Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, czas popatrzeć na BGG i recenzje na YT, bo mnie kurde zbiliście panowie z tropu. Miałem już nie kupować żadnych planszówek na razie XD Ale tutaj wchodzi FOMO bardzo mocno.

 

EDIT: A pies drapał, wziąłem w 3trollach. Do tego koszulki itd. Kobieta w końcu sama wyraziła zainteresowanie (bo lubi SV i gra jest po angielsku, bo ona po polsku nie mówi za bardzo), więc może się przyjmie, pomimo wad w recenzjach. Zobaczymy, jak serio będzie tak upierdliwa i trudna, to najwyżej się ją opchnie. Pewnie mało tego na rynku będzie, więc liczę że super stratny nie będę w razie czego.

Edytowane przez Szwed
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moje też wysłali w piątek, a jeszcze w piątek rano pisali, że wysyłka dopiero we wtorek lub czwartek. Widocznie przyszło wcześniej niż się spodziewali. Też pewnie dzisiaj odbiorę. Jaram się, chociaż pewnie nie zagram jeszcze w tym tygodniu.

 

Btw, podobno pojawił się dodruk Root, grał ktoś w to? Designowo bardzo mi się podoba i pewnie następną grą, którą kupię, może być to... :P

Odnośnik do komentarza

Collage_20220328_174544.thumb.jpg.8dfdf46cedc6bb4a0fee18311692ff15.jpg

Mnie na szczęście ten Stardew nie rusza w ogóle. Dajcie znać jak to działa. Jednak wpadło sporo nowych tytułow z prezentów urodzinowych lub gier sprzedanych z kolekcji. Właśnie uczę się Arnaka bo w sumie prosta gra, ale ma mnóstwo mini reguł. Do Robinsona i tak startu nie ma, ale bardzo ładnie jest wydana. Za to AEONS END mnie na tę chwilę przerasta. 

Zaczynam cierpieć na to, że kupuję więcej niż ogrywam. 

Ostatnio wróciła na stół Sagrada, bardzo fajna gra. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Boomcio napisał:

Carcassonne podstawka za niecałe 73zyla w Empiku.

Kurde, jaka to jest dobra gra i ile godzin w nią pykaliśmy, to nie potrafię powiedzieć. Sztos nad sztosy. Mechanika i wykonanie 11/10

Najlepsze jest to, że zostałem okolicznym freakiem planszówkowym, ale w kilka klasyków nie grałem, jak właśnie Carcassonne czy Catan. I pewnie już nie zagram... Kupiłem ostatnio Zamek czyli dwuosobową wariację Carcassonne, ale jeszcze nie grałem. Poczytałem zasady i jakoś nie zachęciło do grania. W takie klasyki jak Ryzyko czy Stratego grałem ze 20 lat, ale potem sporo przerwy i nie przeszedłem ewolucji tak naturalnie jak w wideogiereczkowie. Za to sporo się odkrywa teraz. Mam wrażenie, że te klasyki to już często teraz są czerstwe i odstają. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Rozi napisał:

Chłopie, ograj czem prędzej Carcassonne, bo to kozacka giera, szczególnie w Big Boksie (i z dodatkiem Księżniczka i Smok, który dodaje negatywną interakcję), proste zasady, a masa kombinowania.

No to ten Zamek rozkminię, bo to podobno 2osobowy Carcassonne i najlepsza gra na 2 osoby 2020 r. 

Odnośnik do komentarza

Karkasą bardzo spoko, grałem dawniej, potem w Chinach kupiłem jakiegoś a'la big boksa z 5 dodatkami na raz (w tym z katapultą, ale nigdy jej nie użyłem xD). Bardzo lubię, chociaz moje środowisko mniej, nudne im się wydaje. No bo to w sumie układanie poletek, i faktycznie, wcześniej negatywnej interakcji tam nie widziałem. Może też będę musiał rozejrzeć się za Księżniczką i Smokiem. Ale generalnie polecam, zwłaszcza za tę cenę, bardzo spoko czilowy szpil.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Starh napisał:

Do mnie właśnie leci giereczka, na którą czaiłem się już dawno. Teraz odbył się dodruk, cena była całkiem ok i w sumie tak się wahałem.... ale ceny znowu skoczyły do 400+, więc nie zastanawiałem się dłużej i kupiłem :D

Podpowiem - gierka typowo na 2 graczy, asymetryczna i tytuł chyba zna każdy :D 

Star Wars Rebela? :)

U mnie ostatnio

Horrified 

IMG_20220419_220546.thumb.jpg.78c159f08c81f0eb6d434696d6794d73.jpg

Arnak

IMG_20220401_230816.thumb.jpg.c6d9e623c8a47bc2ea30b7b12d5705bd.jpg

Sagrada 

IMG_20220319_214916.thumb.jpg.958e5903c69f515ad1d39989f490f5c0.jpg

Edytowane przez marbel007
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ty Shen na Pomorzu urzędujesz? Bo kurde pograłbym kiedyś w takiego marvela, ale już się z Gdańska wyprowadziłem xD

 

Małe Epickie Podziemia super ale wyszedł straszny bubel na produkcji i niektóre rewersy kart są trochę inne, jak znaczone, i przez to planszówkomaniacy uważają, że cała gra jest rozwalona. Ja póki co dwie partie, jedna z żoną, jedna sam, obydwie przegrane na dwóch bohaterów xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...