Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

To co mam i mogę polecić bez zagłębiania się w zasady gry:

 

- MONOPOLY - wiadomo, klasyk, który niszczy przyjaźnie, grywalny od trzech osób bo przy dwóch rozgrywka nie ma większego sensu imo

 

- DIXIT - dla mających wyobraźnię, gra polegająca na skojarzeniach, jest kilka dodatków rozszerzających podstawową pulę kart, jedno muszę przyznać - karty z obrazkami są naprawdę wymyślne i na trzeźwo ktoś tego nie rysował. Proste zasady, w miarę szybka rozgrywka, od trzech osób.

 

- DOMEK - budujemy na planszy dom, począwszy od piwnic i kończąc na dachu. Budujemy układając karty pomieszczeń. W tej chwili moja ulubiona pozycja, można grać we dwójkę, gra się szybko, gra zajmuje niewiele miejsca i jest piknie wykonana

 

- PATCHWORK - gra w szycie koców dla dwóch osób... układamy klocki na planszy jak w tetrisie, wciąga mocno, jest element strategii i przewidywania, jedynym minusem jest to, że gra zajmuje dosyć dużo miejsca na stole.

 

Polecam planszówki, można pograć z dziewczyną/żoną lub znajomymi, którym nie leżą gierki konsolowe. Cenowo wychodzi różnie, często za ponad 100 zł dostajemy pudełko z dwiema planszami i talią kart ale wykonanie jest zwykle bardzo dobre no i wiadomo, płaci się za pomysł.

Edytowane przez mcp
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Wszystkiego po trochu, zayebista kolekcja. Przeszedłes pandemic legacy? Jak wrażenia? Zastanawiam się ostatnio z ekipą nad zakupem.

 

A to moje pudła:

 

1ymr8T3.jpg

 

Dużo eurasów bo jestem nudziarzem xD do tego kilka ameritrashów i szachy, których akurat nie widać na zdjęciu. Ostatnio hitem jest u nas Grand Austria Hotel - świetne średnio ciężkie euro z toną regrywalności.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jeszcze Pandemic Legacy nie zagrałem, zastanawiam się czy grać z dziewczyną czy raczej we czwórkę ze znajomymi, tylko, że z nimi ost coś rzadko się spotykamy więc...

Mam jeszcze zwykłą Pandemie, którą pożyczyłem i dziś odebrałem i lecą do mnie jeszcze dwa Kickstartery Rise of Moloch i Rising Sun. 

Tą Terraformację Marsa muszę sobie kupić bo to jest sztos gierka z tego co oglądałem i czytałem na internetach (teraz wersja GOTY ma wyjść ale bez dodatków). 

Rzeczywiście dużooo eurasów na półce, Robinsona gorąco polecam tak na oderwanie się od eurasów lub martwą zimę ale tu trzeba mieć najlepiej 4 osoby.

Odnośnik do komentarza

U mnie skromnie :

5c6107659d27af82f1e2ce5a69330512.jpg

 

na górze small worlda 3 dodatki w jednym pudełku i z tylu love letter batman edition. po prawej to biale male pudelko to zapraszamy do podziemi, a male kwadratowe po prawo calkiem to pentos, drobna karcianka ktora dostalem od znajomej. do tego jeszcze szachy :cool: 

Edytowane przez Rayos
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Rzeczywiście dużooo eurasów na półce, Robinsona gorąco polecam tak na oderwanie się od eurasów lub martwą zimę ale tu trzeba mieć najlepiej 4 osoby.

 

Kumpel ma Robinsona, nie kupowalem zeby nie dublowac. Swietna gra, jedyny minus wg mnie taki, ze kazdy scenariusz ma jakies tam swoje zasady i trzeba do kazdego osobno sie przygotowywac. A Martwa Zime sam mialem, ale sprzedalem jakis czas temu - zagralismy kilka razy i zaczela nas troche meczyc powtarzalnosc (glownie chodzilo o te karty wydarzen losowane co ture, ktore byly prawie identyczne).

 

Z nie-euro ostatnio gralem w Posiadlosc Szalenstwa 2 ed. Pierwsza partia byla jednym z fajniejszych przezyc planszowkowych - mielismy juz koniec scenariusza, bylismy blisko wygrania, trzeba bylo tylko uciec, ale z czterech osob jedna oszalala i musiala rozniecac pozary na calej planszy, druga utknela za domem z dwoma potworkami, a trzecia upuscila wszystkie przedmioty w kiblu i nie miala jak pomoc xDD Meeega klimat i sama gra tez spoko, ale podchodzilismy 2 razy i kazda partia zajela nam jakos 4-5h. Troche za dlugo, wiec poszla na sprzedaz xD

 

 

 

Polecacie jakiś tytuł do grania w dwie osoby? Drugą osobą będzie laska, więc raczej bitewne z figurkami odpadają

 

Z lzejszych Patchwork i 7CS Pojedynek, a jak nie przeszkadza wam cos dluzszego i ciezszego, to Pola Arle sa zayebiste z dziewczyna.

Edytowane przez Kinoji
Odnośnik do komentarza

Polecacie jakiś tytuł do grania w dwie osoby? Drugą osobą będzie laska, więc raczej bitewne z figurkami odpadają :/

Bierz Patchwork, to taki Tetris na planszy. Świetnie się w to gra z dziewczyną i nie tylko, partia trwa nie za długo nie za krótko. Idealna gra na początek

Edytowane przez Malibu
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Moj szwagier jest miłosnikiem gier planszowych i mnie troszke wciagnal w te klimaty wiec czasami sobie gramy w jakies wlasnie giereczki. Rayos widze ze lubimy podobne gierki oczywiscie no homo. 

 

Z tytułow, ktore grałem i moge smiało polecic: 

 

  • 7 cudów świata - nigdy nie lubilem karcianek ale ta jako jedyna mnie mocno wkrecila, proste zasady, duzo mozliwosci, dobra jak chcemy zagrac krotka partyjke) 8/10
  • Smallworld - planszowka typu player elimination, banalne zasady, duzo mozliwosci dzieki mieszaniu ras z skillami, rowniez dobra na krotka partyjke 7/10
  • Cyklady - planszowka typu player elimination w klimatach god of war, jedna z moich ulubionych gier bitewnych, duzym plusem w tym tytule jest ze jezeli nawet jestesmy mocno do tylu przez przegrane batalie to mozemy po czasie bardzo ladnie sie odbic i wygrac gre. Gra nie pozwala na totalnie wyeliminowanie innego gracza chyba ze ewidentnie to zakonczy gre 9/10
  • Blood Rage - planszowka typu player elimination w klimatach vikingow, rowniez bardzo szybka gra i duzo mozliwosci. Co ja wyroznia ta bardzo ladne figurki xd 8/10
  • Spartacus - player elimination, na podstawie serialu. W grze operujemy gotowka, za ktora kupujemy niewolnikow, gladiatorów i sprzet dla nich, co by byli lepsi na arenie. Dodatkowo sa w grze karty z roznymi intrygami, ktore tez sa jedna z najwazniejszych funkcji do wygrania gry badz oslabienia innego gracza. Swietna sprawa sa własnie walki gladiatorów. Kazdy gladiator ma swoje statystyki i czasem dodatkowy skill. Wystawiamy ich na arenie i wtedy gra jest turowa, o decyzjach ruchu, ataku i obrony decyduja kosci. Swietna sprawa, bo czuje wtedy klimat jakbym grał w jakiegos turowego rpga. Dodatkowo podczas gry przepływ gotowki moze byc w kazdej chwili co daje nam duze pole manewru do manipulowania innymi graczami. 9/10
  • Gra o Tron - kolejna planszowka typu player elimination na podstawie serialu. Dobra gra osobiscie jej nienawidze bo tworzone sojusze podczas gry i niszczenie jednego gracza (w tym przypadku mnie) mocno mnie denerwują xd 7/10
  • Ciwilizacja - gra typu euro, przeniesiona z gry. Jezeli komus sie podoba Ciwilizacja to ta gra tez powinna podejsc. Zapewnia rozgrywke nawet na 3h+ 
  • Terraformacja Marsa - rowniez gra typu Euro, dobrze oceniana przez geekow xd Ze swojej strony rowniez polecam. Duzym plusem jest ogromna ilosc kart co daje nam praktycznie za kazdym razem kiedy gramy inny karty, wiec rozbudowa i sposob rozbudowy marsa zawsze sie przez nas rozni. 
Odnośnik do komentarza

Świetny, rozgrywka szybka i wciągająca, znajomi polecili i teraz ja z dziewczyną prawie codziennie tluke po 1-2 partyjki od miesiąca. Polecam też dodatek Panteon, jak poczujecie że podstawka zaczyna Wam się lekko nuzyc (co raczej szybko nie nastąpi), t panteon wprowadzi trochę zamieszania i kupę nowych taktyk do wykorzystania :)

 

Tl;dr

 

Bierz, świetny tytuł

Odnośnik do komentarza

"7 Cudów Świata: Pojedynek" jest świetne. Tryb dwuosobowy ze zwykłych "7 Cudów" to porażka na tle Pojedynku.

Tak jak napisał Rayos - naprawdę warto.

 

Mnie z dwu-osobówek bawi też "Jaipur", jest tani, szybki i prosty.

 

Z gier wieloosobowych "Splendor" i "Lords of Waterdeep" dobrze działają także w rozgrywce dwuosobowej.

Odnośnik do komentarza

Polecam Monopoly, legendarny multiplayer :)

 

No teraz jest juz troche (czyt. kilka tysiecy) lepszych planszowek, zwlaszcza na 2 graczy.

 

https://www.lifehacker.com.au/2017/02/games-i-will-never-play-again-monopoly/

 

 

edit: i jeszcze jedno: http://www.smithsonianmag.com/arts-culture/monopoly-was-designed-teach-99-about-income-inequality-180953630/

Edytowane przez Kinoji
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, Banny napisał:

Chciałbym jakaś planszówkę na 2 osoby (fajnie, gdyby była możliwość pogrania też w 4 os jak znajomi przyjdą).

Klasykiem wydaje się Carcassone, ale może coś innego?

 

Przeczytałem, że polecacie:

 

7 Cudów Świata: Pojedynek

Patchwork

Splendor

Vudu

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...