Skocz do zawartości

-==Pochwalcie się :)==-


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem Radku, jeszcze chciałbym W drodze Kerouaca (na Allegro prawie po stówce, jeszcze w brzydkich, filmowych okładkach).

 

 

No i zapytałem wczoraj na fanpejdżu Wydawnictwa Albatros, czy będzie reedycja Tęczy Grawitacji XDDD

 

Pytałem o to samo w zeszłym roku, liczyłem że jednak coś się zmieni. Pozostanie albo upolowanie wersji pl za dużo pinionszków albo oryginał.

 

Co do Kerouaca to mam tą z brzydką okładką, nie wiedziałem że teraz taka cenna. Xd

 

 

Rozaliusz, polecam serdecznie tą knigę!

A masz wydanie z 2008? Lolku

 

 

mam to co Rozalia pokazał wyżej i nie narzekam

Odnośnik do komentarza

@Rozi

Pytanie na fanpage'u jednak mija się z celem trochę,  chociaż w tym przypadku naprawdę na nowe wydanie raczej nie ma co liczyć, generalnie nie opłaca się. Licencja na poprzednie droga, zlecenie nowego w sumie jeszcze trudniejsze.

Jak kiedyś usłyszę w branży jakieś plotki a propos takowej próby, to na pewno się podzielę na forumku.

Co do Kerouaca. to rzeczywiście szybko cena poszła w górę, swój egzemplarz za 10 zł kupiłem :v

Odnośnik do komentarza

Vineland  to inny, dużo mniejszy kaliber powieści jednak, tłumaczenie łatwiejsze i mniej arkuszy, stawka dla tłumacza inna. Sudoł Tęczę Grawitacji zrobił prawie hobbistycznie i ambicjonalnie, nie zarobił na tym, więc kupno licencji od niego nie będzie możliwe po stawce za jaką się pierwotnie podjął.


Fun Fact: przed 2001 były przymiarki i pierwsze próby, ale jak w latach 90' oceniał to Piotr Siemion na łamach bruLionu, w adnotacji do przetłumaczonego kawałka: "Czy ktoś z Czytelników przypadkiem nie dysponuje sumą siedemdziesięciu tysięcy dolarów na wydanie >Tęczy grawitacji< po polsku?"

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

czyta sie przyjemnie, mega szybko 

Zabawne, mam kompletnie odwrotnie. A raczej miałem, gdy się za nią zabrałem parę lat temu... Teraz średnio z czasem na czytanie dla przyjemności.

 

Ksiazka ma jak dla mnie jedna olbrzymia wade. Niemalze brak w niej opisow postaci, miejsc czy budowania atmosfery/swiata opisami. Gdyby nie znajomosc serialu to pewnie sporo postaci i wydarzen wydawaloby mi sie nijakich. Tak to bawilem sie dobrze. 

Odnośnik do komentarza

@Koval

No, polecenie na coś się jednak przydało! Nieśmiało zareklamuję też nadchodzące książki-wydarzenia: za momencik premierę ma pierwszy George Saunders po polsku - dla fanów Pynchona to mus, za 3 tygodnie zeszłoroczny Booker, kolejna książka nieprzekładalna, zawierająca w oryginale mnóstwo dialektów, gwar i slangu, przyprószona mnogością postaci i arcyciekawym pomysłem - Marlon James i Krótka historia siedmiu zabójstw. Na koniec nie tak dawna premiera kolejnego Fostera Wallace'a czyli rewelacyjny zbiór esejów: Rzekomo fajna rzecz której nigdy więcej nie zrobię - sam miód dla fanów jego twórczości (i najładniejszy pojazd po Lynchu w historii współczesnej literatury), ale i masa prześwietnych tekstów o kulturze i nie tylko.*


A to tylko ułamek (subiektywny) z jak zwykle gorącego sezonu jesiennego

*poza tym trzeba kupować, Infinite Jest jest "blisko".

Odnośnik do komentarza

@Koval

Rzeczywiście xD Na forum kilka razy polecałem Nieskończoności, więc pewnie pomyślałem, że i tobie odpisałem, na usprawiedliwienie dodam, że byłem w rozjazdach akurat i w Łodzi dopadła mnie choroba.

Nie napisałem tytułu u Saundersa, no bo nie ma specjalnie wyboru u niego, oczwyście chodzi o tytuł wspomniany przez Roziego.

Odnośnik do komentarza

No to parę nowych rzeczy:

shMWpgB.jpg

"Republikę Piratów" bodajże Dee polecił i wtedy się zorientowałem jak bardzo mi było coś takiego potrzebne. Poszedłem sobie pewnego dnia do jakiejś taniej książki i voila, była tam, zafoliowana, z obwolutą, nawet nie byłem pewien czy oczekiwać jej tam, no ale mam za 19zł.

W tym samym sklepie znalazłem ten albumik Gigera, reprodukcje są dobrej jakości, można kontemplować idee wizjonera w rysunku 6 krasnoludków rżnących (prawdopodobnie) Śnieżkę.

A pozostałe z nieprzeczytane.pl- staram się oduczyć matkę od empiku i coś tam zamawiam przy okazji. Teraz doszedł Illidan do kolekcji WoWa oraz coś, co liczyłem, że będzie trochę poważniejszą książką, no ale i tak fajny nabytek z w miarę fajną grafiką i bogatą bibliografią.

 

A przy okazji w empiku zobaczyłem nowe wydawnictwo- zbiór powieści Franka Herberta :obama: Oj, jak znajdę trochę czasu...

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...