Skocz do zawartości

The Wire


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zaczynam ogladac the wire (3odc) i soprano (7odc) i zaden narazie specjalnie mnie nie wciagnal ale jak juz to the wire zapowiada sie ciekawiej. Nie wierze ze przebije w moim osobistym rankinku BB ale licze ze seriale sa kozackie bo chyba musza byc skoro tyle osob sie nimi jara? Kiedy akcja nabierze szybkosci i bede lapal sie za glowe (jak przy brejKing bed)?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Zaczynam ogladac the wire (3odc) i soprano (7odc) i zaden narazie specjalnie mnie nie wciagnal ale jak juz to the wire zapowiada sie ciekawiej. Nie wierze ze przebije w moim osobistym rankinku BB ale licze ze seriale sa kozackie bo chyba musza byc skoro tyle osob sie nimi jara? Kiedy akcja nabierze szybkosci i bede lapal sie za glowe (jak przy brejKing bed)?

Na siłke to nie tutaj  :-[ 

Odnośnik do komentarza

the wire to nie ta liga co seriale dla plebsu typu breaking bad czy the shield. to raczej przeżycie porównywalne do lektury dobrej XIX wiecznej powieści w odcinkach przy kominku, popijając brandy i popalając kolejnego dawidoffa z monoklem na nosie.

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dla tych, którzy są z Poznania.

 

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w interdyscyplinarnej pracowni pytań granicznych ruszyła seria wykładów poświęconych The Wire i Treme. Pierwszy już był, niestety mnie nie było, ale nie darowałbym sobie gdybym zignorował kolejne wykłady, które są otwarte i dostępne za darmo dla każdego.

 

http://www.graniczne.amu.edu.pl/moodle

Zjedź trochę niżej strony, gdyż bezpośredni link nie działa.

 

Propozycja ta odnosi się do diagnostycznej roli twórczości medialnej Davida Simona i Erica Overmyera – której przykładem są wymienione w tytule seriale – i do zjawisk pokrewnych. Materiał ten stał się już przedmiotem wykładów i seminariów na kilku uniwersytetach amerykańskich oraz na Uniwersytecie Paris Ouest. „Choć The Wire jest dziełem fikcji, nie dokumentem, przedstawiony w nim obraz systemowej nierówności, która ogranicza miejską biedotę, jest bardziej przejmujący i zmuszający do refleksji niż którekolwiek z publikowanych badań – włączając w to moje własne” (William Julius Wilson, socjolog, Harvard – w uzasadnieniu propozycji seminarium opartego na materiale „The Wire”).

Seriale Simona i Overmyera pokazują degenerację instytucji miejskich i sposób działania ludzi w zdegenerowanym środowisku instytucjonalnym.

Proponujemy interdyscyplinarną serię wykładów, do których zamierzamy zaprosić: socjologów i biosocjologów, psychologów społecznych, prawników i przedstawicieli nauk o zarządzaniu i analizy systemów, politologów, a także specjalistów od polityki edukacyjnej, bezpieczeństwa publicznego, kryminologów itd. 

Udział wezmą m.in.: Piotr Forecki, Agnieszka Holland, Agnieszka Kiełkiewicz-Janowiak, Zbigniew Lasocik, Hanna Mamzer, Damian Muszyński, Monika Płatek, Eugenia Potulicka, Kazimierz Przyszczypkowski, Krzysztof Solarewicz,Magdalena Szcześniak, Małgorzata Wyczałkowska, Łukasz Zaremba.

 

Uwaga: Każdy wykład poprzedzony będzie krótką prezentacją wybranych fragmentów tematycznych video - wykładowcy będą komentowali zaprezentowany materiał.

Najbliższe wykłady: 5 marca 2014 - "Uwikłanie systemowe. 'The Wire' i 'Treme'  a "sprawa polska" - prof. Tomasz Polak (Pracownia Pytań Granicznych UAM)12 marca 2014 - "Przemiany systemu edukacji w Nowym Orleanie po huraganie Katrina" - prof. Eugenia Potulicka (Wydział Studiów Edukacyjnych UAM)

 

Jaram się.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Klasyka. Pozytywów pisać nie będę bo to oczywiste, skupię się na ostatnim sezonie który uważam za najsłabszy ( tylko czekać na minus od oszołoma Sprite ).

 

Dla mnie cały wątek z Time'em i maskarada z zabójstwami bezdomnych jest bardzo słaby i nudny. Policyjna robota w rozpracowywaniu Marlo zrzucona na dalszy plan, a gdy nawet już jest to już ograna i bez błysku. "Konwencja" się wyczerpała. Wątek z Omarem to już drobnica. Nadal poważne skupienie się na burmistrzu, w ostatnim sezonie mogli to już rozmydlić a nie ciągnąć. Ciekawe wytchnienie to perypetie Michaela Lee.

 

Podsumowując, dla mnie dobrze , że nie ciągnęli serialu dalej. "Konwencja" się trochę wyczerpała a ostatni sezon to już trochę na siłę. Tak czy siak, poprzednie sezony znakomite i polecam.

Edytowane przez Szatanek
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...