Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie jeden z najładniejszych odcinków DBS :banderas:

 

tumblr_oyxf7piKgO1wfeucuo1_500.gif

Głównym animatorem odcinka był Yuya Takahashi, jeden z najbardziej utytuowanych ludzi związanych z Dragon Ballem i wieloma innymi animacjami. To widać i czuć. :)

Btw: świeże Q&A z głównymi producentami DBS: http://www.kanzenshuu.com/2017/11/04/interview-with-kimitoshi-chioka-hiroyuki-sakurada-from-salon-del-manga/

Dowiadujemy się między innymi, że arc turniejowy potrwa co najmniej do marca 2018, a Toriyama już ma wstępny pomysł na dalszy content - konkretne ogłoszenia pod koniec roku. 

Odnośnik do komentarza

 

Takahashi odpowiadał również za tą sekwencje:

 

ultra_instinct_self_movement_goku_vs_jir

cLRvpKc.jpg

 

 

Genialny jest. Oby Toei częściej zatrudniało go do DBS.

 

edit: Co do walki Goku z Keflą, mam przeczucie, że może mu się udać w jej trakcie ponownie wejść w Ultra Instinct albo odzyskać chociaż część tej mocy.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Głównie odnosiło się to do przedmiotów leczniczych i broni. Nikt nigdy nie zabronił kolczyków, fuzji itp.

 

I jak wyżej - będą naginać zasady, byle się dobrze bawić. Dlatego też nie przeszkadzało im, że Krillin czy Tien przekazywali moc do Genki Damy, ale już agresja Frosta i chęć zaatakowania Friezy z trybun potraktowana została bardzo surowo.

Odnośnik do komentarza

Panowie cud sie stał i moje źródełko informacji się odezwało. Milczenie było spowodowane poważnym wypadkiem ale juz wraca do sił i jak sie czegos dowie to da zać. Jak na razie ma info sprzed wypadku nie wiadomo jak aktualne ale lecim z koksem.

 

1.Goku jeszcze nie osiągnął finalnej formy ultra instynktu a Vegeta jeszcze na turnieju się popisze niezłą walką

2.Po zakończeniu turnieju ma być jakaś szybka akcja z frezerem i tym ze przetrwał atak hakai przed turniejem co odblokowało mu jakąś nowa moc czy coś takiego.

3.Kolejny duzy arc będzie zwiazany z tym że w jednym ze wszechświatów które zostały wymazane w przeszłości przez Zeno czaiło sie wielkie ale to bardzo wielkie zło którego nawet grand priest sie obawiał a przez niedokładnie wypowiedziane życzenie po zakończonym turnieju"super smok" przywróci wszystkie wszechświaty które wymazał zeno w trakcie turnieju i na długo przed nim.

 

Odnośnik do komentarza

Nic nowego. Goku z Vegetą nie dawali rady Buuhanowi, a podstawowy Vegetto wycierał nim podłogę, odpierając ataki nogami.

 

Tutaj mamy Cauliflę SSJ2 z ogromnym potencjałem + Kale z legendarnym poziomem Saiyana, który jako tako dawał sobie radę z Godem i Blue. Zsumuj ich moc, dodaj mnożnik jaki twórcy sobie wymyślą (w odcinku była mowa, że moc się mnoży dziesiątki razy) i voila. 

 

Fuzje zawsze były przekokszone i wprowadzały jeszcze większy ból głowy u tych, którzy kierują się power levelem. ;)

 

Można też założyć, że Blue, którego wciąż zmęczony Goku użyje w 115 jest znacznie słabszy i daleki mocą od tego, który widzieliśmy w Specialu przeciwko Jirenowi. Wkurzyłbym się tylko, gdyby Kefla była w stanie dorównać UI Goku, ale po spoilerach widać, że nawet go nie powinna drasnąć. Mam przeczucie, że ta Kamehameha ją wyeliminuje.

 

I jeśli tak rzeczywiście będzie, to bye bye Universe 6. ;)

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Mnie wkurza tylko, że cycki Caulifly rosną z odcinka na odcinek. Już bez przesady, że cycki rosną od przemiany w USSJ (więcej mięśni to powinno być mniej cycków, w końcu składają się z tłuszczu), ale jej rosną już nawet w stadium bez SSJ.

 

Ona była taka fajna chłopczycowata (lubię takie france) - z małymi cyckami. A po parunastu odcinkach oczywiście jej się powiększają, żeby była bardziej "kobieca". Zeby koniotrzepcy mieli uciechę. :yahoo:

 

Heh, musiałem na coś innego ponarzekać bo wszyscy tylko o animacjach, power levelach i innych nieścisłościach, a ja jednak skupiłem się na tym co najważniejsze. :D

Odnośnik do komentarza

Nowy odcinek szczerze mówiąc taki sobie, było kilka fajnych momentów, ale trochę ten 114 ep nas rozpieścił jakością, stąd brak większych zachwytów. ;) W następnym tygodniu powinniśmy jednak dostać coś znacznie ciekawszego.

 

Największy plus to ponowne pojawienie się Ultra Instynktu. I to w świetnym stylu. Uwielbiam tę formę.

 

 

G0LnwdN.jpg2AqVTXC.jpg

casEJg0.jpg

 

 

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą zapomniałem wspomnieć chyba, w poprzednim odcinku Goku rzucił w stronę Kale i Caulifli że

chętnie zmierzy się z nimi po turnieju. Co by znaczylo, że albo głupek zapomniał iż wszechświata 6 nie będzie, albo w zasadzie zdradził swoje życzenie w którym wszystkich przywróci. Co pewnie nie spodoba się Daishinkanowi i będzie kolejny arc ;)

 

Odnośnik do komentarza

Muszę przyznać, że ten Instynkt w walce z Jirenem to całkiem fajnie im wyszedł, taki zgrabny twist w starym stylu. Za pierwszym razem był mega, szczena na podłodze. Dzisiaj widzieliśmy go drugi raz no i tutaj znowu niestety poziom reżyserii mocno poleciał w dół, na łeb, na szyję, bo ta walka była tak mega naciągana i niepoważna, że mocno naruszyła całkowity obraz i powagę tej nowej transformacji. Walka mnie zupełnie nie przekonała i mam nadzieję, że nie zeszmacą tej techniki jak SSJ Blue, na co się niestety zapowiada... Ciężkie katusze przeżywa DB bez Toriyamy...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...