Skocz do zawartości

Thief


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda mi tej gierki. Miałem brać na premierę, liczyłem na coś porządnego. Seria zawsze trzymała poziom, nawet słabiej oceniania trójka dawała radę. Te średnie noty jeszcze bym przeżył, ale niskiego framerate'u na PS4 nie zdzierżę. Przecież to powinno śmigać w 60 klatkach. Kupię Castlevanię 2 i poczekam na info jak działa Thief na PS3. Łudzę się że te wersje będą dopracowane.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Potwierdzam, że AI jest słabe w uj. Przykład z prologa: jesteś za skrzynką, na skrzynce są butelki, przed Tobą strażnik, po prawej ciemne przejście pod dachem, które ma dwa wejścia/wyjścia. Rzucasz butelkę do przejścia jak najbliżej drugiego wyjścia, strażnik tam idzie, po czym rzucasz drugą butelkę w lewo koło wozu przy zaułku i co robi strażnik? Nie wychodzi bliższym wyjściem tylko wraca się tym co wszedł i dopiero idzie do zaułka tzw. na około tym samym jak gramy za pierwszym razem możemy wczytywać checkpoint bo nie możemy być wykryci, a podeszliśmy do pierwszego wejścia.

I według mnie nie ma znaczenia jaki poziom trudności się wybierze, takie rzeczy to mus, aby przeciwnik myślał choć trochę co robi, a tutaj zero.

W dodatku lokacje są małe, a gra jest naprawdę liniowa. Nawet Dishonored ma więcej rozbudowania i swobody. I przez to takie oceny. Case closed.

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Zbierałem się do tej gry z 4 razy i za każdym razem nie mogła mi "siąść". Niemniej za piątym, o dziwo, w końcu "weszła" i się nieźle wciągnąłem. Możliwe, że za bardzo utrudniłem sobię gre wszystkimi opcjami dodatkowymi i dlatego. Teraz po prostu zostawiłem poziom master + no focus i gra się dobrze. Fajnie, że dali w miarę otwarte miasto HUB, które możemy sobie trochę poeksplorować między bardziej liniowymi misjami głównymi i dodatkowymi (aczkolwiek nie są one liniowe jak sznurek, zawsze masz jakieś opcje, czy to wejść do budynku z przodu, z tyłu czy przez okno[o ile twórcy to przewidzieli oczywiście :D]). Jest przyjemnie. Taki trochę upośledzony brat Dishonored, ale myślę, że dla fanów skradanek to i tak pozycja obowiązkowa, jeśli ograli resztę. Jest przyjemnie, dałbym może nawet 8/10, gdyby nie fakt, że gra ma pełno bugów i w ogóle wygląda na nie do końca ukończoną od strony technicznej czy AI. Także gra to coś na granicy średniak-dobra, w zależności od tego, czy grałeś w oryginał i czy jesteś głodny skradania się.

 

Ja nie grałem w żadnego Thiefa, ale myślę, że jak ktoś podejdzie bez większych wymagań, to będzie się dobrze bawił. Skradanek nigdy nie za wiele :)

Odnośnik do komentarza

Grałem w Thief 1-3 i to nie ta liga ale po pierwszej godzince gra się fajnie i ma to klimat.  Gram na ps4  ( w końcu po 2 miesiącach odkurzyłem konsole :) ) i wygląda jak past gen.... 

 

To tak na szybko jak przejdę przynajmniej połowę gry to podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza

no niestety chyba prawda. Jak na razie nie miałem czasu dłużej pograć ale przeszedłem prolog i chwilkę po mieście polatałem po prologu. W prologu podczas nieinteraktywnej scenki gra potrafi chrupnąć i to mocno. Jak sam grasz to nie klatkuje ale przy przerywnikach zdarza się. Psuje to feeling sceny ....

 

GRa jest podobna do Thiefa 3 Deadly shadows. Ostatnio sobie odświeżyłem thiefy i to trójkę najbardziej przypomina klimatem i barwami. Dishonored mi nie podszedł tzn przeszedłem ale bez jakiejś wczuwki. Tutaj na razie jestem mocno zaintrygowany ale tak jak mówiłem nie mam czasu na razie za dużo grać.

 

Do Deaus Ex (jedna z gier generacji dla mnie) nie ma nawet co porównywać bo to zupełnie inne gry i klimaty. 

 

Mam zamiar grać w Thiefa staroszkolnie bez pomocy i z nastawienie nie zabijam i nie nokautuje. Zobaczymy czy mi się nie znudzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...