Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

w przypadku wszystkich przedmiotow pierwsza to bedzie sila drugi dex i tak dalej, dlatego zawsze sie pisze x/y/z/w : gdzie x-to sila, y-dex, z-magic lub faith nie pameitam i tylko te staty beda wazne przy ucieazniu przediomotw inne nigdy nie beda potrzebne, sry ze ja ci nie pomoglem wczesniej tylko dawalem linki, ale troche dobilo mnie takie pytanie. Przeciez jak sie wejdzie do inventory i podwsietli dany przedmiot to zawsze beda o nim informacje : / Jak w kazdym rpg

Odnośnik do komentarza

qstom, zapominasz, że ta gra jest bardzo rozbudowana i noob ma problem; dla Ciebie to sprawa prosta jak wbicie fraga dla wyjadacza mającego 100h w danym tytule na multi; dla niego (i jeszcze chwilę temu dla mnie) to trudne jak pierwsze przejęcie ważnego punktu dla początkującego, na którego poluje powyższy wyjadacz ;) ja mając rozeznanie w stosunkowo mocno rozbudowanym AD&D tutaj nie mogłem się odnaleźć; w zasadzie dalej nie mogę; (jeszcze kompletnie nie mogę się połapać o co chodzi w tych klasach literowych poszczególnych przedmiotów (zdaje się S A B C D E); ale i na to przyjdzie czas;

 

Ukyo, nie poddawaj się, gra warta tego, by chwilę pobłądzić; staraj się grać nie zwracając uwagi na zbyt wiele elementów, bo się pogubisz; z czasem wszystko się rozjaśnia; nie od razu wszystko trzeba mieć obcykane na 100% ja ekwipunek zmieniłem dopiero w 2-2; i polecam ten temat; dla mnie to skarbnica wiedzy; a 2-3 ostatnie strony to kilka pytań nooba (czytaj mnie) które też mogą pomóc szybciutko :)

 

żal mi demons souls zostawiać, ale chwilowo odłożyłem na półkę; deus ex jednak zwyciężył :( a czasu tak mało...

Odnośnik do komentarza

jak chcesz to ci moge powiedziec o co chodzi w klasach xd

 

ty numerki jeśli są to sa zawsze przy strnegth, dex faith lub magic. Oznacza to ze im wiecej masz danej cechy tym wiekszy bonus do obrazen czy czegos tam innego bedzie dostawała dana bron czy przedmiot. Im lepsza literka (najlepsza to S, nagorsza E) tym wiekszy bonus za kazdy punkt bedziesz dostawał. No i np roznica miedzy C, a S jest naprawde duza i przy wyzszym poziomie to w sumie bronie z bonusem S sa najlepsze

Odnośnik do komentarza

wiesz, mówisz bardzo ogólnie, do tego coś, co już z grubsza wiem ;) tak czy inaczej dzięki;

problem w tym, że trzeba zrozumieć, jak łączyć parametry wszystkie do kupy, by zrozumieć, która bron będzie zadawała największe szkody; jak sam widzisz, zależy to nie tylko od parametrów obrażenia fizyczne / magiczne / od ognia, ale jeszcze dochodzą te klasy; i biedny noobik, jakim niewątpliwie jestem w DS, potrzebuje czasu, by zakapować, co lepiej - wyższy demage przy niższej klasie, czy odwrotnie; trzeba nauczyć się znajdować punkt zrównania się wartości zadawanych obrażeń przy różnych parametrach; póki co robiłem proste próby; brałem interesujące mnie bronie i szedłem na jakiegoś przeciwnika; dawałem łupnia jednemu, potem drugiemu inną bronią i tak je porównywałem, po czym analizowałem jedno i drugie;

no taki urok tego; pamiętam jak uczyłem się tego w Baldurs Gate 2; jedna broń zadawała 6k7 obrażeń, druga 9k3 obrażeń, ale trzeba było jeszcze brać pod uwagę, że jedna miała +8 do przebicia pancerza, a druga +5; i się zaczynały klocki z doborem oręża :D

do wszystkiego dojdę; na pewno jeszcze będę czytał wiki i dopytywał tutaj w razie wątpliwości; jak mi przejdzie fascynacja deusem, to wrócę do Demonów, bo urzekła mnie ta gra i właśnie jej skomplikowanie jest najbardziej magiczne; ale deus to wspomnienie starych fajnych czasów spędzonych z jedynką, któremu po prostu nie potrafię się oprzeć :D

Odnośnik do komentarza

5 world skonczony :) teraz tylko zdobyc 2 itemki z tego worlda na PWWT, niebieski smoczek z 1-4, false king i final boss :D

 

EDIT

 

wszystko co powyzsze zrobione :) false king 2 soul levele mi wyssal <.<

 

EDIT2

 

hura... zabilem sie tradycyjnie w nexusie... zapomnialem ze pole ochronne zniklo po zabiciu wszystkich bossow ... spadlem do dziury... ponad 350k soula poszlo sie kochac...

 

EDIT3

 

NG+ skonczone, do platyny zostalo: 3 cuda, 3 czary, 1 pierscien, 1.5 przejscia jeszcze przede mna :P

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

By uzyskać swój SL łaziłem po czwórce z tydzień :yucky: , nie wspomnę o farmieniu kamyków. Jedyny nudny element DS. Po tygodniu wolałem wydać wszystko w piezdu za jednym zamachem robiąc trofea za upgrade'y broni na raz, a później wziąłem się za resztę.

 

Ciekawe jest to, że grając teraz w coś innego zastanawiam się jak by to było pobiegać inną klasą w Demon's Souls.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe jest to, że grając teraz w coś innego zastanawiam się jak by to było pobiegać inną klasą w Demon's Souls.

 

niczym by sie nie roznilo bo klasy w ds nie maja zadnego znaczenia : p Co najwyzej mozesz robic inne buildy, np. widzialem na demon wiki bardzo popularny jest build na faith z tego co pamietam

QstomPL dobrze prawi - klasa postaci ma jakiś wpływ na rozgrywkę, przez co najwyżej parę pierwszych godzin. Także jakichś wielkich zmian na przestrzeni całej gry, niestety nie odczujesz. Polecam za to zagranie płcią przeciwną do ogrywanej postaci (w moim przypadku była to... kobieta ^^), z uwagi na ekwipunek, rozgrywka nieco się różni... ;)

Odnośnik do komentarza

co do tego farmienia soula na bp skeletonach w 4-3, widzialem filmy z farmienia ;) ale ja mam na kazdym worldzie WT i niech tak zostanie ;)

 

EDIT

 

tak wiem, to juz nudne, ale...

 

World 2 cleared :) i oczywiscie 1-1, 1-2, 1-3 tez

 

1-4 na koniec gry jak zwykle sobie zostawie :P

 

Jutro planuje przejsc World 3 i 4, a na wtorek sobie zostawic 5, 1-4 i final bossa :) a w srode przejsc World 3 i 5 na NG 3+, zrobic PBCT, zabic wszystkich, zdobyc foe's ringa i DING - platyna :D

 

EDIT2

 

World 3 i 4 Cleared, teraz jeszcze 5 i teraz zrobie mefistofelesa, potem nie bedzie mi sie juz chcialo :P a na ng3+ juz tylko skonczyc 3 world i 5 i tyla :)

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

trochę mi się ograł deus ex i wróciłem do DS. z mocnym postanowieniem - ubić flamelurkera. przy pierwszym starciu dziad mnie załamał. szło mi pięknie - uskok i soul arrow. zostało mi trafić go raz, z 20 HP podejrzewam mu zostalo, bo na raz soul arrow zabierali mu około 125 HP. przy tym ostatnim ciosie mnie dosięgnął! już myślałem ze się pochwalę, ze na raz go wziąłem, a tu klops.

nie jest trudny grając royalty, ale przez chwilę uzywalem łuku i też mi szło całkiem miło. po trzech zgonach narzeczona pokazała mi zegarek i musiałem zostawić gościa, bo obiecałem, ze zawioze ją do lekarza. jak tylko wrócę zamierzam się go pozbyć.

emocje jakie miałem walcząc z tym badassem... piękne! dawno nie byłem tak nakręcony!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj w nocy zaliczylem sobie w sumie niespodziewanie na luzaku 3-1 i 4-1 bez smierci nawet na Bossach mowie sobie jestem ... kozak w koncu cos umiem grac poszedlem do 2-2 doszedlem na luzie ale w mekach ( robale bije sie strasznie dlugo ) do Lurkera ktory zweryfikowal mnie w okolo 2 minuty ...

Odnośnik do komentarza

hehehe :D widzicie, punkt widzenia, zależy od miejsca siedzenia ;)

mam wrażenie, że więcej razy ginąłem z ręki podrzędnego red eye knight w 1-1, niż z winy Flamelurkera; być może jest to kwestia tego, że Wy graliście szabelką, a ja rzucałem zaklęcia, jak jakiś harry potter ;) myślę, że przy NG+ spokojnie łyknę go za pierwszym razem (bo i skill mi skoczy, i demage);

a tower knight był dla mnie problematyczny, bo nie wiedzieć czemu, zamiast biegnąć mu między nogi, oblatywałem go naokoło :D pamiętajcie - ja te demony wycinam po raz pierwszy, a Wy takiego tower knighta zrobiliście już może i 10 razy... dlatego on dla Was jest łatwiutki jak barszcz, a inaczej mogło być przy pierwszym przejściu; no i jeśli rzeczywiście flamelurker był dla Was celem na miecz, to rozumiem, bo jest szybki, ma duży atak strefowy, potrafi zaatakować z doskoku... ja mogłem go trzymać na dystans i mniej więcej minuty mi trzeba było na ubicie dziada;

dziś wracam do domu i siadam do DS; jednak daje więcej frajdy niż DE

Odnośnik do komentarza

Granie magia to granie na Easy ... Sam sobie zrobilem postac w Int i Magic i z Bossow poleglem tylko na Flamelurkerze raz i to przes swoja glupote

flamelurker jest pierwszym bossem, którego rozbiłem magią; phalanx, tower knight, red dragon, armored spider polegli od rapiera :) większa część czasu schodzi na walce rapierem, a magię mam na wypadek takich bearbugów czy kilku minerów z kilofami, jeśli chciałem koło nich przebiec nie tracąc czasu na zabawy żelazem ;)

 

aha, Rayos - dobrze wnoszę, że jeszcze masz wakacje? :D

Edytowane przez mr_pepeush
Odnośnik do komentarza

to ze nawalasz non stop w ds xd Wiesz ja tez potem si efajnie bawilem w te raszowanie na 1-1. Tez mialem cos w okolicac 10min ale chyba nie dsalem rady zejsc pozniej, co prawda czasu nie liczylem. Ale najlepszy byl zawsze ten boss, padal zazwyczajw kilka sec : d Bardzo przyjemnie sie go ciachalo wielkim mieczem jak bylo widac polowe ekranu w hitach xd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...