Skocz do zawartości

Fallout: New Vegas


wrog

Rekomendowane odpowiedzi

To są czasy casual gamingu. Smutne, prawdziwe ale cxasem i wygodne. Czasem jak gram w Fallouty stare, albo JA2 to wnerwia mnie to, że muszę każdą szafkę przeglądać po kolei i tracć na to czas animacji. Dla mnie takie pójście w stronę casual ma swoje plusy, a najlepiej jest jak jest jeszcze taka opcja hardcore, albo inne definiowanie jak się chce grać.

Odnośnik do komentarza

Widać, że to wersja Gamebryo użyta w F3, choć NV korzysta z trochę większej palety kolorów. Ale w związku ze zmianą fabuły, miejsca i czasu akcji, z przebudowaniem systemu dialogowego, systemu walki czy poziomu trudności wyłania nam się zupełnie inna gra niż Bethesdowy Fallout 3. Pomimo tej samej jakości i tego samego designu oprawy.

 

PS: Szkoda tylko, że Super Mutanty wyglądają tak samo jak w trójce. Przecież w F3 wytłumaczono fabularnie dlaczego mutanty ze wschodniego wybrzeża się różnią wyglądem od swoich kuzynów z zachodniego wybrzeża. Ale to niedopatrzenie można zrzucić na brak odpowiedniej ilości czasu jakie miało Obsidian by stworzyć nowe modele.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Jak pokaża gameplay to pewnie Todd Howard przejmie pada od Avellone'a i będzie rozpływał się nad możliwością zabijania gekonów pluszowymi misiami wystrzeliwanymi z Rock-it Launchera. Albo zademonstruje Fatmana v8, który strzela, tym razem, piętnastoma nuke'ami jednocześnie :lol: Howard to już taki pankracy jest, niestety. Widać to po wszystkich dodatkach do F3 i niektórych rozwiązaniach z podstawki.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

NEW VEGAS POZWOLI WPŁYNĄĆ NAM NA LOSY ŚWIATA

 

Wpływanie na losy świata w RPG to żadna nowość ale Sawyer chce ten wpływ rozbudować i zapewne stworzyć złożony system interakcji z NPCami jaki był w pierwszych dwóch Falloutach.

 

 

EDYTA: Tutaj to samo info tylko w wydaniu Polygamii

 

NEW VEGAS JEST JAK VICE CITY

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

I kolejny raz robi sobie człowiek nadzieje... :rolleyes: Czekam na ten tytuł jak na zbawienie, ale po ostatnich RPG'owych "hitach" (F3,DA) pozostaje jedynie niesmak... Pytanie - czy Obsidian ma na tyle dużo swobody aby z "klocków" dostarczonych przez Beth zbudować solidnego (godnego) Fallout'a...?

Odnośnik do komentarza

Posiadający wszystkie elementy będące wizytówką serii:

- złożony, interesujący wątek główny,

- ciekawe postacie,

- dobrze napisane dialogi,

- liczne odniesienia (film, książka, przedmioty, historia)

 

F3 nie mógł się pochwalić żadnym z tych elementów. Liczę także na upgrade słabego systemu V.A.T.S. - więcej taktyki (na co na szczęście się zanosi - screen poniżej)! O oprawie A/V nie wspominam - zależy mi tylko na grywalnym widoku tpp ;)

 

 

74777328.jpg

 

 



Dzięki WoF przejmiemy kontrolę nad naszym towarzyszem (towarzyszami?). Coś na wzór F2 - czyli całkiem nieźle. Tylko czemu "Use Stimpack? :>


Odnośnik do komentarza

Gdzie żeś znalazł tego screena? Dawaj mi tu ino źródło. ;) Poza tym samo zarządzanie kompanami w czasie walki nie wystarczy by VATS był bardziej taktyczny. To walka naszym bohaterem ma być bardziej taktyczna. Zużywanie pkt akcji w real time sprawiłoby, że walka nie polegałaby tylko na najszybszym wciskaniu RT gdy celujemy we wroga. To samo tyczy się biegu, wejść do ekwipunku, użycia stimpaka, psycho czy jetu, wyjęcia innej broni, przeładowania broni itd. Jak te akcje w czasie rzeczywistym byłyby ograniczone przez zużywające się pkt akcji to podczas walki mielibyśmy pretekst (Ba, obowiązek nawet) do tego by zaplanować nasze najbliższe ruchy.

 

A co do elementów składających się na dobrego Fallouta - zgadzam się w całej rozciągłości. Z tym, że F3 ich nie posiadał tez się zgadzam poza ostatnim czyli odniesieniami. One występowały w trójce.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Gdzie żeś znalazł tego screena? Dawaj mi tu ino źródło. ;)

Here you go -> click!

 

Poza tym samo zarządzanie kompanami w czasie walki nie wystarczy by VATS był bardziej taktyczny. To walka naszym bohaterem ma być bardziej taktyczna. Zużywanie pkt akcji w real time sprawiłoby, że walka nie polegałaby tylko na najszybszym wciskaniu RT gdy celujemy we wroga. To samo tyczy się biegu, wejść do ekwipunku, użycia stimpaka, psycho czy jetu, wyjęcia innej broni, przeładowania broni itd. Jak te akcje w czasie rzeczywistym byłyby ograniczone przez zużywające się pkt akcji to podczas walki mielibyśmy pretekst (Ba, obowiązek nawet) do tego by zaplanować nasze najbliższe ruchy.

V.A.T.S. wymaga gruntownych zmian, co do tego nie ma wątpliwości. WoF zwiastuje właśnie te zmiany. Widać, że panowie z Obsidian mają bardziej taktyczną wizję systemu walki - sądzisz, że na dodaniu opcji kontroli zachowania towarzysza poprzestaną?

 

A co do elementów składających się na dobrego Fallouta - zgadzam się w całej rozciągłości. Z tym, że F3 ich nie posiadał tez się zgadzam poza ostatnim czyli odniesieniami. One występowały w trójce.

Nie bez kozery napisałem "liczne" w F3 mało tego albo były na tyle "charakterystyczne", że ich po prostu nie pamiętam :P

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Here you go -> click!

Dzięki

 

V.A.T.S. wymaga gruntownych zmian, co do tego nie ma wątpliwości. WoF zwiastuje właśnie te zmiany. Widać, że panowie z Obsidian mają bardziej taktyczną wizję systemu walki - sądzisz, że na dodaniu opcji kontroli zachowania towarzysza poprzestaną?

Mam nadzieję, że Bethesda pozwoli im na to by nie poprzestali. Pamiętajmy kto jest tutaj wydawcą, właścicielem marki i skarbonką z której to idzie siano na zrobienie NV.

 

Nie bez kozery napisałem "liczne" w F3 mało tego albo były na tyle "charakterystyczne", że ich po prostu nie pamiętam :P

Są, są i podam ci za jakiś czas przykłady z linkiem do opisów.

Odnośnik do komentarza
Dzięki

np ;)

 

Mam nadzieję, że Bethesda pozwoli im na to by nie poprzestali. Pamiętajmy kto jest tutaj wydawcą, właścicielem marki i skarbonką z której to idzie siano na zrobienie NV.

True, true... w sumie w artykule zamieszczonym w PSM3 opisują walkę jako identyczną (wyjątkiem jest specjalny atak bronią białą).

 

Są, są i podam ci za jakiś czas przykłady z linkiem do opisów.

nn, sprawdzałem już.

Odnośnik do komentarza

True, true... w sumie w artykule zamieszczonym w PSM3 opisują walkę jako identyczną (wyjątkiem jest specjalny atak bronią białą).

Identyczną? Olaboga już płaczę nad tym rozlanym mlekiem. Naprawdę walka real-time w F3 to dla mnie taka porażka, że szkoda opisywać. Zachowanie jej w niezmienionym stanie to porażka negocjatorów z Obsidianu (Bo stawiam e-piwo, że tacy poelcieli do bethesdy negocjowac konkretne zmiany w ich "falloutowym systemie".

Odnośnik do komentarza

No może nie tyle identyczną co bardzo podobną... -> "With our prep done, the fight begins. It's all very similiar to Fallout3, with VATS featuring heavily as we blow off limbs usuing dynomite and a modified 9mm. One thing that is new is the addition of special attacks for melee weapons"

 

Widzę zatem trzy możliwości:

- prace nad system walki są w toku,

- kolesie z PSM3 nie są w stanie dostrzec niuansów,

- ... jedyną zmianą będzie specjalny atak bronią białą <_<

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.