Skocz do zawartości

Darksiders: Wrath of War


Sanryu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Świetna gra, powiedziałbym że jedna z najlepszych w tej generacji. Nie rozumiem słów malkontentów. Grafika słaba? Przeciętna. Kijowa kamera? Nie narzekałem, grałem na apocalipticu i tylko kilka momentów sprawiało mi problem (właśnie z kamerą). Mały zakres ruchów? Średni, dla mnie w sam raz, a jak ktoś grał w demo to mógł nie ogarnąć, że te się kupuje...

 

Nie lubię klimatów War Hammera, fabuła też jakaś niedorzeczna, ale w moich oczach gra nadrabia swoją mechaniką łącząc typowego slashera z platformerem/adventure. Masa sekretów (jak ktoś lubi zbierać skrzętnie poukrywane duperele - ja uwielbiam), otwarty świat (a nie jak w GoW, że idziemy po sznurku od A do B nap*ąc wszystko co do nas podbiega...). I to co mnie zdumiało w obecnych czasach, czasach mody dostosowywania gier do kretynów: całkiem sensowne zagadki. Trochę mało, ale jak się pojawią potrafią przykuć na dobrych kilka minut. Dla mnie Darksiders jest fuzją LoK: Soul Reavera (klimat, budowa świata, system gry) z God of Warem (slasher, finishery bossów/sub-bossów).

 

Najlepiej wydane 70zł dla PS3. IMHO ;]

 

- - -

 

A teraz pytanie:

 

Co jest pod pancerzem i mieczykiem w menu? Ja mam pustą kulkę. Mam wszystkie upgrade'y broni, techniki, czary, fanty do broni, life/wrath shardy, artefakty. Słowem wszystko. Prócz właśnie czegoś czego nie mogę się doczytać na gamefaqs.

 

Podczas gry trzy razy walczyłem z jakimś ludkiem w kapeluszu, może trzeba go spotkać w różnych miejscach mapy, sprać i coś dostajemy. [?]

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

A teraz pytanie:

 

Co jest pod pancerzem i mieczykiem w menu? Ja mam pustą kulkę. Mam wszystkie upgrade'y broni, techniki, czary, fanty do broni, life/wrath shardy, artefakty. Słowem wszystko. Prócz właśnie czegoś czego nie mogę się doczytać na gamefaqs.

Prawda niestety Cie rozczaruje - jest to slot, w którym swojego czasu znajdowały się serducha (Heart of the Chosen), po oddaniu ostatniego organu Samaelow'i, gracz pozostał z "pusta kulką" oraz dziwnym uczuciem niespełnienia ;)

 

PS zgadzam się, że gra jest świetna - czarny koń tego roku :thumbsup:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

 

Nie ma żadnych, ale w tej wierzy dostajesz rękawiczkę od portali, która się przyda w dwóch miejscach na mapie gdzie trzeba ruszyć trochę głową (nie są to zagadki). Także z czystym sumieniem można powiedzieć, że nie ma.

 

 

nadal jest aż TYLE łamigłówek?

 

Tyle? W całej grze jest może z 6... Reszta to zagwozdki jak się gdzieś dostać (niektóre mocne ;]).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

>.< jestem na pustyni -> lokacja gdzie trzeba biegac pomiedzy 'drewnianymi domkami" zeby zły glonojad nas nie zjadł -> no i tak.. biegu, giegu do ostatniego domku i! jak tu dobiec do bramy? za każdym razem jak juz jestem przy koncu to gine :< gdzies cos przeoczylem? teraz czekalem az wielki zły "odplynie sobie" na koniec mapki i tez nic to nie dalo...

Odnośnik do komentarza

>.< jestem na pustyni -> lokacja gdzie trzeba biegac pomiedzy 'drewnianymi domkami" zeby zły glonojad nas nie zjadł -> no i tak.. biegu, giegu do ostatniego domku i! jak tu dobiec do bramy? za każdym razem jak juz jestem przy koncu to gine :< gdzies cos przeoczylem? teraz czekalem az wielki zły "odplynie sobie" na koniec mapki i tez nic to nie dalo...

 

 

Nic nie przeoczyłeś, nie ma tam żadnego kruczka, po prostu biegnij jak najpłynniej się da. Z tego co pamiętam to ja najpierw skakałem i potem dzida.

 

Próbuj, a się uda.

Odnośnik do komentarza

gra ma denerwujacego buga... kiedy dam pause i ide np po cos do picia/umyc zeby/etc. a w tym czasie pad sie wylaczy to po powtórnym jego wlaczeniu gra nie reaguje na komendy - jedynie PS button dziala... po wylaczeniu pada to samo. trzeba zmienic numer pada, zeby zadzialalo lub wlaczyc 2 pada jesli sie takiego ma ;]

 

teraz pytanie odnosnie gry:

 

 

jestem w ostatniej lokacji na mapie czyli poluje na pajaka ;] na liczniku mam 9h, a czytałem, ze gra jest na 20h... czyli po ubiciu ostatniego maszkarona czeka mnie juz tylko backtracking? czy bedzie jakas nowa lokacja?

 

Odnośnik do komentarza

Mój calak to 26 godzin. Nie pojmuję co tu robić przez kolejnych 20h. Sam wątek fabularny zwykle zajmuje z 15 za pierwszym razem. Jak się zaś obcyka co gdzie jest itd. to gra pęka w niecałe 7h (na 99%, czyli pomijając trofea za 100mil na koniu i upg. wszystkich broni - te są niestety dość czasochłonne).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

skonczylem... musze napisac, ze spodziewałem sie średniaka, a to kawał dobrej gry, okraszonej patentami z przeróżnych gier. calakować nie bede, bo mi sie nie chce;] no i przegapiłem gdzies kawałki zbroi, 4-5 dusz wojowników i jakies ulepszenie + 2 legendary costam.

 

teraz zaklinowałem pada pomiedzy fotelem, a długopisem i robie kółka konikiem xD - to bedzie na tyle moich trofeów w tej grze.

 

byle do 2012 i 2 czesci gry - mam nadzieje, ze powstanie.

btw. gdzies czytałem, ze chca nakrecic film, hmmm..

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No dobra - ale 45h? Ja też się nie śpieszyłem, nie korzystałem z poradników i mi platyna zajęła coś około 27h :whistling:

Tyle bowiem powinna zając, o ile oczywiście z miejsca za najwyższy poziom się zabieramy. Ja po ukończeniu gry miałem na liczniku ok dwudziestu godzin i znaczną większość zdobyczy. Wystarczyło odłamki zbroi zebrać, ulepszyć kilka mocy, prawie, zabawa na kilka (góra) godzin.

 

Jak dla mnie przygody Wojny to największy growy zawód roku....Niestety.

 

Dla posiadaczy PS3 miała być to pyszna przystawka przed nadchodzącym daniem głównym w postaci GoW III, dla pasjonatów x0, równie smaczny, pełnoprawny posiłek, stawiany na równi z Dante's Inferno. Cóż, wyszło, jak wyszło.

 

Gra zapowiadała się niezwykle obiecująco. Po pierwszej pierwszej spędzonej z nią godzinie byłem bardziej niż bardzo zadowolony. Przyjemna dla oka grafika, niespecjalnie wiele można postaciom zarzucić, jest barwnie, płynnie (tak powinien WoW się prezentować), efektownie. Kamerzysta zasługuje na zero-jedynkowego Oskara. System walki choć prosty (ale nie prostacki) podoba się - coś ala DMC/GoW, czyli kilka broni, proste combosy.

 

No i sama gra wybija się z kanonu "do 14 godzin". Cóz z tego, skoro to najbardziej przekombinowany tytuł ostatnich lat. Dodatkowo nudny i irytujący. Ot coś ala Far Cry 2.

Sterujemy Wojną, potężnym jeźdźcem Apokalipsy i co.... Zamiast równo szlagi na zastępy anielskie, oraz demoniczne, dzielić to bawimy się w przesuwanie filarów, ustawianie obiektów tak, by do dźwigni się dostać, ta otwiera nam grotę, w której....czynności powtarzamy. I tak do znudzenia, bowiem co pół godziny dostaniemy garść przeciwników do ubicia i znowu to samo.

 

 

Widać, że autorom podoba się "Portal", gdyż później bawimy się z wymiarami. Znowu z kwadrans, po to by zabić kilku, kilkunastu przeciwników i dostać kolejne zagadki do rozwikłania. Oczywiście te są proste, ale dobre dla Linka, a nie tak mocarnej istoty.

 

 

Dość napisać, że po ukończeniu przygody, miałem ok dwadzieścia godzin na liczniku (a niespecjalnie bawiłem się w zbieractwo - np. odłamków zbroi), a samej walki niespełna 4.

 

A szkoda, ponieważ, jak już wspominałem, ta jest rozwiązana bardzo dobrze.

Zdecydowanie wolałbym Darksiders o długości Dante's Inferno, ale by był podobnie intensywny.

 

Końcówka (outro) jest kapitalne wręcz. Liczę, że w kontynuacji (zapowiedziana) otrzymamy więcej akcji, bowiem taka postać:

 

tru madafaka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...