Skocz do zawartości

Aliens vs Predator


Shakeawake

Rekomendowane odpowiedzi

W recenzji nie ma nic napisane że te 15h to na najwyższym poziomie trudności czyli wychodzi na to że na standardowej czuli normal i to moge potwierdzić... 6h na całą grę to przesada bo 5h zajęło mi Marins... reszty jeszcze nie grałem. Zeratul nie wiem jak Ty grasz w te gry ale nie wierze ze przeszedłeś ją w 6h :)

Edytowane przez LiSoQuan
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Trochę pograłem , jakieś 2 godz. jako marines i z godzinkę predziem i :

- niezrozumiałe jest niemożliwość przeskoczenia jako marines przez (niewysoką) barierkę/balustradę

- wkurzające są znikający , i to na nszych oczach (!) , ciała zabitych obcych , i mimo że "wydzielają" one kwas , i jak widzimy (a głównie słyszymy) przeżera on metalową podłogę to pozostaje to bez konsekwencji - dziur po kwasie nie ma

- niezmiernie złym rozwiązanie jest konieczność trzymania wciśniętej gałki nalogowej w celu biegania , a przesunięcie (wciśiętej) gałki w celu skręcenia "wyłącza" biegnięcie ; a nie można biegania podporządkować pod inny klawisz (chyba że ja czegoś w menu nie znalazłem ?)

- latarka świeci (zbyt) punktowo co jest mało pomocne przy penetracji ciemności

 

Grafika jest podobna do tego co było w filmach (obcy , predator) choć kolory powinny być mniej pstrokate na czym zyskałby klimat który jest TYLKO dobry . Konstrukcja poziomów też jest średnio ciekawa i mało rozbudowana - niby mamy sporą stację (obcy) ale rozgrywka (zadania) jest prosta i liniowa .

Dla mnie gra na 6/10 (może 7/10) - miłośnikom Obcego i Preatora odradzam ; "efpepeowcy" też się niewiele zabawią .

Edytowane przez Paweł Dziuba
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gra skończona. Niestety moim zdaniem gra jest totalnie skopana. :/ Niby jest klimat obcego ale bardzo słaby... Stary poczciwy AVP2 zjada tą grę na śniadanie.

Fabuła jest beznadziejna.... grając marine dostawałem szału jak miałem po raz n-ty przełączyć lub rozwalić jakąś dźwignię... Graficznie nic specjalnego.

Jako fan zawiodłem się :/ 5/10

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Ja skończyłem na 360 i nie narzekam aż tak. Całkiem porządna gra, oczywiście AvsP 2 na PC był lepszy to nie podlega wątpliwości.

 

PLUSY:

+ 3 rasy, 3 kampanie i nie taka aż krótka. Zreszt a jak wyszło narzekano na krótką kampanię a póxniej wysyp 6 godzinnych shooterów i teraz wydaje się normalna. Mi zajęła gdzieś w sumie z 12 godzin

+ klimat, naprawdę grając człowiekiem bałem się obcych, a predatorem poczułem się od razu pewniej :-). Obcy to już zupełnie inna bajka, ludzie padali jak muchy hehehe

+ dobre sterowanie - każdą postacią nawet Obcym grało mi się wygodnie, za co plus - bo z tego co pamiętam sterowanie alienem w AvsP 2 na PC było takie sobie

+ podobało mi sie, że każda z kampani przeplata się ze sobą i nieraz obserwujemy wydarzenia z róznych perspektyw i dowiadujemy się skąd się wziął Predalien i takie tam smaczki

+ dla mnie plusem jest Alien i predator w grze - jako fan filmów z tymi stworami (nie mówię o badziewnych crossoverach, ale nawet Predators mi się podobali 7/10)

+ finishery hehehehehe

 

MINUSY

- nie dzisiejsza grafika

- kampania Obcego za krótka

- potencjał w tych uniwersach jest ogromny i nie do końca wykorzystany. Marzy mi się pierwszoligowa gra z Obcym czy Predziem ale tego w dzisiejszych czasach się raczej nie doczekamy

- AvsP 2 na PC jednak zdecydowanie lepsze - tutaj za mało naprawdę efektownych scen. mógł być wykorzystany pojazd, robot, ale widocznie Rebellion nie dał rady

 

Dla miłosnika Obcego czy predzia jak ja 8-/10. jesli nie kręcą Cie te postacie - odejmij ze dwa punkty.

Pozdrawiam

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kampania może i jest w miarę długa ale co z tego, skoro praktycznie niczym się nie różni od pozostałych. Trochę zmienia się sposób prowadzenia rozgrywki, ale i tak musimy przebrnąć przez te same lokacje. Obcym grało mi się najlepiej. Multi to totalna porażka, matchmaking jest skopany do bólu, chętnych do gry też brak. Mogli się bardziej na kampanii skupić. Szkoda, bo mógł z tego wyjść prawdziwy hit a dostaliśmy jedynie pozycję wartą chwilowej uwagi i głównie dla fanów uniwersum.

Odnośnik do komentarza

Własnie mi się podobało, że te same lokacje, a wydarzenia obserwujemy z róznych perspektyw. A rozgrywka każdą postacią jest zupełnia inna - sterowanie, bronie, tu łowca, tu ofiara, ogólnie przeciez każda ma fabułe inną gdzie niektóre wątki się przeplataja - i to mi się najbardziej podobało. Jakbysmy szli trzema żółnierzami to rozumiem - ale tutaj naprawdę było różnorodnie. Miejscówka ta sama ale zadania i wydarzenia w nich już całkiem inne, bossowie - dla mnie każda z tych kampanii rózni się i to diametralnie. Moim marzeniem jest jakaś pierwszoligowa gra z Predziem chociazby z misjami na róznych planetach z róznymi ofiarami do upolowania,, podrózowaniem po układzie słonecznym i nie tylko, elementami rpg, rozbudową ekwipunku, statku - to by była moc dopiero. i w oprawie pierwszoligowej - te rózne krajobrazy, flora fauna na obcych odległych zakątkach wszechświata. (pipi) mam przepis na killera :-).

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

Kiedyś miała w założeniach wyjść taka gra, Predator: Concrete Jungle. Trochę nie wyszło. Do takiej gry z Drapieżcą potrzeba najlepiej sinika CryEngine 3, dżungli ala Crysis i całego oporządzenia Predzia, ze wszystkimi znanymi z filmu elementami. To byłoby coś. Bieganie po drzewach, brutal kills, stealth camo. Może na kolejnej generacji ktoś się za to weźmie.

 

Szkoda, że nie zrobią kontynuacji AvP. Może poprawiliby błędy i tak niezłego poprzednika.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...