Skocz do zawartości

The Witcher 2: Assassins of Kings


luk_ash

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd mam takie rzeczy wiedzieć? :(
Część rzeczy wyjaśniają samouczki (które szybko znikają, a potem trzeba ich szukać w dzienniku...). Ale fakt - tutorial w grze jest beznadziejny i nie dziwię się teraz w sumie osobom, które poczuły się nieco zakłopotane z tym wszystkim w prologu. Gdybym nie sprawdził samemu ustawień klawiszy przed rozgrywką, to nigdy bym się nie dowiedział na przykład, że Alt zaznacza dany cel na stałe (bardzo pomocne).

 

Ogólnie rzecz biorąc gram sobie pomału i w sumie sama produkcja mi się podoba, ale ma mnóstwo, ale to mnóstwo drobnych niedociągnięć, które na dłuższą metę potrafią irytować. Interface menu trochę kuleje (crafting), niektórzy przeciwnicy potrafią zabrać nam cały pasek życia dwoma ciosami (taktyczne walki, ale bez wigoru sprowadza się to do biegania w kółko i czekania na jego odnowę), mimika twarzy - a raczej jej brak, i wiele innych. Sam mam też problemy z orientacją w terenie - mapa jest beznadziejna, a minimapa nie ma nawet banalnego znaczka, który by symbolizował północ. Łażę po tych lasach i się gubię autentycznie.

 

Ogólnie jednak gra na plus i bardzo mi przypadła do gustu. Jest to też jeden z nielicznych przypadków, kiedy nie mam nic przeciwko zręcznościowemu systemowi walki, gdyż ten jest naprawdę wymagający momentami i strategiczny.

Odnośnik do komentarza

Dokladnie. System walki bardzo mi przypasowal, bo w zaleznosci od rozwijanych umiejetnosci sie zmienia.

 

A z tymi minusami, ktore wymieniles to sie zgodze. Szkoda, ze mimika jest sztywna i co mnie dziwi to w niektorych momentach, scenki na silniku gry sa zaopatrzone w motion capture i postaci fajnie sie ruszaja, a w niektorych stoja sztywno i gadaja, kiedy sytuacja wrecz wymaga ostrej gestykulacji, np. pod koniec pierwszego aktu

w rezydencji Loredo jak elfce odeszly wody, a potem scena jej smierci, jak to dziecko lezy jak jakas lalka. No lipnie to wygladalo.

 

 

Acha, posiadaczom kart nVidia radze zaopatrzyc sie w nowe sterowniki. U mnie boost o kilka klatek z nowymi sterownikami i patchem.

 

No i kozackie sa nowe fryzury dla Geralta :) Maly bajer a cieszy.

 

PS. Na cholere CDPR implementowalo w kod Uberprobkowanie? Czy ktokolwiek tego uzywa? Jezeli komus gra chodzi na max detalach w 1920x1080 w 60 klatkach to z uberprobkowaniem spada do 20 fpsow. Co wybierze, jest wprost oczywiste.

Edytowane przez VoytecCFC
Odnośnik do komentarza

No ja włączyłem żeby sprawdzić co i jak, jak zobaczyłem fps, to od razu restart XD Może za 3 lata :D

Mam takie same przemyślenia, graj jest naprawdę dobra ale mam mnóstwo niedociągnięć. Gram jeszcze ten cały prolog ale czasami czuję się jak jakiś down, bo nie wiem co gdzie się robi, co trzeba nadusić itp. Tutorial to jedno wielkie nieporozumienie ;/

Odnośnik do komentarza

Tyle, ze wlaczylem to i... gdzie jest ta rownica w grafice? Tak samo jak patrze na porownania np. GameSpotu z uber i bez to gdzie jest jakas zmiana? To bodaj polega na zwielokrotnieniu renderowania obrazu, c'nie? Uzyskaniu najgladszych krawedzi, najostrzejszych tekstur, itd? Tyle, ze w przypadku Wieśka, nie za bardzo to jest widoczne :)

Odnośnik do komentarza

No ponoć nie jest to bardzo widocznie, ale zawsze coś ( ponoć trochę włosy, blizny ). Zawsze tam jakiś mały bonusik na przyszłość. A , że na dzisiaj to jest kiepsko zoptymalizowane to już inna sprawa ; )

 

Ja na swoim blaszaku( AMD Phenom 2 x4 3,20 ATI 5770 4G ram) /całego wiedzmina ukończyłem na ultra z włączonym uber/pr ,więc z tą przyszłością to trochę przesada.Jeśli chodzi o różnicę to jest duża zwłaszcza przy cieniach ,ostrości i oświetleniu.

Edytowane przez GwynBleidd_79
Odnośnik do komentarza

 

Ja na swoim blaszaku( AMD Phenom 2 x4 3,20 ATI 5770 4G ram) /całego wiedzmina ukończyłem na ultra z włączonym uber/pr ,więc z tą przyszłością to trochę przesada.Jeśli chodzi o różnicę to jest duża zwłaszcza przy cieniach ,ostrości i oświetleniu.

 

 

:teehee:

 

Powiedz że żartujesz, bo zaraz spadnę z dywanu.

Odnośnik do komentarza

Zważ na różnicę po włączeniu uberpróbkowania, czy jak to tam się zowie. Jakoś nie wierzę, że po uruchomieniu tego Gwyn ma płynną grafę na konfigu który podał.

 

Nie wiem jak ci to udowodnić ale to prawda.Jak będziesz kiedyś w okolicach Kęt to zapraszam :)

Czasem płynność spadła ale naprawdę za całą gre doświadczyłem tego dosłownie w paru momentach.

Odnośnik do komentarza

Intel Core2Quad Q6600 2.4

Płyta Asus P5K

Pamięć 4 GB Corsair 800

Karta Palit GTS 450

 

Wszystko na ultra bez uber - Fraps minimalnie 20 (ale zawsze ok. 25-30)

Przy włączonym uber FPS ok 15-18

 

Wszytko gram na rozdzielczości 1280x1024

 

Do płynności itp nie mam zastrzeżeń.

 

 

Mam pytanie techniczne - czy żeby używać połszynów muszę odblokować jakąś umiejętność, czy czegoś nie wiem?

Edytowane przez redundantor
Odnośnik do komentarza

redundantor podkręć sobie rozdziałkę , powyłączaj niektóre opcje któż dużo nie dają a tylko spowalniają a i gra będzie ładniejsza na wyższej rozdziałce a i fpsów więcej.

 

Ja na o wiele gorszym kompie niż ty masz , grałem na wyższej rozdziałce i miałem więcej fpsów. Dokładniej na dwurdzeniówce, 9800GTX+ i 2GB ramu.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Daj lokację gdzie jest +/- 5 osób + cienie ;)

 

@Seba

hehe, nie sądzisz że to po prostu jego natywna rozdziałka monitora?

 

PS. Można się jakoś leczyć w trakcie walki?

PS2. Kiedy będę mógł przydzielać talenty? Mam 6 a nie mam co z nimi robić :( Jestem w tej wiosce w lesie, początek 1 aktu.

Odnośnik do komentarza
PS. Można się jakoś leczyć w trakcie walki?

PS2. Kiedy będę mógł przydzielać talenty? Mam 6 a nie mam co z nimi robić :( Jestem w tej wiosce w lesie, początek 1 aktu.

1. Nie, chyba, że przed walką wypijesz Jaskółkę lub coś podobnego (czas trwania 10min). Niektóre itemy też mają dodatkowe bonusy do regeneracji żywotności.

2. Można od początku, aczkolwiek aby odblokować specjalności musisz zainwestować w kilka zdolności z drzewka treningu (te trzy dolne).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...