Skocz do zawartości

The Wire


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj obejrzałem ostatni odcinek i moje zdanie nie będzie się różnić od Waszego- ten serial jest genialny! Realistyczne podejście do pracy policjanta, syf i korupcja na każdym szczeblu polityki i beznadzieja życia w najbiedniejszych dzielnicach. Każdy odcinek śledziłem z ogromnym zainteresowaniem, chociaż z początku ciężko było mi się przekonać, a sam pierwszy sezon uważam za trochę słabszy od następnych. Najlepsze odcinki to oczywiście te, których akcja toczy się wokoło portu i mamy sporo polskich akcentów. Co by tu jeszcze napisać? Na pewno to, że polecam The Wire każdemu, ponieważ wątpię, żeby kiedykolwiek powstało coś lepszego. To nie jest kolejna opowieść o dobrych policjantach walczących ze złymi gangsterami, to dzieło kompletne, którego nie wypada nie znać. Szkoda, że pewnie nigdy nie pokażą całości w polskiej tv...

Odnośnik do komentarza

W moim przypadku pierwsze 4 odc były trochę ciężkie, ale nie zrezygnowałem z serialu i dobrze zrobiłem. Początek może być cięzki, mnóstwo bohaterów naraz itd, ale warto pociągnąć dalej. Dla mnie nie ma lepszego serialu. The wire to mistrzostwo. Każdy to powinien obejrzeć i oceniać dopiero po skończeniu ostatniego sezonu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

spędziłem trochę czasu szukając potwierdzenia, że obs.rane du.py macie i hamsterdam oparty jest jednak w części na prawdziwym wydarzeniach, ale jedyne co znalazłem to podobna historia z zurychu z lat 80tych w komentarzach na jakimś blogu więc nie wyszło ;). jednakże moja wiara w research simona biorąc pod uwagę z jakiego środowiska się wywodzi jestem skłonny przymknąć na to oko i nie zmienia to mojego obrazu tego serialowego arcydzieła.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Wreszcie zabrałem się za ten serial. Przebrnąłem przez pierwszy odcinek. Nie lubię tej całej amerykańskiej biurokracji, ich prawa, lieutenant'ów, tych wszystkich zależności i koneksji między policjantami, majorami, oficerami, sierżantami, sędziami i politykami więc było ciężko. Za to motywy niggerskie bardzo spoko. Drugi odcinek już lepszy chociaż jeszcze sobie przeczytam na wiki streszczenie tych dwóch odcinków żeby wszystko wyłapać. Brnąć dalej? Będzie łatwiej? Będzie więcej ciekawych postaci?

Odnośnik do komentarza

Wreszcie zabrałem się za ten serial. Przebrnąłem przez pierwszy odcinek. Nie lubię tej całej amerykańskiej biurokracji, ich prawa, lieutenant'ów, tych wszystkich zależności i koneksji między policjantami, majorami, oficerami, sierżantami, sędziami i politykami więc było ciężko. Za to motywy niggerskie bardzo spoko. Drugi odcinek już lepszy chociaż jeszcze sobie przeczytam na wiki streszczenie tych dwóch odcinków żeby wszystko wyłapać. Brnąć dalej? Będzie łatwiej? Będzie więcej ciekawych postaci?

 

Nie będzie łatwiej, będzie coraz trudniej. Nie chcę cię zniechęcać do jednego z najlepszych seriali jakie wyszły, ale połowa motywów The Wire to właśnie koneksje, zależności, nazwiska i system feudalny. Pytanie czy tylko nie lubisz biurokracji, czy nie lubisz o tym oglądać. W każdym razie, nie poddawaj się, dalej jest tylko lepiej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...