Skocz do zawartości

Szukam książki podobnej do...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

za parę tygodni wyjdzie kontynuacja, Echopraksja, jest całkiem fajna; możesz też sprawdzić coś od Grega Egana, to nie klasa Wattsa, ale tez dobre hard s-f

o, albo Perfekcyjną Niedoskonałość Dukaja, jeśli nie czytałeś

 

ogólnie ciężko znaleźć coś w tym stylu co robiłoby wrażenie na miarę Ślepowidzenia, ilość pomysłów w tej książce jest powalająca

Odnośnik do komentarza

1) Kiedyś czytałem Narrenturm, w sumie całą trylogię husycką przerobiłem, bawiłem się świetnie. Czy warto zasiadać zatem do Wiedźmina? Czy jest w nim dużo wątkow fantastycznych? 

 

2) Serial the Knick. Czy są jakieś ciekawe ksiazki właśnie o podobnej tematyce, może być też inna tematyka, ale tamte lata, cos z gęstym, brudnym klimatem.

Odnośnik do komentarza

Dajcie jakieś ambitniejsze książki, które nie dają funu ale niosą ciekawe wartości są źródłem przemyśleń. Coś jak Rok1984 lub Mechaniczna pomarańcza ogólnie ambitne tytuły które pozwolą mi inaczej spojrzeć na pewne rzeczy a nie kolejny kryminał który się czyta dla funu..
Od roku właśnie poszukuje tylko takich tytułów i braknie mi ich. Przestałem już czytać książki dla odprężenia.

Odnośnik do komentarza

Dajcie jakieś ambitniejsze książki, które nie dają funu ale niosą ciekawe wartości są źródłem przemyśleń. Coś jak Rok1984 lub Mechaniczna pomarańcza ogólnie ambitne tytuły które pozwolą mi inaczej spojrzeć na pewne rzeczy a nie kolejny kryminał który się czyta dla funu..

Od roku właśnie poszukuje tylko takich tytułów i braknie mi ich. Przestałem już czytać książki dla odprężenia.

 

jack london - martin eden

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Poleciłbym "Forte" Michała Cholewy. Książka to militarne SF w klimatach postapokalipsy. Akcja dzieje się w 2212 roku. Wykrwawiony pluton piechoty kolonialnej zostaje dołączony do oddziału Dowództwa Operacji Specjalnych, który to ma za zadanie przeprowadzić misję ratunkową na niedawno co odzyskanej kolonii. Jak można się domyślić, nasza ekspedycja napotka spore problemy w trakcie wykonywania swojego zadania. 

 

Jedyny minus sięgnięcia po "Forte" jest taki, iż jest to trzecia odsłona cyklu (Gambit, Punkt cięcia, Forta), tak więc możesz sobie  nieco zepsuć zabawę pomijając poprzedniczki. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Są w ogóle jakieś dobre książki w klimacie filmów aliens/event horizon czy gry video dead space? niekoniecznie napierdalanka z potworami, bardziej wolałbym klimatyczny thriller

 

jest jedna fajna książka w uniwersum dead space, dzieje się na podwodnej stacji badawczej gdzie pod wpływem tego artefaktu z gry wszyscy powoli dostają pier.dolca. nekromorfy pojawiają się dopiero pod koniec więc można zaliczyć do "niekoniecznie napier.dalanki z potworami".

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu

a jej tytuł to?

 

 

 

Poleciłbym "Forte" Michała Cholewy. Książka to militarne SF w klimatach postapokalipsy. Akcja dzieje się w 2212 roku. Wykrwawiony pluton piechoty kolonialnej zostaje dołączony do oddziału Dowództwa Operacji Specjalnych, który to ma za zadanie przeprowadzić misję ratunkową na niedawno co odzyskanej kolonii. Jak można się domyślić, nasza ekspedycja napotka spore problemy w trakcie wykonywania swojego zadania. 

 

Jedyny minus sięgnięcia po "Forte" jest taki, iż jest to trzecia odsłona cyklu (Gambit, Punkt cięcia, Forta), tak więc możesz sobie  nieco zepsuć zabawę pomijając poprzedniczki. 

 

oceny pierwszego tomu dupy nie urywają ale może sprawdzę

Edytowane przez Tommo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...