Skocz do zawartości

The Wire


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

nie ufam ludziom, którzy nie lubią The Wire, po prostu musi być z nimi coś nie tak. Jakby ktoś miał jakieś wątpliwości - serial genialny, żywe postacie z krwi i kości i nawet Ci, których się nie lubi są ciekawi, aktorstwo, historie... nic dodać, nic ująć, dzieło kompletne.

Może podczas oglądania mogłem wskazać słabsze momenty czy "gorsze" sezony - ale tylko w cudzysłowie, bo żaden nie był słaby a z perspektywy czasu nie mam serialowi nic do zarzucenia.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ok zacząłem oglądać serial ze względu że został wybrany najlepszym serialem wszech czasów, więc pasuję sprawdzić z czym się to je. Zacznę od tego że serial jest fajny owszem ale... NAJLEPSZY SERIAL WSZECH CZASÓW ? nie rozśmieszajcie mnie, chyba za duża ilość czarnuchów na minutę w serialu komuś mózg przysmażyła.

Skończę pierwszy sezon to przeleje więcej przemyśleń ;)

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Ok zacząłem oglądać serial ze względu że został wybrany najlepszym serialem wszech czasów, więc pasuję sprawdzić z czym się to je. Zacznę od tego że serial jest fajny owszem ale... NAJLEPSZY SERIAL WSZECH CZASÓW ? nie rozśmieszajcie mnie, chyba za duża ilość czarnuchów na minutę w serialu komuś mózg przysmażyła.

Skończę pierwszy sezon to przeleje więcej przemyśleń ;)

 

Ziomuś, ale może chociaż byś go obejrzał, co?

Odnośnik do komentarza

Dobra, skończyłem sezon 2. Pierwszemu wystawiam 7+/10 natomiast 2. 9/10. Może to dlatego, że łatwiej było mi się tutaj oswoić z klimatem i byłem już przyzwyczajony do konwencji. Chociaż na  początku przepychanki portowców niebardzo mi się spodobały. Serial rzeczywiście genialny. Świetna historia, świetnie przedstawione gry polityczne i walki o stołki, świetne postaci, świetne dialogi, i genialny IMO subtelny humor, liczne aluzje i ironiczne teksty. Przez ten cały realizm teraz powrót do Gry o tron albo Breaking Bad  będzie trudny, nie mówiąc już o Dexterze, który teraz wydaje mi się bajeczką dla dzieci. Odpalam za jakiś czas sezon 3. i liczę na świetne powroty bohaterów :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra pierwszy sezon skończony, i obejrzałem pierwszy odcinek drugiego.

 

Pierwszy sezon świetny choć musiał się rozkręcić, czy najlepszy na świecie ? na pewno nie. Ale rzeczywiście kto nie oglądał musi nadrobić, aż nie mogłem uwierzyć że ten serial ma tyle lat i szczerze nawet o nim nie słyszałem. Do niczego nie mogę się przyczepić, bo lubię czarnuchów i ich klimaty szkoda tylko że w dwójce mamy swojskie motywy ;) ale już po pierwszym odcinku widać że będzie ciekawa sprawa do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Stringer odgryzie głowę żonie Jimmy'ego i przepołowi maczetą jego nienarodzone dziecko, po czym napisze ich krwią na ratuszu "oto Baranek Boży". Chodzi o coś takiego? Nie wiem, jak można powiedzieć, że w "The Wire" nic specjalnego się nie dzieje.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogór dobrze wiesz, że chodziło mi o 'nic się nie dzieje pod względem wybuchów i strzelanin'.

Pytam informacyjnie bo jak narazie nie mam nic do zarzucenia The Wire.

 

Nie wiem, dla mnie to nie jest nic specjalnego. Generalnie nie ma tu tych rzeczy. Parę razy ktoś kogoś zastrzeli, ale raczej w normalny sposób, podejdzie, strzeli i pójdzie. Jeśli jeszcze nikt ci nie powiedział, to lepiej uprzedzić od razu, że to jest researched fiction często na granicy non-fiction, a nie jakieś, nie wiem, widowisko sensacyjne.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...