Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba był jeden wszechświat któremu "brakowało" wojownika i U7 wysnuwał teorie jakoby był jakiś gość który ukrywa swoją moc. Z drugiej strony teraz jest walka z Jirenem i głupio byłoby nagle żeby Bandai wyjeżdżało z kimś wyżej.

 

Co do DBZ, to jeszcze wtedy anime próbowało być komedio-przygodowe nieco, a dodatkowo wypełniane fillerami i sztucznie przedłużane (chyba poprawili to w Kai?), niemniej walka z Friezą jest naprawdę moim zdaniem udana. Jest dużo fajnych ataków, walki wręcz, pomysłów na akcję. To akurat po latach (gdy możemy przewijać odcinki i mamy je od razu :P ) jest dobre. Dzisiejszy DBS idzie w stronę reszty shonenów, gdzie walki toczą się odcinek, góra dwa, a final boss dostaje kilka odcinków (vide Zamasu). Kiedyś boss dostawał połowę arca ;)

 

 

Bandai? :D

 

Całe szczęście walki nie trwają już tak długo. Nie mam nic przeciwko takim pojedynkom jeśli są dobrze zrealizowane, ale gdyby DBS szło drogą oryginalnego DBZ, to samo ładowanie Genki Damy trwałoby 2-3 odcinki. Te 20 lat temu mogłem to zdzierżyć, teraz już nie bardzo. ;)

 

 

BTW oglądam cały czas DBZ, jestem tuż przed przemianą Goku w SSJ na Namek i powiem Wam, że seria sporo traci po latach. Trochę sobie psuję wspomnienia z dzieciństwa, ale widzę teraz multum głupotek, dialogi w większości męczą i pełnią rolę powtarzanej po 3 razy ekspozycji (traktowanie widza jak głupka, któremu trzeba co odcinek przypominać, co zamierzają bohaterowie), postacie gadają same do siebie, co chwila klisze typu "jeden jest silniejszy niż drugi, na pewno zaraz wygra, ale zaraz, jednak ten pierwszy blefował i nie pokazał pełnej mocy, ale moment, ten drugi też blefował !" itd. itp. Ogólnie to najmocniej odczuwam to właśnie w sadze Namek, którą już za gnoja najmniej lubiłem. Nijakie krajobrazy (zielono-niebiesko do porzygania), wymienione wyżej wady, absurdalne przeciąganie i rozwlekanie (są momenty, kiedy walka stanowi jakieś 10 % odcinka, nie przesadzając), non stop nieobecny Goku (i nielogiczne leczenie go w kapsule Friezy), no słabo.  Oczywiście są fajne momenty, niezła muzyka i dużo świetnie narysowanych odcinków, no i sentyment zawsze zostanie, ale liczę, że mój faworyt, czyli saga Androidów/Cella trochę przywrócą wiarę w DBZ

 

 

Ano traci. Uwielbiam Zetkę, oglądałem całość wiele razy, ale śmieszy mnie gdy ktoś gloryfikuje tę serię jako coś niespotykanego, a DBS traktuje jako niegodne noszenia nazwy Dragon Ball.

Widziałem nawet opinie, że najnowszy special jest co najwyżej na poziomie PRZECIĘTNYCH odcinków z DBZ. Zdaniem niektórych "fanów" dawniej mieliśmy świetne dialogi, logiczne wytłumaczenia każdych power-upów i wydarzeń, niepowtarzalny art i animację itd.

Odnośnik do komentarza

No manga była na poziomie, mam tylko jeden tomik, ale tłumaczenie i skondensowanie tego wszystkiego bardzo mi pasowało. Gdyby mi nie było szkoda kasy, to bym chętnie całość zamówił.

 

Swoją drogą, chyba jakoś w okolicach wygranej z Friezą, w Japonii premierowe odcinki anime zaczęły doganiać mangę, stąd decyzja o coraz większej ilości fillerów. W ogóle, dużo ciekawego można dowiedzieć się o procesie twórczym, zarówno animacji, jak i mangi, ze stronki, która już bodajże była tym temacie linkowana z okazji dyskusji o kresce : 

 

http://www.kanzenshuu.com/intended-end/

 

Tu akurat obszerne info o tym, ile prawdy jest w plotkach, że Toriyama zamierzał kończyć mangę w takim czy siakim momencie (najpopularniejszy mit : że od początku planował zamknąć historię na walce z Friezą i uśmiercić Goku na Namek). Polecam nerdom. 

Odnośnik do komentarza

Jiren i origin jego mocy to idealny materiał na jakiś spin-off, może nawet kinówkę. W ogóle inne wszechświaty (głównie 6 i 11, które dotychczas dostają chyba najwięcej uwagi oprócz siódmego) mają przeogromny potencjał na bycie eksploatowanymi fabularnie jeszcze latami. No ale wszystko zależy pewnie od tego czy się Toei jeny będą zgadzać. :/

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Smutno :(

Jeden ze scenarzystów Super potwierdził na swoim Twitterze, że w odcinku 114 pojawi się nowy, potężny fajter.

 

Wcześniej typ był już źródłem przecieków o powrocie SSJ goda i nowej formie Goku.

Co do walki Jiren vs Hit, to i mamy pewien spoiler:

DL7HYMGXUAEvCaf.jpg

 

 

Ciekawe czy Hit zostanie

po prostu wyeliminowany przez Jirena, czy może zdyskwalifikowany za użycie śmiercionośnej techniki? Widać to przez ułamek sekundy na zapowiedzi odcinka 111:

https://www.youtube.com/watch?v=Y5sh_k75CeU

 

0:20 - charakterystyczne wgniecenie na klacie Jirena

xHxQv1v.jpg

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

vbR5RYW.jpg

 

O Kale i jej formie wiemy od dawna. Żaden to "birth" ani "new fighter". Już 3 razy się transformowała. ;)

 

 

Zawsze jest opcja, że to Damon i Gamisarasu, którzy się scalą. Kiedyś te robaki muszą się pokazać.

 

Nie miałbym też nic przeciwko takiej opcji (teorii):

 

Zakazu żadnego nie ma.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Kasa się zgadza, ale ratingi w TV idą w dół niestety. Special miał w Japonii najmniejszą oglądalność ze wszystkich odcinków.

 

3BDeMTj.png

 

Poprzedni miał chyba 4.3 albo 4.5. Odcinek specjalny One Piece'a 4.7.

Zmienili pore emisji Kamen raider i Power rangers, leca teraz o tej porze co DB i OP, wszystkie cztery tytuły dostały przez to po ogladalnosci.
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...