Skocz do zawartości

PSX Extreme #146


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt tu Rozbo czy Rogera nie wywali (bo chyba to miałeś na myśli), po "przemyśleniu" tego co napisałeś. Mają dobre pióro, piszą rzeczowo, bez zbędnych i nachalnych "dow(pipi)asów" i robienia trzody. Ja tam popieram nowych, bo już na starcie piszą na wysokim poziomie. Mnie akurat denerwuje utrzymywanie statusu zezwierzęcenia całej starej brygady (czyli Myszaq kładzie się spać w kaftanie, Kali nie wstaje bez głębszego na dzień dobry a HIV puszcza to co zawsze), bo pachnie to sztucznością na kilometr. Opisywanie wciąż jakie to "jaja" się w redakcji nie dzieją, przy np. awarii zasilania ("Myszaq w spazmach wyrywa się Ścierze, który próbuje go powstrzymać, by nie zniszczył HIVowych kapci z turbodoładowaniem i dźwiękiem 9.1. Wtem przez szklane drzwi wpada-niszcząc je PRAWIE- zdezorientowany Kali, niosąc pod pachą kawał salcesonu niewiadomego pochodzenia. Alien nie mogąc utrzymać rozbestwionego Myszaqa wzywa posiłki w postaci Lokiego, który spokojnie podchodzi do ściany i sobie tylko znanym sposobem aktywuje za pomocą bezpiecznika prąd w całej redakcji. Cud."), to jak powtarzanie przez starego na każdej imprezie tego samego dow(pipi)u. Śmieją się tylko Ci, co go jeszcze nie słyszeli.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Hyde Park okazjonalnie znalazl sie za recenzjami, z powodow ktore nie bardzo mam czas tlumaczyc, bo mam zapauzowana gre :). Normalnie bedzie tam gdzie zawsze - miedzy Co Nowego a Recenzjami. Czemu w tym numerze jest tyle "nowych" twarzy w HP? Chcialem w jakis sposob docenic wklad tych osob w impreze, w koncu to dzieki nim organizacja nie posypala sie zupelnie a ja z Fenixem nie padlismy na pysk. Czworka delegatow na gamescom dopelnila calosci - no i taki mamy sklad biezacego wydania HP.

 

sciera

Odnośnik do komentarza

Wywiad z Igą Wyrwał rewela, Myszu rządzisz. I piszesz niezmiernie świetnie- to wobec krytyki, która była kierowana ostatnio pod twoim adresem.

 

A mi się wywiad nie podobał :( Gdyby przeprowadzał go sam Koso to z pewnością dowiedzielibyśmy się sporo więcej. A tak wyszły standardowe podsmiechujki Myszaqa, ktore moze i sa spoko - ale taki styl do wywiadu z ktorego, no umowmy sie, chcialbym sie dowiedziec czegos nowego, po prostu nie pasuje.

 

 

Lucek czego Ty się chcesz dowiedzieć od tej panny? Jaką dietę stosuje?

 

No właśnie- to nie Leszek Kołakowski (śp aktualnie....) czy Bartoszewski by zadawać "mądrawe" pytania....

 

 

No wlasnie - Iga Wyrwal to nie jest wielka znawczyni tematu gier, wiec wolelismy postawic na luzniejsza rozmowe, niz wypytywanie - a w co grasz, a w ktorym lewelu jestes, a jai jest nfs itd.. To raz. Dwa - bylismy jakas 15-sta ekipa, ktora robila z nia wywiad (telewizje, magazyny, portale netowe)... NA wstepie, widzac jej znudzona mine, powiedzielismy, ze teraz uslyszy pytania, jakich dzisiaj jeszcze nie slyszala... I uwiezcie nam, juz po pierwszy dwoch przestala byc znudzona i mechanicznie odpowiadac (co widac na fotach) i przebierala nozkami az milo :))

Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o to, ze to ich pierwszy HP. Co to ma do rzeczy? Są...bezwyrazu jacyś, tak jakoś...niewyraźnie wyglądają, może rutinoscrorbin im trzeba?

 

Ale jak mówię- może rzweczywiście z czasem się przekonam do nich?

 

Ocenisz nasze gęby, czy teksty? Bo chyba tylko to drugie powinno być priorytetem nieprawdaż?:)

 

Texty. Gęby macie ok :wub:

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Nie bardzo jeszcze rozumiem dlaczego HIV narzeka na arcadowy styl w Dircie 2 skoro jedynka nie była symulacją.

 

Jeszcze odnośnie shifta chciałbym coś dodać a mianowicie Autor napisał że "wizualizacja uszkodzeń to górna półka" chyba pomylił gry bo takie stwierdzenie pasuje do Dirta a nie shifta w którym prze prędkości 250km/h przy uderzeniu w barierkę co najwyżej odpadnie nam maska i pomnie się zderzak natomiast w dircie to definitywny koniec jazdy no i tak fizyka gdzie wystarczy uderzyć trochę mocniej w furę i wylatuje ona w powietrze. Jak dla mnie ocena dira powinna zając miejsce oceny NFS'a i na odwrót ale to tylko moje zdanie i oczywiście szanuje decyzję recenzenta który ma prawo do takiej a nie innej oceny danego tytułu(a ja mogę się z tym co najwyżej nie zgadzać) .

 

Pisze o tym wszystkim bo HIV zrobił mi wielkiego smaka na ten tytuł w swoim playteście i z tego co pisał wynikało że dostaniemy ulepszoną wersję wg. mnie świetnego GRIDa co niestety okazało się nie do końca prawdą kiedy po raz pierwszy odpaliłem tę grę.

 

To chyba najpoważniejsze błędy jakie znalazłem literówki można jeszcze wybaczyć mam nadzieje że się poprawicie :P

Odnośnik do komentarza

Nie zwracam w sumie na literowki uwagi, ale w tym numerze jest ich spora ilosc, rzucaja sie w oczy ;] Kto jest teraz korekta, chyba juz nie Koso?

 

 

Kto robi teraz za korekte? Nikt tego nie wie. To informacja śliśle tajna (serio), na tyle tajna, że sami redaktorzy nie wiedzą kto (lub co) poprawia ich teksty. Prawdopodobnie Ściera zatrudnił cyborga o imieniu W.O.R.D. i skrzętnie skrywa go przed światłem dziennym w lochach, albo teksty same się poprawiają na zasadzie entropii-odwróconej i prawa wielkiej liczby. :D

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się czy warto kupować następny numer. Jakoś mnie już nie ciągnie do tej waszej gazety. Ja wiem, że to jeszcze nie sezon tych największych hitów, ale chociażby recka FIFY, na którą bardzo czekam, nic mi nie dała. Tak jak przypuśćmy w przypadku drugich Gearsów Wasz materiał najarał mnie na ten tytuł tak, że od wakacji myślałem o premierze, to teraz po przejrzeniu paru stron gazeta leży w kiblu, a jak już nawet tam zajrzę za potrzebą to wolę coś na iPhonie porobić niż czytać PE. Do tego dochodzą niektóre naprawdę durne teksty. Primo- recenzja NFS Shift. Wu Te eF?! Rozumiem, że mogę mieć delikatne zdanie niż inni, ale danie temu gniotowi, w którym nie da się skręcać, a rewolucją jest widok z kokpitu, 9tki i wychwalanie pod niebiosa? Bez przesady. Zresztą ten HIV to zawsze po(pipi)ane opinie. Secundo- wywiad z Igą. Dobra, skumałem, że miało być śmiesznie, nie było. Postarajcie się chłopaki, kupię jeszcze kontrolnie następny numer, ale jak będzie taka chała jak teraz to raczej się pożegnamy. /groźny mode off

 

PS. Myślałem, że macie wersje okładki z tym ziomkiem z Halo i FIFĄ, ale po długiej rozkminie w inmedio zorientowałem się, że to drugie to neo+. Ktoś komuś podje.bał dizajn ;)

Kompletnie nie zgadzam się z Twoją opinią. Po prostu chyba znudziło ci się czytanie i tyle. Jedyne z czym się zgadzam to postscriptum. Parę miesięcy temu zadowolony szedłem po nowe PE (zawsze biorę w ciemno, byle szybciej) i po powrocie do domu nie byłem zbyt zadowolony, gdy okazało się, że do jakiś shit, który prawie wszystko zgapił od PE. Teraz jestem bardziej uważny. Pozdro.
Odnośnik do komentarza

Dokładnie,nie ma co oceniać wywiadu zgredów,bo nie wiemy jak to wygląda z drugiej strony.

 

Ja tam wiem ;)

Czemu mamy nie oceniac? Chyba po to jest ten temat, zeby pisac co sie podobalo, a co wg danego czytelnika nie zagralo, czy nie? Skoro bardzo podobaly mi sie relacje z EP i GC, a nie przypadl do gustu wywiad, to czemu mialbym o tym nie napisac? Gdyby wszyscy byli tacy sami i wszystkim podobalo sie to samo, swiat bylby strasznie nudny ;)

Odnośnik do komentarza

To skoro ty wiesz to możesz oceniać :P ja się nie podejmuje bo z nimi tam nie byłem.To jest troche jak z wojskiem,ludzie mówią różne rzeczy,na parady zawsze wojsko idzie równym krokiem i wygląda to poukładanie,a w srodku,w jednostce to jeden wielki chaos,maluje się farbą trawe na przyjazd oficjela,na 30 minut przed paradą nie wiadomo kto będzie prowadził.

Odnośnik do komentarza

Pisze ze starego mieszkania i nie mam niestety mozliwosci do recenzjii strona po stronie ale nowy numer wszedl mi jak juz dawno zaden do glowy i wrecz pochlonalem caly w 2 popoludnia na ten weekend. :) Dobre recenzje (HIV i samochodowki rox, jak Myszaq sie jakos przejadl chociaz z jego recenzji dowiaduje sie duzo, tak Tomek wrzuca z wyczuciem i generalnie uwielbiam jego pioro w recenzjach, tzn. Hiva a nie Myszy, chociaz ten rowniez ma perelki), b. dobra publicystyka (Mazur, pociagnij temat z piractwem, jest o czym pisac, serio), recenzja z ExtremeParty mile pisana i czytalo sie dobrze... Nie potrafie napisac z pamieci nic wiecej, ale wielki szacun za dobre wywiady do zapowiedzi gier z tych targow - konkret panowie i panie. :) Jedyne co na minus to miejsce na listy, dorzuccie w miesieczniku kilka stron, podniescie i cene ale niech bedzie wiecej bo 2 weekendowe dni i zas trzeba miesiac czekac.

 

Jak tylko na wiosce w centrum Wroclawia podlacza mi net (kurier "podobno juz od 3 dni jedzie") to recenzje powroca do starej formy, o ile nie zjedziecie z tego dobrego poziomu ale o to jestem raczej spokojny. Bez wazeliny, najlepszy magazyn o konsolach jaki czytalem!

 

@kubek - kup sobie CKM, nie musisz czytac jak sie nie podoba. Zwyczajnie przyhejterzyles a gdzie konstruktywna krytyka, huh?

Odnośnik do komentarza

Przecież Dirt 2 to NAJŁADNIEJSZE samochody jakie do tej pory wyszły na cokolwiek!!!

Boski lighsourcing(trasy w nocy,nad ranem) i HDR( w Forzie 3 ten temat strasznie zaniedbano, HDRu w ogóle niema przez co wszystko wygląda sztucznie), za(pipi)iście odwzorowane wnętrze samochodu, wycieraczki, woda na szybach, ostre jak żyleta textury( np chorwacja), ogromna widoczność, masa detali na trasach ( w Chorwacji można nawet rozwalić murek na kawałki uderzając w niego), genialne modele samochodów, realistyczne uszkodzenia ( dużo lepiej wyglądające niż w Forzie 3), antialiasing x4 (forza 3 - x2), świetne i realistyczne odbicia w karoserii światła i otoczenia, a nie taki plastikowy pseudopołysk jak w Forzie 3. Za grafę 10 a nie 7. Co z tego że samochody w Forzie 3 składają się z większej ilości polygonów skoro podczas jazdy tego praktycznie nie widać, za to kiepskie odbicia i słabe użycie shaderów powoduje, że gra wygląda sztucznie i plastikowo, samochód można co najwyżej obdrapać a nie porządnie rozwalić. Ile wyście grali w tego dirta?

Odnośnik do komentarza

Pisze ze starego mieszkania i nie mam niestety mozliwosci do recenzjii strona po stronie ale nowy numer wszedl mi jak juz dawno zaden do glowy i wrecz pochlonalem caly w 2 popoludnia na ten weekend. :) Dobre recenzje (HIV i samochodowki rox, jak Myszaq sie jakos przejadl chociaz z jego recenzji dowiaduje sie duzo, tak Tomek wrzuca z wyczuciem i generalnie uwielbiam jego pioro w recenzjach, tzn. Hiva a nie Myszy, chociaz ten rowniez ma perelki), b. dobra publicystyka (Mazur, pociagnij temat z piractwem, jest o czym pisac, serio), recenzja z ExtremeParty mile pisana i czytalo sie dobrze... Nie potrafie napisac z pamieci nic wiecej, ale wielki szacun za dobre wywiady do zapowiedzi gier z tych targow - konkret panowie i panie. :) Jedyne co na minus to miejsce na listy, dorzuccie w miesieczniku kilka stron, podniescie i cene ale niech bedzie wiecej bo 2 weekendowe dni i zas trzeba miesiac czekac.

 

Jak tylko na wiosce w centrum Wroclawia podlacza mi net (kurier "podobno juz od 3 dni jedzie") to recenzje powroca do starej formy, o ile nie zjedziecie z tego dobrego poziomu ale o to jestem raczej spokojny. Bez wazeliny, najlepszy magazyn o konsolach jaki czytalem!

 

@kubek - kup sobie CKM, nie musisz czytac jak sie nie podoba. Zwyczajnie przyhejterzyles a gdzie konstruktywna krytyka, huh?

A czemu ty nie stosujesz konstruktywnego chwalenia? Napisz dlaczego ci się podobaja recki tych, a tych, czemu to, a to przypadło ci do gustu i wtedy będziesz miał prawo do pouczania innych aby stosowali konstruktywną krytykę. Tyle w temacie.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Texty. Gęby macie ok :wub:

 

Orson, specjalnie dla Ciebie, moje zdjęcie bez żadnych retuszy

 

dziwny-gosc-658-OBRAZKY.PL.jpg

 

Czy nadal jesteś pewien, że wolisz nasze gęby niz teksty? :D

 

A tak na poważnie - jak czytam forum to widzę, że po prostu każdy z nas woli coś innego. Każdy ma inne preferencje co do stylu pisania, osobowaści danego redakora etc.

To chyba dobrze, jeśli pismo oferuje różnorodność w tym względzie, bo przecież do PE wciąż pisze zarówno stara gwardia jak i nowe chłopaki.

 

Pozdrawiam

Rozbo

Odnośnik do komentarza

Elo, czytam Was od dawna i w sumie teraz w PE brakuje mi wrzucania na siebie. Ot, gdzies tam kiedys pojawilo się małym druczkiem "Hiv to palant":), w ogole było dużo Waszych krzywych twarzy i chmurki ze śmiesznym tekstem. Screeny też były podpisane z jajem, a nie tak informacyjnie. Da sie cos z tym zrobić? Pewnie już nie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...