Skocz do zawartości

Szukam książki podobnej do...


Rekomendowane odpowiedzi

 

Wiking.Dziecko Odyna,jedyna książka o wikingach jaką znam. 

Ja z kolei szukam coś w stylu metro 2033,post apo i ogólnie takie sprawy,co będzie najlepsze?

 

Jest niby Metro 2034 ale nie czytałam i nie wiem czy polecać. A tak z postapo to Dorga Comac'a McCarthy, Jestem Legendą Mathesona,  Robokalipsa, ale to nie dokońca POSTapo, chociaż fajne czytadło, Kantyk dla Leibowitza, ale tutaj może styl nie podejść. Piknik na skraju drogi - klasyka, szczerze polecam. Jak chcesz coś innego, to możesz spróbować Dzień Tryfidów, jak jest się obeznanym z filmami okołoapokaliptycznymi to da się zauważyć dużo wątków zżynanych z tej książki. Kiedyś Fabryka Słów wydała taką antologię Epidemie i Zarazy tam też jest kilka perełek. No i jedna z moich ulubionych wizji zrujnowanej Europy: Czarny Horyzont lub Czerwona Mgła. Ale to już daleko od klimatów atomowej apokalipsy ;)

 

 

 

Dorzuciłbym jeszcze klasyka - "Aleja potępienia" Rogera Zelaznego. Szybka 'lektura drogi' w klimatach postapo.

Edytowane przez zduniacz
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Szukam dobrego sf z elementami horroru, właśnie przeczytałem Hyperiona i chciałbym coś bardziej mrocznego, trzymającego w napięciu. Ewentualnie jakiś horror w klimatach post apo(metro czytałem)

 

Sięgałeś po Lovecrafta ? Może mało tam S/F, ale trzymać w napięciu umie. Polecam ''Kolor z przestworzy'' ;]

 

 

Przeczytałem metro 2033/2034 i chciałbym coś o Czarnobylu. Wiem, że PCtowy S.T.A.L.K.E.R. był na podstawie jakiejś książki, jakiej i czy warta jest przeczytania? Ewentualnie coś właśnie w tym klimacie.

 

A co do Metro, ciekawostka. Powstają inne wersje, pisane przez innych autorów. Niektóre są kozackie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...