Skocz do zawartości

Darksiders: Wrath of War


Sanryu

Rekomendowane odpowiedzi

Sterujemy Wojną, potężnym jeźdźcem Apokalipsy i co.... Zamiast równo szlagi na zastępy anielskie, oraz demoniczne, dzielić to bawimy się w przesuwanie filarów, ustawianie obiektów tak, by do dźwigni się dostać, ta otwiera nam grotę, w której....czynności powtarzamy. I tak do znudzenia, bowiem co pół godziny dostaniemy garść przeciwników do ubicia i znowu to samo.

 

Bo to nie slasher... Porównywanie tej gry do GoW czy DI to jak porównywanie Gran Turismo i Burnouta, czyli 'ni w dupe ni w oko'. ;]

 

Widać, że autorom podoba się "Portal", gdyż później bawimy się z wymiarami. Znowu z kwadrans, po to by zabić kilku, kilkunastu przeciwników i dostać kolejne zagadki do rozwikłania. Oczywiście te są proste, ale dobre dla Linka, a nie tak mocarnej istoty.

 

...

 

Liczę, że w kontynuacji (zapowiedziana) otrzymamy więcej akcji, bowiem taka postać:

 

Też obawiam się, że sequel "scasualują". ;P

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Czy ta gra się rozkręca powoli, czy po prostu mi nie podpasiła? Pograłem trochę, dotarłem bodajże do jakiegoś cmentarza i muszę powiedzieć, że jest miałko. Fragmenty w mieście to jakieś nieporozumienie, pierwszy niby-boss banalny, system walki prostacki. Design mi się podoba, ale technicznie to jednak nie najwyższa półka.

 

Gra serwuje efekt w rodzaju np. "po 5 godzinach stwierdziłem, że jest zaj.ebista!" ?

Odnośnik do komentarza

Czy ta gra się rozkręca powoli, czy po prostu mi nie podpasiła? Pograłem trochę, dotarłem bodajże do jakiegoś cmentarza i muszę powiedzieć, że jest miałko. Fragmenty w mieście to jakieś nieporozumienie, pierwszy niby-boss banalny, system walki prostacki. Design mi się podoba, ale technicznie to jednak nie najwyższa półka.

 

Gra serwuje efekt w rodzaju np. "po 5 godzinach stwierdziłem, że jest zaj.ebista!" ?

Heh, pamiętam moje pierwsze wrażenie, po wspomnianym przez Ciebie, etapie w mieście - sprzedaję tego szrota...

 

Dałem jednak szansę Darksiders i się nie zawiodłem :)

 

Po pierwszych dość przeciętnych etapach gry, z każdą godziną, z każdą nową zabawką, z każdą nową lokacją, z każdą nową zagadką, z każdym nowym boss'em - jest coraz lepiej :thumbsup:

 

Ostatecznie oceniam grę na mocne 8, i do tej pory bardzo mile ją wspominam, także warto dać Darksiders druga szansę - jeszcze pokaże pazur... :yes:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Ja natomiast w ogóle nie byłem przekonany do tej gry myśląc, że to padaka nawet po obczajeniu gamplayu. Zmusiłem się niejako po kilku pochlebnych słowach innych graczy i...wsiąkłem. Gra jest długa i na pewno każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Wystarczy iść dalej i dalej. Komiksowy klimat jest moim zdaniem trafny i ta zeldowatość obecna w grze tylko jej robi. Troszkę za mało walk, no i combat system jest dość prosty, ale poza tym jest ok. 8+

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Fuck yeah! Jedynka była bardzo przyjemna, a wywalenie Deatha i zastąpienie go jeszcze większym pakerem - Śmiercią... nie mam pytań. Jedyne na czym ubolewam to prawie na 99% zmiana VA ;\ Uwielbiam Liam O'Briena.

 

Liczę na więcej tego samego + poprawę systemu walki. Dla mnie Darksiders idealnie wywarzył proporcje pomiędzy bardzo fajnymi puzzlami, eksploracją a walką.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Guzik tam pokazali, ale i tak podpakowali oczekiwania. Rozumiem zgrzyty niektórych osób w kontekście jedynki (gra potrafiła znużyć w pewnych momentach), ale jako całość okazała się dla mnie strzałem w dziesiątkę. Mam nadzieję, że Death będzie gorszym skurkowańcem niż War.

 

A'propos Estel, troszkę się chyba machnąłeś z "wywaleniem Deatha" :tongue:.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Czy ta gra się rozkręca powoli, czy po prostu mi nie podpasiła? Pograłem trochę, dotarłem bodajże do jakiegoś cmentarza i muszę powiedzieć, że jest miałko. Fragmenty w mieście to jakieś nieporozumienie, pierwszy niby-boss banalny, system walki prostacki. Design mi się podoba, ale technicznie to jednak nie najwyższa półka.

 

Gra serwuje efekt w rodzaju np. "po 5 godzinach stwierdziłem, że jest zaj.ebista!" ?

Heh, pamiętam moje pierwsze wrażenie, po wspomnianym przez Ciebie, etapie w mieście - sprzedaję tego szrota...

 

Dałem jednak szansę Darksiders i się nie zawiodłem smile.gif

 

Po pierwszych dość przeciętnych etapach gry, z każdą godziną, z każdą nową zabawką, z każdą nową lokacją, z każdą nową zagadką, z każdym nowym boss'em - jest coraz lepiej :thumbsup:

 

Ostatecznie oceniam grę na mocne 8, i do tej pory bardzo mile ją wspominam, także warto dać Darksiders druga szansę - jeszcze pokaże pazur... :yes:

 

Ja miałem zgoła inaczej. Grałem w nią przed GoW III (i bardzo dobrze), stąd grafika przypadła mi do gustu (płynnie, komiksowo, niezły design, efektownie).

Podobnie było z sferą audio - choć kręciłem nosem na głos gł. bohatera.

 

Spodziewałem się bardzo dobrej gry - niezwykle przyjemny system walki, miła dla oka/ucha oprawa A/V, rewelacyjna praca kamery tyle, że....gry pokroju LoK:SR w tych czasach mnie nie bawią.

Nie podoba mi się fakt, że arcy mocarz Wojna nie sieje pożogi, tylko bawi się dźwigniami, portalami, et cetera. Jak dla mnie było nudno i strasznie się gra dłużyła.

Ale to moje zdanie.

 

Na domiar złego w kontynuacji sterujemy Śmiercią, czyli jeszcze potężniejszym bydlakiem i zapewne znowu na blisko dwadzieścia godzin gry toczyć pojedynki będziemy przez kilkadziesiąt minut, a reszta.... typowe zabawy Mrocznego Żniwiarza - skakanie po platformach (wcześniej ustawiając je przez kwadrans), przesuwanie filarów by dotrzeć do zagadki, następnie do kolejnej, jedna-dwie znakomite walki przez kilka minut, po czym powrót do serii prostych łamigłówek przez godzinę serwowanych.

 

Zapewne i Darksiders II kupię, ale na pewno nie zaraz po premierze.

Odnośnik do komentarza

Ta gra jest świetna! Teraz się tylko zastanawiam jakim cudem umykała mi tyle czasu ;) Za te 29 zł z PSNu opłaca się jak nic (promocja bodajże tylko do 11.04). Sposobem eksploracji i zagadkami przypomina trochę GoW skrzyżowane z nowymi Tomb Raiderami. System walki jest trochę zbyt prostacki ale da się przeżyć bo gra jest miodna. Każdy powinien w nią zagrać, to o czym pisze Sylvan było dla mnie zaletą tej gry - zagadki i platforming bardzo przyjemne. Czekam na "dwójkę" :)

Odnośnik do komentarza

Darksiders to najbardziej niedoceniona gra 2010 roku. Rewelacyjny klimat, fabuła, zagadki, walki, gameplay. 30 godzin wyjęte z życiorysu z bananem na twarzy. Polecam każdemu niezdecydowanemu, a za 29 zł to grzech nie skorzystać. Druga część, to po Diablo 3 i Borderlands 2, najbardziej oczekiwana premiera tego roku.

 

To gra przy, której skompromitował się w moich oczach PSX Extreme (ocena 7) jak wieki temu ŚP Secret Service dając 6 pierwszej części Hitmana (po tej recenzji przestałem kupować SS, który niedługo po tym upadł :D PSXE miał fory, bo nadal kupuję :D )

Edytowane przez Look4z
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

No i zacząłem w końcu Darksiders. I tak jak prawie wszyscy po paru minutach nie zachęca. Ale spodobały mi się najpierw głosy postaci (tak właśnie powinny brzmieć demony) a później ich wygląd (tak właśnie powinny wyglądać demony). Największym minusem na początku gry, przynajmniej dla mnie, jest chaotyczność kamery. Chociaż zaczynam się już z nią oswajać to dalej sprawia nieco trudności co generuje nieco frustracji. Moim zdaniem jest ona trochę za blisko postaci, gdyby ją nieco oddalić byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...