Skocz do zawartości

Motorstorm Arctic Edge


Kornolio

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawią mnie zabezpieczenia, jakie Sony ostatnio wprowadziło. Coraz bardziej przesuwa się linia, gdzie PSP są nieprzerabialne a gry się nie odpalają nawet na CFW. PS3 zostaje niezdobytym bastoniem, Xbox 360 jest tylko częściowo przerobiony (oszukujemy czytnik, nie system), PSP już od dłuższego czasu nie jest złamane do końca a nowe gry (takie jak Motorstorm) też długo nie były spatchowane . Czyżbyśmy zbliżali się do granicy, gdzie konsole staną się zbyt skomplikowane, by ludzki umysł mógł złamać szyfry broniące do nich?

Odnośnik do komentarza

pograłem dziś w tą grę... jest naprawdę przednia.

model jazdy do bólu arcadowy, ale taki miał być przecież. pojazdy prowadzi się bardzo intuicyjnie i po przejechaniu jednego okrążenia łatwo wyczuć jak się dany pojazd (celowo nie używam słowa samochód) zachowuje i na co można sobie pozwolić.

a pozwolić można sobie na wiele, gdyż trasy są świetnie zaprojektowane. masa rozjazdów, skrótów, alternatywnych dróg. jest w czym wybierać i co okrążenie, to można inaczej jechać. tu ogromny plus dla autorów gry. architektura tras to chyba najmocniejszy punkt tej gry. kolejne przejazdy nie nudzą ani trochę.

pomimo zimowego wystroju, oprawa nie cierpi na monotonność. śnieg, lód, błoto, skały - może i mała gama kolorów, ale w zestawieniu ze stalowymi konstrukcjami odpowiednio oświetlonymi, całość prezentuje się nieźle... tylko nieźle. trochę razi ziarnistość niektórych miejscówek, ale można przywyknąć.

oprawa audio ma się lepiej. dźwięki nie tyle nie drażnią uszu, co robią naprawdę duże wrażenie. pojazdy brzmią świetnie, a ścieżka dźwiękowa jest więcej niż rewelacyjna. kawałki są zróżnicowane, ale każdy jeden (z tych co zdążyłem usłyszeć) idealnie wpasowuje się w charakter rozgrywki.

gra jest bardzo dynamiczna, daje masę frajdy.

sporo rzeczy do odkrycia pozwala pograć w Motorstorm naprawdę długo.

jedyne co nie przypadło mi do gustu to animacje kolizji z elementami scenerii. nie wynika to ze zbyt dużych wymagań po ograniu Burnout Paradise oraz Dirt 2, ale tutaj to wygląda biednie. zdaje sobie sprawę, że to wynika z mocy przerobowych konsoli, stąd nie chcę nawet porównywać Motorstorm do wyżej wymienionych gier, ale mam wrażenie, że można to było zrobić lepiej.

 

dla mnie to gra na mocne 8/10.

fani wyścigów po bezdrożach mogą dodać mały +.

Odnośnik do komentarza

Recenzja Polygamii:

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,7089535,Recenzja__Motorstorm__Arctic_Edge.html

 

Bez dwóch zdań produkcja BigBig Studios to prawdziwy Motorstorm, a nie tylko podczepienie się pod znaną markę, by sprzedać więcej kopii. Oczywiście troszkę uproszczony i nie z tak piękną grafiką, ale nadal dający mnóstwo radości z samej jazdy i walki na torze, a to przecież najważniejsze. Udało się zachować charakter festiwalu szaleńców i każdy gracz, który lubi w ten sposób się ścigać powinien być zadowolony z zakupu. Szczególnie, że gra jak na PSP posiada naprawdę sporo możliwości - od rankingów online, przez multi w trybie Infrastructure i nagrody w Home.
Odnośnik do komentarza

zaraz i tak ci skasuja posta :P

 

ale tak zeby zmienić temat

 

jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :D

najpierw sie napalałem, potem po obczajeniu filmikow troche moj zapał zmalał, mysalem ze to "taka ułomna koslawa wersja MS z ps3"

 

jednak po pograniu własnie okolo 15 wyscigów jest bardzo milo zaskoczony :D jezdzi sie naprawde fajnie, grafika oczywiscie gorsza ale jest nadal dobra, nie ma sie wrazenia co chwile "omg co to za rozmazany szajs?!" , wrecz przeciwnie "oo niezle to wyglada, mysalem ze ebdzie brzydsze" , muzyka i klimat sa oczywiscie świetne, ale to akurat dało sie skopiować z duzej konsoli łatwo :D

sama jazda tez jest fajna, jako tako zachowali fizyky, samochody nadal podskaskują na resorach itp, jest fajnie:D

 

jedyne co sie troche zawiodłem to skutery snieżne, mialem nadzieje ze ebda moimi ulubionymi pojazdami ale jakos tragicznie mi sie nimi jezdzi, strasznie słabo skręcaja, sa szybkie jak motory ale skrecaja o wiele gorzej, nie wiem czemu, moze musze potrenowac, ale jak narazie motorami mi sie o wiele lepiej jezdzilo mimo ze na ps3 pamietam ze jezdzilem nimi od ściany do ściany :P (a tutaj wlasnie skutery lubia sie wbijac w sciane na zakręcie)

Odnośnik do komentarza

wiem ze jest hamulec ale skuter i tak strasznie szaleje, czesto zaczyna jechac bokiem do przodu (na sciane) zamiast skręcic ;p

 

 

ja tez mysalem ze ejst prosta bo pierwsze kilka wyscigow jechalem wiekszosc czasu na 1 pozycji tak ze nawet nie widzialem przeciwnikow , ale juz po paru (no okolo 10) wyscigach robi sie trudniej, wiekszosc czasu trzeba walczyć i co chwile ktos wyprzedza

Odnośnik do komentarza

Od razu napisze, ze nie miałem styczności z serią na dużych konsolach stąd m.in. moje zachycanie sie grą :D

Bardzo do gustu przypadło mi wiele patentów żadko spotykanych w innych grach:

Przegrzewanie sie silnika przy długim napieraniu na dopalaczu

chłodzenie sie silnika podczas jazdy po śniegu i wodzie

przepychanki między zawodnikami

arcadowy a zarazem mocno zróżnicowany model jazdy

możliwość kustomizacji wehikułów

jedyne czego mi brakuje to jakiejś kreski po lewej stronie ekranu pokazującej w którym miejscu trasy sie znajdujemy w stosunku do innych zawodników

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę w Arctic Edge i jestem zachwycony-wg mnie najlepsze wyścigi arcade na psp.Może nie jestem w tej opinii obiektywny bo jestem wielkim fanem tej serii z PS3 ale konwersja na psp wyszła więcej niż dobrze.Dalej czuć ducha dużego Motorstorma-trasy są duże,mają masę rozjazdów,dobra fizyka,model jazdy zróżnicowany.Do tego naprawdę świetna grafa i płynność animacji(taka trasa jak Northern Face z ostro padającym śniegiem wypada wręcz wybornie).Są wszystkie tryby zabawy z dużych motorstormów,baa nawet zachowali photo mode z Pacific Rift więc można na memory card zapisywać zdjęcia z naszych przejazdów.Gra jest długa i zdecydowanie polecam.

 

Oczywiście są też i minusy-w przeciwieństwie do dużych Motorstorm w AR dziwnie zalicza wypadki-raz można po prostu kilkakrotnie przekoziołkować a i tak nie zaliczy animacji wypadku,a innym razem od razu...No i poziom trudności jest zdecydowanie zaniżony względem innych części-do mnie to wada ale przymykam oko bo pewnie chcieli zrobić grę przyjazną np podczas jazdy do szkoły,pracy by nie trzeba było niepotrzebnie rzucać psp o podłogę :D

 

edit-byłbym zapomniał-jest nawet bajer,którego nie było w poprzednich częściach tzn. można customizować własne pojazdy :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Poziom trudności faktycznie na początku wydaje się bardzo zaniżony. Gdzieś tak od 4 rangi w górę trzeba już znać trasy na tyle dobrze, żeby doganiać stawkę.

btw. jeżeli kogoś interesuje jak faktycznie wygląda gra, może zainteresuje moja galeria:

(wyłączcie opcję "embigen..." z prawej strony bo oglądanie tego na całym ekranie nie ma najmniejszego sensu. I tak na ekraniku PSP wygląda to co najmniej dwa razy ładniej.

Odnośnik do komentarza

Jak na pierwszy kontakt z serią oceniam baardzo pozytywnie. Nie będę sie powtarzał za innymi, po prostu gra mieci i w moim rankingu stoi obok Wipeouta Pulse i Burnouta Dominatora. Najlepsza ścigałka od czasów tych dwóch gierek. Wrzucam filmik z gejmpleja (trochę przez remotejoya gubiło fpsów, normalnie wszystko działa bardzo płynnie).

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=SQJEPLLzZA4

Odnośnik do komentarza

No wreszcie zaczyna się większy poziom trudności-dotarłem do wyścigów 5 rangi i nareszcie zaczyna się robić konkretnie :)

 

Kapitalna gra jak na psp,a zdjęcia t3xz i filmik Pieczarki nie oddają tego jak to się prezentuje na psp-doskonały tytuł i wg mnie najlepszy arcade racer na tej konsoli.

 

btw.jak wywołać lawinę na trasie?już parę razy przeciwnik zasypał mnie lawiną śniegu lub masą spadających kamieni....

Odnośnik do komentarza

nie wytrzymałem - jako wyznawca motorstoma z psp wybrałem się dzisiaj do saturna i kupiłem bundle z arctic edge ;) po paru minutach grania stwierdzam że klimatem czy ogólnym feelingiem niewiele różni się od wersji z ps3 - czyli jest za(pipi)iście ;)

napiszę coś więcej jak pogram.

 

a w kolejce jeszcze ściąga się GT psp :)

Odnośnik do komentarza

ja jestem na wyścigach rank 5 i w końcu zaczyna się robić konkretnie jak jak ostatnio wspominałem.I poziom trudności jest tak samo wredny jak w starych Motorstormach tzn.że grach w ostatnich wyścigach po prostu oszukuje nas,a dalsze miejsce nie jest zasługą dobrego AI konsoli tzn. tak jak w wcześniejszych częściach przeciwnicy w wolniejszych pojazdach są szybsi od nas,mają nieskończone turbo,koncentrują się na przeszkadzaniu nam a nie na jeździe itp.

 

W sumie działa to też w drugą stronę-w pierwszych wyścigach(powiedzmy,że do rank 4) przeciwnicy dotrzymują nam kroku zawsze na 1 okrążeniu,a na kolejnym nagle magicznie zwalniają....

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...