Skocz do zawartości

Marvel


Gość Mr. Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie polecasz??

Nie polecam. Mam wszystkie części zakupione w trzech tomach i podtrzymuje swoją opinię na temat tej serii. Jedynie pierwsze 10 komiksów jest dobre, potem historia zaczyna się robić mdła.

Jak dla mnie z tych wydawnictw to tylko (New)Avengers, All New X-Men i dopiero SS-M (w tej kolejności). Oczywiście nie jestem wyrocznią i jestem negatywnie nastawiony do Marvela lecz jesli komuś miałbym cos polecić to tak jak to przedstawiłem powyżej.

Odnośnik do komentarza

tak jak ornit często jest moim zbyt krytyczny dla marvela to dobrze poleca. wolverine & x-men lipa bo dali tylko ostatni tom runu Aarona, a wcześniejsze są zaje.biste, gotg marne popłuczyny bo serii autorstwa abnetta i lanninga w której wyklarował się aktualny skład. jak ten star lord w ogóle wygląda na okładce xd. all New x men nawet się bendisowi udało, ale potem mają (pipi)owe kostiumy. oba avengers i superior to must-ready i sam biorę te trzy serie.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Może faktycznie za bardzo pojechałem tego Spider-Mana. Nie wziąłem pod uwagę jednej ważnej rzeczy - ceny. A ta jest naprawdę znakomita i wstyd byłoby nie kupić tego komiksu za 26 złotych (za tyle widze np w gildii ale może gdzies indziej mają jeszcze taniej).

 

edyta: ja sam będę kupował All New X-Men od 11 numeru. Liczę też na wydanie Uncanny X-Men.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Pytanie o WKKM. Hachette podało listę kolejnych sześciu numerów, które wydadzą:

 

71 Kapitan Ameryka i Falcon: Tajne Imperium - Captain America And Falcon: Secret Empire Captain America #169-176 12.08.2015
72 Doktor Strange: Bezimienna Kraina Poza Czasem - Doctor Strange: A Nameless Land, A Timeless Time Strange Tales #130-146 26.08.2015
73 Fantastyczna Czwórka: Nadejście Galactusa - Fantastic Four: The Coming Of Galactus Fantastic Four Annual #1 oraz Fantastic Four #44-51 09.09.2015
74 Pierwsi Avengers - Avengers: Prime Avengers: Prime #1-5 23.09.2015
75 Iron Man: Upadek i Wzlot - The Invincible Iron Man: The Tragedy And The Thriumph Tales Of Suspense #91-99, Iron Man And Sub-Mariner #1 oraz Iron Man 1-4 07.10.2015
76 X-Men: Rozłam - X-Men: Schizm X-Men: Schizm #1-5, Generation Hope #10-11 oraz X-Men: Regenesis #1 21.10.2015
 
Co z tego warto nabyć? Na pewno zakupię Strange'a i X-men, ale chciałbym się dowiedzieć czy pozostałe to też dobre czytadła.
 
No i przy okazji chciałem zapytać czy ktoś chciałby sprzedać kilka wydań WKKM jako, że uzupełniam kolekcję o wybrane tomy. Mianowicie numery:
 
11 Zimowy żołnierz 1
13 Marvels
14 Zimowy żołnierz 2
23 Planeta Hulka 1
28 Astonishing X-men: Niebezpieczni
30 Planeta Hulka 2
 To z pierwszej trzydziestki, której Hachette już nie ma. Są oczywiście na alle, alle ceny są z kosmosu, toteż pytam tutaj. No i nie kupiłbym wszystkiego naraz, bo portfel płacze, a jeszcze bieżące trzeba nabywać ;)
Odnośnik do komentarza

To są jedne z najlepszych tomów dlatego ceny wysokie.

 

Co do pierwszego pytania to myslę, że nic z tego co wymieniłes nie jest dzis jakos wybitne* (to typowo klasyczne historie, wtedy inaczej rysowali/pisali komiksy więc taki styl po prostu trzeba lubić). Natomiast #74 i #76 są raczej słabe.

 

 

 

* edit: żeby nie było - sam najbardziej napalam się własnie na te wydania!

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

No właśnie widzę, że teraz raczej oldskul idzie, ale myślę niektóre originy warto znać. Tym bardziej, że Visiona/Ultrona, Ant-mana itp. raczej za dobrze jako bohaterów nie znam.

 

 

To są jedne z najlepszych tomów dlatego ceny wysokie.

 

Wiem, dlatego tu pytam. Niestety jakoś pominąłem bo albo nie było $ albo wyleciało z głowy. No nic, w każdym razie oferta kupna aktualna ;)

No i nie rozumiem polityki wydawniczej Hachette z wydawaniem niepełnych runów, jak np. Astonishing X-men (2 tomy z 4) czy ostatnio Spiderman (2/3 historii i koniec) Kto tam jest taki "mondry" to ja nie...  :ph34r:  :wallbash:

Odnośnik do komentarza

Star Wars - 16.09.2015

Cena: 19,99 (katalogowa)

Pełen album (1-6)

Stron: 148

Okładka: miękka

2-miesięcznik (w tym roku 2 numery, może Vader następny :ohboy: )

 

Nowe wcielenie magazynu dla miłośników komiksu i fanów Star Wars. Co dwa miesiące aż 148 stron z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym numerze prezentowana jest zamknięta opowieść komiksowa (odpowiadająca zawartości pełnego albumu). Nie zabraknie też miejsca na artykuły na tematy związane z Gwiezdnymi Wojnami, konkursy oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach, takich jak premiery filmów, książek czy zloty fanów. Przed premierą nowego filmu Star Wars: Przebudzenie Mocy ukażą się dwa numery magazynu. W pierwszym numerze dwumiesięcznika znalazł się komiks Skywalker atakuje, czyli polska wersja wydania zbiorczego pierwszych sześciu zeszytów w cyklu Star Wars wydawnictwa Marvel. Akcja opowieści rozgrywa się po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Rebelia kontynuuje walkę z Imperium. Luke, Han i Leia wykonują tajną misję sabotażową w fabryce broni, a Darth Vader usilnie poszukuje młokosa, który doprowadził do eksplozji imperialnej stacji bojowej. Jeszcze nie wie, że ten młodzieniec nazywa się Luke Skywalker...

https://sklep.egmont.pl/p,star-wars-komiks-nr-1-2015,11274.html

 

A okładka to niestety 

75921274_star-wars-komiks-nr-1-2015_300x

 

Edit:

z FB

 

 

Jeszcze w tym tygodniu do drukarni trafi pierwszy numer nowej edycji Star Wars Komiks, który będziecie mogli kupić już za miesiąc z niedużym okładem - czyli 15 września. Poniżej garść informacji o numerze i ogólnie o magazynie.
- SWK będzie się ukazywało co dwa miesiące.
- Objętość numeru to 148 stron (w tym sztywniejsza okładka z grzbiecikiem), a cena wynosi 19,99 zł.
- W piśmie będziemy publikować nowe komiksy z wydawnictwa Marvel, a zawartość numerów ma odpowiadać amerykańskim wydaniom albumowym (inaczej mówiąc, trejd za dwie dychy).
- Komiks w pierwszym numerze odpowiada zawartości pierwszego albumu (jeszcze niewydanego w USA) z podstawowej serii "Star Wars" - są to zeszyty 1-6, łącznie 130 stron komiksu.
- Oprócz komiksów zamieszczamy materiały publicystyczne. W pierwszym numerze o Epizodzie VII pisze dla nas filmoznawca Szymon Holcman, a o nowych komiksach - znany już z naszych łamów autor i tłumacz Maciej Nowak-Kreyer. Znalazła się też strona na "kalendarium fana" z datami premier wydawniczych do końca roku.

 

Drugi tom to przygody Vadera  :banderas: a w przyszłym roku gjFLjHS.png?1

Edytowane przez Malibu
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja tylko kupuję i stawiam na półce żeby ładnie wyglądało, komiksy są dla dzieciuchów  :dynia:

 

 

Co tu dużo pisać, wydania bardzo fajne: szyto-klejone strony z mocno lakierowaną okładką dobrze prezentujące się na półce.

 

Jako, że od niedawna złapałem bakcyla na komiksy, to Avengers oraz X-Men są dla mnie pierwszym spotkaniem z tymi bohaterami na kartach komiksów.

 

Avengers: oceniam na 8/10 kreska dobra chodź można było dużo lepiej (rysownik się zmieniał i widać to było np na modelach postaci), tłumaczenie myślę, że dało radę (chodź jak Hulk powiedział "Trzaskać" to padłem ze śmiechu, fabuła spodobała mi się bardzo (w szczególności na koniec

małe wprowadzenie do Secret Wars,

) fajnie przedstawione postacie(dla mnie nowe) jak np Smasher, Hyperion, najbardziej zaintrygował mnie Kapitan Wszechświat :)

 

X-Men: też oceniam na 8/10, kreska bardzo fajna (dużo lepsza niż w Avengersach), fajny twist fabularny, pokazanie postaci ze strony z jakiej ich nie znałem, tłumaczenie też dobre (tak myślę), czytało mi się to płynnie i gładko.

 

Zakup uważam za bardzo udany i czekam na kolejne tomy oraz inne wydania od Egmontuz Marvela (na nieprzeczytane.pl cena poniżej 25zł więc nic tylko brać)

 

ps.

Zastanawiam się nad kupowaniem serii Legend, w tym miesiącu wyszło Cienie Imperium, ktoś kupił jakieś przemyślenia?

Edytowane przez Malibu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...