Skocz do zawartości

The Wire


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Skończyłem pierwszą serię. Na plus  świetne dialogi, świetnie pokazany świat dilerów i narkomanów, pokazanie przekroju społeczeństwa od najwyższych szczebli po rynsztok. Realistycznie ukazane zależność, filozofia i prawa rządzące gettem. Pięknie pokazane stosunki między urzędnikami państwowymi a stróżami prawa, walka o stołki, wzajemne przepychanki podchody. Każdy ma swoje grzeszki, każdy dba tylko o własną dupę i patrzy tylko na to, żeby ci wyżsi nie  nasrali na nich z góry.

Sceny akcji wrzucały niesamowite ciary na plecy mimo swojej prostoty. Nie mam pojęcia czego to zasługa. Ostatnie dwa odcinki to poezja, mimo miałkiego zakończenia. Nie rozumiem spustów nad Omarem, mimo że to najciekawsza postać w tym serialu.

Na minus: trochę to wszystko za skomplikowane, za dużo aluzji, za dużo milczenia bohaterów zamiast słownej odpowiedzi . Często nie wiedziałem o co chodzi i nie mogłem wyłapać szczegółów. Ale to pewnie mój defekt a nie serialu. Drugi sezon obejrzę na pewno.

Odnośnik do komentarza

Jestem w połowie drugiego sezonu i dalej nie mogę się nadziwić tym amerykańskim więzieniom. Cele jak normalne pokoje, jedne sobie szamie kfc, drugi ma akwarium z sztucznymi rybkami. Do tego szwendają się tam jak po blokowiskach.

 

wtf?

 

Mają układy ziomek, to są czarnuchy, które mają hajs więc wiesz.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Obejrzałem ostatnio trzeci sezon i jakiś taki nudny...

 

nagle wszyscy zaczynają ruchać na lewo i prawo, Tommy Carcetti nudny wchu.j, Colvin na plusie. Prez RAZ wyszedł z biura po żarcie i już musiał zastrzelić policjanta, bitch please. ;/ w końcu zabili Stringa bo już mnie w(pipi)iać zaczynał. Najlepszy kolo w tym sezonie to chyba Slim ;D

 

 

Wczoraj poleciał pierwszy ep czwartego sezonu i dzieje się.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...