Skocz do zawartości

Resistance 3


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, to inaczej - możesz podać mi przykład gry i jego uniwersum, w którym wyjawiono wszystko? nie mówię tu o prostackich cod, moh czy inne tego typu osadzonych w naszych realiach; wiesz na czym polegał fenomen pierwszej i drugiej części half life? pozostawiał więcej zagadek niż odpowiedzi; podobnie jest w kinie i tv - chociażby taki serial Lost... czemu był taki wciągający? pytania, pytania, pytania...

 

powszechnie uważa się, że literatura prosta(cka) nie pozostawia nic czytelnikowi do samodzielnej interpretacji...

 

a część rzeczy, które wpisałeś w listę niejasności, pozostają bezsprzecznie do naszej interpretacji; pewne rzeczy z tych są nieosiągalne, np.

 

dlaczego chimera zniknęła, chociaż pojawił się wątek skamielin chimerańskich, które jasno wskazują przyczynę oraz nikłą szansę na znalezienie odpowiedzi

 

 

Edytowane przez mr_pepeush
Odnośnik do komentarza

A Ty słyszałeś kiedyś o czymś takim jak spoiler? Może zdradzisz więcej elementów fabuły i zakończenia?

 

 

co prawda nie uważam, żebym odkrył swoimi postami jakieś strasznie istotne informacje, wpływające na odbiór tytułu przez gracza, ale specjalnie dla Ciebie postanowiłem wyedytować swoje dwa posty;

 

choć jak się okazuje, chyba przydałoby się o tym pisać na okładce, bo sporo osób nie zainteresowało się tym, co można zobaczyć tuż po zakończeniu, a jednak jest ważne dla biegu fabuły;

 

Odnośnik do komentarza

Tamte demo na łajbie bardziej mi się podobało.

 

No nic fanem ReS-a już chyba nigdy nie zostanę. Ale co by nie gadać przyjemnie się strzela a headshoty dają radę aż miło. I nie wiem o co chodzi niby z tą kiepską grafiką ale nie licząc rozdzielczości to gra wygląda dobrze. Na duży plus zaje,bista kolorystyka, mniam.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Po obejrzeniu dema, wiem że dobrze zrobiłem nie kupując R3 teraz. Poczekam aż stanieje do max 100 PLN.

Zaznaczę że bardzo lubię uniwersum Resistance, ale danie podane w takim opakowaniu nie jest zwyczjnie warte pełnej ceny.

Świetnie że jest nowy art design nawiązujący do R1, klimatyczne miejscówki i pewnie ciekawa historia.

Ale "egzekucja" grafiki to 5 kroków wstecz ! Mocno bijąca po oczach. Jest gorzej niż w R2, a wręcz R1.

Te wszystkie particle effects (wcale nie robiące szału BTW) zeżarły tyle processing power że zjechali rozdzielczość pozioma poniżej nawet 1024 ?! A tekstury prawie nie istnieją - rozmazane placki, bez specular mapping, AF itd. Gdzie jest latarka która była w R1 i R2 ?

Crysis 2 pod względem oprawy niszczy R3 jak Kliczko Adamka.

I tu się pojawia pytanie co Insomniacs robili przez ten dodatkowy rok ?

Ja podejrzewam że zredukowali team od R3 żeby zająć się tym projektem na X360. I niedobitki co zostały, nawet w ten dodatkowy rok nie dali rady zrobić tyle co pełna ekipa przy poprzednich odsłonach w krótszym czasie. :(

Chyba Resistance straciło priorytet po tym jak słabo zostało przyjęte R2 (który uważam za świetną grę i mocną graficznie).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Grafika wygląda tak samo jak w R2 tyle, że z mocno podciągniętymi otoczeniami.

 

Trzeba przyznać, że Insomniaci sporo się napracowały przy grze. Calusieńka gra jest oskryptowana, ale jak wyeliminuje się jakiś element inicjujący skrypt się nie uruchamia.

 

Tak przy okazji szybkość strzelania shoutguna zostaje zmniejszona, atomizer będzie miał mniejszy zasięg, a mutotor dostanie boostera.

Odnośnik do komentarza

Facepalm ?

 

Ciekawe....

 

Ja nie dyskutuję o klimacie, gameplay'u, design'ie bo to indywidualna sprawa i każdemu może się podobać inny styl.

 

Ja wyrażam tylko zawód co do strony technicznej tej gry.

R2: 1280x720 QAA (wysokiej jakości, mały blur)

R3: 960x704 noAA ? (duży blur)

 

Nie ma różnicy ? Facepalm ?

 

Tekstury podłoża, ścian, obiektów w R3 to rozmazana mazia, ze śladowymi ilościami jakiegokolwiek normal-, czy specular mappingu, czy Anisotropic filtering'u.

W R2 ponad połowa tekstur była dużo wyższej rozdzielczości.

 

Od gier oczekuję że kolejne odsłony będą lepsze od strony technicznej, lub PRZYNAJMNIEJ na tym samym poziomie.

 

PS. Gdyby R1 i R2 były w 854x480p to do R3 w obecnej postaci nie miałbym nic.

Odnośnik do komentarza

Zaznaczę że bardzo lubię uniwersum Resistance, ale danie podane w takim opakowaniu nie jest zwyczjnie warte pełnej ceny.

(...)

Ja podejrzewam że zredukowali team od R3 żeby zająć się tym projektem na X360. I niedobitki co zostały, nawet w ten dodatkowy rok nie dali rady zrobić tyle co pełna ekipa przy poprzednich odsłonach w krótszym czasie. :(

facepalm masz za to;

piszesz, jakbyś ocenia DNF od gearbox; do tej podukcji powyższa łatka pasuje jak ulał; ale tak naprawdę, gdyby ten tytuł odciąć od serii, jedyne do czego można by się przyczepić, to byłaby rzeczywiście słaba technicznie grafika, aczkolwiek z tych słabych elementów zbudowano naprawdę solidną konstrukcję; cała reszta to najwyższy poziom FPSów obecnej generacji.

pisanie, że gra nie jest warta swojej ceny, jest jak dla mnie opinią tyle odważną, co pozbawioną uzasadnienia;

 

(i strasznie się uparłem tępić pastwiących się nad tym tytułem :D)

Odnośnik do komentarza
Facepalm ? Ciekawe.... Ja nie dyskutuję o klimacie, gameplay'u, design'ie bo to indywidualna sprawa i każdemu może się podobać inny styl. Ja wyrażam tylko zawód co do strony technicznej tej gry. R2: 1280x720 QAA (wysokiej jakości, mały blur) R3: 960x704 noAA ? (duży blur) Nie ma różnicy ? Facepalm ? Tekstury podłoża, ścian, obiektów w R3 to rozmazana mazia, ze śladowymi ilościami jakiegokolwiek normal-, czy specular mappingu, czy Anisotropic filtering'u. W R2 ponad połowa tekstur była dużo wyższej rozdzielczości. Od gier oczekuję że kolejne odsłony będą lepsze od strony technicznej, lub PRZYNAJMNIEJ na tym samym poziomie. PS. Gdyby R1 i R2 były w 854x480p to do R3 w obecnej postaci nie miałbym nic.

 

ej pomysl zanim cos napiszesz bo rece opadaja i chyba nie tylko mi... R2 odpalalem wczoraj i wyglada jak (pipi) przy R3, wręcz nie da się grać jest taki okropny. Co z tego ze rozdzielczosc mniejsza, racja z przyzwoitosci powinno byc HD ale bez przeszady bo gra wyglada calkiem ok i nie kuje w oczy.

 

jak odblokowac bonusy poprzez myresistance? zalogowalem, aktywowalem, nawet wyskoczyl szajs - cos jak trofeum na kompie ze konta zostaly zintegrowane, a tu nic...

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Co z tego ze rozdzielczosc mniejsza, racja z przyzwoitosci powinno byc HD ale bez przeszady bo gra wyglada calkiem ok i nie kuje w oczy.

 

 

 

No widzisz a ja kilka dni temu skończyłem Crysis 2 i R3 kłuje mnie w oczy. (Mimo że C2 też jest subHD 1024x720).

 

PS.Dla mnie z ww. powodów technicznych gra nie jest warta więcej niż 100pln. Za o klasę ładniejszego (i długiego) C2 dałem tyle samo.

Uncharted natomiast dostanie ode mnie pełną kwotę w ramach "głosowania pieniędzmi" i doceniania autorów wartościowego produktu.

 

PS2. Multi mnie nie interesuje.

Edytowane przez mrynk
Odnośnik do komentarza

Co z tego ze rozdzielczosc mniejsza, racja z przyzwoitosci powinno byc HD ale bez przeszady bo gra wyglada calkiem ok i nie kuje w oczy.

 

 

 

No widzisz a ja kilka dni temu skończyłem Crysis 2 i R3 kłuje mnie w oczy. (Mimo że C2 też jest subHD 1024x720).

 

PS.Dla mnie z ww. powodów technicznych gra nie jest warta więcej niż 100pln. Za o klasę ładniejszego (i długiego) C2 dałem tyle samo.

Uncharted natomiast dostanie ode mnie pełną kwotę w ramach "głosowania pieniędzmi" i doceniania autorów wartościowego produktu.

 

PS2. Multi mnie nie interesuje.

 

też grałem w C2 i przepasci nie ma dla mnie(jest bardziej kolorowo i troche lepiej). Z tego co napisales wynika ze nawet nie widziales tego w akcji na PS3 wiec to juz zupełnie dyskredytuje twoje argumęty. Obie gry sa poprostu zupełnie inne zarówno stylistycznie(paleta barw,odpowiednie efekty odpowiadajace klimatowi), koncepcyjniea a zarazem graficznie. Wiele brakuje do czołówki graficznego majstersztyku ale nie grając w R3(nawet demo) twoje opinie to smiech na sali nawet jesli widziales to na filmiku w HD.

Tak jak wspomniejem jest dobrze a efekty potrafia bardzo pozytywnie zaskoczyc, jednak wiekszosc czasu sbedzimy po prostu dobrze sie bawiac a nie zachwycajac grafiką.

Odnośnik do komentarza

 

Z tego co napisales wynika ze nawet nie widziales tego w akcji na PS3 wiec to juz zupełnie dyskredytuje twoje argumęty. .

 

Ej spokojnie, przecież napisałem we wcześniejszym poscie że ściągnąłem wczoraj demo i obwąchałem wszystkie ściany :).

Więc wiem co widziałem, a PS3 mam od premiery więc rozwój i jakość gier na tą konsolę znam od samiuteńkiego początku (około 100 tytułów ogranych osobiście). A w ewolucji gier wideo uczestniczę aktywnie od początku lat 80-tych... he he

Edytowane przez mrynk
Odnośnik do komentarza

mrynk, z każdym kolejnym postem, pogrążasz się coraz bardziej;

jeśli płacisz za ładną grafikę na bd, to się przeżuć na zbieranie filmów - polecam zacząć od avatara, dorzucić toy story, shreka i kilka innych bajek - tam masz fenomenalną grafikę;

w Twoje "ogranie" około stu tytułów też średnio wierzę, bo Twój pasek poniżej posta pokazuje takie statystyki, które ja już dawno przeskoczyłem, a mam ps3 nieco ponad rok;

 

kupować grę dla grafiki... dobre sobie...

(z ciekawości - po co grasz w GT5? słabe graficznie jak militarnie ruscy w czasie drugiej światowej...)

Odnośnik do komentarza

W czym się pogrążam ? Bo uważam R3 za graficzne uwstecznienie w stosunku do poprzedniczek, a zarazem słabą jakość jak na exclusive'a od Sony (i nawet multiplatform jak C2 jest bardziej zawansowany) ? Tak po prostu jest i "osobiste wycieczki" tego nie zmienią.

Od tego jest forum by wyrazić opinię.

 

PS. Mam 50 gier na BD, 6 z PSN + 25 tytułów ogranych swego czasu w Irlandii z wypożyczalni. Więc faktycznie pełnej setki nie ma.

A pucharków mam mniej niż Ty bo nie gram za dużo (I've got a life) a już tym bardziej dla pucharków. Trofea pojawiły się długo po premierze, więc siłą rzeczy wiele gier ich nie obsługiwało.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

W czym się pogrążam ? Bo uważam R3 za graficzne uwstecznienie w stosunku do poprzedniczek, a zarazem słabą jakość jak na exclusive'a od Sony (i nawet multiplatform jak C2 jest bardziej zawansowany) ?

 

bo uważasz, że jakość gry, zależy od jej poziomu grafiki; bo nazywasz grę słabą (wyboldowane), nie wskazując absolutnie żadnych słabości poza grafiką, co do której uparłeś się, że jest kiepska, a ja (nie tylko) dalej uważam, że z tych teoretycznie słabych elementów zbudowano piękną całość;

 

fajnie, że mnie uświadamiasz (no dobra... sugerujesz!), ze jestem nolife'em; chyba się do poradni zgłoszę :D

 

(śmierdzi mi tu albo gruntowną kasacją postów, albo tematem na kolejny art, w którym recenzenci psxe razem z graczami oceniają tytuł ;D)

Odnośnik do komentarza

dobrze zrobiłem nie kupując R3 teraz. Poczekam aż stanieje do max 100 PLN.

Zaznaczę że bardzo lubię uniwersum Resistance, ale danie podane w takim opakowaniu nie jest zwyczjnie warte pełnej ceny.

(...)

"egzekucja" grafiki to 5 kroków wstecz ! Mocno bijąca po oczach. Jest gorzej niż w R2, a wręcz R1.

(...)

Crysis 2 pod względem oprawy niszczy R3 jak Kliczko Adamka.

I tu się pojawia pytanie co Insomniacs robili przez ten dodatkowy rok ?

Ja podejrzewam że zredukowali team od R3 żeby zająć się tym projektem na X360. I niedobitki co zostały, nawet w ten dodatkowy rok nie dali rady zrobić tyle co pełna ekipa przy poprzednich odsłonach w krótszym czasie. :(

(...)

Od gier oczekuję że kolejne odsłony będą lepsze od strony technicznej, lub PRZYNAJMNIEJ na tym samym poziomie.

 

PS. Gdyby R1 i R2 były w 854x480p to do R3 w obecnej postaci nie miałbym nic.

(...)

to sam już się gubię w Twoich wypowiedziach, bo najpierw twierdzisz, że gra nie jest warta swojej ceny i nie warto jej kupić dopóki nie będą jej oddawć za bezcen, a potem, że tylko grafika Ci się nie podoba, a reszta jest zajedwabista

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...