Skocz do zawartości

Thief


Rekomendowane odpowiedzi

ja gram na ps4 ale niechce mi sie wierzyc ze na ps3 byloby lepiej.na ps4 graficznie moim zdaniem jak na ps3, plus koszmarne spadki nie tylko podczas filmikow ale mam wrazenie ze albo spadki podczas samej gry albo jakis taki ociezaly feeling. powiem tak kto nie kupil niech sie wstrzyma i albo wydadza moze jakas latke albo poczekac jak stanieje. gra napewno nie jest warta 2ch stow na chwile obecna.

Odnośnik do komentarza

Warta czy nie nie wiem. Fakt że to druga gra na ps4 którą wiem że skończę i w którą warto zagrać (wcześniej AC 4 ) .  Ja tam sobie Thiefa dawkuje i jest za(pipi)iście. Dzielę czas między persone 4 , Thiefa, Broken Age i SHadowrun Returns (dodatek wyszedł) . Z tych 4 gier Thief jest najgorszy ale nadal miodny. Gra ma klimat i ciekawe postacie. Technicznie to potworek ale ja na techniczne bzdety nie patrzę. Jak chce nex gena to sobie crysisa 3 na pc odpalam w ultra ;)

Odnośnik do komentarza

Skończyłem dokładnie 19 h 23 min na liczniku. Grałem bez dotykania wrogów ale niestety w 7 rozdziale musiałem się złamać i tak trofik nie wpadł. Przez mój sposób grania 0 zabójstw i styl ducha pewnie 3-4 h zyskałem.

 

Gra mi się podoba. Dla mnie lepsza niż Dishonored które wymęczyłem. Tutaj grałem z przyjemnością. Fabuła taka se ale klimat ta gra ma.

 

Czytanie listów, dzienników etc, słuchanie rozmów strażników i przechodniów, szukanie sekretnych sejfów , skrytek etc, rozwiązywanie zagadek po prostu majstersztyk. Do tego kilka zapadających w pamięci side questów.

 

Wkurzały mnie tylko 3 rzeczy:

 

1.Miasto otwarte między misjami jest spoko ale powinni umieścić jakiś fast travel w grze. Jak 3 raz musiałem przebiegać przez 2 dzielnice za side questem to się wkurzałem :)

2. Grafika to meh poprzedniej generacji a nie next gen (wersja ps4)

3. dla tych co przeszli

Walka z szefem straży i z uczennicą Garetta. Obie rozczarowują. Samo zakończenie też mogło być lepsze :)

 

Odnośnik do komentarza

Gram 3 dzień z rzędu. Nie grałem w poprzednie części. Pierwszy raz od dawna gra mnie tak wkręciła. Szerzej rozpiszę się jak skończę ale dla mnie oceny rzędu 6-6.5 to największe rozczarowanie w ostatnim czasie. Rozczarowanie gustem i umiejętnościami recenzentów. Imersja w tej grze oraz klimat są niesamowite dla mnie. Jest dużo lepsza, trudniejsza oraz bardziej satysfakcjonująca od Dishonored. Przejdę to podsumuję ale nie śpiesze się tylko delektuję klimatem póki go czuję :-)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Skończyłem Thife`a, więc podzielę się końcowymi wrażeniami. Gra jest bardzo nierówna. Kilka świetnych misji z głównego wątku oraz kilka ciekawych misji pobocznych przeplata się z wyraźnie słabszymi i mniej pomysłowymi. Dwie ostatnie misje główne są nudne, gra słabo się kończy i nie zapada w pamięć pozytywnie. Historia początkowo ciekawa rozmywa się i przestaje interesować. Gra w pewnym momencie staje się mocno powtarzalna, schematyczna i przestaje bawić jak na początku, jeśli kogoś wkręcił oldskulowy gemplej skradankowy. On sam w sobie jest bdb, ale na najwyższym poziomie trudności i z wyłączonymi wspomagaczami. Fajnie kombinuje się robiąc trofik za brak zabić i nokautów. Fajny patent ze światłem w padzie walącym po pokoju jak wyjdziemy z cienia. Mała rzecz, a cieszy :P

 

Sporo fajnych zagadek, tajemnic do rozszyfrowania i klimatycznych miejscówek. Gra ma delikatne elementy przygodówki, fajne zbieractwo. Dość dobry kompromis między liniowymi grami, a sandboxami. Ale jak już pisał kolega wyżej - loadingi to tragedia, brak szybkiej podróży to żart. Grafika ma klimat, ale jakościowo jest b.słaba i optymalizacja też mogłaby być lepsza (PS4).. Technicznie to urąga nowej generacji, nawet pastgenowom niestety. Na plus udźwiękowienie w nocy na słuchawach daje radę. Oprócz zapętlających się kwestii strażników - że nikt tego nie naprawił... Ale bugów krytycznych nie uświadczyłem i nie musiałem restartować gry, ani zwiech żadnych, więc nie będę aż tak marudził - po recenzjach wiedziałem na co się piszę.

 

Konkludując - gra z dużym potencjałem, inna niż wszystko co na rynku, ale bardzooo nie dopracowana technicznie i od 7 misji głównej (najlepszej) jest najzwyczajniej w świecie słaba, zabrakło czasu i pomysłów... Ale dam 7- bo już dawno nie skradało mi się tak dobrze, jak przez 1szą połowę gry, oraz ww misja ryje beret fajnie. Jak będzie w plusie to wrócę kiedyś porobić trofiki, bo już się jej pozbyłem, ale nie kupię/wymienię raczej 2gi raz. Ogólnie polecam, ale to specyficzna gra i trzeba podejść z dystansem do technikaliów :)

Edytowane przez KIELiCH
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Kasias

Pogrywam sobie w Thiefa (wersja PS4, na papierze najlepsza - 1080p/30 fps). Gameplayowo i klimatycznie całkiem daje radę i jakoś idę powoli do przodu (warto zakupić sobie trochę narzędzi i włazić w mysze dziury). Ale ja nie o rozgrywce i fabułce, tylko technikaliach.

 

Naczytałem się wcześniej, że technicznie gra zasysa, i jako multik PS3/X360, i tym bardziej PS4/XO. A jednak Eidos Montreal i tak mnie niemiło zaskoczyło. Ta gra to pod tym względem CHLEW! (pipi), co za SYF! Miasto, nie dość, że małe, to pocięte jest na takie tyci-tyci kawalątka, że tylko walnąć kielicha i zapłakać. Determinuje to przy okazji absurdy w rozgrywce, ale niech już będzie. Dalej - gra śmiga na UE3, a w 2014 roku tekstury doczytują się tak, jak chyba w żadnej innej grze (jakichś nieogranych przez nikogo crapów nie licząc). Pierwsza CGI cutscenka robiona była za kuroniówkę Polaka przed wypuszczeniem giery do tłoczni. Reżyseria przerywników nie istnieje, aktorzy czytają kwestie z musu, NPC powtarzają jedną kwestię często non-stop, przy tym wszystkim całość potrafi jeszcze chrupnąć.

 

Myślałem, że Silent Hill: Downpour jest szczytem nieumiejętności pisania gry na UE3, ale Thief bez większych problemów detronizuje Vatra Games (choć sam SH jest bardzo ok). Jeśli Eidos z taką samą pasją wziął się za nowego Deus Ex, to mogą być jaja nie z tej planety.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem wraz z konsolą, wcześniej zupełnie się tą grą nie interesując. Typowe januszowe zagranie z mojej strony, którego do końca życia będę się wstydzić i wystrzegać. Gra zupełnie mi nie podeszła. Dishonored wręcz wchłonąłem - myslałem, że tu będzie podobnie, lecz musiałbym w to grać na siłę, by przejść. Jutro wymieniam na coś wartego uwagi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Forum prawdę Ci powie. Z tytułem miałem styczność tylko i wyłącznie na poprzedniej generacji na X360 - pograłem dosłownie dwie godziny a teraz planuję zakup na XO. Po przeczytaniu tematu od deski do deski widzę, że nie mogę się spodziewać wielkiej różnicy. Cóż, mam nadzieję, że tym razem wsiąknę bo tytuł to dla mnie pozycja obowiązkowa z uwagi na całą historię serii.

Odnośnik do komentarza

Gusta i guściki ja obecnie próbuje far cry 4 zmęczyć coś mnie szybko znudził. Może taki miesiąc mam albo nintendo mnie wypaczyło.

 

Thief mi się za to cholernie podobał. Nie jest to bardzo dobra gra ale niezła na pewno. Niestety nie dorównuje starym thiefom no ale cóż i tak lepszej skradanki w tamtym roku nie było.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja sobie pokrywam akurat na pc. Po podłączeniu poda w koncu jest większy komfortu grafika ładna i klimatyczna.

 

W domu mam wszystkie części na pc i niestety nie jest to ten poziom. Największe zastrzeżenia mam do dźwięku. Dziwnie nie pozwala na idealna lokalizacje szczególnie w pionie. A moze tylko.

Na ps3 spróbuje z plusa. Mam słuchawki 7.1 wiec liczę na więcej

Odnośnik do komentarza

Rozpoczalem sobie gre (w koncu cos w co zagram z Plusa) od razu na poziomie Własnym - Mistrz. Mysle, ze w takiej grze trzeba sobie narzucic wyzwanie, a chce od razu przy pierwszym podejsciu wbic wszystkie trofea za ukonczenie. Za wlasny tryb, za mistrza, zadnych zabojstw i ogluszen, zadnych alarmow itd. Za mna prolog i jestem w trakcie pierwszego rozdzialu. Klimatycznie jest naprawde fajnie, podoba mi sie poruszanie - czuc, ze z kazdym naszym ruchem podaza cialo Garreta. Dla fanow lizania scian to chyba spelnienie marzen, bo szukania przeroznych znajdziek jest tutaj masa.

 

Mam pytanie o strukture gry. Czy moge skupic sie na razie na przechodzeniu gry, a potem przez wybor chapterow albo free roam wrocic do szukania znajdziek, czy nie? Czy moze tylko do pewnego momentu tak jest, gdzie po jego przejsciu nie bedzie odwrotu?

 

Acha, w prologu musialem ogluszyc straznika, ale nie bedzie mial on znaczenia dla trofeum z racji, ze to wymuszony samouczek?

Odnośnik do komentarza

 

 

Mam pytanie o strukture gry. Czy moge skupic sie na razie na przechodzeniu gry, a potem przez wybor chapterow albo free roam wrocic do szukania znajdziek, czy nie? Czy moze tylko do pewnego momentu tak jest, gdzie po jego przejsciu nie bedzie odwrotu?

 

Acha, w prologu musialem ogluszyc straznika, ale nie bedzie mial on znaczenia dla trofeum z racji, ze to wymuszony samouczek?

 

1- tak, po skończeniu gry masz free roam i dodatkowo żeby zebrać wszystkie znajdźki będziesz musiał wracać do chapterów z poziomu miasta, także spokojnie przechodź fabułę i olej fanty teraz

 

2- prolog się nie liczy do trofeum bez zabicia, więc graj spokojnie ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No ja również nadrabiam wersję z plusa. Hmm, muszę przyznać, że to kawał cholernie dobrej gry, przynajmniej na początku daje takie wrażenie. Grafika niezła, fabuła zaczyna wciągać a system gry zdecydowanie bardziej mi podchodzi niż dishonored. Mimo tego, że dużo nie zaliczyłem to mam zamiar ogarnąć gierkę bo ma swój klimacik.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...