo-klon GTA (infamous) albo nastepne odcinanie kuponow (Resident Evil 5) itd. Szkoda, ze na PS3 nie ma wiecej takich gier. Ukazuje sie pelno shooterow itd, a gier glebszych (MGS, gry a'la te od team ico, rozne RPGi) badz wybijajacych sie z tlumu (jak Demons Souls) jest niewiele :( Jak dla mnie - MGS4, Demons Souls, Little Big Planet, Wipeout HD i Motorstorm Pacific Rift to troche za malo. Lipa, ze dzisiejszy rynek gier zdominowaly przerozne sandboxy i strzelanki (nie zebym takich gier nie lubil, ale ile mozna?). Szczerze mowiac mam juz dosc kolejnych mission packow ktore serwuja mi uczucie deja vu. Na szczescie Demons Souls mi tego nie dostarczyl.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
i to ze przesadzili z fizyką i kiedy biega sie po zwłokach to one zaczynają tanczyc i szaleć XD mogly by sie troche przesuwać jak sie je kopie ale bez przesady

Po prostu detekcja kolizji :P, to jeszcze ratuje sytuacje bo mechaniką gra jest i tak dosyć sztywna :/.

Odnośnik do komentarza

Właśnie był u mnie doręczyciel, myślałem, że przyniósł film zakupiony na allegro, patrzę a tu napis SINGAPORE... :woot: teraz muszę wyjść z domu, ale jak wrócę to na pewno opiszę pierwsze wrażenia, także stay tuned ;)

 

P.S. cieszę się jak dziecko :banana:

 

UPDATE

 

Demon's Souls pochłonął mnie bez reszty :) Gra wciąga jak bagno, siadam na chwilkę i ani się obejrzę a kolejne godziny mijają (włączyłem grę o 20stej w celu zabicia smoka i przed chwilą odszedłem od konsoli). Ale od początku, najarałem się na ten tytuł niebywale, zatem wymagania były ogromne. Graficznie gra prezentuje się przyzwoicie, po K2 czy ostatnim pokazie U2 szału nie ma, ale też nie miało być, jakby nie było mamy do czynienia z action RPG'iem. Design jest hmmm... dziwny z jednej strony mamy rycerza w typowo średniowiecznej zbroi a z drugiej kowala w lenonkach z rękami pokrytymi...łuskami? Możemy się zatem spodziewać japońskich udziwnień i nie powiem, irytowało mnie to (podobnie jak te nieszczęsne reakcje zwłok na bohatera oraz brak opcji sprzedaży zebranych dóbr) przez max 30 minut, bo potem człowiek o tym zapomina, skupiając się na tym co "gęste" czyli na walce, expieniu oraz szukaniu itemów. System walki jest bardzo intuicyjny i emocjonujący, jest tak jak pisali koledzy wyżej, nie możemy sobie pozwolić na odrobinę nonszalancji bo może się to źle skończyć, tarcza musi być trzymana w górze, parowanie ciosów jest bardzo przydatne (szczególnie w walce z rycerzami o świecących ślepiach). Zanim zdecydowałem się na obecnie prowadzona postać Hunter'a, zaczynałem grę około 4 razy (zabijając przy tym pierwszego, zadziwiająco banalnego boss'a, w przeciwieństwie do boss'a w tutorialu, który napsuł mi trochę krwi). Jak na razie gra nie jest aż tak trudna jakby się mogło zdawać po recenzji niejakiego Zax'a, trzeba być po prostu ostrożnym - najczęściej ginąłem spadając przez przypadek (bądź będąc skuszony wiadomością o czekającym mnie na dole skarbie, zostawioną przez jakiegoś żartownisia) z wysokości. Te wiadomości to bardzo fajny patent, częściej ratują życie, bądź informują o skarbie niż zawierają złośliwe treści, tak czy siak trzeba być po prostu ostrożnym (znowu ;)). O fabule się nie wypowiadam bo jak na razie mało wiem, klimat za to jest znakomity - jest mrocznie i złowieszczo (przypomina mi się D i s c i p l e s 2). Jak na razie mam 18 poziom, gra mi się wyśmienicie. Czas zatłuc drugiego Demona :D

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Cholera, wieje pustką w temacie. Napiszę coś od siebie, jestem obecnie w 5 poziomie i jak do tej pory z tego głośno zapowiadanego przez Zax'a hardkoru nici -_-' Ganiam sobie Hunter'em (co i tak jest w późniejszym etapie nie istotne, bo każdy bohater może być wojem, magiem etc) z short sword'em w łapie, czasem strzele z łuku czasem rzuce czar. Utłukłem lekko ponad 10ciu boss'ów, tylko jeden odebrał mi życie i musiałem powtarzać walkę (tak, spadłem w otchłań). Być może Zax miał na myśli New Game + ale z recenzji jakoś szczególnie to nie wynika, więc albo jest trąba w action RPG'i albo nie umie przelać swoich myśli na papier (o to pierwsze go nie podejrzewam, to drugie natomiast nasuwa mi się analogicznie jak w przypadku propagandy zastosowanej w recenzji F3). Powtórzę się i jeszcze raz napiszę, że najgorszym, śmiertelnym przeciwnikiem (szczególnie na początku) jest dziura bądź przepaść - 80% moich dead'ów do upadek po nieudolnej próbie dojścia do skarbu/drzwi. Być może jutro uda mi się ukończyć DS'a wtedy zdam relację z NG+.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

To teraz moje 2 grosze.

 

Kupilem na Ebayu za 220zl z przesylka.Czekalem moze max tydzien.Bylem bardzony ekspresowa przesylka.

 

Nawalam juz z 4ty dzien i powiem wam tak - od tej gry nie idzie sie oderwac ^^ mozna latwo nocke zarywac (jest 2ga ja wlasnie koncze sesyjke xD )

 

Jedyne minusy to jakie byl dal to

- praca kamery - najlepiej to jest widoczne u finalowego bossa 2-2 Flamelurker.

- mala ilosc itemow - sry ale 22 rozne miecze to jest zieja.Pewnie jak przejdziesz gre to kazdy biega w tym samym.Naprawde nie rozumiem jak mozna zrobic taki maly zasob itemow ;/ Upgraydowanie itemowo moglo by byc z ryzykiem ,ze sie spali (jak dla mnie to niezly smaczek :) )

 

 

Stoodio ja zginalem ze 40 razy :) gram Human Knightem.Nie wiem moze masz smykalke do gier ale ja czasami to wychodzilem z siebie jak ginalemi tracilem ds-y :) .Fakt upadek jest wku...

 

 

Grafika i Bossowie sa cudowni po prostu jak kradlem itemow spod gorki gdzie sa 2 smoki i 1 wrocil to dostalem takiego zonka ,ze moj wspolokator o malo ,ze nie umarl ze smiechu.Ta gra strasznie wciaga.

 

 

 

Nie wiem czy by dobrze wygladal tryb Co-Op w DSie ? Bo brakuje mi grania we 2 ;/

 

 

Ta gra by dostala na luzie 10 tylko maly zasob itemow tak to wystawiam 10-

Moim zdaniem jest to najlepsza gra na PS3 - naprawde wspolczuje ludziom co maja Xkloca bo ja bym odrazu sprzedawal :)

 

 

Fajnie jak by wyszedl jakis dodatek do DSa ,ktory zniwelowal by minusy :)

 

P.S jak komus nie idzie albo ma wielkie problemy polecam na youtubie poogladac jak sie przechodzi dany poziom.

P.S 2 Vril poszla PMka z invem.

Edytowane przez GeX
Odnośnik do komentarza
P.S jak komus nie idzie albo ma wielkie problemy polecam na youtubie poogladac jak sie przechodzi dany poziom.

Przeciez to esencja trudnych gier, samemu znalezc rozwiazanie na dany problem. No bo co to za problem zerznac sposob z neta ^^

Na Allegro jest za 260pln, czyli cena juz powoli staje sie zjadliwa. Mam nadzieje, ze za miesiac bedzie jeszcze nieco taniej to sobie kupie.

 

PS To nie jest co prawda temat o trofeach, ale jakie sa? Ciekawe? I czy trudno wbic platynke? :)

Edytowane przez arqueek
Odnośnik do komentarza
P.S jak komus nie idzie albo ma wielkie problemy polecam na youtubie poogladac jak sie przechodzi dany poziom.

Przeciez to esencja trudnych gier, samemu znalezc rozwiazanie na dany problem. No bo co to za problem zerznac sposob z neta ^^

Dokładnie, największa satysfakcja jest wtedy gdy samemu człowiek wymyśli patent na boss'a. Małpowanie innych nie jest dla mnie ;)

 

PS To nie jest co prawda temat o trofeach, ale jakie sa? Ciekawe? I czy trudno wbic platynke? :)

Według mnie raczej średnie - ot, normalne za posunięcie fabuły do przodu, do tego dochodzą tylko pucharki polegające na skompletowaniu broni/czarów/cudów/pierścieni oraz zwiazane z wykuciem broni z każdego rodzaju stone'ów. Ale i tak zamierzam połasić się na platynę, Demon's Souls jest tego wart :D

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...