Skocz do zawartości

Risen


Gość Pawlo_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś syfiaste ciuszki możesz kupić w mieście od kupca w zielonym kubraczku (nie pamietam imienia, coś na S ;p), lub po określonej liczbie wykonanych zadań dostać od tego przywódcy robotników w obozie bandytów. Porządny armor będziesz miał okazję kupić dopiero jak zdecydujesz się na którąś frakcję

Odnośnik do komentarza
Gra mnie po prostu wnerwia. Walki trudne, a w obozie bandytów nudy, bo ciągle biegam od jednego do drugiego. Do tego (pipi) widać, bo ciemno i małe literki. Z ciemnością można se czasami poradzić przesypiając noc, ale ogólnie coraz bardziej zniechęcam się do tej gry.

Taki urok rpg'ów od Pirahna Bytes ;). Nie martw się później to wynagradzają, po prostu by coś tu osiągnąć trzeba trochę się naharować (ale w prównaniu do Gothic'a tutaj i tak jest Lite).

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem gra jest prosta, pod koniec mogłem już walczyć z całym oddziałem jaszczurów i zazwyczaj wychodziłem bez draśnięcia :P Na początku rzeczywiście trzeba trochę zadań pobocznych porobić i zwierzyny w lesie ubić, żeby exp szybko rósł, ale o to chyba chodzi w RPG. Jakbyś miał wszystko podane od razu na tacy to nie byłoby po co grać ;)

Odnośnik do komentarza

Jakieś syfiaste ciuszki możesz kupić w mieście od kupca w zielonym kubraczku (nie pamietam imienia, coś na S ;p), lub po określonej liczbie wykonanych zadań dostać od tego przywódcy robotników w obozie bandytów. Porządny armor będziesz miał okazję kupić dopiero jak zdecydujesz się na którąś frakcję

 

Ten szef robotników chce ode mnie pięć stów za jakiś strój roboczy.

 

 

Warto wydawać learning points na atrybuty? Czy lepiej zachować je na umiejętności, a atrybuty roślinkami próbować podnosić?

Można w ogóle wymaksować wszystko?

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że roślinkami i miksturami to na koniec jak już za parę punktów będą chcieć nie wiadomo ile.

 

Ja mam jakoś ponad 10 poziom, kradzieże i zamki na maxa, alchemia i kowalstwo na jeden, do tego poszukiwanie złóż i coś tam jeszcze co ma tylko jeden poziom. Do tego siła 65, bo zrobiłem sobie amulet +15 do siły :) Reszty póki co nie podnosze - czyli mana i zręczność na standardowym poziomie, mądrość tylko z książek (nie wiem czy da się inaczej). Póki co gra się dobrze.

 

 

Ogólnie gierka mnie wkręciła pozytywnie. Pomimo paru wad potrafię siedzieć przy gierce od rana do wieczora, a już dawno mi się to nie przytrafiło.

Odnośnik do komentarza

Inwestuj w siłę i skilla władania mieczem, gdzieś tak na jego 5-6 lvl'u będziesz mógł używać miecza długiego (półtoraręcznego) w jednej łapie, także szybko odejdziesz od krótkiego shitu ;) (z prędkością też się wyrobisz, wszystko zależy od punktów siły), na wyższym lvl'u chyba możesz używać dwuręcznego w jednej (wtf).

 

Co do magii

 

Warto odwiedzić i przeszukać blisko wulkanu bazę Mendozy, jest tam od cholery i jeszcze więcej książek, płyt skalnych (ktore podbijają po 4+).

W ogóle to ciekawe miejsce jak się rozejrzymy, włamiemy tu i tam :).

 

Odnośnik do komentarza

Gre skonczylem na PC ze wzgledu na lepsza grafike itp.

 

Gra jest krotka i przyjemna. Ciesze sie ze wyspa jest dosc mala przez co spokojnie mozemy pobiegac sobie z buta tu i owdzie.

Skonczylem sciezke bandyty ze wszystkimi atrybutami na maxa procz walki toporem, kosturem oraz strzelaniem z luku.

Questy sa swietne, bardzo mnie wciagaly.

Denerwujace jest jednak to ze nie mozna tak jak w gothicach "wygarniac" pojedynczo mobow z grupki. Strzelimy jednego, a cala banda odrazu na nas biegnie i czasami trza przebiec kawal drogi zanim reszta sie odlaczy.

Walka jest bardzo dobra. Trza duzo sie ruszac i pilnowac plecow, uwazac na ataki lamiace nasz blok oraz kontrataki.

Teraz zabieram sie za gre drugi raz i chyba ukoncze pierw jako mag, a na samym koncu jako inkwizycja ;>

Fabula sama w sobie tez dobra, aczkolwiek koncowka malo epicka. Nie mniej jednak polecam

te gre kazdemu na PCta, a najwytrwalszym na Xboxa.

Odnośnik do komentarza

Ja też gram, gra jest zacna, na początku mieszane odczucia, te sterowanie jakieś dziwne, prezentacja rozmów, grafika, ale jak pogramy te parę godzin to się dopiero gra rozkręca i już sie zapomina o grafice, czy sterowaniu, bo się do niego przyzwyczaimy. Grafika aż taka zła nie jest, szczególnie w czasie dnia jak buszujemy po lesie, no ale ogólnie to porażka w porównaniu do takiego Obliviona z kamery TPP. Bardzo podoba mi się voice acting, przekleństwa itp. jakby ktoś nie wiedział to inkwizytorowi głosu użyczył Gollum :P - Andy Serkis, a Don Esteban to Gimli :P John Rhys-Davies, no i muzyka jest bardzo dobra, muze do tej gry komponował ten sam koło co do wszystkich części Gothic'a.

 

Gram ścieżką Don'a, tak gdzieś z 20h już i dopiero rozpocząłem 2 rozdział, więc nie powiedziałbym, że gra jest krótka, gra krótka to te po 10h+ Może Ty HeXa nie robiłeś wszystkich questów itp. ? bo z tego co widzę, w drugim rozdziale to będzie dużo do roboty, może te późniejsze rozdziały są krótsze, ale z pewnością w grze będzie można spędzić z 50h albo i więcej.

 

Bastard sword'a w jednej ręce można używać dopiero na 6lvl sword'a.

 

Edit: Najlepsza jest recenzja tego tytułu na Eurogamer - 4/10 gdzie recenzant napisał, że nie można się szybko poruszać po świecie, a to nie prawda, widać, że gościu jakiś niekompetentny, ciekawe czy w ogóle grę przeszedł.

Edytowane przez Jared
Odnośnik do komentarza

Gre przeszedlem w 26h i 3minuty (czas na ostatnim save) czyli jakies 30~35h mozna uznac za stosowne ;d. Robilem wszystkie questy i dodatkowo skanowalem mape "lewitacja" szukajac skrytek mozliwych do odkrycia tylko dzieki niej. Nie wspominam nawet o mojej irytacji na niemoc usuniecia niebieskich barier ktorych mozliwosc otrzymujemy tylko pod koniec gry. Niestety nie przypominam sobie abym w jakiejs jaskini znalazl jakas ciekawa bron/tarcze co mnie bardzo smucilo i wydawalo mi sie ze moja eksploracja idzie na marne przez co tracilem ochote wchodzenia do kolejnej napotkanej jaskini bronionej przez jakies potwory. Przelamalem to i robilem jak w gothicach :) a mianowicie pierw calkowita "penetracja" swiata gry, aby w kolejnych probach przejscia gry wiedziec gdzie warto zagladac itp. ;d

 

Edit: @up Widac koles bardzo kompetentny, pewnie nie doszedl do bodajze trzeciego rozdzialu gdzie sa do znalezienia zwoje/kamienie teleportacyjne _^_

Edytowane przez HeXa
Odnośnik do komentarza
Niestety nie przypominam sobie abym w jakiejs jaskini znalazl jakas ciekawa bron/tarcze co mnie bardzo smucilo i wydawalo mi sie ze moja eksploracja idzie na marne przez co tracilem ochote wchodzenia do kolejnej napotkanej jaskini bronionej przez jakies potwory.

 

No to słabo się starałeś, najmocniejszy miecz w grze (miecz władcy umarłych, czy jakoś tak), można zdobyć właśnie w podziemiach. Jego zdobycie we wczesnej fazie gry znacznie ułatwia rozgrywkę.

 

na wyższym lvl'u chyba możesz używać dwuręcznego w jednej (wtf).

 

Na 9lv z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
No to słabo się starałeś, najmocniejszy miecz w grze (miecz władcy umarłych, czy jakoś tak), można zdobyć właśnie w podziemiach. Jego zdobycie we wczesnej fazie gry znacznie ułatwia rozgrywkę.

 

Wlasnie nie moglem go znalesc, kolega nie potrafil mi objasnic dokladnie gdzie jest jego lokalizacja, a posiadalem dwureczny miecz tytanow bodajze 100ataku tak ze szlo jak po masle :) Tak ze jesli mozesz to prosze o info w spoilerze gdzie moge go znalesc :)

Odnośnik do komentarza

Doszedłem sobie spokojnie do 4 rozdziału, a tu się okazuje, że gra już się kończy. Trochę się zawiodłem, bo myślałem, że jest z 6 rozdziałów. Dwa pierwsze rozdziały zajęły mi więcej czasu niż 3 i 4. Nie wiem ile mam godzin na liczniku dokładnie, dobę na pewno z hakiem. Jestem przed końcem i zastanawiam się czy jeszcze pozwiedzać krainę czy zacząć grać od nowa. Ogólnie jednak gierka wypada u mnie gorzej niż pierwsze gothicki. Historia taka se, krótka, a zakończenie jakieś takie dziwne.

Odnośnik do komentarza

Niby tak, ale zmieniać go za każdym razem, gdy odpalę inną grę... :rolleyes: Ta opcja powinna być dostępna w grze.Teraz mogę to potwierdzić - port jest mega niedorobiony.

Nawet głupiej czułości analoga zmienić nie można.

 

Gdzie ten patch? Rok mam czekać? <_<

 

Obecnie jestem gdzieś na początku gry. Doszedłem do farmy, a że było tam kilka kurczaków, chciałem zrobić achievmenta.Zabiłem 19, 20 nie ma.

Odnośnik do komentarza

Nawet na 42" trzeba się wpatrywać, bo nie dosć że mała, to jeszcze jakaś niewyraźna.Chyba, że będziesz grał bardzo blisko tego TV.

Ma to poprawić patch(to i m.in. grafikę), więc radzę się wstrzymać z graniem i poczekać, żeby nie psuć sobie zabawy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...