Skocz do zawartości

Aliens vs Predator


Shakeawake

Rekomendowane odpowiedzi

zagrałem dwa meczyki. Niestety nie łapię o co tutaj chodzi :confused:

 

Gram jako OBCY. Niby mam wciskać L1 lub R1 w zależności od siły ataku. Wciskam. Niby coś trafiam, ale nagle podczas walki pojawia się symbol kwadratu z napisem GRAB. Myślę sobie - machnę fatality, a tymczasem lipa jak cholera. Nie potrafię nikogo złapać i na dodatek dostanę jeszcze z liścia i leżę :angry2: o so hozi?

 

Korba jest z bieganiem po scianach - trzeba mieć wielowymiarowy umysł, żeby to sprawnie opanować. Szkoda, że jak się zaczaję, to nie mogę skoczyć z sufitu na ziemie połykając przeciwnika :rolleyes:

 

I potwierdzam zdanie da$io - tylko grając wojakiem można poczuć emocje. Reszta wygląda drętwo.

 

Cholera, a tak się przypalałem na tę grę....

Odnośnik do komentarza

zagrałem dwa meczyki. Niestety nie łapię o co tutaj chodzi :confused:

 

Gram jako OBCY. Niby mam wciskać L1 lub R1 w zależności od siły ataku. Wciskam. Niby coś trafiam, ale nagle podczas walki pojawia się symbol kwadratu z napisem GRAB. Myślę sobie - machnę fatality, a tymczasem lipa jak cholera. Nie potrafię nikogo złapać i na dodatek dostanę jeszcze z liścia i leżę :angry2: o so hozi?

 

Korba jest z bieganiem po scianach - trzeba mieć wielowymiarowy umysł, żeby to sprawnie opanować. Szkoda, że jak się zaczaję, to nie mogę skoczyć z sufitu na ziemie połykając przeciwnika :rolleyes:

 

I potwierdzam zdanie da$io - tylko grając wojakiem można poczuć emocje. Reszta wygląda drętwo.

 

Cholera, a tak się przypalałem na tę grę....

 

 

Jeszcze mała uwaga dotycząca chwytów od przodu:

 

Z nich można się wyrwać. Weźmy taką przypadkową sytuację: walka wręcz dwóch Alienów. Pierwszy alien atakuje lekkim atakiem, który jest następnie zablokowany i skontrowany przez drugiego Aliena. W tej chwili drugi Alien może wykonać chwyt od przodu, który wykończy przeciwnika ALE w tej sytuacji pierwszy Alien wciąż ma na tylko energii, że może się z chwytu tego wyrwać poprzez naciśnięcie L1+R1 lub L2+R2. Najlepiej dokończyć dzieło lekkimi atakami.

 

Podsumowując, tylko chwyty od tyłu zabijają za każdym razem.

Odnośnik do komentarza

L1 to atak mocniejszy, wolniejszy

R1 to atak słabszy, szybszy

L1+R1 to blok

jeśli zdążymy z blokiem przed atakiem, możemy zapodać kontrę (najszybciej R1)

chwyt (grab) możemy wykonać przez krótką chwilę po ataku i powaleniu przeciwnika

chwyt można wykonac np. z sufitu - kwestia odległości od celu (musi być mała)

bieganie po ącianach i sufitach to kwestia wprawy, na pcozątku niezły chao, ale nic dziwnego :)

Odnośnik do komentarza

Hah dobra dobra to ich nie usprawiedliwia jeszcze - Na konsolach były chociażby gry ze spider manem :lol:

 

Generalnie wielka szkoda że tamta seria nie pokazała się poza blaszaki, bo była naprawdę świetna.

 

To troche wydaje się takie ironiczne, ale wydaje mi się że lepsze gry z serii AVP byłby w stanie robić właśnie Monolith (AVP2) aniżeli sami ojcowie (jedynka i trójka).

Odnośnik do komentarza

Widziałem demko, nie powiem by mnie zachwyciło, zwłaszcza że wyglądało dość biednie. No i ten zakichany system z doborem meczy i graczy. Szkoda tylko, że nie robią jej ludzie od AVP2, bo była to najlepsza część, AVP dobry miało tylko Skirmish...

A tego co widzę to na Ultimie już mają premierę, więc pewnie wkrótce kumpel będzie je miał to będzie okazja do pogrania i się zobaczy czy gra warta jest zainwestowania w nią pieniędzy...

Odnośnik do komentarza

Demo strasznie zwalili. Wersję drugą, poprawioną ściągnęli już tylko zainteresowani bo reszta dała sobie spokój po pierwszym. Do tego to demo niby poprawione też nie działa lepiej. Komunikaty są po prostu nie do opisania:

-w grze znajduje się 1 osoba, potrzeba jeszcze 3

-w grze znajduje się 1 osoba, potrzeba jeszcze 2

-w grze znajduje się 1 osoba, potrzeba jeszcze 1

-wystąpił błąd

 

Z tego co zaobserwowałem w internecie: Multiplayer różni się diametralnie od innych gier FPS. Trzeba poświęcić sporo czasu, żeby można było nawiązać jakąkolwiek walkę.

Odnośnik do komentarza

Jedno jest pewne, fani Aliena będą zadowoleni, nawet jeśli gra nie będzie prezentować się jakoś obłędnie, w końcu od premiery AvP2 troszkę minęło. Co się tyczy pozostałych graczy, to z tym może być różnie. Po tym feralnym demie pewnie jakaś ilość osób odpuściła sobie kupno gry w dniu premiery...

A to że multi w AvP jest całkiem inne niż w pozostałych grach fpp to tylko można zaliczyć na plus. W końcu chyba każdemu zależy by na rynku panowała różnorodność, a nie jeden schemat powielany na milion sposobów. Choć pewnie i tak znajdą się jednostki narzekające, że woleli by aby zrobili w Alienie multi pokroju arcadowego i noob friendly CoD ...

Odnośnik do komentarza

Grałem trochę w demo i grało się całkiem przyjemnie. Chociaż widać że to bardzo okrojony fragment gry. Po grafice rzeczywiście można by się było zgodzić że nie jest najwyższych lotów i mogli by ją poprawić. Co do klimatu natomiast (i porównywaniu gry do poprzednich części), to też trzeba się liczyć z tym że teraz jesteśmy innymi graczami już. Ustrzeliło się już najróżniejszego rodzaju monstra i na pewno nie będziemy czuli się tak jak wtedy kiedy grywaliśmy w swoje pierwsze AvP. Ot takie uniewrażliwienie w mniejszym lub większym stopniu. Jak dostanę grę to będę grać na Hard mode odrazu. Tak żeby poczuć maksymalną dawkę dreszczyku.

Odnośnik do komentarza

http://gameinformer.com/games/aliens_vs_predator/b/xbox360/archive/2010/02/16/review.aspx

 

GameInformer dał 5.75 ;/.

 

Jako fan obadam tytuł ale jak zejdzie poniżej 100 zł (a pewnie szybko to nastąpi). Więcej nie dam bo hitu chyba nie ma.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Tak samo jak słupek poczekam aż zejdzie do stówki. Zwykle gdy kupię grę za więcej to ją wymieniam bo ciąży mi na półce swoją "wartością" i wiem że za nią dostanę każdy inny dobry tytuł. A tak to kupie, zachowam i będzie git :)

 

Sam AvP wydaję się być fajny, taki jak pc'towe części. Zagrałbym dla samej kampanii Marines, gdy przypomnę sobie pierwszy raz z AvP 2 .... te emocje ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...