Skocz do zawartości

Risen


Gość Pawlo_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jesteś fanem gothica i nie przeszkadzają ci pewne uproszczenia czy wręcz archaizmy przedstawionego systemu to w nowej grze naszych zachodnich sąsiadów odnajdziesz się w mig. Nie ma co się rozmieniać na drobne pisząc czego to risen nie ma, co powinien mieć a co należałoby usprawnić, ponieważ to samo musiałbym zarzucić całej serii Gothic. Ta gra jest wybitnie skierowana do fanów, głodnych nowych przygód bezimiennego, znających ten świat, klimat, te prawa rządzące grą. Jeżeli wiesz o czym mówię, a długie godziny w Khorinis czy Górniczej dolinie wspominasz z łeską w oku, to nie wiem na co jeszcze czekasz, do sklepu!

Jedyne co może zniesmaczyć na początku rozgrywki to poziom wykonania, zwłaszcza jeżeli miało się kontat z pierwowzorem na pc na jakimś logicznym komputerze. Doprawdy nie rozumiem jakim słabym studiem trzeba być, żeby spieprzyć port na tak podobną w architekturze do pc, konsolę. Naprawde, wolałbym co 15-20 minut gry zobaczyć napis loading, niż przez całą grę patrzeć na tesktury tej jakośći. Żałuję też, że cenega nie zdecydowała się na lokalizację, zwłaszcza że napisy do wersji pc były gotowe niewiele po światowej premierze angielskiej wersji.

Odnośnik do komentarza

W sumie czy dla fanow to juz sam nie jestem tego pewien.

Mnie Risen wchlonal zwyczajnie, gralem we wszystkie Gothic'y (poza poematem tragicznym pt "Zmierzch Bugow") ale nigdy nie powiem ze gralem Bog wie ile czasu w nie.

W Gothikach moglbym zarzucic ogrooomna ilosc rzeczy ktore mnie wpierniczaly i powodowaly moja zwyczajna niechec do tego tytulu - O ile jeszcze w G1 szlo nienajgorzej, to juz w dwojce w ogole sie odnalesc nie moglerm (trojke przemilczmy 1 aktem i orgazmem orkow w walce z buntownikami xd).

Ta seria byla dla mnie zwyczajnie ZBYT hardkorowa (a moze to ja bylem takim hardkorem ze rzucalem sie na watache wilkow i pszczol od nowo rozpoczetej gry).

 

Coz tak czy inaczej to chyba wlasnie seria Gothic dala mi do zrozumienia jaki typ rpg'ow cenie sobie najbardziej - wlasnie taki w ktorym moge beztrosko podrozowac, robic co mi sie podoba (bez zadnych ograniczen klasycznych point'click druzynowek) z walkami w czasie rzeczywistym.

Odnośnik do komentarza

W gothicach zawsze bylo tak ze podczas walki trza bylo duzo kombinowac XD kto nie staral sie jakos zblokowac moba miedzy drzewami aby zabic go z luku XD to bylo w gothicu zawsze dosc wnerwiajace a z drugiej strony fajne.

 

Zaczolem Risena i ide na maga i misje "klasztorowe" sa dla mnie bardzo klimatyczne ;d

Odnośnik do komentarza

Czy te roślinki zwiększające siłę, zręczność warto trzymać na później czy zeżreć od razu?

Przy ogrefoot jest coś, że dopiero w napoju osiąga się pełny efekt.

 

Jeśli są jakieś przepisy na napoje wykorzystujące te roślinki, gdzie mogę je znaleźć?

Edytowane przez Les777
Odnośnik do komentarza

Les777

 

 

Jeżeli jesteś gdzieś na początku gry to możesz śmiało je jeść (te mocniejsze), a zbieraj je i tak koniecznie jak tylko jakieś będą.

Później może będziesz chciał wydać punkty na alchemictwo i będziesz robił potiony.

 

Alchemia w Risen jest łatwa jak wszystko inne w tej grze, nie musisz mieć niczego tylko zdobyć przepis, go zdobędziesz albo kupisz.

Z tego co pamiętam do typowego potiona potrzebujesz mix paru roślinek, pustą fiolkę i wino.

 

Odnośnik do komentarza

A ja się nie zgadzam.

 

Wszystkie roślinki podnoszące atrybuty trzeba trzymać ile tylko się da. Jak grałem ostatnio to nauczyłem się alchemii na 1 by robić podstawowe do zdrowia (grałem bandytą), a jak miałem 100 siły to wydałem 10 pktów na alchemię i dzięki temu zyskałem drugie 100 punktów siły. Tak wiec włożyłem w to 15 a wyciągnąłem 100 plus oszczędności na innych miksturach. Nie ma sensu zjadać tego wcześniej bo z tego co pamietam to tylko jedna broń potrzebowała liczbę 23 pktów siły, reszta raczej jakieś równe wartości. A aby z 30 zrobić 35 to trzeba zjeść 5 roślin z czego można mieć 25 siły. Wg mnie to sie nie opłaca.

 

Odnośnik do komentarza

Mozesz nauczyc sie robic scrolle, nie ma zadnych przeszkod :).

 

 

Musisz zwrocic sie do nauczyciela w klasztorze Mendozy, koles ktory cie tego nauczy jest w budynku z uczniami i stolami do pisania ich.

Potrzebujesz piora i czystej kartki papieru - to tez zalatwisz w klasztorze.

Teraz musisz miec seal na wzor do danego zwoju (np aby robic zwoje przemiany w Nautiliusa potrzebujesz jego seala, takiego ktore uzywac moga tylko magowie - ale to w zaden sposob nie przeszkadza).

 

 

Mam ta umiejetnosc i robie normalnie zwoje.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Ekhem - Rosliny wyrastaja a nie RESPAWNUJA sie :P.

Rotflcopter.

 

A tam czepiasz się, wiadomo o co mi chodziło.

 

Ja już skończyłem grę, ale lepiej napisze spoiler, żeby nie było, że nie napisałem:

 

 

Dwa pierwsze rozdziały najlepsze, później te końcowe już zdecydowanie słabsze, ale gra mi się podobała, grałem na pewno coś przeszło 40h albo i dłużej, szkoda, że nie ma licznika godzin. Zwiedziłem wszystko etc. osiągnąłem 28 lvl postaci i maksymalny poziom w dwóch atrybutach i z tego co pisał sznurek, że lepiej na później sobie zostawić te roślinki to tak i nie, bo ja trochę zjadłem tych do siły, później dopiero zostawiłem na później i wystarczyło mi 16/17 mikstur żeby osiągnąć max w sile, więc można zjeść pare, albo nawet i kilkanaście.

Na koniec gry co mnie tak najbardziej wkurzyło to ta finałowa walka :unsure: tam chyba nawet 20 klatek nie było, dzizas, ciężko się tak gra jak to tak chodzi ... robic port na x'a, wiedzą jak to wygląda/się rusza w porównaniu do wersji na PC i jeszcze to wypuścić na rynek :( Jak tak patrze na filmiki jak to wygląda na PC to po prostu masakra, przepaść.

 

 

Z tego co tu czytałem to jest jakiś najlepszy miecz, może ktoś zna lokalizacje ? bo wydawało mi się, że wszędzie byłem, a tu się okazuje, że nie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jak teraz gram w Risen, nie mam problemu z czcionką chociaż może dlatego że gram na 40" lcd. A co do samej grafiki na początku trochę razi, ale z czasem gra zaczyna się podobać, zwłaszcza fajny jest hdr jak się pomyka po lasach :). Napiszę tyle jeśli ktoś wcześniej był zakochany w Gothcu I i II to się poczuje jak w domu dokładnie ten sam sposób gry, otwarty świat, sporo sekretów. Jak dla mnie gra miodzio.

Odnośnik do komentarza

Wrzucam linki do kilku fotek, jedne są robione z odległości 2,5 m tak siedzę od tv, a jedne z odległości metra dla porównania:

http://zapodaj.net/c74f9defe124.jpg.html

http://zapodaj.net/310b7c4dcea2.jpg.html

http://zapodaj.net/451d1d40d3ff.jpg.html

http://zapodaj.net/f222984e6702.jpg.html

http://zapodaj.net/84c3d2757064.jpg.html

 

Jakość kijowa bo robione komórką

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...