Skocz do zawartości

Resistance 3


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

O matko....

A w czym tu się gubić ? W każdym poscie podkreślam TECHNICZNĄ słabość gry. A nie całości.

I z powodu tego, że jak dla mnie jest TECHNICZNIE słabsza nie dam za nią pełnej ceny. Logiczne ?

Uzasadnienie:

Gra oprócz genialnego gameplayu, projektu leveli, przeciwników, AI, itd. musi mieć dla mnie odpowiednio wysoki IMAGE QUALITY.

Na bardzo dobrą grę składają się wszystkie te składniki (vide Uncharted).

 

Dla tej zasady poczekam sobie 1,5 miesiąca i z przyjemnością zagram w R3. A różnicę w cenie (teraz i później) spożytkuję inaczej :)

Edytowane przez mrynk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gameplay'owo to ciągle ta sama gra. Nigdy mi ta seria nie podeszła, ale w tą część bym zagrał. Chociażby zważywszy na to, że przypomina mi HL2.

 

Grafika byłaby świetna gdyby nie naprawdę słaba rozdziałka. Wiatr i kołyszące się drzewa robią wrażenie, ale subHD nie pomaga.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Ja tą serię uwielbiam jeden z nielicznych fps który trawię (+ seria HL, Portal, Mirror's Edge), co do grafy w tej części to dla mnie jest za(pipi)ista, tak hmmmmm konsolowa ? ja preferuję taki styl (lekko rozmazany), niż mega mocne i świecące tekstury z dopasionych pieców.

Odnośnik do komentarza

a jak tam w ogóle na multi? poprawiło się już toto? cały czas się zastanawiam, czy w ogóle jest sens wchodzić na sieć; raczej nie jestem fanem rozgrywek multi, ale tak mi się podobała dynamika walki w kampanii, że chętnie spróbowałbym swoich sił :]

 

Jest na pewno lepiej niż na początku, nawet bronie zaczęli balansować, no bo trafić na mecz gdzie 3/4 ludu biega z Atomizerami nie było miło.

Odnośnik do komentarza

Ograłem trochę multi - trzeba przyznać, że po patchu 1.03 problem freezów u mnie prawie zniknął. jeżeli takowe się pojawiają, zmieniaM grę i jest ok. Mam teraz 16lvl, zajęło mi to trochę ponad 5h. Myślę, że do premiery BF3 będzie to mój główny szpil w multi. Rozgrywka jest wbrew pozosrom w miarę ok - tryb hardcore genialnie pozwala odetchnąć od chaosu zwykłego multi. Przyczepię się tylko do trochę słabych map - poza więzieniem, które IMO jest doskonałą areną do multi. Fajne tryby - świetny pomysł z niszczeniem celów, które dostają damage tylko w określonych momentach (musi spaść ich osłona).

 

Generalnie szału nie ma, ale multi jest lata świetlne od R2 i daje się lubić.

 

Co do dyskusji KZ3 i R3 - z całym szacunkiem na świetnej serii KZ, R3 zjada KZ3 pod względem klimatu i pomysłu na grę na całej linii. Seria KZ ma strasznie słabe story mode, w KZ3 nie było nic ciekawego co bym zapamiętał na dłużej w singlu, może poza walką z dużym (wielkim) wiecie czym. Z R3 zapamiętam sporo momentów

 

 

pokazanie ujęcia po obronie kościoła, kiedy promień równa wszystko z ziemią, rozdział 11 - polowanie, wyjście z budynku w NY i zobaczenie wieży jako portalu na inne planety - widok obcych planet nad Ziemią świetny

 

 

jasne, że graficznie KZ3 miażdży cyce, ale jeżeli miałbym wybrać, to od ręki przeszedłbym jeszcze raz R3, a nie Killzone'a

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

R3 jest krótko na rynku, z tego co wiem to poszło niecałe 400tys kopii, podczas gdy KZ3 to prawie 2 mln... Z drugiej strony każda z poprzednich części R sprzedała się lepiej niż KZ3. Swoje info czerpie z VGChartz wiec jak cos to nie bijcie

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

dobra przyznaję, mieliście rację - Atomizer to przegięcie pałki. Zebrałem go od położonego przeciwnika i miałem ratio 3.0..... oczywiście nie na wszystkich mapach, nie we wszystkich trybach. Ja uzywam shotguna po wszystkich ulepszeniach, który w ciasnocie sprawdza się rewelacyjnie. Jednak np. mapja Więzienie, tryb o przejmowanie terenów - trwa zażarta walka wpada koleś na środek, naciska spust i leci. Wiem, bo dokładnie tak miałem - wpadłem w sam środek, nacisnąłem R1 i tylko widziałem jak wpadają punkty i napisy: Obrońca, Niszczyciel Marzeń, Double Kill itp....masakra.

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem, Atomizer sprawdza się jak kolesie nie umieją grać (czyt. ze spawnu lecą prosto na przeciwnika) albo na ciasnej mapie jak więzienie. Mapy w tej grze dają tyle możliwości zajścia przeciwnika od tyłu, że głowa mała, ale ludzie i tak zawsze pchają się w jedno miejsce.

Edytowane przez S!N
Odnośnik do komentarza

Ta, Atomizer jest w porządku, gorzej z ludźmi którzy pchają się prosto pod lufę. Mogą mieć pretensje tylko do siebie. :)

Ja wczoraj grałem z typami, którzy w większości śmigali z Body Armour, Turret, Atomizer/Shotgun/Bullseye. Marksmanem spokojnie ich zdejmowałem ale jak widzę takiego to słabo się robi. :P Później dołączyłem do meczu gdzie gość Wildfire'em kosił. Zabił mnie raz i od razu wyszedłem jak zobaczyłem, że ma jeszcze Bdy Armour itp. Z tym czymś zawsze jest się na straconej pozycji jeżeli przeciwnik umie tego używać. A wiele nie trzeba, bo wystarczy stanąć dalej od pola walki. Ja kiedyś na Terraformer ze swojej bazy tym napieprzałem jak nabijałem medale. Aż mi szkoda było przeciwnej drużyny.

Innym razem grałem ze squadem który używał Turret. Mój team nie walczył z przeciwnikami tylko z wieżyczkami, bo (pipi) napieprza z mega precyzją, bardzo mocno uderza i ciężko to zniszczyć. Dno.

Odnośnik do komentarza

Co do wieżyczki to nie jest jakoś przegięta, wystarczy nie wchodzić w pole ostrzału.

 

No na TDM czy DM tak, ale weź nie wchodz w pole strzały na Capture the Flag, hehe. Choć akurat wieżyczki nie są mi bardzo groźne bo rzucenie granaty rozwiązuje sprawę i przy okazji odznaczenie wpadnie. A co do Atomozera to macie racje i sam to powiedziałem - nie wszędzie i nie na wszystkich mapach. Ale np więzienie to idealne miejsce do zabawy takim sprzętem. Ja najwyżej oceniam NY oraz Wybrzeże - bardzo zrównoważone mapy gdzie każda broń ma swoje mocne i słabe strony o bardzie liczy sie pomysł na grę niż statsy gnata.

 

Ja narazie rozkminiam jak robić sito punktów na rundę. Na TDM/DM robię te 1500-2000 ale na rundach z celem mam 300-700. Niby próbuję atakowac cele, wypełniać zadania, ale progresywny punktowy idzie dużo wolniej

Odnośnik do komentarza

Co do wieżyczki to nie jest jakoś przegięta, wystarczy nie wchodzić w pole ostrzału.

 

No na TDM czy DM tak, ale weź nie wchodz w pole strzały na Capture the Flag, hehe. Choć akurat wieżyczki nie są mi bardzo groźne bo rzucenie granaty rozwiązuje sprawę i przy okazji odznaczenie wpadnie. A co do Atomozera to macie racje i sam to powiedziałem - nie wszędzie i nie na wszystkich mapach. Ale np więzienie to idealne miejsce do zabawy takim sprzętem. Ja najwyżej oceniam NY oraz Wybrzeże - bardzo zrównoważone mapy gdzie każda broń ma swoje mocne i słabe strony o bardzie liczy sie pomysł na grę niż statsy gnata.

 

Ja narazie rozkminiam jak robić sito punktów na rundę. Na TDM/DM robię te 1500-2000 ale na rundach z celem mam 300-700. Niby próbuję atakowac cele, wypełniać zadania, ale progresywny punktowy idzie dużo wolniej

 

A tak to się zgadza w trybach z celami powinni zablokować Atomizera, Wildfire'a i może Cryoguna, bo tam to faktycznie rzeźnia na całego. Co do doświadczenia to zgadzam się, że trochę mało bonusów jest za wykonywanie zadania. Nie wiem czy nie ma doświadczenia za baretki, więc trochę podnosi to średnia bo zawsze kilka defenderów wpada.

 

Ja jeszcze popykuje, ale nie więcej niż godzinę dziennie. Ostatnie kilka dni gra znowu zaczęła chodzi gorzej i muszę powiedzieć, że zaczyna mnie to trochę drażnić.

Odnośnik do komentarza

Serio gracie inne tryby niż cassic hardcore?

 

classic hardcore to rewelacja, ale tam też w opcji z zadaniem do wykonania może Ci wylecieć zza rogu koleś z Atomizerem :D

 

gram też w inne tryby dla zabicia nudy. CH jest super, tylko na nim doszedłem do 14 lvl, dopiero później zobaczyłem inne opcje. czasami lubię pobawić się w bieganie z tarczą. podobają mi się np możliwość ustawiania strefy uzupełniania amunicji czy zdrowia. Jak trafię na fajną ekipę, to gra się przyzwoicie i można się fajnie bawić. Ostatnio grałem z ekipą 40-50lvl (moja drużyna) i powiem szczerze, że służyłem za gońca do dobijania resztek wrogów. A mistrzostwem był tryb przechwytywania terenu, gdzie wygraliśmy w ciągu pierwszych 100 sekund (miałem na koniec 100 punktów bo zdążyłem znaleźć tylko dwóch wrogów :D)

 

i CH ma jeden minus - jak włączam konsolę koło 01.00 w nocy to znajdę może z 5 osób chętnych, a na normalu są pełne serwery.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...