Skocz do zawartości

Motorstorm Arctic Edge


Kornolio

Rekomendowane odpowiedzi

Ty chyba nie wiesz co AI wyczynia w MS, i to jest w pewnym sensie flagowym elementem w serii. Handicap to małe piwo, ale akcje typu:

 

- jedziesz pierwszy i drugi "jakimś trafem" okazuje się kierowca ciężarówki, która z pełną parą wpier.dala się w Ciebie, po czym razem z Tobą wylatuje na orbitę, podczas gdy reszta stawki z palcem w du.pie wyprzedza was po kolei. Bardziej hardkorowa wersja, w wypadku gdy nie jest to ratrak czy ciężarówka, jest w momencie gdy podjeżdża jakiś poteflon pod Ciebie z palącym się boostem, i wybucha tak, by zablokować Ci drogę.

- jedziesz w środku stawki, masz zamiar zbliżyć się do czołówki, to przeważnie znajdzie się jakiś bolek, który będzie Cię próbował zepchnąć, lub przytrzymać, byle tylko pozwolić spokojnie odjechać tym z przodu, i możliwie wyprzedzić tym z tyłu.

- handicap powinien odnosić się do wszystkich, bez względu na typ gracza (AI lub żywy), a tu AI dostaje takiego handicapa, że potrafi pod koniec wyścigu wyprzedzić Cię 8 autami, a na dodatek Tobie działa randomowo, kiedy im prawdopodobnie zawsze - i nie ma znaczenia czym prujesz na booscie, możesz być pewien że co jakiś czas wyprzedzi Cię normalnie jadąca ciężarówka, czy ratrak.

 

No ale w pewnym sensie rozrywkowość tej gry jakby umniejsza ten szkopuł, i sądzę że gracze wliczają to jakby w całość, którą traktuje się z lekkim przymrużeniem oka. Przecież panowie z BigBig nie musieli robić takiego AI, a w pewnym sensie uznali je za część MS, i w ten sposób grając w tą część na PSP, mamy zbliżone odczucia do wersji gry z dużych konsol ;)

Odnośnik do komentarza

Jakich oszukujących przeciwnikach? To zwykły handicap, prezentowany w bardziej lub mniej uprzykrzający życie sposób w każdym Motorstormie.

 

= oszukujący przeciwnicy (mają lepsze osiągi od nas = handicap = oszustwo AI w stosunku do nas).

Odnośnik do komentarza

ja przez to cziterwsto nie moge przejsc kilku wyscigow , chyba ze 3 mi zostaly na ostatniej randze i porpsotu nawet jak jade bez kolizji to i tak nie doganiam czolowki, a jak nawet rpzegonie na chwile to bez powodu wyprzedza mnie 6 osob

nie mowiac juz o tym ze co chwile ktoś taranuje, zajezdza droge i zwalnia , albo wybucha obok mnie "łapiąc" w wybuch co powoduje reakcje łancuchową i tez wybucham

Odnośnik do komentarza

Bawił się ktoś trybem fotografii?

Na trasie (bodajże) Vertigo robiąc fotkę quada "wypadniętego" z toru trafiłem na jakieś logo na skałach (zaraz wrzucę screena), po cyknięciu fotki owego loga dostałem informację o znalezieniu jednego z pięciu ukrytych symboli. Na trasach Gold Rush, Ascension kolejnych symboli nie znalazłem. Będę szperał dalej.

Gra jest jednym słowem świetna.

 

Ukryte logo:

andrealvertigo0009.th.jpg

 

Zauważył ktoś, że na telebimach wyświetlane jest to, co widzimy w czasie rzeczywistym? Podobnie obraz z aparatu, poniżej ciekawy efekt.

andrealvertigo0010.th.jpg

 

No i widoczki :)

andrealvertigo0007.th.jpg

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Więcej szczegółów graficznych mam wrażenie dostrzegać jadąc z kamery z nad maski. Poza tym mam również wrażenie, że jadąc z tym widokiem, przeciwnicy tak nie uderzają mnie w tył, a jak uderzają to umiem jakoś to przetrwać. Tak jakby gra dawała fory, ze względu na brak tylnego lusterka. Poza tym ciekawie się jedzie, można nawet się wtedy nawet wczuć ;)

Odnośnik do komentarza

Jak tak przyglądam się tej grze, to mam nieodparte wrażenie jest całościowości. Jest to gra bardzo dopracowana. Można powiedzieć "pełna". Jest w niej wszystko to, co potrzeba by gra była hitem:

 

+ wymagający i dosyć długi tryb kariery

+ time trial z możliwością wysłania ducha i wyniku do sieci (wraz z rankingiem)

+ sprawnie działający online z rankingiem (z małymi wpadkami na początku)

+ dużo nieliniowych tras (nawet w odwrócone gra się inaczej)

+ dużo pojazdów do wyboru, jak i również rodzajów pojazdów (a każdy zachowuje się inaczej i na różnym podłożu)

+ klimat rozrywki i arcade'a pełną gębą

+ rozwinięty tryb fotografii z zapisem w formacie *.jpg (można sobie zrobić tapetę w PSP)

+ bonusy (odznaki, zabawa w znajdywanie emblematów, dodatkowe części do samochodów, różne rodzaje lakierów i lakierowania, nowi kierowcy, filmiki)

+ ad hoc

+ graficznie na wysokim poziomie (wiadomo, że PSP ma swoje ograniczenia, zwłaszcza jeśli gra ma online, ale i mimo to udało się naprawdę osiągnąć sukces).

+ różne widoki

+ oddanie smaczków serii (oszukujące AI,

+ świetna ścieżka dźwiękowa (Bullet for my Valentine, czy Prodigy)

+ smaczki typu wywoływanie lawin, zapadanie mostów swym ciężarem, ect.)

+ gra aż prosi się o dodatkowe trasy i pojazdy

+ lokalizacja

+ intro z lektorem niczym z kreskówki ;p

 

Mógłbym tu jeszcze wiele wymienić, ale pozwolę sobie stwierdzić, że gra zasługuje na soczyste 9+ (a fani mogą sobie dać 10-), bo owszem - online miało problemy lekkie na starcie z tymi kontami, owszem chciałoby się więcej bajerów na trasach (ale i tak jest dobrze), i żeby była też opcja lobby w sieci ale to już sprawy takie, które nie odbierają tej grze miana hitu. To naprawdę porządnie zrobione wyścigi, nic tylko grać.

Tak sobie myślę, że BigBig to taki czarny koń. W sumie wydaje się nieznany, ale przecież założony przez byłych ludków z Codemasters (Colin, Toca). Niemniej cokolwiek nie zrobi, robi dopracowane. Nie ma wielu tytułów na PSP (raptem 3), ale trzeba przyznać, że to naprawdę porządne gry. Życzę im jak największej sprzedaży, bo chłopaki wiedzą jak robić gry na przenośne Playstation.

Odnośnik do komentarza

No, oszukujące AI to rzeczywiście smaczek serii fpytę. Przez to nie mam zamiaru wydać na tę grę 100 zł. Bawiłem się świetnie do piątej rangi, aż w końcu szlag mnie trafiał kiedy jadąc na pełnej kur,wie samochodem rajdowym wyprzedzała mnie wywrotka...

 

Przez to źle mi się kojarzy ta gra, może kiedyś dam jej znowu szansę, bo naprawdę wielka to ona jest i ma masę ficzerów, ale czasami przypadkowość i oszustwa do szału doprowadzają.

Odnośnik do komentarza

e tam kurde :P

na 5 randze to jeszcze nie bylo cziterstwo ;p

zauwazcie ze niezaleznie od klasy wiekszosc pojazdów ma "max speed" na wysokim poziomie, prawie na tym samym - roznice pojawiaja sie zaleznie od podłoża (jadac motorem w błocie bardzo traci sie predkosc, widac ze odrazu wszyscy wyprzedzaja), ale co do tej podobnej u wszystkich maksymalnej predkosci - to powoduje ze na dlugiej porstej w miare "realnie" wyprzedzaja ciezarowki, za to pojazdy typu motory maja przewage na zakretach, a wlasnie ciezarowki w błocie

 

na 8 randze to dopiero cziterstwo

- czesc samochodow caly czas jedzie przed graczem , zwykle nawet sie ich nie widzi jadac idealnie

- co chwile ktoś sie rozwala tuż przed graczem, najczesciej ciezarowki wpadaja na siebie albo na ściany na zakretach tak ze robią blokade (a dzieki oddaniu cieżaru samohcodw jak sie przywali czymś lżejszym w ciezarowke to odrazu jest kaplica), poteym lubią tez jechac obok i wybuchać tak zeby "złapac w wybuch"

- no i caly czas ktos zajeżdza droge, a gdy sie dotknie jego zderzaka (zamiast szybko ominac) to zwalnia i przyblokowuje gracza

- przy najmnijeszym blłedzie odrazu wyprzedza z 6 pojazdow

- jadac bezbłednie i tak co chwile spada sie o kilka pozycji

 

 

ogolnie jest taki problem tez ze jak sie jedzie motorem i na starcie wyprzedza sie ciezarowki ktore maja o wiele mnie przyspieszenia to kilkanascie metrów dalej i tak te ciezarowki doganiaja motor mimo ze zeby to bylo mozliwe musialy by miec wiecej max speed (a nie maja)

 

 

sam nie lubie az takich hardkorowych gier, ale MS mi sie podobal, chociaz zostalo mi kilka wyscigow ktore mnie pokonaly i zrobilem sobie rpzerwe, moze to byc przerwa na stałe ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

jedynym minusem ktory mnie irytuje w tej grze sa bledy kolizji, kiedy to jedziemy sobie po prostej a nagle nasz pojazd robi fikolek nie wiadomo skad ;q albo kiedy gra go liczy jako "spadek swobodny" kiedy to juz spisuje go na straty pomimo tego ze leci np prosto metr nad ziemia (niby mozna z tego wyjsc jak prosto wyladuje, ale bron boze cos zahaczyc podczas takiego czegos to zrobimy 720 we wszystkie strony), a rozbijanie pojazdu przy lekkim musnieciu o bande tez potrafi wkurzyc ;q to jedyne niedociagniecia jakich sie w tej grze dopatrzylem.

Edytowane przez =PiT=
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W tej grze nic nie trzeba. Chyba, że chcesz zdobyć wszystkie odznaki. Z tego co wiem, po przejściu festiwalu na wszystkie goldy odkrywają się nowe modele postaci, a za znalezienie emblematów wszystkich, dostaje się nowe lakiery i części (chyba), natomiast nie wiem czy poza odznaką dostaje się coś za ukończenie rzeczy poza festiwalem.

 

Jak grywam w online, to wszystkie mastahy wybierają ratraki (snowcats), albo buggy. Nie doceniałem tych dwóch modeli, wybierając przeważnie albo wóz rajdowy, albo ciężarówkę. Tymczasem jak się okazuje, te dwa modele mają jakąś sporą przewagę wydaje się nad innymi. Ciekawe :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...