Jump to content

Dante's Inferno


MrC-ek

Recommended Posts

Nie zauważyłem tematu o tej jakże klimatycznie zapowiadającej sie grze także czas go stworzyć.

Za wydanie gry odpowiedzialna jest firma Electronic Arts. Natomiast sam trailer nie pokazuje zbyt dużo (niestety) aczkolwiek w moim skromnym mniemaniu klimat aż od niego bije.Czyżby "Bóg Wojny" miał rywala ? Bardzo możliwe. Kto jeszcze jakimś cudem nie widział pkazu to odsyłam na podany link niżej.

 

TRAILER

Link to comment
Dante ? smile.gif hehe nie sadze, porównuje go do kratosa ze względu na bezwzględność i brutalność jaką wykazuje się główny "bohater". Fakt faktem że trailer za dużo nie pokazuje ale mimo wszystko mam nadzieje że nie spartolą tej gry.

 

No ale DMC też jest na podstawie 'Boskiej Komedii' więc gry pewnie będą miały wiele wspólnego, jak chociażby walka z demonami czy (jak przypuszczam) imię głównego bohatera. Ciekawe czy Trish też będzie :P

Edited by Super Big Boss
Link to comment

robi to ekipa od DEAD SPACE więc na pewno będzie brutalnie... aż dziw ,że ikt na to nie wpadł wcześniej - i nie pieprzyć mi tu o DMC (GOW jest lepszy :P) ,bo on z piekłem ma mało wspólnego i wkurza mnie ,że zrobili z niego jakiegoś pajaca ,który strzela do pajaców-demonów i poznaje jakieś laski ,a o ostatniej odsłonie już nie wspomnę ,bo uważam ,że jedynie pierwsza część była przełomem , reszta to odcinanie kuponów i basta.

Link to comment

A mi dla odmiany zupełnie nie odpowiada przedstawiona koncepcja. Nie sądzę żeby Dante miał na myśli rzeczy pokroju końcówki trailera gdy pisał swoje dzieło. Nie mówię żeby trzymać się sztywno spisanych przez niego słów, ale w grze bazującej na takim kawałku literatury liczyłem na bardziej psychologiczne, subtelne, poetyckie (ala SOTC), choć nadal mroczne i brutalne podejście do tematu horroru, a już widać, że tego tutaj nie uświadczę.

Edited by Hela
Link to comment

Porównania do GoW są akurat całkiem słuszne, bo cała ta chrześcijańska mitologia ma swoje korzenie w greckiej. Widać to, gdy się je zestawi obok siebie.

 

Zwiedzenie dziewięciu kręgów piekielnych może być bardzo ciekawym doświadczeniem. Ba, powinno być niezapomniane.

 

Gry sięgają głębiej w kulturę i bardzo dobrze :). Z drugiej strony zgadzam się z Helą (nie wiem jak to odmieniać :P), że spłycenie takiego tematu doprowadzi do zwykłej siekaniny, która równie dobrze mogłaby się nazywać jak jedno z haseł z trailera: Go to Hell! Innymi słowy, od takiego tytułu powinno się wymagać więcej, nawet jeśli to gra, i NAWET jeśli to EA. Go to Hell by mi nie przeszkadzało, przynajmniej byłby klon DMC z nawiązaniami do Boskiej Komedii.

Edited by Solidny (pan)
Link to comment
w grze bazującej na takim kawałku literatury liczyłem na bardziej psychologiczne, subtelne, poetyckie (ala SOTC), choć nadal mroczne i brutalne podejście do tematu horroru, a już widać, że tego tutaj nie uświadczę.
Hela chyba trochę popłynąłeś. Po kilkusekundowym teaserze wnioskujesz, że będzie to płytka gra? Jasne, że nie będzie to dosłowna adaptacja książki bo to dalej EA. Gra będzie przesiąknięta popkulturą ale to nie znaczy, że będzie płytka. Przecież, żeby być ciekawą grą nie musi podążyć w kierunku szukania odpowiedzi na jakieś wydumane filozoficzne pytania o egzystencję itd. Ja oczekuje ciekawej i zajmującej opowieści, trochę piekielnych stworów i wywijania krucyfiksem, a nie koniecznie abstrakcyjnego mędrkowania nad tym i owym. A owa nutka Rock'n'Rolla pt.: Go to Hell też mi się podoba :) Z drugiej strony gra może mieć ciężki klimat nie zanurzając się w odmęty filozoficznej myśli i w sumie tak bym ją widział - jak taki Hard Rock z dziełem literatury i krucyfiksem w tle (swoja droga ta akcja z krzyżem strasznie mi się spodobała :P).

 

 

Link to comment
EA mnie zaskakuje. Ostatnio nic tylko nowe IP od nich się pojawia, jestem pełen podziw, że takiego giganta stać na oryginalność.

Z teasera bije klimatem i potencjałem. Mam nadzieje, że dostaniemy kawal klimatycznego porządnego szpila :]

 

 

Mam takie same odczucia. EA bardzo pozytywnie zaskakuje. Dead Space, Mirror's Edge teraz Dante's Inferno. Tylko tak dalej...

Link to comment
Hela chyba trochę popłynąłeś. Po kilkusekundowym teaserze wnioskujesz, że będzie to płytka gra?

Nie mówię, że będzie do bólu płytka, jednak trailer pozostawił mnie z wrażeniem (bo w końcu od tego są), że gra raczej nie pójdzie w kierunku, w którym miałem nadzieje, że będzie zmierzać. Tyle.

Link to comment

Boże, bałem się przez chwilę że to jakiś spin-off z DMC !! (w dodatku roboty EA.....) a to nic innego jak bardziej literacki Dante jakiego znamy z "Boskiej Komedii" Uffff. Tytuł póki co przypomina mi War Devil - taka kiczowata nic nie wnosząca konkretnego pokazówka.

W ogule co ci developerzy z tymi demonami ? - ostatnio to już tylko o szatanach na PS3 słyszę :P.

 

BTW: Propo szatana raz jeszcze - daliby nam jakąś nową część Shin Megami Tensei wreszcie -_- .

 

AVE SATAAN !!.

Link to comment
  • 1 month later...
ot taki brak poszanowania świętości w grach i tyle
Eeee.... przecież w średniowieczu często okładali "diabły" krzyżami :P Fajny by był krucyfiks na łańcuchu (nie koniecznie różańcu) coś a la scyzoryki Kratosa :D

hmm... no i wykrakałem:

eng: http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=207880

pl: http://polygamia.pl/Polygamia/1,95336,6258...God_of_War.html

 

Wiadomo na pewno jedno: gra będzie nastawiona na akcje. Liczę, że klimat będzie ciężki - średniowieczny i nie przesadzą z dzikimi wywijasami w piekle ;)

Link to comment
  • 2 weeks later...

http://ps3.ign.com/dor/objects/14296030/da...trl_021909.html

 

Nowy trailerek. Miażdży. Przepięknie wykonany, no i widać że główny hiroł będzie kozakiem. Do tego na ignie jest też wywiad z twórcami gry oraz przydługawy artykuł. Zapowiada się naprawdę ciekawy kawałek softu z mojego ulubionego gatunku (idź i zabij ;] ).

Link to comment

Gra zapowiada się intrygująco i jestem ciekaw, jak w ostatecznym rozrachunku wyjdzie... owa adaptacja poematu Dantego. W trailerze widać dużą inspirację mangą Berserk (potwory są podobne do tych, z którymi walczył Gattsu). Przejrzałem pobieżnie preview z ign i cieszę się, że w grze znajdą się kluczowe wersy z Boskiej Komedii. Przedsmak tego mamy już w pierwszych sekundach trailera i, cholera, przedstawia się to niezwykle klimatycznie, do tego. Oczywiście możemy zapomnieć o postaci Wergiliusza, chociaż kto wie, może pojawi się jako przewodnik, za którym będziemy podążać z jednego levelu do kolejnego. Jeśli twórcy nie zrobią z tego bezsensownej jatki, ograniczającej się do ciągłego naparzania w dwa przyciski, to możemy otrzymać intrygujący tytuł, który zachęci graczy do bliższego zapoznania się z książkowym pierwowzorem (o ile nie uczynili tego wcześniej).

 

Co do wyglądu głównego bohatera to szkoda, że twórcy nie poszli za wizją Delacroix (Barka Dantego) i jego interpretacji bohatera. W trailerze wygląda na prawdziwego madafake z gołą klatą (ukłon w stronę Kratosa z Gow ?).

Link to comment
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...